Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Zdravotnícke potreby » Zdravotnícke testy » Ostatné testy

Ostatné testy

V tejto kategórii vyberajte z testov, ktoré vám pomáhajú lepšie sa starať o svoje zdravie. Napríklad testy na meranie hladiny cholesterolu v krvi alebo tuku v tele. Určite vás zaujmú aj testy genetických dispozícií, ktoré môžu pomôcť ľahko podchytiť potenciálny zdravotný problém ešte pred jeho vznikom.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • Proužky EasyTouch - kyselina močová 25 kusů

  skladom 3 - 5 ks

  Testovací proužky pro měření kyseliny močové EasyTouch® jsou spolehlivé testovací proužky určeny pouze pro přístroj EasyTouch® GCU. Proužky slouží k měření kyseliny močové. Každé balení proužků obsahuje 25 kusů a kódovací čip. Proužky jsou samonasávací a stačí malá kapka krve. Popis produktu: Proužky jsou určené pro měření kyseliny močové u přístroje EasyTouch® GCU. Měření je rychlé, přesné a bezbolestné. Jednoduchá aplikace proužku do přístroje. Samonasávací proužky. Stačí malá kapka krve. Proužky jsou určeny pro jednorázové použití. Dlouhá expirace (použitelnost) proužků. Kalibrační čip v každém balení. Balení obsahuje 25 proužků. Technické údaje: Vzorek krve: plná čerstvá kapilární krev. Velikost krevního vzorku: 4 µl Hct rozsah: 30 – 55%. Měřící rozsah: 179 – 1190 µmol/L. Doba měření: 20 vteřin Skladovací teplota: 4 – 30 °C Teplota pro používání: 14°C – 40°C. Vlhkost pro používání: <85%. Proužky je nutné spotřebovat do 2 měsíců od prvního otevření Rozměry přístroje: 40x35x65. Hmotnost: 28 g CE 0197.

  11,77 €

 • FOOD DETECTIVE Samodiagnostický test potravinovej intolerancie Registrovaný liečivy prípravok

  skladom > 5 ks

  Výskyt potravinovej intolerancie je pomerne častý, odhaduje sa, že ňou trpí asi 45% obyvateľov. Alergia na potraviny trápi už o niečo menej ľudí. Medzi najčastejšie potravinové alergie patria alergie na arašidy, orechy (mandle a para orechy), vajcia, mlieko, ryby a kôrovce. Ako sa prejavuje alergia na potraviny? Reakcia (jedná sa o reakciu nášho imunitného systému) sa väčšinou objavuje rýchlo, maximálne do 2 hodín po styku s potravinou. Symptómy: bolesti hlavy, bolesti brucha, ťažkosti s dýchaním, nádcha, kožné problémy, opuchy, zažívacie ťažkosti - hnačka, nadúvanie, vracanie, a v horšom prípade aj anafylaktický šok (alergické reakcie na potraviny sa môžu značne líšiť vo svojej závažnosti). Princíp testovania Jedna testovacia sada v jednom balení pre jednu osobu. Zisťuje množstvo IgG protilátok* zo vzorky kapilárnej krvi (z prsta) Najskôr sa zo špičky prsta odoberie malá vzorka krvi a nechá sa rozpustiť v roztoku. V ďalších krokoch pomocou detekčného a vývojového roztoku možno identifikovať prítomnosť protilátok na jednu alebo viac potravín v závislosti od výskytu modro sfarbených bodov na reakčnej podložke. Pomocou priloženej schémy v inštrukciách ľahko zistíte, na ktorú potravinu ste zareagovali pozitívne *Ide o špecifické protilátky, ktoré telo produkuje, aby "potlačilo" alergény. Čas potrebný na vykonanie testu: 50 minút V balení je všetko potrebné na odber vzoriek a otestovanie (testovacia podložka). Test sa nepoužíva u dojčených detí. Môžeme testovať v čase, kedy dieťaťu už podávame potraviny priamo.

  89,46 € -6% 95,46 €

 • VEROVAL Domáci test na zistenie neznášanlivosti lepku

  skladom > 5 ks

  Rýchly test na zistenie celiakie (intolerancia na lepok), ktorá sa môže prejavovať: opakujúcimi zažívacími problémami neznámeho pôvodu, nadúvaním, hnačkou Na akom princípe test funguje? Test vyhodnotí množstvo protilátok proti transglutamináze (IgA protilátok), ktoré sú známkou neznášanlivosti lepku. Stačí jedna kvapka krvi zo špičky prstu a desať minút vášho času. Test je vhodný i pre deti. Hodnotiace štúdie potvrdzujú viac než 98% presnosť.

  14,80 € -7% 15,89 €

 • VEROVAL Domáci test na zistenie Borélie z kliešťa

  VEROVAL Domáci test na zistenie Borélie z kliešťa

  Výpredaj

  skladom 1 - 2 ks

  Borélie sú baktérie spôsobujúce ochorenie lymskou boreliózou. Nie všetky kliešte sú však boréliami infikované. Na aké princípe test funguje? Test sa vykonáva priamo z rozdrveného kliešťa a výsledok je k dispozícii do desiatich minút. Ľahko tak zistíte, či prisatý kliešť mohol infikovať boréliou vás alebo vaše dieťa. Hodnotiace štúdie potvrdzujú viac ako 95% presnosť.

  11,75 € -6% 12,47 €

 • FOB test na okultné krvácanie v ľudskej stolici

  skladom do 24 hodín

  FOB test je imunochemický test, ktorý je určený na zistenie prítomnosti krvi v stolici - na detekciu tzv. okultného (skrytého) krvácania v tráviacom trakte, ktoré môže byť spojené s mnohými ochoreniami napr. divertikulitídou, kolerektálním karcinómom, polypmi, Crohnovou chorobou a ďalšími. Test patrí do kategórie imunochromatografickej analýzy a je určený na rýchlu, jednostupňovú kvalitatívnu detekciu. Test reaguje iba na ľudský hemoglobín obsiahnutý v stolici. Jednoduché, hygienické prevedenie s bezkontaktnou manipuláciou so vzorkou. Nie sú potrebné žiadne diétové obmedzenia, výsledky testu nie sú ovplyvnené prijímaním určitých druhov potravín. hygienické prevedenie   diéta nie je nutná   vnútorná kontrola funkčnosti   výsledok do 5 minút kedykoľvek počas dňa   vysoká citlivosť 10ng / ml, presnosť> 99%

  3,93 €

 • VEROVAL Domáci test na zistenie nedostatku železa

  skladom 1 - 2 ks

  Rýchly test na zistenie nízkej hladiny železa. Trápia vás následujúce problémy? letargia pobledlosť bolesti hlavy Možnou príčinou môže byť nedostatok železa.  Ako test funguje? Test prevedie imunologické zistenie proteínu feritínu v krvi, v ktorom sa železo ukladá v bunkách. Stačí jedna kvapka krvi z bruška prstu a desať minút vašeho času. Test je vhodný i pre deti. Hodnotiace štúdie potvrdzujú viac než 95% presnosť. Obsah stačí na 1 test. Balenie obashuje Testovaciu kazetu Príslušenstvo na odbery vzoriek: 1 x Pipeta, 1 x Riediaci roztok na vzorky, 2 x Sterilná lanceta, 1 x Sklenená kapilára v ochrannej nádobke, 1 x Tampón napustený alkoholom, 1x Náplasť

  13,71 €

 • VEROVAL Domáci test na zistenie alergie

  skladom > 5 ks

  Rýchly test na zistenie alergie na mačaciu srsť, trávové pele a roztoče. Trápia vás následujúce problémy? kýchanie upchaný nos pálenie očí Jednou z možných príčin môže byť alergia.  Ako test funguje? Zmeria zvýšenú hladinu protilátok typu imunoglobulínov E (IgE) v krvi. Stačí jedna kvapka krvi zo špičky prstu a pol hodiny vášho času. Test je vhodný i pre deti. Hodnotiace štúdie potvrdzujú viac než 94% presnosť.

  16,65 € -5% 17,48 €

 • FOB test - 2 testy

  skladom do 24 hodín

  Umožňuje zjistit tzv. okultní (skryté) krvácení v trávicím traktu, které může být spojeno s mnoha onemocněními, např. divertikulitidou, kolorektálním karcinomem, polypy, Crohnovou nemocí. Test patří do kategorie imunochromatografické analýzy a je určen pro rychlou, jednostupňovou kvalitativní detekci. K selektivnímu zjištění lidské krve (lidského hemoglobinu) se používají monoklonální protilátky, které jsou součástí testu.

