Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Zdravotnícke potreby » Inkontinenčné pomôcky

Inkontinenčné pomôcky

Trápi vás únik moču? Tento problém značne znepríjemňuje život. Vďaka inkontinenčným pomôckam sa už nebudete musieť obmedzovať v aktivitách bežného dňa. Samovoľný únik moču čiže inkontinencia postihuje nielen ženy, ale aj mužov rôznych vekových kategórií. Pred samotným riešením problému je nutné správne diagnostikovať príčinu a typ inkontinencie. Jedine tak môže byť únik moču vhodne a efektívne riešený.

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam

Inkontinenčné pomôcky - detailný popis

Rozlišujeme základné dva typy úniku moču

  • Stresová inkontinencia: k úniku moču dochádza pri zvýšení vnútrobrušného tlaku, napríklad pri kašli, kýchaní či cvičení. Príčinou býva predovšetkým oslabené svalstvo panvového dna a nedostatočná funkcia zvierača močovej trubice.
  • Urgentná inkontinencia: v tomto prípade je únik moču spojený s naliehavým nutkaním na močenie, kedy dochádza k nekontrolovateľným a náhlym sťahom svaloviny močového mechúra.
  • Inkontinencia máva vždy viac príčin. Podstatnú úlohu hrá vek a s ním spojené ochabnutia svalov panvového dna. Medzi faktory prispievajúce k inkontinencii môžeme radiť aj genetické predispozície, následky nejakého zranenia, užívanie liekov, obezita a celkový zdravotný stav jedinca. Pri inkontinencii je nutné dodržiavať dostatočnú hygienu (pravidelné sprchovanie), včasnú a pravidelnú výmenu absorpčných pomôcok, používanie vhodnej kozmetiky pre starostlivosť o namáhanú pokožku.

Inkontinenčné pomôcky

V súčasnej dobe je na trhu dostupné veľké množstvo produktov, ktoré ponúkajú riešenie úniku moču. Aby ste si vybrali ten správny produkt, je potrebné vedieť, či sa u vás vyskytuje ľahký (po kvapkách, 1-2 denne), stredný či ťažký únik moču (často u imobilných ľudí, niekoľkokrát denne aj počas noci, viac ako 200 ml za 4 hod.). Riešenie problému ponúkajú inkontinenčné pomôcky pre seniorov, ale aj ženy a mužov nižšieho veku.

  • Inkontinenčné vložky: sú vhodné najmä pre ľahký a stredný únik moču. Sú anatomicky tvarované pre ženy aj pre mužov. Majú príjemný povrch a systém kontroly zápachu, ktorý dokonale pohltí prípadný zápach.Vyskúšajte napr. vložky pri ľahkom úniku moču MoliMed Comfort či MoliMed Premium.
  • Inkontinenčné nohavičky a vkladacie plienky: sú vhodné na používanie pri strednom či ťažkom úniku moču alebo i úniku stolice. Dostupné sú navliekacie alebo zalepovacie plienkové nohavičky a vkladacie plienky rôzneho stupňa nasiakavosti. Široký sortiment nohavičiek a plienok nájdete u značky Tena.
  • Podložky: majú absorpčné jadro z niekoľkých vrstiev buničiny, z druhej strany sú vybavené nepriepustnou a protišmykovou fóliou. Používajú sa ako priama podložka pod inkontinentných pacientov, chránia prestieradlo a lôžko pred znečistením. Dostupné sú v rôznych veľkostiach.
  • Čistiace a ošetrujúce produkty: pri úniku moču je pokožka veľmi namáhaná, preto je jemná a dôkladná starostlivosť o ňu nevyhnutná. Dostupné sú rôzne prísady do kúpeľa, čistiace peny, telové mlieka, gély a krémy. Účinné a obľúbené produkty starajúce o pokožku ponúka napr. značka Menalind, Abena či Seni Care.
Cena (Eur)

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam