Úvodná strana Zdravie a lieky Zdravotnícke potreby Zdravotnícke testy Testovacie prúžky

Testovacie prúžky

Testovacie prúžky sú určené na meranie obsahu glukózy (Čurko) zo vzorky čerstvej kapilárnej krvi. Testovacie prúžky sa používajú pre glukomery a sú kalibrované na plazmu a také výsledky možno potom ľahko porovnať s výsledkami získanými pomocou laboratórnych metód.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Testovacie prúžky - detailný popis

Testovacie prúžky sú určené na meranie glukózy (cukru) z plnej kapilárnej krvi pomocou glukometra. Jednoduché použitie, rýchly a presný výsledok.

MojaLekáreň.sk ponúka testovacie prúžky rôznych značiek

Na MojaLekáreň.sk nájdete:

  • Testovacie prúžky do glukometra GlucoLabt - sú určené na meranie obsahu glukózy (Čurko) zo vzorky čerstvej kapilárnej krvi. Testovacie prúžky sa používajú pre glukometre GlucoLab.
  • Testovacie prúžky do glukometra FreeStyle - sú určené na meranie obsahu glukózy (Čurko) zo vzorky čerstvej kapilárnej krvi. Testovacie prúžky sa používajú pre glukomery Optium, Optium Xceed, Optium Easy, FreeStyle Optium.
  • Testovacie prúžky do glukometra AcuChek - sú určené na meranie obsahu glukózy (Čurko) zo vzorky čerstvej kapilárnej krvi. Testovacie prúžky sa používajú pre glukomery Accu-Chek Performa a Accu-Chek Performa Nano.
  • Testovacie prúžky do glukometra Glucocard - prúžky pre zistenie hladiny glukózy z kvapky kapilárnej krvi. Použiteľné výhradne s prístrojom GLUCOCARD X-METER.
  • Tstovacie prúžky do glukometra EasyGluco - sú určené na meranie obsahu glukózy (Čurko) zo vzorky čerstvej kapilárnej krvi. Testovacie prúžky sa používajú pre glukometre EasyGluco. Testovacie prúžky sú kalibrované na plazmu a také výsledky možno potom ľahko porovnať s výsledkami získané pomocou laboratórnych metód.
  • Testovacie prúžky do glukometra Beurer - sú určené na meranie obsahu glukózy (Čurko) zo vzorky čerstvej kapilárnej krvi bez kódovania. Testovacie prúžky sa používajú pre glukometre Beurer.
  • Testovacie prúžky do glukometra Wellion - prúžky sú určené na kvantitatívne stanovenie hladín krvnej glukózy v čerstvo odobratej kapilárnej krvi. Sú priamo určené pre glukometre Wellion Calla.

Doplnkový tovar

Určite vás poteší naša ponuka sladidiel, ktorá nahradí cukor v jedálničku diabetika. Doplnky stravy pri cukrovke potom prispievajú udržanie normálnej hladiny cukru v krvi. Bylinné čaje obsahujú látky, ktoré môžu prispieť k zlepšeniu regulácie hladiny krvného cukru.

TIP! Žiaden diabetik sa nezaobíde bez glukometra, ktorý meria hladinu cukru v krvi. Pravidelné meranie cukru v krvi je veľmi dôležité najmä pre diabetikov s cukrovkou 2. typu. Glykémie (hladina cukru v krvi) sa počas dňa niekoľkokrát mení, a tak by si pacienti mali viesť tzv. glykemický profil. Lekári odporúčajú meranie cukru v krvi pred raňajkami, pred obedom, pred večerou a pred spaním.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika