Obľúbené položky

Úvodná stránka » Odborné poradenstvo

Spýtajte sa nás

Na otázky k voľbe liekov, dávkovaniu či kontraindikáciám zadarmo odpovedáme každý deň. Spýtajte sa nás sami, alebo sa pozrite na otázky, ktoré sme už odpovedali.

 

Spýtajte sa nás

Na všetky Vaše dotazy Vám odpovieme najneskôr následujúcí pracovný deň.

Zodpovedané otázky

Chudnutie Trávenie
Zrušiť filter

Mám nadváhu, ale cvičiť kvôli zdravotným problémom s kĺbmi nemôžem. Čo mi odporučíte, ako schudnúť bez cvičenia?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Základom pre chudnutie okrem pohybu je aj zmena stravovacích návykov. Takže je vhodné upraviť svoj jedálniček, prijímať viac zeleniny a obmedziť mastné jedlá a pod. Okrem toho môžte ešte doplniť vlákninu (napr. Obezin, XLS Medical), ktorá v žalúdku napučí a vy tým pádom zjete menšiu porciu jedla, pretože budete mať pocit plnosti. Užíva sa 30 minút pred jedlom, 3x denne a zapije sa aspoň 3 dcl vody.

Ďalšou možnosťou sú doplnky výživy, ktoré pomáhajú zrýchliť metabolizmus, napr. jablčný ocot, zelená káva, zelený čaj, synefrín, či extrakt z chilli papričiek.

Chudnutie Trávenie

Chcela by som sa informovať, čo by ste mi odporučili na redukciu hmotnosti? Diétu nedržím žiadnu, občas zhreším a dám si niečo sladké. Pohybu mám dosť, behám každý deň okolo 4 detičiek.

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Odporučila by som Vám zvýšiť príjem vlákniny, to navodí pocit sýtosti počas dňa a uľahčí pravidelné vyprázdňovanie. Prípadne by ste mohli skúsiť jablčný ocot na redukciu váhy.

Chudnutie


Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam