MojaLekáreň.sk

Spýtajte sa nás

Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste. Načúvame vám a rešpektujeme vaše priania týkajúce sa starostlivosti o zdravie.

Či už potrebujete pomoc s výberom vhodného lieku, doplnku stravy či vitamínu, naši lekárnici sú tu pre vás! Poradia vám nielen s klasickými liekmi, ale majú skúsenosti aj s prírodnou liečbou, bylinnou terapiou, Bachovými esenciami či homeopatiou.

Napíšte nám email a naši lekárnici vám v pracovné dni odpovedia do 24 hodín. Môžete nás tiež kontaktovať na tel. 0221 201 380 (možnosť 2) v pracovných dňoch od 9 do 14 hod. Vo všedné dni v časoch 10-14 hodin zastihnete našich lekárnikov aj na online chate.
 

Na všetky vaše dotazy odpovie tým lekárnikov pod vedením Mgr. Pavly Horákovej a PharmDr. Kamily Horníčkovej.

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

vám poradí s klasickými liečivami

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

vám poradí s prírodnou liečbou alebo bylinnou terapiou

On-line chat

Začať konverzáciu

Práve nie sme online. Využite pre svoj dotaz e-mail.

E-mail

Ak je váš dotaz obsiahly a potrebujete detailnejšiu odpoveď, napíšte nám na lekarnik@mojalekaren.sk a odpoveď získate do 24 hodín.

36 otázok a odpovedí

Účinky lieku Modafen: Modafen sa môže používať na krátkodobú liečbu počiatočných štádií akútnych infekčných ochorení horných dýchacích ciest s príznakmi, ako je nádcha, zápal hltana alebo nosohltana a začínajúca bolesť ucha. Modafen je indikovaný pre dospelých a dospievajúcich od 12 rokov. Prípravok sa môže používať v indikáciách vyžadujúcich dekongestívny (očistenie slizníc, dekongescia nosa) a analgetický (úľava od bolesti) a/alebo antipyretický (proti horúčke) účinok. Ak prevažuje jeden z príznakov (buď prekrvenie nosovej sliznice alebo bolesť a/alebo horúčka), použite jednotlivé lieky –⁠…

Celá odpověď

Kombinácia pravidelného pitia alkoholu a užívania Ibalginu sa neodporúča. Ak však užívate Ibalgin (Brufen, Ibuprofen) a výnimočne si dáte alkohol (1-2 poháre vína alebo piva), nemal by nastať žiadny problém. Dĺžka času po užití lieku Ibalgin nie je pri príležitostnej konzumácii alkoholu dôležitá.

Celá odpověď

Áno, kombinácia je vhodná. Probiotiká podávajte s odstupom aspoň 3-4h od antibiotík.

Celá odpověď

Bolí vás hlava, chrbát alebo máte teplotu? Väčšinou automaticky siahnete po "Ibalgine", zázračnej pilulke na všetko. Ale nie vždy je liek s obsahom ibuprofénu vhodný. Kedy použiť paracetamol a kedy ibuprofen, aký je medzi nimi rozdiel a na čo si dať pozor? Paracetamol je liek určený hlavne na bolesť a teplotu, je to analgetikum a antipyretikum. Lieky s obsahom paracetamolu sú veľmi rozšírené, užívajú sa už od roku 1953. Dospelému odporúčam maxim…

Celá odpověď

Zväčšené nosné mandle môžu byť nepríjemné. V prvom rade, snažte sa, pokiaľ sa dá, o pravidelný pohyb a pobyt na čerstvom vzduchu. Keď je už noštek zahlienený, treba ho pravidelne fúkať, prípadne odsávať. Z bylinných prípravkov môžete ešte nasadiť Sinupret kvapky, tie by mali pekne zabrať, aspoň čo sa týka zahlienenia. Okrem toho ešte odporúčam všeobecne podporovať imunitu napr. vitamínom C alebo hlivou ustricovou.

Celá odpověď

Ak je prasknutá žilka v oku, môžete si nasadiť Ascorutin, prvé dni je potrebné dávkovanie 3x2 tablety, potom sa môže postupne dávkovanie znižovať. Ak by sa stav nezlepšil alebo zhoršoval, treba zvážiť aj návštevu lekára.

Celá odpověď

Zvonka môžete používať krém s obsahom klotrimazolu. Ak máte aj výtok, je lepšie skombinovať ho aj s vkladacími tabletami s rovnakou účinnou látkou. Tablety sa zvyčajne používajú každý večer pred spaním a krém sa môže použiť aj 3 krát denne a treba ho nanášať ešte aj 2-3 dni po vymiznutí príznakov, aby sa vaginálna mykóza nevrátila. Ak by sa stav nezlepšil alebo zhoršoval, treba zvážiť aj náv&scaron…

Celá odpověď

Na zníženie teploty môže užívať buď paracetamol (Paralen, Panadol) alebo ibuprofén (Ibalgin, Brufen, Nurofen...). Keď je potrebné znižovať horúčku častejšie ako raz za 6-8 hodín, zvykne sa po 4 hodinách kombinovať na striedačku ibuprofen a paracetamol.

Celá odpověď

Dobré skúsenosti na odvodnenie organizmu a opuchnuté nohy sú s prípravkom Forfemina. Užíva sa ráno jedna kapsulka. Na odvodnenie sú takisto dobré aj bylinné čaje, napríklad prasličkový alebo žihľavový. Opuchy nôh však môžu mať rôzne príčiny a pokiaľ sa Váš stav nezlepší, bolo by dobré konzultovať to aj s Vaším lekárom.

Celá odpověď

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.