Doprava zadarmo nad 20 €. Prihláste sa k newsletteru!
MojaLekáreň.sk

PharmDr. Kamila Horníčková

Magazín

Absolvovala obor Farmaceutický laborant na Střední zdravotnické a vyšší zdravotnické škole Hradec Králové.

Je absolventkou Farmaceutické fakulty Veterinární a farmaceutické univerzity Brno.  V roce 2014 získala atestaci prvního stupně v oboru Veřejné lékárenství na IPVZ Praha. V roce 2015 složila rigorózní zkoušku v oboru veřejné lékárenství na VFU Brno. Ihned po ukončení studia pracovala jako monitorka klinických studií a následně projektová managerka soukromém sektoru. Pracovala na dodržování etických a legislativních parametrů pří procesech klinického hodnocení léčit. Během této doby se zúčastnila řady školení a seminářů pořádaných Státním ústavem pro kontrolu léčiv i soukromými organizacemi. 

Je milovnicí bylin a přírodní léčby. Od raného dětství se věnuje bylinné terapii, zajímá ji východní pohled na lidské zdraví, homeopatie a Bachovy esence. Dále se věnuje józe, dlouhá léta se zajímá i o účinky stravy a výživových směrů na lidské zdraví. 

V současné době pracuje jako Online lékárník pro společnost Lekarna.cz, kde se snaží předávat své zkušenosti a poznatky z přírodních terapií a doporučení zákazníkům.

Je členkou České lékárnické komory.

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/kamila-horn%C3%AD%C4%8Dkov%C3%A1-30019184/

PharmDr. Kamila Horníčková

Repík lekársky bol využívaný v mágii a na liečenie už od starodávnych čias. Na čo však naozaj slúži? Prezradíme v našom článku.

viac

Osýpky sú vysoko nákazlivé infekčné ochorenie. Ako sa prenášajú, aká je inkubačná doba a ako sa liečia? Prezradíme v našom článku.

viac

Čajovník nemá s čajom nič spoločné. Pochádza z Austrálie, kde bol hojne používaný domorodcami pre svoje priaznivé účinky. Ktoré to sú a čo všetko tea tree olej dokáže? Povieme si v našom článku.

viac

Výplach nosa patrí k osvedčeným metódam už po celé stáročia. Nosové výplachy sú vhodné ako súčasť každodennej rannej hygieny. Sú tak účinnou prevenciou akútnych a chronických zápalov prínosových…

viac

Všetci to pravdepodobne poznáme. Pri výraznej zmene teplôt, konzumácii príliš pálivých jedál, emóciách či popíjaní alkoholu dôjde k začervenaniu pleti. Červené žilky v tvári však po chvíli zmiznú. Čo…

viac

Kostihoj patrí medzi jednu z tradičných byliniek našich babičiek. Čo obsahuje, ako pôsobí a na čo sa hodí kostihojová masť sa dozviete v našom článku.

viac

Leuzea šuštivá čiže maralí koreň je bylinka podobná bodliaku, ktorá okrem iného obsahuje ekdysteroidy, ktoré zvyšujú odolnosť organizmu a stimulujú centrálny nervový systém. Aké sú jej účinky a ako…

viac

Grapefruit, je citrusový plod horkastej chuti, ktorý je známy svojím veľkým množstvom vitamínu C. Kôstky či jadierka majú pre zdravie človeka ešte oveľa väčší prínos − prezradíme aký.

viac

To najlepšie, čo svojmu telu môžeme poskytnúť, väčšinou pochádza z prírody. A často je to na dosah. Jedným zo zdrojov vitamínov, minerálov a množstva ďalších prospešných látok je zázvor, ktorý je…

viac

Orechy sú zdrojom výživných látok a olejov a radia sa medzi superpotraviny. Množstvo „orechov" potom botanicky do tejto kategórie vôbec nepatrí. Aké sú najobľúbenejšie a čo obsahujú a ako ich využiť…

viac

Zubná pasta má v puse poriadne peniť, inak sa zubami nevyčistí dobre − tiež ste vyrástli na tejto polopravde? Nie je jedno, akú zubnú pastu používate. Dnes sa zameriame na tie prírodné.

viac

Do starostlivosti o zdravie patrí aj dodržiavanie zubnej hygieny. Vedeli ste o tom, že aj čistenie zubov, zdravie ďasien a odstránenie zubného plaku sa môže prejaviť na fyzickom zdraví každého z nás?…

viac
Spýtajte sa lekárnika

Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním.

Zistiť viac

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.