Mgr. Zdenka Morvai
Mgr. Ondřej Pleskot
Mgr. Pavla Horáková
PharmDr. Kamila Horníčková
Vaše zdravie je našou najvyššou prioritou. Počúvame vás a rešpektujeme vaše želania týkajúce sa starostlivosti o vaše zdravie. Či už potrebujete pomôcť s výberom správneho lieku, výživového doplnku alebo vitamínu, naši lekárnici sú tu pre vás! Poradia vám nielen s konvenčnými liekmi, ale majú skúsenosti aj s prírodnou liečbou, bylinkovou terapiou, Bachovými esenciami alebo homeopatiou.
Pavla HorákováV pracovných dňoch medzi 8.30 a 15. hodinou sa môžete s našimi lekárnikmi spojiť aj prostredníctvom online chatu.
V inom čase môžete našich lekárnikov kontaktovať prostredníctvom e-mailu- v tomto prípade očakávajte odpoveď v priebehu nasledujúcich 24 hodín (v pracovných dňoch).
Poradia vám nielen s konvenčnými liekmi, ale majú skúsenosti aj s prírodnou liečbou, bylinkovou terapiou, Bachovými esenciami alebo homeopatiou.
Pavla HorákováV pracovných dňoch medzi 8:30 a 15. hodinou sa môžete s našimi lekárnikmi spojiť aj prostredníctvom online chatu.
V inom čase môžete našich lekárnikov kontaktovať prostredníctvom e-mailu- v tomto prípade očakávajte odpoveď v priebehu nasledujúcich 24 hodín (v pracovných dňoch).
Online sme každý
pracovný deň v 8:30-15h
Dobrý deň, áno, existujú situácie, kedy treba byť pri nosení dieťaťa obozretnejší, prípadne ho na čas obmedziť. Zásadné je vždy počúvať svoje telo, konzultovať stav s lekárom a prípadne upraviť spôsob nosenia tak, aby bol bezpečný pre dieťa i nosiaceho rodiča. Medzi najčastejšie zdravotné obmedzenia patria stavy po cisárskom reze, chronické bolesti chrbta, problémy s panvovým dnom alebo niektoré ortopedické a neurologické diagnózy. Po cisárskom reze sa odporúča s nosením začínať veľmi opatrne – najmä ak ide o nosenie viazané cez brucho (napríklad pri použití šatky). Jazva a hlbšie vrstvy…
Dobrý deň, áno, nosenie dieťaťa môže byť veľmi účinným pomocníkom pri zvládaní dojčenských kolík aj problémov so zaspávaním. Blízky telesný kontakt, teplo a rytmický pohyb pri nosení bábätko upokojujú, napomáhajú jeho adaptácii na vonkajšie prostredie a prirodzene podporujú trávenie aj spánok. Práve preto býva nosenie doporučované nielen ako praktická forma starostlivosti, ale aj ako prirodzený spôsob, ako bábätku ponúknuť pocit bezpečia a regulácie. Pri kolikách môže byť kľúčové vertikálne nosenie v ergonomickej polohe, kedy je dieťa ľahko podsadené, nôžky má roztiahnuté a bruško je v…
Dobrý deň, správny výber nosidla je zásadný pre zdravé nosenie a prirodzený vývoj vášho dieťaťa. Ergonomické nosítko je také, ktoré rešpektuje fyziológiu detského telíčka a zároveň poskytuje pohodlie aj pre nosiacu osobu. Poznáte ho podľa toho, že dieťa v ňom sedí v tzv. „M“ pozícii – kolienka sú vyššie ako zadoček, nôžky doširoka roztvorené látkou a panva je ľahko podsadená. Chrbát by mal byť guľatý, teda v tvare „C“, čo je prirodzená krivka u malých detí. Táto poloha je dôležitá najmä pre správny vývoj bedrových kĺbov a chrbtice. Na výber vhodného nosidla je potrebné zohľadniť vek, veľkosť…
Dobrý deň, nosenie detí v nosidle alebo šatke môže byť bezpečné a prospešné, ak je dodržaná správna ergonómia a nosenie je primerané veku i fyzickému stavu dieťaťa. Dĺžka doby nosenia by sa mala vždy prispôsobiť aktuálnej pohode dieťaťa i rodiča – nie je stanovená žiadna presná časová hranica, ktorá by bola „nebezpečná“. Kľúčové však je, akým spôsobom je dieťa nosené. Zásadné je, aby dieťa bolo v nosidle alebo šatke v tzv. ergonomickej pozícii, teda s podsadenou panvou, kolenami vyššie ako zadočkom a mierne zaguľateným chrbtom. Táto poloha je prirodzená a šetrná k vývoju bedrových kĺbov aj…
Dobrý deň, nosenie novorodencov v šatke je všeobecne považované za zdravé a prirodzené, ak je vykonávané správne a s ohľadom na potreby dieťaťa i nosiacej osoby. Nosenie v šatke podporuje bezpečný telesný kontakt, psychickú pohodu bábätka, napomáha termoregulácii, správnemu vývoju bedrových kĺbov a môže dokonca uľaviť od novorodeneckých kolík a bolestí bruška. Novorodenca je možné nosiť hneď od narodenia, vo vertikálnej polohe v tzv. „klokankovaciu“ pozíciu, ktorá kopíruje zaguľatené držanie telíčka známe z maternice. Úplne zásadné je však správne ergonomické nosenie. Dieťa by malo byť v…
Dobrý deň, výskyt oparu v nose môže prekvapiť, ale v skutočnosti nejde o nič výnimočné. Herpes simplex vírus typu 1 (HSV-1), ktorý bežne spôsobuje opary na pere, sa totiž môže aktivovať aj v oblasti nosovej sliznice alebo vnútornej časti nosa. K reaktivácii vírusu často dochádza pri oslabení imunity, po prekonanej viróze, nádche alebo pri strese. Vznik oparu v nose býva sprevádzaný bolestivosťou, pálením, svrbením a niekedy aj drobnými prasklinami alebo pľuzgierikmi, ktoré môžu pôsobiť bolestivo vo vnútri nosa. Na liečbu oparu v nose je možné použiť lokálne virostatické prípravky, ktoré…
Dobrý deň, bolesť kĺbov a svalov vo vyššom veku je bežná a často súvisí s prirodzeným opotrebovaním, ale aj s chronickými ochoreniami ako je artróza, osteoporóza, cukrovka alebo poruchy prekrvenia. Pre seniorov sú najvhodnejšie lokálne prípravky vo forme gélov, mastí, náplastí, ktoré nezaťažujú tráviaci trakt a nijako neovplyvňujú účinok liekov. Dobrou voľbou môže byť napríklad : Priessnitz Kĺbové mazanie Classic, ktoré využíva prírodné extrakty. Chladí, podporuje prekrvenie a je vhodné aj na dlhodobé použitie, Ozonicon emulgel, obľúbený medzi seniormi práve pre svoju kombináciu rastlinných…
Dobrý deň, bolesti kĺbov vo veku po päťdesiatke sú pomerne častým javom a často súvisia s prirodzeným opotrebovaním kĺbovej chrupavky, zníženou produkciou kĺbového mazu aj hormonálnymi zmenami, najmä u žien po menopauze. Ak sa u Vás bolesti objavujú v kolenách a na drobných kĺboch prstov, môže ísť o počiatočné známky artrózy. V takom prípade je určite vhodné uvažovať o dlhodobom užívaní kĺbovej výživy, ideálne v kombinácii s ďalšími režimovými opatreniami. Účinná výživa kĺbov by mala obsahovať kombináciu látok, ktoré podporujú regeneráciu kĺbovej chrupavky, znižujú zápal a zlepšujú…
Dobrý deň, bolesť svalov po fyzickej námahe je častým problémom, obzvlášť ak telo nie je na danú záťaž zvyknuté, dochádza k nedostatočnej regenerácii alebo sa zhoršujú vonkajšie faktory ako stres, nedostatok spánku, prechodené vírusové infekcie či výkyvy počasia. Ak sa problémy objavujú hlavne po športe a večer, pravdepodobne ide o tzv.ponámahovú bolesť a svalovú únavu, ktorá je prirodzenou reakciou tela na námahu, ale môže byť výraznejšia po prechodených infekciách (napríklad po covide) alebo pri zvýšenej citlivosti svalového aparátu napríklad vplyvom hormonálnych zmien, stresu či únavy.…
Dobrý deň, bolesti a stuhnutosť kĺbov na rukách, spojené s brnením a zníženou citlivosťou, ako popisujete, môžu mať viac možných príčin, a preto je veľmi dôležité nepodceňovať ich vyšetrenie. Tieto ťažkosti môžu súvisieť s preťažením, drobnými kĺbovými zmenami, ale aj s neurologickým alebo reumatologickým ochorením – napríklad syndrómom karpálneho tunela, začínajúcou artritídou alebo iným zápalovým ochorením kĺbov. Ak sa problémy navyše zhoršujú v noci, objavujú sa sťahovavo, alebo sú spojené s únavou, bolesťou ďalších kĺbov, zimnicou či prekonanou infekciou (napr. covid, chrípka), je na…
E-knihy, které reagujú na často diskutovaná témy.
Zobraziť e-knihy
Najskôr sa musíte prihlásiť.
Pre zaslanie nového hesla je nutné zadať e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri svojej registrácii. Na tento e-mail vám pošleme odkaz, pomocou ktorého si budete môcť zadať nové heslo.