  5,57 €

 • Test erekce - proužek 1 ks

  skladom do 24 hodín

  Test erekce umožňuje jednoduše odhalit, zda příčina ED (erektivní dysfunkce) je velmi závažná nebo nikoliv. Test erekce je založen na skutečnosti, že tzv. spánkovou spontánní erekci má každý zdravý muž několikrát za noc, a že tato spontánní spánková erekce je nezávislá na psychice. Jak se diagnostický test používá Test erekce je perforovaný proužek papíru (viz. obrázek níže), který dotyčný aplikuje před usnutím na svůj neztopořený penis. Pokud byl proužek aplikován správně a ve spánku došlo k spontánní spánkové noční erekci, bude proužek ráno přetržený. Pokud si muž s ED obalí penis před usnutím Testem erekce, známým také jako známkový test, a do rána se test nepřetrhne, u muže se tedy nevyskytla spontánní spánková erekce, pak je příčina vážná a může se jednat o poruchu cévní, tj. neléčená vysoká hladina cholesterolu nebo neléčený vysoký krevní tlak, nebo se může jednat o poruchu vedení v nervech, tj. neléčená vysoká hladina cukru. Při opakovaném nálezu neporušeného proužku doporučujeme pro možnost poruchy erekce navštívit lékaře. Pro přesnější stanovení diagnostiky je vhodné test provést alespoň 3 x. Pokyny pro správné použití Před usnutím jeden konec proužku z rubové (nepotištěné strany) navlhčete a proužek obrácený potištěnou stranou ke kůži volně jednou obtočte kolem neztopořeného penisu. Proužek nesmí být utažen příliš těsně (nesmí tlačit). Volný konec přilepte k navlhčené části. Volný konec proužku můžete opatrně odstranit. Pokud byl kroužek aplikován správně a ve spánku došlo k spontánní spánkové erekci, bude proužek ráno přetržený.

  0,58 €

 • VEROVAL Domáci test na zistenie zápalu močových ciest

  skladom do 24 hodín

  Rýchly test na zistenie bielych krviniek, nitritov a bielkovín. Horovia vám niečo nasledujúce problémy? pocity pálenia pri močení bolesti v podbrušku Možnou príčinou môže byť infekcia močových ciest alebo len prechodné podráždenie močového mechúra. Na akom princípe test funguje? Pomocou domáceho testu Veroval – Infekcia močových ciest, rýchlo a spoľahlivo zistíte prítomnosť látok signalizujúcich infekciu močových ciest. Stačí len malé množstvo moču a jedna minúta vášho času. Test je vhodný i pre deti. Hodnotiace štúdie potvrdzujú viac než 97% presnosť.

  10,04 € -9% 11,00 €

 • VEROVAL Domáci test Prevencia žalúdočných ochorení

  skladom do 24 hodín

  Rýchly test na zistenie baktérie Helicobacter pylori pri: bolesti žalúdku nevoľnosti Čo presne baktéria spôsobuje? Príčinou bolestivých zápalov žalúdočnej sliznice s nevoľnosťou a bolesťami býva často napadnutie žalúdku baktériou Helicobacter pylori. Chronické zápaly žalúdočnej sliznice (gastritída) alebo dokonca žalúdočný vred môžu mať ďalšie následky. Okrem toho býva Helicobacter pylori spojovaný s chorobami, ako sú napr. rakovina žalúdku či zhubné nádory lymfatických uzlín. Ako test funguje? Imunologické zistenie protilátok IgG proti baktérii Helicobacter pylori v krvi: Pomocou domáceho testu rýchlo a spoľahlivo zistíte, či sa baktéria Helicobacter pylori vyskytuje vo vašom tele. Stačí jedna kvapka krvi zo špičky prsta a desať minút vašeho času. Hodnotiace štúdie potvrdzujú viac než 96% přesnosť.

  11,75 € -4% 12,22 €

 • Lancety Wellion 100 ks

  skladom do 24 hodín

  Moderní lancety 28G pro jemné získání vzorku krve. Vybaveny ochrannou krytkou s dokonale tenkým seříznutím umožňující téměř bezbolestný vpich. Slučitelné se všemi autolancetami kromě AccuChek Softclix a Securject Pro.

  12,16 €

 • VEROVAL Domáci test Prevencia črevných ochorení

  skladom do 24 hodín

  Rýchly test na zistenie okultného krvácania do stolice (FOB): S pribúdajúcim vekom rastie i riziko, že sa v stolici vyskytuje krv, ktorú pohľadom nezistíte. Tá sa do stolice dostáva tzv. okultným krvácaním. Krv v stolici môže byť známkou ochorenia čriev, ako sú napr. divertikulitída, kolitída alebo črevné polypy, ale tiež počínajúceho nádorového ochorenia čreva. Na akom princípe test funguje? Zistenie ľudského hemoglobínu (Hb) vo vyššej koncentrácii v stolici: stačí vzorka stolice a päť minút vášho času. Hodnotiace štúdie potvrdzujú viac než 98% presnosť.

  7,47 € -8% 8,08 €

 • Genografický test (genetický test původu) z otcovské linie

  Genografický test (genetický test původu) z otcovské linie

  Výpredaj Akcia

  4 dni

  Podle současného poznání, vývoj našeho druhu začal v Africe. Antropologové odhadli, že lidský rod se "rozešel" s jinými primáty před asi 5 milióny let. Nejprimitivnější lidští předci, kteří byli dosud objeveni, náleželi k rodu Australopithecus, který žil před přibližně 3 milióny let. Jejich pozůstatky – včetně Lucy – byly hlavně odhaleny v Rift Valley v Africe. Nejstarší příslušníci našeho vlastního rodu, Homo erectus, a jejich blízký příbuzný, Homo ergaster, se objevili v tomto regionu před 2.5 milióny let. Tito "archaičtí" hominidé, kteří se stěhovali z Afriky přibližně před 1,5 miliónem let, založili obyvatelstvo v Evropě, na Středním východě, a v Asii. Kde a jak se moderní lidé objevili je předmětem sporu mezi zastánci dvou protikladných teorií: Zastánci jedné teorie tvrdí, že moderní lidé se vyvinuli z "archaických" hominidů (Homo erectus nebo Homo ergaster) nezávisle na sobě v Africe, Evropě a v Asii. Dnešní populace je výsledkem souběžného vývoje těchto skupin a jejich vzájemné výměny členů. Zastánci vysídlovací teorie, obvykle známé jako "out of Africa" tvrdí, že současná lidská populace pochází z jedné jediné skupiny lidí, která opustila Afriku před asi 80.000 lety. Tato zakládající skupina se stěhovala po celém „Starém světě“ a vytlačila všechny tehdy přeživší "archaické" hominidy. Dá se tedy říci, že všichni vědci souhlasí s tím, že naši hominidní příbuzní se objevili v Africe, ale neshodnou se na tom, kdy naši přímí předci opustili Afriku a začali osídlovat zeměkouli. Území dnešní České republiky bylo osídleno již před více jak miliónem let. Za tu dobu až do dnešních dnů se na našem území vystřídalo mnoho různých kultur, etnik a národů, ať to již byli Keltové, Germánci, Frankové, Slované a další.   Rozvoj genetiky umožnil u každého člověka zjistit, kdo byli jeho předci, neboť informace o svém původu si nosí každý člověk ve své genetické výbavě. A tyto genetické záznamy, které nám o původu jedince poskytují mnohem více informací, než lidmi vedené prameny, je dnes již možné číst. Navíc, narozdíl od matrik neposkytují informace stovky, ale tisíce let zpátky. Takže je dnes možné např. zjistit, kde žili předci konkrétního jedince, odkud a kam migrovali.  I když se geny při každém zrození jedince kombinují (všichni lidé mají každý gen dvakrát – jeden od otce, druhý od matky), jsou v genetické informaci každého člověka části, které se prakticky nemění. Jinými slovy, stejné posloupnosti DNA měli i prapředci zkoumaného jedince. Y chromozomální DNA Mezi těmito neměnnými posloupnostmi je jedna, která se dědí pouze v otcovské linii tzn. pouze z otce na syna. Nazývá se Y chromozomální DNA (dále jen Y-DNA) a její analýzou lze odhalit původ a historii otcovské linie každého člověka, protože různé národy a etnika mají v Y-DNA znaky, které jsou charakteristické právě pro ně. Porovnáním těchto charakteristických znaků lze zjistit původ každého člověka, neboli z které části Evropy nebo světa pochází. Vzhledem k tomu, že tuto Y-DNA mají pouze muži, nelze ze vzorku ženské DNA otcovskou linii vyčíst. Avšak lze ji zjistit nepřímo analýzou DNA některého z mužských potomků otcovské linie příslušné ženy, např. jejího otce, bratra (za předpokladu, že mají stejného otce), strýce z otcovy strany apod., ale nikoliv jejího syna. Výsledek dostanete v podobě certifikátu o velikosti A3 vytištěném na luxusním papíře. K tomu obdržíte doplňující informace o způsobu určování otcovské linie a podrobné informace o výsledku Vašeho testování. Vše Vám bude doručeno kurýrem na udanou korespondenční adresu. Cena kurýrní služby je již zahrnuta v ceně testu. V rámci testu jsou analyzovány pouze vybrané části genetické informace, které nesou pouze údaje o původu dané otcovské linie. Podle zjištěných dat tedy není možné cokoliv zjistit o zdravotním stavu původce vzorků nebo jej identifikovat. Společnost GENTEST, s.r.o. je první česká genetická firma, která úspěšně prošla náročným certifikačním procesem pro službu genetického testování, a obdržela mezinárodně uznávaný certifikát, který byl vydán nezávislou certifikační autoritou, tzv. Notifikovanou osobou.

  79,09 € -20% 98,40 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam