MojaLekáreň.sk

Spýtajte sa nás

Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste. Načúvame vám a rešpektujeme vaše priania týkajúce sa starostlivosti o zdravie.

Či už potrebujete pomoc s výberom vhodného lieku, doplnku stravy či vitamínu, naši lekárnici sú tu pre vás! Poradia vám nielen s klasickými liekmi, ale majú skúsenosti aj s prírodnou liečbou, bylinnou terapiou, Bachovými esenciami či homeopatiou.

Napíšte nám email a naši lekárnici vám v pracovné dni odpovedia do 24 hodín. Môžete nás tiež kontaktovať na tel. 0221 201 380 (možnosť 2) v pracovných dňoch od 9 do 14 hod. Vo všedné dni v časoch 10-14 hodin zastihnete našich lekárnikov aj na online chate.
 

Na všetky vaše dotazy odpovie tým lekárnikov pod vedením Mgr. Pavly Horákovej a PharmDr. Kamily Horníčkovej.

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

vám poradí s klasickými liečivami

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

vám poradí s prírodnou liečbou alebo bylinnou terapiou

On-line chat

Poďte s nami chatovať :). Našich lekárnikov sa môžete pýtať každý pracovný deň v čase od 10 do 14 hodín

E-mail

Ak je váš dotaz obsiahly a potrebujete detailnejšiu odpoveď, napíšte nám na lekarnik@mojalekaren.sk a odpoveď získate do 24 hodín.

Načítavam filtre...
Filtrovanie
6 otázok a odpovedí

Úzkosť je nepríjemný emočný stav s telesnými príznakmi. Intenzita je rôzna, od mierneho nepokoja až po stavy paniky. Úzkosti sa prejavujú pocitom nervozity,nepokoja,napätia,podráždenosťou,pocitom stratenej kontroly. Záchvat úzkosti sa objavuje napríklad u stavov ako sú panické ataky, separačná úzkosť, sociálna úzkosť. Medzi príznaky úzkosti a depresie patrí aj strach zo straty kontroly alebo vedomia (derealizácia), pocit, že veci sa dejú mimo mňa, nie som skutočne tu (depersonalizácia), pocit odpojenia sa, pocit, že sa zbláznim, pocit, že veci nie sú reálne alebo obavy zo straty kontaktu s…

Celá odpověď

Liečba úzkosti je veľmi individuálna. Niektorí ľudia sa dokážu zbaviť úzkosti len pomocou relaxačných techník , fyzických cvičení, jógy, rýchlej chôdze, masáží.Nápomocné môžu byť aj voľnopredajné lieky na stres a úzkosť alebo výživové doplnky pri strese a bylinné čaje na upokojenie. Je však dôležité povedať, že nie každá úzkosť je zvládnuteľná bez pomoci odborníka. Preto je veľmi dôležité vedieť posúdiť, kedy už mám vyhľadať odbornú pomoc. Nápomocný pri rozhodovaní môže byť test úzkosti. Test je len orientačný, zostavený z otázok, na ktoré je potrebné pravdivo a úprimne odpovedať. V prípade…

Celá odpověď

Depresia je psychická porucha, ktorá ovplyvňuje náladu, myslenie a správanie jednotlivca. Je to vážny stav, ktorý môže mať negatívny vplyv na každodenný život a schopnosť zvládať bežné úlohy a aktivity. V psychiatrii ide o závažnú duševnú afektívnu poruchu (klinická depresia), ktorá ochromuje jasnosť myslenia, psychomotoriku, spánkový cyklus a vyvoláva pesimistické či skľučujúce emócie často vedúce k patologickej zmene osobnosti. V prípade, že máte u seba alebo u blízkeho podozrenie na depresiu, môžete na identifikáciu použiť deväťbodový Dotazník zdravia pre pacienta PHQ-9 (Patient Health…

Celá odpověď

Depresia počas tehotenstva a po pôrode, známa aj ako peripartálna depresia, je zdravotný stav, ktorý postihuje mnoho žien. Je dôležité byť informovaný o príznakoch tejto formy depresie, aby si budúca matka mohla uvedomiť, kedy je potrebné vyhľadať odbornú pomoc. Tu je niekoľko príznakov, ktoré by mohli upozorniť na prítomnosť depresie počas tehotenstva a po pôrode: Nálada a emócie: Znížená nálada, pocit smútku, beznádej, pocit prázdnoty, podráždenosť alebo zúfalstvo. Môžete sa cítiť preplnení emóciami alebo naopak necitlivý. Strata záujmu a potešenia: Strata záujmu o veci, ktoré ste…

Celá odpověď

Áno, existujú určité rozdiely v prejavoch príznakov depresie medzi mužmi a ženami. Hoci základné príznaky depresie sú podobné u oboch pohlaví, niektoré rozdiely sa môžu vyskytnúť v spôsobe, ako muži a ženy prejavujú svoje symptómy alebo ako ich vnímajú. Muži majú tendenciu prejavovať depresiu viac fyzickými priznakmi a prejavovať menšiu sklon k hovorením o svojich emocionálnych problémoch. Nasledujúce rozdiely sa často pozorujú u mužov: Fyzické príznaky: Muži častejšie prejavujú fyzické príznaky depresie, ako sú chronická únava, bolesti hlavy, tráviace problémy a svalové bolesti. …

Celá odpověď

Po individuálnom zvážení, liečba spočíva buď len zo psychoterapie alebo kombinácie psychoterapie a farmakologickej liečby, čiže liečby antidepresívami. Cieľom psychoterapie je spracovať negatívne pocity alebo udalosti, vnímať svet v priaznivejšom zmysle, prípadne naučiť sa lepšie vnímať seba samého.

Celá odpověď

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.