Obľúbené položky

Úvodná stránka » Odborné poradenstvo

Spýtajte sa nás

Na otázky k voľbe liekov, dávkovaniu či kontraindikáciám zadarmo odpovedáme každý deň. Spýtajte sa nás sami, alebo sa pozrite na otázky, ktoré sme už odpovedali.

 

Teraz tu nie sme

Tiež si niekedy musíme oddýchnuť.

Zodpovedané otázky

Trávenie Koža Starostlivosť o telo Deti Bolesť Detoxikácia Kozmetika Liečivé prípravky Zdravie z prírody

Chcem sa opýtať na prípravok Phyteneo Kolodium. Je pravda, že odstraňuje aj znamienka? Existuje nejaký roztok na odstránenie znamienok? Nechce sa mi čakať dlhú dobu u kožného lekára. Chcela by som skúsiť domácu liečbu.

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Kolodium je určené na odstraňovanie bradavíc a kurieho oka, určite nie na odstraňovanie znamienok. Vo Vašom prípade, by som určite vyhľadala pomoc odborníka, dermetovenerológa, ktorý vám rozšírené znamienka bezbolestne odstráni.

Koža

Mám 9-ročného syna, ktorý sa aktívne venuje futbalu. V poslednej dobe sa sťažuje na bolesť v kolene. Nemá to opuchnuté, nemal ani ani žiadny úraz. Prosím poraďte, ako by sme mu mohli pomôcť, aby zvládol aj bolesť, keď ho čaká zápas.

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Niekedy bolesti v kĺboch, súvisia aj s rastom. Ak to nemá opuchnuté, začervenané, môžete skúsiť Ibalgin gel. Vhodná je tiež kĺbová výživa Colafit. Je to čistý kryštalický kolagén, ktorý vyživuje a regeneruje chrupavku. Vhodný je aj pre deti. Odporúčam užívať po dobu aspoň 2 mesiacov a kúru zopkaovať 2-3- krát za rok. Pokiaľ ťažkosti  budú pretrvávať  určite by som zvážila aj konzultáciu u lekára špecialistu - ortopéda.

Deti Bolesť

Poradili by ste mi produkt na každodennú únavu? Mám stresujúce zamestnanie, hlavne po psychickej stránke. Potreboval by som niečo na uvoľnenie počas dňa, aby som zvládol, aj ťažšie dni a nepadal každý večer unavený do postele. Môže byť nejaký výživový doplnok s obsahom minerálov, antoixidantov.

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Na únavu a vyčerpanie odporúčam magnézium v akejkoľvek forme, ale treba byť opatrný, ak máte nízky tlak. Vhodný je tiež zinok. Dôležité je vedieť, či ide naozaj len o vyčerpanosť a únavu, alebo či to nebude príznak nedostatku niečoho, napríklad železa a s ňou spojené ochorenie krvotvorby- anémiu. Skúste užívať magnézium každé ráno 1 tabletu a vitamín C, zinok a D3. Dobré skúsenosti mám s Cetebe.

Starostlivosť o telo

Mám 2- ročného syna, ktorý ma často soplíky a nevie si ich poriadne vyfúkať. Zle spinká, vadia mu tie soplíky. Odsávanie odsávačkou na výsávač je tiež uňho problematické. Trápime sa s tým veľmi často.

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Určite treba použiť nejaký roztok morskej soli, aj viackrát denne streknúť do nošteka.

Prípadne na uvoľnenie prínosových dutín sú vhodné Sinupret kvapky alebo Nasivin sinus sirup - tie riedia hlieny v dutinách a dýchacích cestách, ak sú hustejšie je to správna voľba. Dôležitý je tiež pravidelný príjem tekutín počas dňa a zvýšená poloha hlavičky počas spánku.

Liečivé prípravky Bolesť

Čo by ste poradili proti občasnému nafukovaniu? Doteraz som nebral žiadne lieky, doplnky na to... Len nejaké jogurty, mätový čaj, väčší príjem tekutín... Chodím cvičiť, chcem pribrať sval. hmotu a tento problém ma trochu obmedzuje.

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Z dlhodobejšieho hľadiska je dobré užívať probiotiká ako Biopron alebo Laktobacily SWISS.

A na občasný problém plynatosti je vhodný Degasin. Obsahuje látku simetikón, vyslovene to pozbiera plyny v črevách a uľaví, ale je dobré riešiť problém komplexne a teda probiotiká a strava obohatená o vlákninu, ako napríklad každodenný prísun surovej zeleniny a ovocia v jedálničku taktiež dodržiavať pitný režim po celý deň.  Zvýšená pohybová aktivita na čerstvom vzduchu, poprípade nejaká aktívna forma športovej aktivity by mala byť našou súčasťou aspoň 3- krát do týždňa.

Trávenie

Mám ťažkosti so žalúdkom. Chcel by som vás poprosiť o pomoc, ktorý prípravok mi odporučíte? Pravdepodobne mám zápal na sliznici čreva. Mám užívať Gastrocynesine alebo Actilac? Poprípade, ktoré  probiotiká su vhodné?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Actilac upravuje trávenie a rovnováhu v čreve. Užíva sa skôr pri plynatosti, hnačkách, zápche. Pre zlepšenie vášho trávenia by sme odporučili Pancreolan,  ktorý sa užíva pri poruchách trávenia v dôsledku nedostatočnej alebo chýbajúcej funkcii tráviacich enzýmov podžalúdkovej žľazy, pri zápalových a iných ochoreniach podžalúdkovej žľazy. Na tieto vaše ťažkosti sú vhodné užívať tiež probiotiká. Veľmi dobré skusenosti mám s Biopron.

Trávenie

Chcel by som sa poradiť, čo mi odporučíte na zlepšenie stavu imunity, keďže nás čaká chrípkové obdobie a obdobie viróz? Chcem to užívať ako prevenciu, momentálne nemám žiadne ťažkosti.

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

 

V prípade, že sa cítite ohrozený ochorením, keď sú chorí všetci okolo vás, môžete doplniť zvýšenú dávku  vitamínu C.

Pri opakujúcich sa ochoreniach dýchacích ciest sú obvykle klasickou cestou echinaceové kvapky alebo tablety. Poprípade tiež výťažky z  hlivy ustricovej, napríklad imunoglukán. Preventan je tiež na imunitu - je viac druhov. Preventan Clasic je vhodný preventívne, napríklad aj pri záťaži.

Zdravie z prírody

Môžete mi poradiť vhodné vitamíny na posilnenie vlasov? Mám suché vlasy, ktoré sa často lámu. Doteraz som nepoužívala žiadne prípravky, okrem šampónov a kondicionéra.

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

 

Môže vám chýbať kremík. Doporučujeme Revitalon forte, ktorý je naviac obohatený o biotín, Donna hair alebo Revalid kapsule, plus je to vhodné kombinovať aj s ďalšími prípravkami z tejto rady, ktoré sú určené a komplexnú starostlivosť o vlasy a tiež pôsobia proti vypadávaniu vlasov. Odporúčam užívať dlhodobejšie, aspoň 3 mesiace.

Kozmetika Koža Starostlivosť o telo

Mám diverkulitídu. Dva dni som nemala stolice. Konečník mám prázdny a bolí ma v podbrušku. Išli zo mňa len zapáchajúce hlieny a malé kúsky stolice. Plyny odchádzajú pravidelne. Akú mám mať stravu a čo by ste mi odporučili užívať?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Diverkulitída je zápalové ochorenie výdutiniek čreva. Pite hodne tekutín, je vhodné doplniť stravu vlákninou. Pokiaľ budú bolesti pokračovať, určite vyhľadajte odborného lekára, kde bude potrebná ďalšia liečba.

Trávenie


Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Chat - poradíme vám