Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Očná optika

Očná optika

Oči sú každý deň veľmi namáhané. Vďaka nim získavame denne nespočetné množstvo informácií. Preto, aby nám oči stále dobre fungovali, je potrebné sa o ne starať, ako to len najlepšie ide. Ak už máte nejaké problémy spojené so zrakom, je vhodné ich ihneď riešiť a k starostlivosti o ne pristupovať ešte zodpovednejšie.

Na MojaLekáreň.sk v sekcii Očná optika možno zohnať produkty, ktoré zaistia Vašim očiam ten správny komfort. Na množstvo produktov sú výhodné zľavy a akcie.

Trápi Vás krátkozrakosť alebo naopak ďalekozrakosť?

U nás si môžete vybrať dioptrické okuliare, ktoré budú vyhovovať práve Vám. Okuliare je možné si objednať pohodlne z domova online. Ďalším plusom sú priaznivé ceny našich produktov. Ak nie ste priaznivcom dioptrických okuliarov, ale bez korekcie zraku sa nezaobídete, nezúfajte a využite našu ponuku kontaktných šošoviek.

Oči by sa mali chrániť aj pred slnečným žiarením, pre tieto účely si vyberte z mnohých modelov slnečných okuliarov. Náš eshop ponúka kvalitné polarizačné okuliare.

Nadmerné pozeranie do počítača, slnečné žiarenie alebo aj klimatizácia môžu spôsobovať podráždenie očí. Čo so sebou prináša nepríjemné pocity pálenia či svrbenia, spojené so začervenaním očí. Aj toto má svoje riešenie - od týchto ťažkostí Vám uľavia špeciálne kvapky a roztoky.

Všetok tovar sa dá objednať online a vyzdvihnúť si ho na niektorom z našich odberných miest, medzi ktoré patrí Poprad, Trenčín a ďalšie mestá.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • Hyal-Drop multi očné kapky 10ml

  skladom > 5 ks

  Zloženie: Kyselina hyalurónová 2,4 ml / mg. Kyselina hyalurónová je súčasťou každého tkaniva ľudského tela. Jej hlavnou úlohou je udržať a/alebo zvýšiť lubrikáciu pomocou naviazania molekúl vody. Možno poznáte pocit suchosti "svojej vlastnej kože"; práve v tejto situácii je miesto pre kyselinu hyalurónovú. Vedeli ste napríklad, že všetky pohyby sú uskutočňované s pomocou kyseliny hyalurónovej, pretože zvlhčuje Vaše kĺby? Kyselina hyalurónová je dnes pravdepodobne jedna z najintenzívnejšie skúmaných látok v medicíne. Jej použitie sa skúmalo v mnohých klinických štúdiách. Použitie: zvlhčuje povrch očí, príjemne oči osviežuje, upokojuje a prináša dlhotrvajúci pocit úľavy od ťažkostí spojených s nedostatočným zvlhčovaním očí. Vďaka inovatívnemu riešeniu s využitím patentovaného pumpičkového mechanizmu vyhovuje Hyal-Drop multi zvyšujúcim sa požiadavkám kladeným na moderný zvlhčujúci roztok. Účinky:  Zlepšuje zvlhčenie očného povrchu a slúži ako k vlhčeniu kontaktných šošoviek, tak k ich opakovanému zvlhčovanie počas nosenia. Dávkovanie: Keďže Hyal-Drop multi neobsahuje konzervanty, môžeme ho používať každý deň a ako často chceme. Kvapká 1 kvapku do spojovkového vaku. Vďaka patentovanému pumpičkovému mechanizmu možno prípravok Hyal-Drop multi používať 12 týždňov od otvorenia.  

  7,93 €

 • ROZTOK RENU MULTI PLUS 240ML

  ROZTOK RENU MULTI PLUS 240ML

  Akcia

  skladom 1 - 2 ks

  Viacúčelový roztok pre kompletnú starostlivosť o všetky druhy mäkkých kontaktných šošoviek. Obsahuje účinné látky dôležité pre dezinfekciu, čistenie, zvlhčovanie, oplachovanie a uchovávanie kontaktných šošoviek.

  9,75 € -39% 16,00 €

 • AVILUT Očné kvapky 10x0.5ml Registrovaný liečivy prípravok

  skladom > 5 ks

  NOVINKA v kompletnú starostlivosť o váš zrak pre unavené, suché a podráždené oči s prírodným extraktom z malva sylvestris (slez). Špecifiká k tomuto výrobku prvý prírodný produkt s extraktom malva sylvestris (slez) s lubrikačným a zvlhčujúcim účinkom s výťažkom zo slezu (malva sylvestris) a kyseliny hyalurónovej praktické sterilné obaly v jednotlivých dávkach zložky prípravku pomáhajú zvlhčiť suché, unavené a červené oči a prinášajú im úľavu a príjemný osviežujúci pocit V akých prípadoch je doporučované kvapky používať Kvapky sú vhodné na normálne používanie, tiež pri nepravidelnej aplikácii kontaktných šošoviek. Balenie obsahuje 10 ampuliek po á 0.5ml.

  6,09 €

 • LA ROCHE-POSAY Hydraphase Intenzívna očná starostlivosť 15 ml

  LA ROCHE-POSAY Hydraphase Intenzívna očná starostlivosť 15 ml

  EXTRA

  skladom > 5 ks

  Jemné vrásky spôsobené dehydratáciou, vačky pod očami, opuchnuté viečka.Intenzívna, cielená hydratačná účinnosť vďaka kombinácii hyaluronátu sodného a glycerínu pre vyhladenie jemných vrások spôsobených dehydratáciou. Pôsobí na vačky pod očami a opuchnuté viečka, a to vďaka kombinácii drenážneho kofeínu a Termálnej vode z La Roche-Posay s účinkom proti prekrveniu, to všetko optimalizované unikátnou aplikačnou technikou. Aplikácia 1. Vklepte malé množstvo prípravku do oblasti okolo očí. 2. Jemne rozotrite. 3. Pre redukciu vačkov votrite prípravok na spodné viečko smerom od vnútorných kútikov k spánkom. Nakoniec jemným tlakom na spánkoch aktivujte lymfatickú cirkuláciu. 4. Pre vyhladenie jemných vrások spôsobených dehydratáciou vykonávajte jemné poklepávanie okolo očí.

  16,45 € -13% 18,91 €

 • VISINE Unavené oči 10 ml Registrovaný liečivy prípravok

  VISINE Unavené oči 10 ml

  Akcia

  skladom do 24 hodín

  Unavené oči je výraz používaný na opis pocitov očných ťažkostí objavujúcich sa často po intenzívnom sústredenia. Činnosti ako dlhotrvajúce práce na počítači, čítanie a riadenie vozidiel môžu súvisieť so znížením frekvencie žmurkania, ktoré môže často viesť k nepríjemným príznakom unavených očí. Tento stav súvisí s nedostatočným zvlhčovaním očného povrchu spôsobeným nevhodným zložením sĺz alebo ich nedostatočnou tvorbou. Prečo používať prípravok radu VISINE Visine unavené oči napomáhajú obnove slzného filmu. Gélové očné kvapky pôsobí okamžité osvieženie a oživenie očí. Zaisťujú zvlhčenie očí slúžiace k ochrane a úľave u unavených, namáhaných a podráždených očí. Tieto ťažkosti môžu znamenať nástup príznakov suchých očí v dôsledku záťaže životného prostredia ako sú práca na počítači, čítanie a riadenie vozidiel. Zloženie Visine unavené oči obsahuje prírodnú zložku (TS-polysacharid) výťažok zo semien stromu Tamarindus indica (tamarínd indický). Jedna fľaštička 15 ml obsahuje 10 ml prípravku: TS-polysacharid 0,5%, manitol, monohydrát dihydrogénfosforečnanu sodného, dodekahydrát fosforečnanu sodného, benzalkóniumchlorid ÁVOD na injekciu (WFI). Dávkovanie Zakloňte hlavu a opatrne kvapnite 1-2 kvapky do oboch očí. Prípravok používajte 3-4x denne. Prípravok spotrebujte do 30 dní po prvom otvorení. Nepoužívajte súčasne iný očný prípravok, pretože by mohlo dôjsť k ovplyvneniu účinku. Kontraindikácie: Neodporúča sa používať pri nosení kontaktných šošoviek. Tento prípravok nepoužívajte, ak ste precitlivení na ktorúkoľvek zložku. Vedľajšie príznaky: Ak sa do oka dostane viac kvapiek, môže dôjsť k zastretie zraku. Je to bežný jav, ktorý sa odstráni žmurkaním. Balenie obsahuje 10 ml.

  4,81 € -16% 5,76 €

 • KVAPÁTKO SKLENENÉ S GUMOVÝM VAČKOM 1KS

  skladom do 24 hodín

  Použitie Očné kvapky sa kvapkajú do spojovkového vaku, ktorý vznikne po odtiahnutí dolného viečka smerom nadol. Mierne zakloňte hlavu (pozerajte sa hore). Z výšky 2-3cm vkvapnite do oka jednu kvapku, pn tom sa kvapkadlom nedotýkajte rias oka ani jeho okolí. Obsah fľaštičky musia zostať sterilné, aby nedošlo k zavlečeniu choroboplodných zárodkov a následnému zavlečenia infekcie do oka. Po vkvapnutí má dolné viečko zostať asi 5 vteňn odtiahnutie. Ak používate kvapky očné kvapky kvapkadlom, kvapkadlo raz denne vyvarte po dobu 10 minút vo vode. Dávkovanie Podľa potreby. Kontraindikácie Nie sú známe. Vedľajšie príznaky Nie sú známe.

  0,51 €

 • OCUflash gtt. 2 x 10 ml Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  Forma: očné kvapky, roztok Zloženie: Natrii chloridum (chlorid sodný) 7 mg v 1 ml Pomocné látky: benzalkonii chloridum (benzalkóniumchlorid) 0,04 mg v 1 ml (0,004%), dinatrii edetas dihydricus (dihydrát edetanu disodného), kalii chloridum (chlorid draselný), magnesii chloridum (chlorid horečnatý), polysorbatum 80 (polysorbát 80), tinctura euphrasiae (tinktura světlíku lékařského), natrii tetraboras (tetraboritan sodný), natrii hydroxidum (hydroxid sodný), aqua ad injectabilia (voda na injekcie). Charakteristika: OCUflash je špeciálný očný (izotonický, pufrovaný) roztok s prídavkom výťažku zo svetlíku lekárskeho. Je určený na vkapkávanie do očí alebo na výplachy očí. Výťažok zo svetlíku lekárskeho pôsobí v oku protizápalovo, dezinfekčne a adstringentne. Tieto vlastnosti svetlíku lekárskeho sa už dlhodobo využívajú na skľudňenie očí, na prevenciu a k podpornej liečbe neinfekčných zápalov viečok a spojiviek. Použitie: OCUflash je ideálny výplachový roztok na odstránenie cudzích predmetov z oka. Bez porady s lekárom môže byť použitý ako na jednoduché krátkodobé výplachy, tak aj k vkapkávaniu do očí alebo na obklady viečok. Prípravok sa používa pri nepríjemných pocitoch v oku ako je pálenie, rezanie, svrbenie a pocit cudzieho telesa v oku. V praxi je OCUflash ideálne použiť napríklad: 1. na vymývanie oka pri odstraňovaní cudzích teliesok, prachu a chlórovanej vody z oka 2. ako prvá pomoc po poleptaní očí kyselinou alebo zásaditou látkou (vápno, malta) 3. na skľudnenie očí pri ľahších, neinfekčných formách zápalu spojiviek a zápalov okrajov viečok 4. na odstránenie chrastičiek a na vymývanie hlienu a hnisu z oka pred aplikáciou antibiotík u hnisavých zápalov očí 5. na odstraňovanie šupiniek z okrajov viečok pri dlhotrvajúcich zápaloch viečkových okrajov 6. k výplachom oka po nosení kontaktných šošoviek  7. v praxi očného lekára k výplachom oka po aplanačnej tonometrii alebo gonioskopii 8. na odstraňovanie kozmetických prípravkov z okolia oka, viečok a rias OCUflash môžu používať dospelí, deti i mladiství. Vzhľadom k bezpečnosti prípravku je možné ho podávať aj novorodencom, kojencom, tehotným ženám a dojčiacim matkám. Kontraindikácie: OCUflash nesmie byť používaný pri známej precitlivelosti na niektorú zložku prípravku. Nežiaduce účinky: OCUflash je veľmi dobre znášaný. U citlivých jedincov sa bezprostredne po aplikácii môže vyskytnúť prechodné mierne pálenie. Upozornenie: OCUflash neovplyvňuje pozornosť pri riadení motorových vozidiel, obsluhe strojov a práci vo výškach, ktoré vyžadujú zvýšenú pozornosť. Pri aplikácii do spojivkového vaku sa však môže ojedinele vyskytnúť rozmazané videnie. Preto je vyššie menované činnosti, vyžadujúce zvýšenú pozornost, možné vykonávať až po odoznení tohoto prechodného účinku. Pri predávkovaní či náhodnom požití prípravku dieťaťom je liečba symptomatická. Súčasne s používaním prípravku nie je možné nosiť mäkké kontaktné šošovky. Pred nakvapaním prípravku OCUflash je nutné kontaktné šošovky z oka vybrať a nasadiť ich späť najskôr 30 minút po použití prípravku. Interakcie: Interakcie nie sú doposiaľ známe. Dávkovanie: Na skľudnenie očí a k podpornej liečbe neinfekčných zápalov spojiviek a viečok vkapkávame do dolného spojovkového vaku 1-2 kvapky 1-4x denne. Pri výplachu cudzích predmetov z oka aplikujeme roztok až do doby odstranenia  telesa, poprípadne do zmiernenia problémov. Návod na použitie: Po odskrutkovaní uzáveru fľaštičky je OCUflash pripravený na použitie. Pacient mierne zakloní hlavu, obráti fľaštičku hore dnom a stlačením fľaštičky z plastu vkvapne do dolného spojivkového vaku požadovaný počet kvapiek. Množstvo aplikovaného roztoku závisí na spôsobe použitia. Ak chceme oko vypláchnuť, stlačíme fľaštičku tak, až dosiahneme, že vytečie požadované množstvo roztoku. Pri zápaloch viečok je možné roztok použiť aj na obklady. Aby sa zabránilo znečisteniu obsahu fľaštičky, nedotýkajte sa konca kvapkacieho uzáveru prstami ani oka, kože viečok alebo čohokoľvek iného. Fľaštičku skladujeme v zvislej polohe. Varovanie: Prípravok sa nesmie používať po uplynutí doby expirácie vyznačenej na obale. Doba použitelnosti prípravku po prvom otvorení je 28 dní. Po nakvapkaní prípravku do oka fľaštičku ihneď uzavrite. Prípravok musí byť uchovávaný mimo dosahu a dohľadu detí. Uchovávanie: Prípravok uchovávajte pri teplote do 25°C. Neuchovávajte v chlade, chráňte pred mrazom.

  3,86 € -6% 4,10 €

 • REFRESH OČNÝ ROZTOK 15ML Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  Refresh jsou oční kapky, jenž nahrazují vlastní slzy a poskytují oku umělý ochranný film, pokud jeho přirozený ochranný film není dostatečný. oční kapky poskytující okamžitou zklidňující úlevu a dlouhotrvající komfort unikátní složení umělých slz vhodné i pro nositele všech typů kontaktních čoček Složením: složení Refresh? je identické s přirozenými slzami PURITETM – jedinečná konzervační látkai Sodium carboxymethyl­cellulose (CMC) – vysoce účinná zvlhčující látka Vlastnostmi: nezhoršuje centrální zrakovou ostrost má dlouhý retenční čas viskozita je porovnatelná s „tenkou vrstvou“ slz jediný přípravek, který poskytuje komfort srovnatelný s přípravky bez konzervačních látek Refresh? – konzervační látka Refresh? umělé slzy jsou chráněny látkou PURITETM, která se stykem se světlem rozloží na vodu a chlorid sodný – přirozené složky slzného filmu. Proto jsou Refresh? tak účinné, bezpečné, snadno použitelné a nedráždí. PURITETM + světlo = voda + chlorid sodný (přirozená složka slz)

  7,79 €

 • Optosoak Plus 250 ml

  skladom do 24 hodín

  Moderný multifunkčný roztok pre všetky druhy mäkkých kontaktných šošoviek. U šošoviek s mesačnou výmenou netreba šošovky mechanicky čistiť. Čistí, dezinfikuje, uchováva, oplachuje, zmáča, odstraňuje depozitá.

  6,88 € -1% 6,95 €

 • ROZTOK ESO UNICA NA KONTAKTNÉ ŠOŠOVKY 500ML Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  ESO UNICA 500 ml vysoce účinný univerzální roztok, který se používá k: čištění dezinfekci oplachování hydratování ukládání kontaktních čoček Přípravek spolehlivě odstraňuje proteinové usazeniny. Výhodou je i vysoká bio-tolerance a proto je vhodný a dobře snesitelný i pro velmi citlivé oči. Dodáváme ho v balení 500 ml. Je možné použití dvou metod čištění: 5-ti minutová metoda: Stačí jen 10 až 15 sekund mnout čočku v ESO UNICA mezi prsty a poté ji na 5 minut vložit do pouzdra s roztokem. Metoda bez promnutí: Čočky budou dokonale hydratované a čisté, pokud je uživatel vloží do pouzdra s roztokem na 2 až 3 hodiny nebo je v něm nechá přes noc.

  16,70 € -12% 18,95 €

 • Roztok na kontaktné šošovky All in One 360 ml

  skladom do 24 hodín

  Čistí a dezinfikuje mäkké a tvrdé kontaktné šošovky, obsiahnutý provitamín B5 pomáha regenerácii rohovky. PoužitieDo puzdra na kontaktné šošovky sa naleje roztok až po značku, do roztoku sa vloží kontaktná šošovka a puzdro sa uzavrie.

  10,95 €

 • AMERIC. WAY SLNEČNÉ OKULIARE POLARIZ

  skladom do 24 hodín

  Užitiekuliare pre každodenné používanie odrážajú nepríjemné odlesky od vodorovných plôch. Sú vhodné pre riadenie vozidiel, všetky druhy športov a voľný čas. Práve vďaka polarizovaným zorníkům, ktoré sa viac stávajú módnym a účelovým doplnkom každého z nás. Aj okuliare odolné proti nárazu je možné poškodiť zlým zaobchádzaním. Nepokladajte okuliare šošovkami nadol. Používajte puzdra a pri čistení užívajte špeciálne tkaninu (mikrovlákno).

  12,31 €

 • OPTI FREE Express No rub lasting comfort 355 ml Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  OPTI-FREE Express 355 ml Očný roztok OPTI-FREE Express 355 ml - roztok všetko v jednom a "bez mihnutia". Obsahuje účinné látky dezinfikujúci Vaše kontaktné šošovky a zbavuje ich nečistôt bez nutnosti trenia šošovky medzi prstami. Medzi účinné zložky roztoku patrí Tetronic 1304, ktorá odstraňuje lipidy a ďalšie nečistoty. Medzi ďalšie účinné zložky patrí Citrate, vďaka nižšie sú odstraňované proteíny. Zvlčující roztok napomáha pohodlnému noseniu šošoviek po celý deň. Balenie: 355 ml

  17,31 €

 • Horien - zvlhčující oční kapky 15 ml

  skladom do 24 hodín

  Kapky Horien jsou zvlhčující oční kapky pro uživatele kontaktních čoček. Aplikují se přímo do oka na kontaktní čočku, jsou vhodné pro všechny druhy měkkých kontaktních čoček. Výrazně zvyšují dobu komfortního pocitu, a to i u čoček s prodlouženým režimem nošení. Složení výrobku Polyhexamethylen biguanid  (PHMB) - desinfekční a konzervační činidlo, Edete disodium, Poloxamer, Boric Acid, Sodium borate, Sodium chloride, Hydroxypropyl metyl celulóza  (HPMC)

  4,14 €

 • Pouzdro na brýle černé č.7531

  skladom do 24 hodín

  Užití Velmi odolné brýlové pouzdro potažené kvalitní koženkou s kovovými panty na ochranu díoptrických nebo slunečních brýlí.

  2,85 €

 • ROZTOK RENU MULTI PLUS 120 ML

  ROZTOK RENU MULTI PLUS 120 ML

  Akcia

  skladom do 24 hodín

  Viacúčelový roztok pre kompletnú starostlivosť o všetky druhy mäkkých kontaktných šošoviek. Obsahuje účinné látky dôležité pre dezinfekciu, čistenie, zvlhčovanie, oplachovanie a uchovávanie kontaktných šošoviek.

  4,88 € -31% 7,10 €

 • Optosol plus 250 ml

  Optosol plus 250 ml

  Akcia

  skladom do 24 hodín

  Je sterilný fyziologický roztok  pre užívateľov kontaktných šošoviek. Je vhodný pre citlivé oči, ktoré neznášajú chemické dezinfekčné činidlá. Používa sa pre tepelnú dezinfekciu, pre bežné oplachovanie šošoviek aj pre zvlhčovanie očí. Pretože čistiaca účinnosť OPTOSOLu je malá, je vhodné denne čistiť šošovky pomocou intenzívneho čističa a raz týždenne používať tablety OPTOZYME.

  4,16 € -26% 5,59 €

 • Hypromelóza - P 10 ml Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  Forma: Očné kvapky (umelé slzy) Zloženie Účinná látka: Hypromellosum (hypromelóza) 5,0 mg v 1 ml roztoku Pomocné látky: Dexpantenolum (dexpantenol), Benzalkonii chloridum (benzalkoniumchlorid), Natrii chloridum (chlorid sodný), Dinatrii edetas dihydricus (dihydrát edetanu disodného), Aqua ad iniectabilia (voda pre injekcie) Charakteristika: HYPROMELÓZA-P je prípravok s ochranným epitelizačným a zvlhčujúcim účinkom. Hypromelóza (hydroxypropylmetyl celulóza) na povrchu rohovky a spojivky vytvára dočasný ochranný film, čím zvlhčuje vonkajší povrch oka a slúži ako náhrada pri nedostatočnej tvorbe sĺz. Poskytuje rýchlu úľavu pri menších podráždeniach očí, ktorá nie sú infekčného pôvodu. Odstraňuje pocit „suchosti“ očí. Dexpanthenol (vitamín skupiny B) prispieva k zrychlenej obnove buniek na povrchu rohovky (epitelizácii). Použitie: HYPROMELÓZA-P sa používa k podpornej liečbe pri zníženej tvorbe sĺz a na odporúčanie lekára pri syndróme suchého oka (keratokonjunktivitis sicca) napr. pri Sjögrenovom syndróme. Pomáha tiež k úľave pri svrbení a nepríjemných pocitoch (štípanie, pálenie, pocit piesku v očiach) ktoré sú sprievodným javom pri podráždení oka vetrom, prachom, dymom, znečisteným ovzduším atď. Slúžia tiež na zmiernenie únavy očí spôsobenej dlhodobým čítaním, riadením motorových vozidiel, sledovaním obrazovky televízie alebo monitoru počítača. Prípravok môžu užívať deti, mladiství aj dospelí vrátane tehotných žien a dojčiacich matiek. HYPROMELÓZU-P sa neodporúča používať pri: Prípravok sa nesmie používať pri precitlivelosti na jeho zložky. Nesmie sa používať, ak sú v oku nasadené kontaktné šošovky. Nesmie sa tiež používať v akútnej fáze poleptania oka až do úplneho odstránenia leptavej látky zo spojivkového vaku a do úplneho odstránenia odumrelého tkaniva. Nežiaduce účinky: Nie sú známe. Zriedka sa môže objaviť podráždenie oka, ktoré sa prejaví začervenaním očí a svrbením. Môže tiež dôjsť k prechodnému zlepeniu rias. Pri prípadnom výskyte neobvyklých reakcii sa o ďalšom užívaní prípravku poraďte s očným lekárom. Interakcie: HYPROMELÓZA-P sa nesmie používať súčasne s očnými kvapkami obsahujúcimi soli kovov. Ak používate aj iné očné lieky, poraďte sa o vhodnosti súčasného používania s očným lekárom. Všeobecne sa však odporúča, aby medzi aplikáciou iných očných liekov a prípravku HYPROMELÓZA-P bol dodržaný najmenej päťminútový interval. Dávkovanie: Individuálne, obvykle sa aplikuje 2-3 krát denne 1-2 kvapky do spojivkového vaku oka. Podľa potreby je možné aplikovať 1-2 kvapky každú hodinu. Návod na použitie kvapkacieho uzáveru: 1. Odtrhnite plastovú poistku kvapkadla 2. Odstráňte chránič kvapkadla 3. Obráťte fľaštičku dnom nahor a ľahkým stlačením dávkujte predpísaný počet kvapiek 4. Po použití vždy nasaďte chránič naspäť na kvapadlo Aby sa zabránilo znečisteniu obsahu fľaštičky, nedotýkajte sa konca kvapkacieho uzáveru prstami ani oka, kože viečok alebo čohokoľvek iného. Upozornenie: Ak problémy, kvôli ktorým bol prípravok nasadený, neustúpia v priebehu dvoch dní alebo sa dokonca zhoršia, vyhľadajte svojho očného lekára, ktorý Vás vyšetrí a prípadne určí inú formu liečby. Tesne po nakvapkaní prípravku môže dôjsť k rozostrenie videnia, ktoré by mohlo zhoršiť schopnosť riadenia motorových vozidiel a obsluhu strojov. Odporúča sa preto tieto činnosti vykonávať najskôr až za 20 minút po aplikácii prípravku. Súčasne s používaním prípravku nie je možné nosiť mäkké kontaktné šošovky. Pred nakvapaním prípravku HYPROMELÓZA-P je nutné kontaktné šošovky z oka vybrať a nasadiť ich späť najskôr 30 minút po použití prípravku. Pri náhodnom požití prípravku ústami sa neočakávajú nežiaduce účinky a to ani u detí. Odporúča sa vypitie väčšieho množstva tekutín, u detí prípadná kontrola detským lekárom, v prípade, že sa objavia nejaké problémy. Uchovávanie: Prípravek uchovávajte v suchu pri teplote do 25°C. Chráňte pred chladom a mrazom. Varovanie: Prípravok sa nesmie používať po uplynutí doby použitia vyznačenom na obale. Po otvorení spotrebujte do 28 dní. Po aplikácii fľaštičku ihneď uzatvorte! Prípravok musí byť skladovaný mimo dosahu detí.

  2,68 € -4% 2,80 €

 • Pouzdro na brýle bordové č.7532

  skladom do 24 hodín

  Užití Velmi odolné brýlové pouzdro potažené textilním materiálem v černé barvě s kovovými panty na ochranu dioptrických nebo slunečních brýlí.

  2,85 €

 • Sodyal Roztok na kontaktní čočky 50 ml Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  Sodyal obsahuje biopolymer, hyaluronát sodný. Je přípravkem komplexní péče o kontaktní čočky všech druhů, včetně jednorázových. Čočky dezinfikuje, čistí, lubrikuje, hydratuje a chrání, pokud jsou uloženy v pouzdře a zalité roztokem. Vložte čočky do pouzdra na jejich ukládání, nalijte roztok a řádně uzavřete. Pro dokonalou dezinfekci nechte potom čočky v pouzdře nejméně 4 hodiny. Dříve než čočky vyjmete, jemně pouzdrem zatřepejte. Řádně si omyjte ruce. Před vložením čoček do očí čočky řádně opláchněte roztokem Sodyal. Tento přípravek je charakteristický svou jemností a biokompatibilitou, je přizpůsobený pro všechny nositele kontaktních čoček, i pro ty, kteří mají zvlášť citlivé oči. Obnovuje a stabilizuje slzný film díky tomu, že má schopnost zadržet molekuly vody a tím zvyšuje komfort při nošení kontaktních čoček. Pro dokonalou dezinfekci nechte potom čočky v pouzdře nejméně 4 hodiny, můžete i déle, ale ne více než 30 dní.

