Obľúbené položky

Úvodná stránka » Odborné poradenstvo

Spýtajte sa nás

Na otázky k voľbe liekov, dávkovaniu či kontraindikáciám zadarmo odpovedáme každý deň. Spýtajte sa nás sami, alebo sa pozrite na otázky, ktoré sme už odpovedali.

 

Spýtajte sa nás

Na všetky Vaše dotazy Vám odpovieme najneskôr následujúcí pracovný deň.

Zodpovedané otázky

Chudnutie Trávenie Liečivé prípravky Deti Bolesť Zdravie z prírody Kozmetika Opaľovanie Koža Starostlivosť o telo Detoxikácia

Je krém Vichy Idéalia BB krém aj krycí?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Tieto BB krémy sú najmä na zjednotenie pleti, rozjasnenie a zharmonizovanie pleti, vyslovene kryciu schopnosť nemajú. Ak by ste chceli make-up s čo najväčšou krycou schopnosťou, odporučila by som Vám siahnuť po Vichy dermablend - korekčnom make-upe.

Kozmetika Koža

Moja pokožka hlavy je veľmi suchá, vedeli by ste mi niečo na to poradiť?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Ak máte na mysli vlasovú časť, na ktorej sa nachádzajú aj šupinky, treba ich najskôr odstrániť. Na to by mal najlepšie pomôcť Nizoral šampón, prípadne šampón z kozmetiky Bioderma Node DS. Ak je suchá pokožka hlavy i po preliečení, máme dobrú skúsenosť so šampónom Linola, ten môžete aplikovať dlhodobo aj na každodenné použitie.

Kozmetika

Niečo na problémy so spánkom?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Na problémy so spánkom Vám môžem doporučiť bylinné prípravky s valeriánou, chmeľom, prípadne medovkou na celkové upokojenie celého organizmu a to napríklad v prípravku Hypnox forte. Variantou by mohol byť i homeopatický liek Sedatif PC, ktorý sa tak isto tradične používa pri poruchách spánku. Vhodný je i liek Persen forte. Užíva sa 1 kapsula cca 1 hodinu pred spaním. Liek je vhodný pre dospelých a deti od 12 rokov. V priebehu tehotenstva a dojčenia sa užívanie neodporúča. Ak nedôjde k zlepšeniu, liečba nespavosti patrí do rúk lekára.

Starostlivosť o telo

Môže sa Imunoglukan p4H užívať v čase dojčenia?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Imunoglukan v odporúčanej dávke 1 tableta denne by nemal byť žiaden problém, firma neudáva obmedzenia pre dojčiace matky.

Zdravie z prírody

Je možné kombinovať Lipoxal s antidepresívami? Užívam Seroxat 30mg.

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

V tomto prípade Lipoxal a Seroxat medzi sebou neinteragujú, takže táto kombinácia je povolená. Prípadne ďalšie užívanie akýchkoľvek liekov konzultujte radšej so svojim lekárom alebo lekárnikom.

Liečivé prípravky

Viete mi poradiť niečo na produktívny kašeľ v tehotenstve?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Na kašeľ v tehotenstve je bezpečný brečtanový sirup Hedelix, ktorý sa používa na liečbu zápalov dýchacích ciest, sprevádzaných tvorbou hlienov, v dávke 3x denne po 5ml. Ďalšou možnosťou by mohol byť i homeopatický sirup Stodal. Ak by však príznaky neprechádzali do 3-5 dní, prípadne by sa pridružili iné ťažkosti ako teplota, celková slabosť a podobne, je nutné okamžite vyhľadať lekára.

Liečivé prípravky Zdravie z prírody

Čo by ste mi odporučili na pigmentové škvrny?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Dobrú skúsenosť máme s liečebnou kozmetikou z Biodermy, rada White objective. Nájdete tam krém, sérum, ale i micelárnu vodu, dané produkty pomáhajú odstraňovať hnedé pigmentové škvrny a bránia im opätovne sa objaviť. Veľmi dôležitá je ale aj ochrana pokožky s vysokým faktorom 50SPF, práve kozmetika Bioderma má špecifický ochranný krém s liečivou zložkou glabridínom, ktorý zabraňuje vystupovaniu pigmentu. Nájdete ho pod názvom Bioderma Photoderm SPOT SPF 50+.

Kozmetika Koža

Viete mi poradiť nejaký dezinfekčný prostriedok na dezinfekciu solária?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Môžete použiť klasický dezinfekčný prostriedok Ajatin plus 1% roztok, ktorý je určený k plošnej dezinfekcii povrchov a predmetov s antibakteriálnym, antiseptickým a antimykotickým účinkom. Výhodou je, že nezapácha a nefarbí.

Trápi ma strata hlasu. Hľadám niečo na podráždené hlasivky, spievam, učím a lekár ma varoval pred úplnou stratou hlasu.

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Ak sa objaví strata hlasu, môžete si nasadiť klasický kalciový sirup Calcium chloratum, pre dospelého v dávke aj 4x denne 1 polievkovú lyžicu a k tomu pridať Panthenol v koncentrácii 100mg, tiež aj 4x denne počas akútnych zápalov. Samozrejme dôležitý je aj oddych hlasiviek, v čo možno najvyššej miere. Alternatívnou liečbou by bolo aj podanie kalciových injekcií, čo spadá pod kompetenciu lekára.

Liečivé prípravky

Beriem trojkombináciu ATB na helikobaktera, aké probiotiká by ste mi odporučili?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Dobrú skúsenosť máme s Biopron premium, sú to viackomponentné probiotické kmene spolu s prebiotickou zložkou v koncentrácii, kde stačí užiť jednu tabletu denne. Vo vašom prípade určite na obed, aby sme dosiahli čo najväčší odstup od antibiotík na helikobaktera a zabezpečili maximálny účinok probiotík. Z odporúčaných probiotík by mohli byť ešte Biogaia ProTectis alebo Pearls IC.

Trávenie Zdravie z prírody


Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam