Úvodná stránka » Poradenstvo

Poradenstvo

Neviete, aký liek, doplnok stravy alebo zdravotná pomôcka pomôže vyriešiť váš zdravotný problém? Obráťte sa na našich lekárnikov, ktorí vám poskytnú odbornú radu. Sú tu pre vás každý deň online!

Články o zdraví

Články o zdraví

Nielen pre našich zákazníkov pripravujeme pravidelne články, obohatené o tipy a odborné rady lekárničok na rôzne témy súvisiace so zdravím. Budeme radi, ak vás zaujmú a inšpirujú :-) Ak niečomu v článku nerozumiete, chcete sa opýtať na viac detailov alebo ste hľadanú tému v zozname článkov nenašli, využite ikonku „listu“ vpravo a napíšte nám!

Ukázať články o zdraví

Selén − dôležitý prvok pre náš organizmus

27. október 2020

Selén − dôležitý prvok pre náš organizmus

Selén hrá v tele dôležitú úlohu v boji proti voľným radikálom. Priaznivo ovplyvňuje obranyschopnosť organizmu, tvorbu spermií a…

Zdravie z prírody Detoxikácia

Aké vitamíny a minerály sú dôležité v tehotenstve a pred počatím?

19. október 2020

Aké vitamíny a minerály sú dôležité v tehotenstve a pred počatím?

Počas tehotenstva je zdravá a vyvážená strava dôležitá viac, ako inokedy. A to nielen vzhľadom k budúcemu potomkovi, ale aj k…

Deti Rady lekárnika

Vitamín B12 (kobalamín)

19. október 2020

Vitamín B12 (kobalamín)

Vitamín B12 je pre organizmus dôležitý, pretože sa podieľa na tvorbe červených krviniek. Poradíme, odkiaľ ho získať, aká je denná…

Trávenie Starostlivosť o telo

Účinné zložky

Účinné zložky

Aké účinné zložky obsahujú lieky alebo prírodné prípravky? Máme pre vás abecedný prehľad zložiek, ktoré sú ich súčasťou. Potom si môžete jednoducho zobraziť všetky produkty, ktoré obsahujú napr. arniku, alebo v ktorých sa arnika vyskytuje aj čiastočne.

Preskúmať účinné zložky
Vyhľadávanie zložiek podľa prvého písmena v názve
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
On-line poradňa

On-line poradňa

Naši lekárnici odpovedajú na vaše otázky týkajúce sa voľby liekov, dávkovania alebo kontraindikácií každý deň online a úplne zadarmo. Poradia vám aj keď sa potrebujete rozhodnúť, ktorý vitamín, doplnok stravy alebo prírodný prípravok je pre vás vhodný a neviete si s jeho výberom rady.

On-line odborná poradňa

Zodpovedané otázky Všetky články

Sú domáce diagnostické prístroje spoľahlivé? Čo všetko s nimi môžem zmerať?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Trápi vás vysoký tlak alebo zvýšený cholesterol? Potom pre vás máme pár tipov na domáce diagnostické prístroje, ktoré vám pomôžu byť v obraze.

Vysoký či nízky tlak? Kúpte si tlakomer!

Je ich veľa druhov, ja ale odporúčam ramenný a digitálny, ktorý je presnejší ako ostatné druhy a jednoducho sa s ním zaobchádza. Naviac má veľký displej a dobre čitateľné hodnoty. Manipulácia je jednoduchá - nasaďte manžetu na paži a stlačte tlačidlo. Manžeta sa nafúkne a tlakomer potom odpočíta hodnoty systolického a diastolického tlaku. A to je všetko! Niektoré digitálne tlakomery dokonca ukladajú merania aj pre dvoch užívateľov, možno ich prepojiť s počítačom alebo aplikáciou v telefóne a hodnoty zdieľať napríklad s vaším lekárom.

Cholesterol, tichý zabijak ciev

Ak trpíte vyšším cholesterolom a snažíte sa ho diétou znížiť, odporúčam si vašu snahu overovať pomocou cholesterolmetra. Cholesterolmeter 3v1 je skvelý pomocník - vie totiž nielen merať hodnoty cholesterolu, ale aj glukózy a kyseliny močovej. Naviac vám bude stačiť len naozaj malá kvapôčka krvi - všetko je bezbolestné, rýchle a jednoduché. A za to vaše zdravie predsa stojí, nie?

Obyčajná váha? Zvoľte radšej lekársku

Namiesto obyčajnej váhy si kúpte váhu lekársku. Má 8 senzorov a dokáže presne určiť obsah telesného tuku, BMI aj podiel kostrových svalov. Navyše spočíta váš kľudový denný metabolizmus a navrhne vám optimálnu dennú spotrebu kalórií. Ak sa potrebujete zbaviť pár kíl navyše, bude sa vám hodiť aj ďalšia funkcia - váha totiž vie rozlíšiť úbytok tuku a úbytok aktívnej telesnej hmoty. Super, že?

S alkoholom za volant? Nikdy!

Kvalitný alkoholtester je malý a skladný, zmestí sa vám do vrecka aj do kabelky. Ak sa chystáte na oslavu alebo párty a máte v úmysle ísť späť domov autom, vezmite si ho so sebou. Stačí jedno vdýchnutie a za 5 sekúnd budete mať jasno, či si môžete sadnúť za volant alebo si radšej zavoláte taxík.

Meranie teploty u malých detí býva občas problém

Ak máte doma malé deti, určite oceníte bezdotykový teplomer Thermoval baby. Stačí ho priložiť dieťaťu cca 3-5 cm od pokožky čela, kliknúť a za 3 sekundy viete, ako na tom váš miláčik je. Teplomer navyše nemá zvukový signál, takže sa nemusíte báť, že spiace dieťa prebudíte. Navyše s ním môžete merať aj teplotu dojčenskej stravy a mliečka, vody vo vani alebo teploty v miestnostiach. A pozor - nie je určený len pre deti, ale aj pre tých dospelých, ktorým klasické meranie teploty nevyhovuje.

Rady lekárnika


Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika