Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Zdravotnícke potreby » Zdravotnícka technika » Infračervené lampy

Infračervené lampy

Infračervené lampy vám pomáhajú pri bolesti kĺbov a svalov. Fungujú na princípe vyžarovania infračerveného svetla, ktoré preniká hlboko do pokožky, kde sa mení na teplo a podporuje tak prekrvovanie a hojenie tkanív. Nahrievacia infračervená lampa účinkuje lokálne, jednoducho si pred ňu sadnete a svetlo necháte dopadať na boľavé miesto po niekoľko minút. Po chvíli ucítite veľkú úľavu.

Účinky infračervenej lampy na vaše telo

 • Pozitívne pôsobí na kĺby, pomáha od stuhnutosti, znižuje ich bolestivosť, pomáha zmierniť degeneratívne zmeny.
 • Zvyšuje prekrvenie tkanív, ktoré lepšie vstrebávajú živiny a lepšie odstraňujú z organizmu toxické látky.
 • Uľavuje od bolesti svalov. Bolesť vo svaloch vzniká ich nedostatočným prekrvením. Infračervené svetlo pomáha prekrvenie obnoviť a svaly regenerovať.
 • Pomáha pri liečbe zápalov dýchacích ciest, urologických ťažkostiach a gynekologických zápaloch. V tomto prípade je dobré siahnuť po dvojkombinácii parného nahrievača s infračerveným svetlom.

Infračervená lampa a masáž

Lampu využijete aj pri masáži. Infračervené svetlo pokožku prehreje a masáž je potom nielen príjemnejšia, ale tiež účinnejšia. Zároveň koža lepšie vstrebáva liečiva z balzamov a mastí. Masáž odporúčame nielen pri bolestiach svalov, ale tiež pri prechladnutí alebo zápale. Okrem masážnej funkcie má infračervená lampa tiež funkciu kozmetickú, kedy stimuluje pokožku a pomáha ju udržiavať čistú.

Vedeli ste, že... Infračervená lampa má tiež psychologický efekt? Nahrievanie v nás vzbudzuje pocit pohody, a to ako po fyzickej, tak psychickej stránke. To má, samozrejme, vplyv na náš celkový zdravotný stav.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • Infračervená lampa 100 W Beurer IL 11

  Infračervená lampa 100 W Beurer IL 11

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  infračervená lampa 1 teplota 5 úhlů náklonu 100W protiskluzné nožičky

  24,13 €

 • Infračervená lampa 300 W Beurer IL 50

  Infračervená lampa 300 W Beurer IL 50

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  infračervená lampa pro použití při nachlazení, svalových bolestí, ... keramické infračervené sklo !!! 100% blokování UV rozměr zářící plochy 30 x 40cm 300 W digitální časovač 1 -15 min s automatickým vypnutím plynule nastavitelný úhel náklonu aktivní ventilace proti nadměrnému zahřívání navíjení kabelu delší životnost lampy o cca. 250% madla na bocích pro snadnou manipulaci ochrana proti přehřátí

  67,11 €

 • Infralampa SANITAS 100 W

  Infralampa SANITAS 100 W

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Infralampa slouží zejména k nahřátí obličeje (nosních dutin) a různých částí těla při nachlazení či svalových bolestech. Lampa vydává intensivní infračervené a tepelné záření, které proniká hluboko pod kůži, rozšiřuje cévy a zrychluje tím cirkulaci krve (má léčebnou funkci), navíc je vhodná i pro kosmetické účely. Infralampa má 1 teplotu, 5 aretačních poloh. Součástí balení je originál Philips žárovka (100 W). Infralampa je určena pro nahřívání Použití při nachlazení, svalových bolestech, podpora kosmetické péče (u nečisté pleti) 1 teplota 5 aretačních poloh Výkon: 100 W Vzdálenost mezi infračerveným zářičem a ozařovanou částí těla by měla být cca 25-50 cm Doba prohřívání by měla být mezi 15-30 minutami Při ozařování je nutné mít zavřené oči Výrobek je vyroben z plastu Napájení ze sítě – 230 V / 50 Hz Vnější rozměry (D x Š x V): 165 mm x 120 mm x 205 mm Hmotnost hlavního přístroje cca 330 g Provozní teplota: -5°C až +35°C Provozní vlhkost (relativní): 30% až 85% Skladovací teplota: -5°C až +50°C CE 0483 Balení obsahuje: Infralampu (hlavní jednotka) Návod v českém jazyce

  22,61 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam