MojaLekáreň.sk
Hľadať

Indexy zdravého životného štýlu

Index každodenného vývoja zdravého životného štýlu na SK. Vyhodnocuje nákupy zákazníkov MojaLekáreň.sk, v kategóriách súvisiacich so zdravou stravou, športom, chudnutím, spánkom, stresom a odvykaním si od fajčenia. Vývoj ukazuje ako celok, ale aj v uvedených oblastiach. Jednoducho povedané: či a ako sa mení náš prístup k vlastnému životu pod vplyvom rôznych informácií.

Ako index počítame
31,83
0,13%

Komentár

Zdravý životný štýl ... Každý deň o ňom počujeme alebo naň aj každý deň myslíme. Začíta tým, čo jeme, ako spíme a myslíme, či cvičíme, udržujeme si nadhľad a životnú rovnováhu, neničíme si zdravie nikotínom a alkoholom. Ale možno si veľa ľudí v každodennom zhone len ťažko hľadá čas pre seba, čas pre zmenu. Všetci sme veľmi zaneprázdnení a pohodlie nás často premôže.

MojaLekáreň.sk sa rozhodla tomu pomôcť, aby sa cítili dobre a preto od teraz budú merať a ukazovať na reálnych dátach z predaja, ako je na tom spoločnosť s cestou k zdravému životnému štýlu. Náš index zdravého životného štýlu je jedinečný a verím v jeho významnú hodnotu: ukážeme nie len realitu, ale aj cestu, možnosti, inšpiráciu a keď to bude potrebné, radi poradíme. Našim spoločným cieľom je zdravie každého z nás a to, ako ho sami vedome ovplyvňujeme tak, aby sme sa cítili dobre

PharmDr. Vladimír Finsterle, zakladateľ MojaLekáreň.sk

38
-0,91%

Zdravá strava

Správna výživa, vyvážená strava je pre zdravie dôležitá a len my sami si vyberáme, čo jeme. Index vyjadruje nákupy zdravých potravín, bio potravín a potravín bez palmového oleja v nákupoch na MojaLekáreň.sk.

9
-0,36%

Spánok

Dobre sa vyspať je základom pohody. Niekedy si k tomu ale musíme pomôcť, index zhŕňa predaj voľnopredajných liekov, doplnkov stravy a vitamínov na podporu spánku, ale aj zdravotných potrieb. Teda všetko, vďaka čomu môžeme dosiahnuť kľudný a výdatný spánok.

63
1,14%

Športovanie

Zahrnúť pohyb do života nie je nič ťažké pre toho, kto to myslí so svojím zdravím vážne, dopĺňa do svojich aktivít rôzne športové potreby a svoje aktivity mení. Práve to index ukazuje.

29
0,18%

Stres

Zvládnutie stresu je dôležitá súčasť zdravého životného štýlu a techník je mnoho. Index zohľadňuje nákupy voľnopredajných liekov na stres a úkosť, doplnkov stravy a vitamínov, ktoré môžu prispieť k nervovej sústave.

17
-0,24%

Chudnutie

Udržiavať si priemernú hmotnosť je veľmi dôležité pre zdravie, veľa chorôbe našu hmotnosť spôsobuje alebo negatívne ovplyňuje. Index odráža nákupy detských potravín, diét, doplnkov stravy a vitamínov, ktoré môžu prispievať ku kontrole hmotnosti.

35
0,98%

Odvyknie od fajčenia

Fajčenie škodí zdraviu, to je známá vec. Index ukazuje, ako s ním fajčiari bojujú – a to nákupy voľno predajných liekov a pomôcok na odvykanie od fajčenia.

Ako počítame index

Index zdravého životného štýlu každý deň vyhodnocuje nákupy zákazníkov MojaLekáreň.sk v kategóriach priamo súvisiacich so zdravou stravou, športom, chudnutím, spánkom, stresom a odvykaním si od fajčenia. Vývoj ukazujeme ako celok, ale aj po jednotlivých oblastiach, ktoré do zdravého životného štýlu patria. Graf potom názorne ukazuje vývoj obratov od začiatku roka 2022 do aktuálneho dňa v roku.

Čo hovoria hodnoty indexu

menej ako 20: štandardné nákupy
20 - 39: záujem o sortiment je ľahko nad normálom
40 - 59: zájem o sortiment rastie
60 - 79: o sortiment je zvýšený záujem
80 - 99: vysoký záujem o sortimen
100: predaj sortimentu dosahuje historické maximum
Spýtajte sa lekárnika

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.