MojaLekáreň.sk

Starostlivosť o pokožku po opaľovaní

Po každom dlhšom pobyte na slnku venujte pokožke zvýšenú starostlivosť - potrebujete totiž doplniť stratenú vlhkosť a pružnosť. Okrem opaľovacích prostriedkov si určite kúpte aj prípravky po opaľovaní: chladivé gély, spreje, krémy alebo mlieka.

Starostlivosť o pokožku po opaľovaní
Zdielať
Navštívte súvisiace produktové kategórie

Aloe vera, nechtík lekársky a levanduľa

Aloe vera gél hlboko hydratuje a regeneruje pokožku a prináša okamžitú úľavu spálenej pokožke. Oleje a krémy s nechtíkom lekárskym regenerujú pokožku a vďaka obsiahnutému betakaroténu predlžujú opálenie. Levanduľa chladí, hojí a upokojuje pokožku. Hodí sa aj pre malé deti už od malých bábätiek. Po aplikácii kvetovej vody môžete použiť bežnú poopaľovaciu starostlivosť.

Na čo sú poopaľovacie prípravky

Nezabúdajte, že hoci je pobyt na slnku zdraviu prospešný, UV žiarenie môže pokožke uškodiť. Spôsobuje predčasné starnutie pokožky, vysušuje ju a dôsledkom môže byť začervenanie kože, ktorá páli a na dotyk je citlivá a bolestivá, prípadne sa na nej objavia pľuzgiere.

Poopaľovacia starostlivosť

 • navracia pokožke stratenú hydratáciu,
 • upokojí ju,
 • urýchli regeneráciu
 • vyhladí vrchnú časť kože a zamedzí tým vzniku nových vrások
 • účinne spomaľuje starnutie pokožky spôsobené UV žiarením

Kedy a ako často používať prípravky po opaľovaní?

Prípravky po opaľovaní je vhodné používať po každom pobyte na slniečku. Pokožka si zaslúži po náročnom dni pri vode rýchle uvoľnenie a regeneráciu. Produkty po opaľovaní neslúžia len na udržanie farby opálenia, sú tiež výživné, pokožku hydratujú, upokojujú a pomáhajú slnkom vysilenej pokožke znovu nabrať silu. Preto by sa prípravky mali používať pravidelne, aby sa pokožka zbytočne nevysušovala a aby opäť získala svoju jemnosť a pružnosť.

Neopaľovali ste sa? Nevadí - aj tak použite poopaľovaciu starostlivosť

Po pobyte na slnku stráca pokožka pružnosť, hydratáciu, je napnutá, zvyčajne začervenaná a je podráždená. Na konci dňa je potrebné pokožku osprchovaním očistiť od piesku, chlórovanej alebo slanej vody.

Po každom večernom sprchovaní je nutné myslieť na ošetrenie pokožky krémom alebo mliekom po opaľovaní. Nebojte sa ho použiť aj v dňoch, kedy sa práve neopaľujete, pretože pokožka sa s nadmerným slnečným žiarením vyrovnáva aj niekoľko dní. S pokojným svedomím môžete v týchto dňoch vymeniť bežné telové mlieko za prípravok po opaľovaní. Hlavne po návrate od mora či zo slnečnej dovolenky je vhodné pleť celého tela ošetrovať týmito prípravkami ešte aspoň celý nasledujúci týždeň.

Krém, mlieko, sprej alebo gél?

Pri výbere vhodného prípravku po opaľovaní máte na výber z obrovského množstva rôznych balení krémov, sprejov, gélov a mliek. Všeobecne platí, že je jedno, či si vyberiete mlieko alebo krém. Rozdiel je len v zložení prípravku a spôsobe jeho nanášania. Existujú aj sprchové gély alebo krémy, ktoré obsahujú karotén a predlžujú a zintenzívňujú efekt opálenia.

 • krém - má najhutnějšie zloženie, po nanesení môže zostať na pokožke mastný film, aplikácia na celé telo zaberie viac času (Solar)
 • mlieko - svojim zložením je ľahšie (redšie) ako krém, ľahšie sa rozotiera, rýchlejšie sa vstrebáva (Altermed, Sun, Vichy, Bioderma)
 • gél - vo väčšine prípadov je číry alebo ľahko sfarbený, nanášanie je podobné ako u mlieka, často sú vyrábané s prímesou chladivých zložiek (Dr. Műller, Eucerin)
 • sprej - nespornou výhodou je rýchlosť aplikácie (nie je potrebné už následné rozotieranie), ktorá však vyžaduje istú dávku zručnosti (Dr. Műller)
 • pena - je ľahká a jemná, do pokožky sa pekne vstrebe

Na spáleniny použite panthenol

Panthenol je vhodné použiť na slnkom nadmerne ožiarenú pokožku, ktorá sčervenie, páli a je bolestivá na dotyk. Panthenol je vhodný prípravok ako prvá pomoc pri spálení kože od slniečka. Prináša úľavu, upokojuje a príjemne chladí pokožku. Na zasiahnutých plochách sa ľahko a bez bolesti rozotiera a za niekoľko minút po nanesení sa sám úplne vstrebe bez nutnosti ďalšieho vtierania, ktoré by mohlo byť na postihnutých miestach bolestivé. Urýchľuje obnovu poškodených tkanív.

Čo dokáže panthenol

Má nezastupiteľnú funkciu pre metabolizmus buniek kože. Je nevyhnutný pre udržanie zdravej pokožky, pri prevencii vzniku a rozvoja vrások a ďalších prejavov starnutia kože. Podporuje tiež hydratáciu pokožky. Preukázateľne účinné sú prípravky s obsahom panthenolu od 1% a účinok sa zvyšuje do obsahu 5%.

Čo ešte platí na spáleniny od slniečka

Pre upokojenie pokožky alebo pri spáleninách môžete

 • na postihnuté miesta prikladať uterák namočený do studenej vody,
 • aplikovať obklad z uvareného, vychladeného čierneho alebo zeleného čaju, alebo
 • z vychladeného jogurtu, smotany alebo tvarohu.

 

Účinné látky v poopaľovacej starostlivosti

Užite si leto bez spálenín! Starostlivo sme roztriedili našu ponuku viac ako 300 produktov podľa ich najlepších vlastností. Stačia 3 jednoduché kroky a váš ideálny opaľovací prípravok je tu! Pomôže vám naša ...DERMOKALKULAČKA !

Prečítajte si tiež

Vitamín K sa podieľa na tvorbe zrážacích faktorov, a tým ovplyvňuje správnu zrážanlivosť krvi. Okrem toho pravdepodobne ovplyvňuje tvorbu bielkoviny, ktorá je zodpovedná za viazanie vápnika v…

viac

Klimaktérium, známe aj ako menopauza, je prirodzené a nevyhnutné obdobie v živote ženy, ktoré znamená koniec menštruačného cyklu a plodnej fázy. Zvyčajne sa diagnostikuje, keď žena nemenštruuje 12…

viac

Ak ste sa rozhodli prestať fajčiť, držíme vám palce! Prvé dni odvykania sú rozhodujúce. Máme pre vás celý rad produktov, ktoré zmierňujú chuť na fajčenie a zmierňujú fyzické príznaky odvykania.

viac

Crohnova choroba je autoimunitné chronické ochorenie tráviaceho traktu. Spôsobuje zápalové procesy v rôznych častiach tráviacej sústavy, najčastejšie však v oblasti spojenia tenkého a hrubého čreva.…

viac

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.