  3,77 €

 • Recugel očný gél 10g

  skladom do 24 hodín

  Použitie Recugel má osviežujúci a upokojujúci účinok na oči. Zlepšuje zvlhčovanie očného povrchu. Pomáha pri pocite suchosti v oku, pálení alebo únave očí (spôsobeného napríklad dlhodobým sledovaním televízie, častou prácou na počítači, vzduchom z vyhrievacích systémov alebo klimatizáciou). Recugel obsahuje látku dexpanthenol pre ochranu zdravých očí. Dexpanthenol patrí medzi vitamíny skupiny B. Dávkovanie 3 až 5x denne po 1 kvapke do spojovkového vaku, presné dávkovanie odporučí očný lekár. Pri aplikácii by nemali byť v oku kontaktné šošovky, pretože môžu byť postriekané a môže dôjsť k inkompatibilite s materiálom šošovky. Prípravok môže spôsobiť rozmazané videnie, preto sa musí dávať pozor pri vedení vozidiel a obsluhe strojov. Zloženie 50 mg dexpanthenolu, karbomér, edetát disodný, hydroxid sodný, voda, cetrimid ako konzervačný prostriedok

  4,46 €

 • SYSTANE Ultra zvlhčujúce očné kvapky 10 ml Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  Použitie Prípravok SYSTANE ULTRA zvlhčujúce očné kvapky zvlhčujú povrch vašich očí pre urýchlené ukľudnenie a dlhodobú  úľavu od pocitov podráždenia, pálenia, pichania, pocitu prachu či cudzieho telieska v oku Dávkovanie Prípravok SYSTANE ULTRA zvlhčujúce očné kvapky je možné používať po celý deň podľa potreby. Pred použitím dobre pretrepte. Nakvapkajte kvapky do oka a žmurknite. Zloženie Prípravok SYSTANE ULTRA zvlhčujúce očné kvapky je sterilný roztok obsahujúci: polyetylenglykol 400, propylenglykol, sorbitol, aminometylpropanol, kyselinu bóritú, chlorid draselný, chlorid sodný a konzervačnú látku POLYQUAD(polidronium chlorid)0.001 %.

  10,62 € -3% 11,00 €

 • Kapátko oční ve fólii 1ks

  skladom do 24 hodín

  Kapátko je používáno při zdravotnických úkonech k ošetření očí, uší apod. Váček je vyroben z přírodního latexu a společně se skleněnou trubičkou tvoří jeden celek. Zdravotní nezávadnost zaručena.

  0,54 €

 • Hyabak 0.15% gtt. 10 ml

  skladom do 24 hodín

  Účinky prípravku zvlhčuje a upokojuje suché a podráždené oči obnovuje a stabilizuje slzný film poskytuje aktívnu ochranu pred UV žiarením vďaka zloženiu s aktinochinolem, ktorý ho absorbuje, vytvára na povrchu tekutú vrstvu, ktorá chráni štruktúry oka pred poškodením slnečným žiarením vďaka unikátnej fľaštičke s ABAK systémom je bezpečný, bez konzervačných látok novo 3 mesačný doba použiteľnosti po 1. otvorení lieku. Zaujíma Vás zloženie hyaluronát sodný 0,15 g, aktinochinol Odporúčané dávkovanie Používa sa 1 kvapka do každého oka počas dňa tak často, ako je potrebné. Dodatočná informácie Predtým ste mohli poznať výrobok pod názvom HYABAK PROTECTOR 0,15% gtt a krabička mala inú podobu. V súčasnej chvíli došlo iba k premenovaniu výrobku a zmene krabičky. Zloženia výrobku vrátane jeho účinkov je totožné s novým balením.

  9,44 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam