MojaLekáreň.sk

Spýtajte sa nás

Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste. Načúvame vám a rešpektujeme vaše priania týkajúce sa starostlivosti o zdravie.

Či už potrebujete pomoc s výberom vhodného lieku, doplnku stravy či vitamínu, naši lekárnici sú tu pre vás! Poradia vám nielen s klasickými liekmi, ale majú skúsenosti aj s prírodnou liečbou, bylinnou terapiou, Bachovými esenciami či homeopatiou.

Napíšte nám email a naši lekárnici vám v pracovné dni odpovedia do 24 hodín. Môžete nás tiež kontaktovať na tel. 0221 201 380 (možnosť 2) v pracovných dňoch od 9 do 14 hod. Vo všedné dni v časoch 10-14 hodin zastihnete našich lekárnikov aj na online chate.
 

Na všetky vaše dotazy odpovie tým lekárnikov pod vedením Mgr. Pavly Horákovej a PharmDr. Kamily Horníčkovej.

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

vám poradí s klasickými liečivami

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

vám poradí s prírodnou liečbou alebo bylinnou terapiou

On-line chat

Začať konverzáciu

Práve nie sme online. Využite pre svoj dotaz e-mail.

E-mail

Ak je váš dotaz obsiahly a potrebujete detailnejšiu odpoveď, napíšte nám na lekarnik@mojalekaren.sk a odpoveď získate do 24 hodín.

36 otázok a odpovedí

Čo sa týka účinných zložiek, tie by mali byť u oboch liekových foriem veľmi podobné. Kvapky Rowachol na žlčové kamene majú o niečo rýchlejší nástup účinku, majú ale pomerne nepríjemnú chuť. Je to už teda na Vás, čo Vám viac vyhovuje.

Celá odpověď

S mastičkou pri nechtoch je ten problém, že dovnútra a pod necht sa pri bežnej aplikácii veľmi nedostane. Je dobre pred aplikáciou aspoň necht zvrchu opilníkovať, aby sa narušil vonkajší povrch. Pilník potom ale dobre očistite, alebo používajte jednorazové pilníky, aby infekt nezostal na pilníku a nechtová mykóza sa neprenášala pri ďalšom použití. Ak by ste chceli ešte iný produkt, tak veľmi dobré skúsenosti sú s perami na myk…

Celá odpověď

V tomto prípade je zlatý stafylokok pravdepodobne rezistentný na antibiotiká, ktoré manžel užíval. Ako podpornú liečbu odporúčam zvýšené dávky vitamínu C na podporu imunity a prípadne nejaký ten výťažok z cesnaku alebo oreganový olej, ktoré majú tiež antibakteriálny účinok. Tento stav ale určite odporúčam konzultovať aj s lekárom. Na koleno si ešte môže dávať studené obklady a potierať chladivým g…

Celá odpověď

Priamo lieky proti zvracaniu Vám môže napísať iba lekár. Na reflux pažeráka a pálenie záhy sa používajú potom antacidá, ako je napr. Talcid, Maalox, prípadne Nolpaza. Keď je stav akútny, doporučujem diétnu stravu, sucháre. Dobre zaberá aj kolový nápoj, ale dávajte si ho pomaličky, po lyžičkách. Prípadne ešte môžete skúsiť aktívne uhlie, prečistí Vám tráviacu sústavu, ak ste napr. niečo zlé…

Celá odpověď

Áno, nie je to problém, liečivá sa navzájom nebijú. Ak si to zdravotný stav vyžaduje a máte zvýšenú teplotu, potrebujete sa vypotiť, prípadne Vás trápi silná nádcha, môžete antibiotiká Suprax kombinovať s liekom Theraflu v odporúčanej dávke maximálne každých 4-6 hodín jeden sáčok, maximálne 3-4 sáčky denne. Nepretržitá liečba liekom Theraflu by nemala presiahnuť 5 dní.

Celá odpověď

Nie, lieky obsahujúce liečivá diklofenak a kyselinu acetylsalicylovú obsiahnutú v Aspirine neznižujú účinnosť hormonálnej antikoncepcie.

Celá odpověď

Kombinácia Ataralginu obsahujúceho účinnú látku paracetamol s ibuprofénom je možná krátkodobo, s minimálnym zachovaným odstupom liečiv medzi sebou aspoň 6-8 hodín. Z dlhodobého hľadiska užívanie takejto kombinácie liečiv nie je žiadúce, najmä kvôli väčšiemu zaťaženiu obličiek a z toho vyplývajúcich nežiadúcich účinkov.

Celá odpověď

Dané lieky sa môžu užívať s ostropestrecom mariánskym, v tomto prípade k interakcii nedochádza. Interakcia liekov je však medzi Neurolom a Sertralinom, kedy liečivá môžu potenciálne zvyšovať svoj účinok, ale predpokladám, že lekár ktorý Vám ich predpísal, to dostatočne zohľadnil. Ak by ste sa však cítili príliš utlmený, oťapený - treba to konzultovať s Vaším lekárom.

Celá odpověď

V tomto prípade Lipoxal a Seroxat medzi sebou neinteragujú, takže táto kombinácia je povolená. Prípadne ďalšie užívanie akýchkoľvek liekov konzultujte radšej so svojim lekárom alebo lekárnikom.

Celá odpověď

Na kašeľ v tehotenstve je bezpečný brečtanový sirup Hedelix, ktorý sa používa na liečbu zápalov dýchacích ciest, sprevádzaných tvorbou hlienov, v dávke 3x denne po 5ml. Ďalšou možnosťou by mohol byť i homeopatický sirup Stodal. Ak by však príznaky neprechádzali do 3-5 dní, prípadne by sa pridružili iné ťažkosti ako teplota, celková slabosť a podobne, je nutné okamžite vyhľadať lekára.

Celá odpověď

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.