Obľúbené položky

Úvodná stránka » Odborné poradenstvo

Spýtajte sa nás

Na otázky k voľbe liekov, dávkovaniu či kontraindikáciám zadarmo odpovedáme každý deň. Spýtajte sa nás sami, alebo sa pozrite na otázky, ktoré sme už odpovedali.

 

Teraz tu nie sme

Tiež si niekedy musíme oddýchnuť.

Zodpovedané otázky

Kozmetika Opaľovanie Koža Liečivé prípravky Chudnutie Bolesť Trávenie Deti Starostlivosť o telo Detoxikácia Zdravie z prírody

Som mamička 2-ročnej dcérky, ktorú stále dojčím. Chcem sa opýtať, či môžem na akné použiť Skinoren krém?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Poradila by som Vám skúsiť Biodermu kozmetiku, ktorá je komplexná od čistenia, hydratáciu až po ošetrenie jednotlivých foriem akné. Alebo kozmetiku Cannaderm.

Liečivé prípravky Kozmetika Koža

Chcela by som sa informovať, čo by ste mi odporučili na redukciu hmotnosti? Diétu nedržím žiadnu, občas zhreším a dám si niečo sladké. Pohybu mám dosť, behám každý deň okolo 4 detičiek.

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Odporučila by som Vám zvýšiť príjem vlákniny, to navodí pocit sýtosti počas dňa a uľahčí pravidelné vyprázdňovanie. Prípadne by ste mohli skúsiť jablčný ocot na redukciu váhy.

Chudnutie

Mám stále upchatý nos, hlavne jednu nosnú dierku. Skúšala som do nosa rôzne spreje, no moc to nepomáha, ako keby som tam mala opuch. Ťažko sa mi nosom dýcha, je to veľmi nepríjemné.

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Mohli by ste vyskúšať sprej do nosa Livostin, ktorý funguje trošku inak ako bežné spreje na nádchu a tlmí alergické prejavy. Tento liek je určený pre dospelých a deti od 6 rokov. Obvyklé dávkovanie je 2-krát denne, 2 vstreky do každej nosnej dierky. Keby to nezabralo, skúste navštíviť svojho lekára.

Liečivé prípravky

Poprosím poradiť. Mamina má osteoporózu, chcela by výživový doplnok, len neviem, ktorý je pre ňu vhodný. Lieky na osteoporózu neužíva žiadne.

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Odporúčam kombináciu vitamínov K2 a D3, dobré sú napr. od firmy Biomin, tieto sa užívajú ráno a potom ešte večer si dávať kalcium. Ale mohlo by stačiť aj také to klasické od firmy Galvex. Len tie produkty s obsahom vitamínu K2 sú trošku drahšie, ale dobre zaberajú.

Liečivé prípravky Bolesť

Veľmi často mávam pocit pálenia záhy. Je to to dosť nepríjemné a neviem, čo s tým. Skúšam si robiť aj zázvorový čaj, no moc to nepomáha. Tieto ťažkosti som mala aj v tehotenstve, no teraz je to oveľa častejšie.

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Môžete skúsiť antacidum napíklad: Rennie, Anacid, Maalox... zaberajú prakticky okamžite. Ak vaše pálenie záhy je spôsobené niektorým z liekov ako lieky proti úzkosti, osteoporóze, antidepresíva, Nitroglycerín, potom samozrejme musíte sa sústrediť na to, že čo, kde a ako užívate. Prosím, nepridávajte ďalší liek, aby ste zmiernili vedľajší účinok iného lieku.

Trávenie

Chcela by som sa informovať, či môžem užívať Acutil dlhodobo, alebo ho musím vysadiť. Beriem ho cca 2 mesiace. Je možné že nepociťujem žiadnu zmenu? Potrebovala by som niečo na podporu mozgovej činnosti, nakoľko sa potrebujem sústrediť a učiť. Viete mi poradiť nejakú inú variantu?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Acutil je fajn práve preto, že okrem samotného (najdôležitejšieho) Ginkga biloba obsahuje aj iné podporné látky. No samozrejme každý organizmus je jedinečný a je možné aj to, že žiadne závratné zmeny cítiť nemusíte. Pokiaľ ide o sústredenie pri učení, zatiaľ by som ostala pri tom a nešla by som do ničoho silnejšieho.


Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Chat - poradíme vám