Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Zdravotnícke potreby » Zdravotnícka technika » Teplomery

Teplomery

Teplomery a prostredníctvom nich urobené merania telesnej teploty sú dôležitým údajom pri mnohých zdravotných komplikáciách. Popíšeme si, ako sa u človeka môže meniť telesná teplota a takisto, aké typy teplomerov môžeme k jej meraniu použiť.

Najrozšírenejším na meranie telesnej teploty v domácich podmienkach je v dnešnej dobe digitálny teplomer. Pre presné zistenie teploty ho postačí na meranom mieste nechať zhruba päť minút a z vstavaného displeja odčítať jej hodnotu. V lekárskej praxi sú dnes najrozšírenejšie bezdotykové varianty. Bezdotykový teplomer rýchlo a presne zistí hodnotu teploty nielen ľudského tela, ale i ostatných predmetov zo vzdialenosti až niekoľko centimetrov.

O telesnej teplote

Normálna telesná teplota sa pohybuje v rozmedzí zhruba 36 °C až 37,3 °C. Jej hodnota je však u každého človeka iná, ale je vhodné jej štandardnú hodnotu zistiť meraním v období bez zdravotných komplikácií. Zvýšená teplota je obrannou reakciou organizmu na nejaké ochorenie. Môže byť ale takisto spôsobená prehriatím pri pobyte v extrémnych klimatických podmienkach. Pri teplotách tela s hodnotou nižšou ako 35,5 °C hovoríme o podchladení. To môže byť spôsobené napríklad poranením s veľkou stratou krvi. Často takisto býva diagnostikované u osôb, ktoré nadmerne konzumujú návykové látky. Tieto látky majú negatívny vplyv na subjektívne vnímanie chladu.

Ako sa môžete sami presvedčiť, na trhu je veľké množstvo prostriedkov na zistenie telesnej teploty. Vyrábajú ich firmy špecializujúce sa na vývoj zdravotníckych doplnkov. Za všetky spomeňme spoločnosť Omron, ktorá vyrába takisto aj celý rad ďalších prístrojov, napríklad vlhkomery alebo tlakomery.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • BODY COMFORT Bezdotykový teplomer BC 07

  BODY COMFORT Bezdotykový teplomer BC 07

  Akcia

  skladom > 5 ks

  Sú situácie, kedy meranie telesnej teploty a odhalenie horúčky nie je ľahké. Či už sa jedná o bábätko, dieťa, dospelých doma alebo pacientov v rôznych zariadeniach. Výrobca BODY COMFORT s.r.o. prišiel na trh s prevratnou novinkou. Bezdotykový sekundový teplomer BC 07. Má mnoho výhod. Neoceniteľná je rýchlosť merania, ktoré možno vykonávať bez nutnosti dotýkať sa alebo zdĺhavo čakať, až teplomer meranie vykoná. Jednoduché užívateľské prevedenie umožňuje tento teplomer používať ako pre profesionálnu tak aj domácu potrebu. Mamičky ocenia možnosť merať teplotu prostredia, ale aj povrchov. Toto je vhodné napríklad pri meraní teploty kúpeľa, fliaš s detskou výživou alebo čajíčkov. Bezdotykový teplomer BODY COMFORT BC 07 je vhodným pomocníkom ako pro lekárov, tak aj běžných užívateľov.. Výhody meranie telesnej teploty bez nutnosti kontaktu s človekom alebo predmetom meria nielen ľudskú teplotu, ale aj teplotu predmetu alebo prostredia (môže s ním byť meraná aj teplota detských fľaštičiek, kúpeľa, izbovej teploty) je klinicky testovaný a medzi našimi zákazníkmi veľmi obľúbený vhodný pre domáce ale aj profesionálne používanie Technické vlastnosti bezdotykového teplomeru BODY COMFORT BC 07 rýchlosť merania: cca do 1 sekundy rozsah merania teploty ľudského tela: od 32,0 do 42,5 ° C rozsah merania povrchov: od 0 do 60 ° C vzdialenosť merania 1 - 10 cm funkčné životnosť až do 40.000 meraní akustická signalizácia pamäť posledných 32 meraní - využijú predovšetkým lekári a zdravotné sestry rozlíšenie +/- 0.1 ° C prevádzková teplota 10 - 40 ° C skladovacia teplota 0 - 50 ° C relatívna vlhkosť prostredia 85% zdroj: 2x 3V AA nedobíjacie batérie - batérie sú súčasťou balenia hmotnosť cca 125 g s batériami originál nemecký senzor osvetlený displej automatické vypínanie - po cca 7 sekundách od posledného merania Informácie o výrobcovi BODY COMFORT spoločnosť s r.o. bola založená v Československu začiatkom roku 1992. Jej prioritou nie je cesta distribúcie najlacnejších produktov, ale produktov najvyššej možnej kvality za korektnú cenu. Hlavným zámerom je napomáhať riešeniu zdravotných problémov prostredníctvom spoľahlivých produktov, ktoré zlepšujú zdravie, kondíciu, prípadne skrášľujú.

  36,63 € -23% 47,70 €

 • CEMIO Metric 308 Smart Bezkontaktný teplomer ČR/SK: Výprodej

  CEMIO Metric 308 Smart Bezkontaktný teplomer ČR/SK: Výprodej

  Výpredaj Akcia

  skladom > 5 ks

  Cemio Metric 308 SMART slúži na meranie telesnej teploty pomocou infračerveného žiarenia. Na rýchle a presné zmeranie telesnej teploty počas jednej sekundy stačí iba priblížiť sondu k čelu na vzdialenosť 5-8 cm a stlačiť tlačidlo. Rovnako je neoceniteľným pomocníkom pri meraní teploty hlavne u malých detí. Veľký podsvietený LCD displej zaistí ľahkú čitateľnosť nameranej hodnoty aj počas nerušeného nočného spánku vášho dieťaťa. Bezkontaktný teplomer: Cemio Metric 308 SMART ultrarýchly: Najpohodlnejší a najrýchlejší spôsob merania teploty. Pre meranie teploty na čele a okolitých oblastiach zo vzdialenosti 5-8 cm. Vysoká rýchlosť merania do 1 sekundy. Jeho ďalšie skvelé vlastnosti Veľký podsvietený LCD displej zaistí ľahkú čitateľnosť nameranej hodnoty aj počas nerušeného nočného spánku vášho dieťaťa. Spoľahlivý vďaka vysoko presnej infračervenej technológii SMART. Pamäť na 32 meraní. Jednoduché ovládanie iba jedným tlačidlom. Alarm pri vysokej teplote. Zvuková signalizácia konca merania. Funkcia opakovaného merania teploty. Vhodný tiež pre meranie teploty vody vo vani alebo nápoja vo fľaši. Ergonomický tvar pre pohodlné držanie. Automatické vypínanie. Súčasťou balenia sú 2 AA batérie.

  27,50 € -33% 41,00 €

 • THERMOVAL digitální teploměr Standard

  skladom > 5 ks

  Rychlé měření teploty 60 – 90 sekund. Extra velký displej. Paměť pro uchování poslední naměřené hodnoty. Speciální zvukový signál při horečce. Po 10 minutách se sám automaticky vypne. Pevná špička teploměru. Vysoká životnost baterií až na 2000 měření. Ochranný kryt zajišťující odolnost vůči pádu. Voděodolný a záruka 3 roky

  3,05 €

 • TEPLOMER ČELOVÝ 1 KS

  skladom > 5 ks

  Čelový teplomer je určený k orientačnému meranie telesnej teploty u detí i dospelých v rozsahu 36-40 stupňov. Podrobný popis výrobku Teplomer čelový s tekutými kryštálmi Alfavita Normálna teplota sa u dieťaťa mení s vekom, telesnou aktivitou a denná dobou. Dojčatá majú zvyčajne vyššiu telesnú teplotu ako staršie deti. Počas dňa je teplota u detí i dospelých najvyššej k večeru a naopak najnižšie nad ránom. U dojčiat a batoliat je za normálnu teplotu považovaná teplota do 38 ° C nameraná v konečníku. Horúčka sama o sebe nie je ochorenie, ale len príznak ochorenia. Obvykle je horúčka známkou toho, že telo bojuje s infekciou.Osobitnú skupinu detí tvoria malé deti do 3 rokov veku, u ktorých sa s výskytom krátkodobo zvýšených teplôt či horúčok stretávame často. Problém nastane vtedy, ak sa horúčky bezdôvodne opakujú, alebo pretrvávajú, alebo pretrváva zvýšená teplota a dieťa sa chová úplne normálne, reaguje ako vždy, je pri chuti a zdanlivo mu nič nechýba. V takom prípade je nutné situáciu konzultovať s ošetrujúcim detským lekárom, zvlášť, ak ide o dieťa vo veku do 3 mesiacov (môže ísť o skrytú infekciu, vyšetrenie je nevyhnutné). Ku zmeranie teploty rýchle a maximálne šetrne slúži čelový teplomer Alfavita s tekutými kryštálmi, ktorý oceníte napríklad pri kontrole telesnej teploty počas spánku dieťaťa. Čelový teplomer je určený k orientačnému meranie telesnej teploty u detí i dospelých v rozsahu 36-40 stupňov.

  1,53 €

 • Helpmation bezdotykový teploměr RC8

  skladom 1 - 2 ks

  Přesný a malý bezdotykový teploměr Helpmation RC9 bezkontaktně změří teplotu lidského těla dětí i dospělých nebo teplotu povrchu předmětů, teplotu dětských lahviček do 1 sekundy za pomoci nejmodernější IR technologie. Výhody teploměru Bezdotykově změří tělesnou teplotu Bez nutnosti přímého kontaktu Tři režimy měření Tělo, Povrch, Vzduch Nejvyspělejší čip s IR technologií Rychlé a přesné měření do 1 sekundy Vhodný pro domácí i pro profesionální použití Zvukový alarm při vysoké teplotě Paměť na 32 posledních měření Velký podsvícený LCD display Další specifika Vzdálenost měření 3-5 cm, Zobrazení ve stupních Celsia nebo Fahrenheita, Automatické vypnutí teploměru po 30 sec., Přesnost měření 36-39°C = +/- 0.2°C

  29,29 €

 • 2a2 T-scan bezkontaktný infračervený teplomer

  2a2 T-scan bezkontaktný infračervený teplomer

  Výpredaj

  skladom 3 - 5 ks

  Bezkontaktný infračervený teplomer 2a2 Trade 3 módy - telesná, povrchová a izbová teplota 3 farebné podsvietenia displeja rýchly, účinný a presný pamäť až na 32 meraní veľký LCD displej dlhá životnosť presný a rýchly výsledok do 1 sekundy možnosť prepínania medzi stupňami Celzia a Fahrenheit napájanie DC 3V - 2 kusy alkalických batérií AAA Veľkosť prístroja: 130 x 45 x 55 mm (d x š x v) Váha zariadenia: 74g (bez batérií) Presnosť merania =±0,2 °C (0,4 °F) Vzdialenosť od meraného objektu: 3 – 5 cm (1,2 – 2 in) Automatické vypnutie zariadenia: 5 sekúnd Životnosť prístroja 40 000 meraní Platná CE certfikácia Príslušenstvo: 2ks alkalických batérií (AAA), užívateľská príručka

  31,80 €

 • VISIOFOCUS bezkontaktný teplomer

  skladom 1 - 2 ks

  Bezkontaktný teplomer VisioFocus s unikátnou technológiou. Jediný teplomer na svete s projekciou teploty priamo na čele. Vďaka jedinečnému a patentovanému optickému zamerovaciemu systému teplomer určí správnu vzdialenosť medzi teplomerom a meraným miestom. Popis produktu: Bezkontaktné meranie teploty. Unikátna technológia s možnosťou projekcie teploty priamo na čele/predmete. Teplomer sám určí správnu vzdialenosť medzi teplomerom a meraným miestom. Rýchle a pohodlné meranie teploty aj počas nerušeného spánku Vašeho dieťata. Multifunkčný teplomer 5 v 1 (meranie telesnej teploty ako aj teploty okolia, vzduchu, kúpela, tekutín, jedla a predmetov). Meranie je 100 % hygienické, jednoduché použitie. Klinicky testované. Merania v °C nebo °F. Merný rozsah 1-55 °C. Pamäť posledných 9 meraní. Teplomer má patentovaný rýchly stabilizačný systém k okolitej teplote. Rýchla kalibrácia systému – automatická aj manuálna. Patentovaná globálna technológia. 2 režimy meraní. Podsvietenie displeja v 5 rôznych farbách (jedna farba pre každú funkciu).   Technické údaje: Digitálny LCD displej. Operačná vzdialenosť určená optikou: cca 6 cm od objektu. Rozsah meraní: -režim telesnej teploty: 34,0 – 42,5 °C. Rozlíšenie: 0,1 °C (0,1 °F). Presnosť meraní: -od 36 do 39 °C … ± 0,2 °C, od 34,0 do 35,9 °C a od 39,1 °C do 42,5 °C… ± 0,3 °C, od 1,0 do 19,9 °C a od 42,6 °C do 55 °C… ± 1,0 °C , od 20 do 33,9 °C … ± 0,3 °C. Batérie: 4 alkalické batérie AAA. Životnosť: nové alkalické batérie vydržia približne 10 000 meraní.  

  77,21 €

 • HELPMATION bezdotykový teploměr RC6

  skladom 1 - 2 ks

  Přesný bezdotykový teploměr Helpmation bezkontaktně změří teplotu lidského těla dětí i dospělých, teplotu povrchu předmětů, teplotu lahví s dětskou výživou, teplotu koupele nebo pokojovou teplotu do 1 sekundy za pomoci nejmodernější infračervené technologie. Velkou výhodou bezdotykového teploměru je rychlost, přesnost a komfortní použití, které ocení nejen maminky s dětmi. Jak funguje bezdotykový teploměr Helpmation Přední část teploměru s IR snímačem namiřte na střed čela a držte jej ve vzdálenosti 3-5 cm od čela. Stiskněte tlačítko SCAN a teplota se ihned zobrazí na display teploměru. Při měření teploty nehýbejte hlavou ani teploměrem. Používaná metoda měření Metoda měření, kterou využívá bezdotykový teploměr Helpmation tzv. „temporal artery (TA)“ je přesnější a rychlejší než měření teploty ušním teploměrem a komfortnější než měření teploty klasickým teploměrem. LCD display teploměru navíc mění barvy dle aktuálně naměřené teploty, normální teplota zelená, zvýšená teplota oranžová a vysoká teplota červená. Přednosti teploměru Helpmation RC6 Velký a přehledný LCD display teploměru Helpmation RC6 zajistí snadnou čitelnost naměřené teploty i během noci a navíc mění barvy dle aktuálně naměřené teploty, normální teplota zelená, zvýšená teplota oranžová a vysoká teplota červená. Změna barvy podsvícení Vás rychle vizuálně informuje o teplotě organismu tzv. tichý alarm a display zároveň zobrazí přesné číselné hodnoty naměřené teploty. Hlasový průvodce Vám oznámí naměřenou teplotu a upozorní Vás alarmem na vysokou teplotu. Hlasového průvodce je možné vypnout při měření např. dítěte během spánku. Teploměr Helpmation je klinicky testovaný. Bezdotykový teploměr byl dlouhodobě používán a ověřován na klinikách a v nemocnicích. Vysoká kvalita a ergonomický tvar - Perfektní zpracování a ergonomický tvar pro pohodlné držení teploměru v průběhu měření teploty. Měření teploty se provádí pouhým stisknutím jednoho tlačítka. Do paměti teploměru se automaticky ukládá 32 posledních měření. Teploměr Helpmation se automaticky vypne po 30 sekundách nečinnosti. Další výhody výrobku Bezdotykově změří tělesnou teplotu Bez nutnosti přímého kontaktu Tři režimy měření Tělo, Povrch, Vzduch Nejvyspělejší čip s IR technologií Různé barvy podsvícení LCD dle naměřené teploty Rychlé a přesné měření do 1 sekundy Vhodný pro domácí i pro profesionální použití Technická specifikace Rozměry 220 x 150 x 50 mm Váha 131 g (včetně baterií) Barva bílá / modrá Napájení baterie 2 x AA 1,5 V (součástí balení) Vzdálenost měření 3 - 5 cm Automatické vypnutí 30 sekund Přesnost měření 36-39°C = +/- 0.2°C Rozsah měření teploty lidského těla 32°C - 42,9 °C Rozsah měření povrchů 0 °C - 60 °C Rozsah měření pokojové teploty 0 °C - 60 °C Obsah balení Bezdotykový teploměr Baterie AA, LR6 Ochranný sáček na teploměr Návod CZ/SK/EN

  31,13 €

 • Teploměr lékařský Exatherm klasický skleněný 1 ks

  skladom do 24 hodín

  Bezrtuťový teploměr je určen pouze k měření tělesné teploty, a to třemi způsoby. Způsob měření: 1. v podpaží (axilárně) - teploměr vložit do podpaží, délka měření 5 - 10 min. 2. v dutině ústní (orálně) - vložit teploměr vlevo nebo vpravo od kořenu jazyka a zavřít ústa, délka měření cca 3 min. 3. v konečníku (rektálně) - teploměr zasunout 1 - 2 cm do konečníku, délka měření cca 2 min. Teploměr nevystavovat teplotám okolí nad 40°C. Teploměr je určen pouze k měření tělesné teploty: Teploměr před měřením sklepat alespoň pod 36°C. Teploměr sklepeme tak, že jej uchopíme za konec skleněné trubice a několika prudkými mávnutími celé paže od shora dolů, se současným vytočením zápěstí, sklepeme sloupec měřicí kapaliny. Před měřením zkontrolovat, zda se kontrolní ryska na boku skleněné trubice kryje s dílkem 38°C na stupnici Zkontrolovat, zda není přerušený sloupec měřicí kapaliny v místě prismatické kapiláry (tj. barevná kapilára nad stupnicí). POZOR - přerušení ve stoupací kapiláře v místě mezi nádobkou a stupnicí není závada, ale max. zařízení, které způsobuje, že sloupec měřicí kapaliny zůstává v poloze, do které byl vytlačen při nejvyšší naměřené teplotě. Před měřením teploměr umýt vlažnou vodou nebo dezinfikovat běžnými dezinfekčními prostředky, při dezinfikování nezahřívat.

  3,36 €

 • Teploměr čelový 1 ks

  skladom do 24 hodín

  Normální teplota se u dítěte mění s věkem, tělesnou aktivitou a denní dobou. Kojenci mají obvykle vyšší tělesnou teplotu než starší děti. Během dne je teplota u dětí i dospělých nejvyšší k večeru a naopak nejnižší nad ránem. U kojenců a batolat je za normální teplotu považována teplota do 38 °C naměřená v konečníku. Horečka sama o sobě není onemocnění, ale pouze příznak onemocnění. Obvykle je horečka známkou toho, že tělo bojuje s infekcí.Zvláštní skupinu dětí tvoří malé děti do 3 let věku, u nichž se s výskytem krátkodobě zvýšených teplot či horeček setkáváme často. Problém nastane tehdy, jestliže se horečky bezdůvodně opakují, nebo přetrvávají, nebo přetrvává zvýšená teplota a dítě se chová zcela normálně, reaguje jako vždy, je při chuti a zdánlivě mu nic nechybí. V takovém případě je nutno situaci konzultovat s ošetřujícím dětským lékařem, zvláště, pokud jde o dítě ve věku do 3 měsíců (může jít o skrytou infekci, vyšetření je nezbytné). Ke změření teploty rychlé a maximálně šetrně slouží čelový teploměr Alfavita s tekutými krystaly, který oceníte například při kontrole tělesné teploty během spánku dítěte. Čelový teploměr je určen k orientačnímu měření tělesné teploty u dětí i dospělých v rozsahu 36-40 stupňů. Společnost ALFA VITA, s.r.o. od roku 1992 působí na českém zdravotním trhu se zaměřením na profesionální distribuci výrobků do lékáren, nemocnic zdravotnických zařízení a obchodních řetězců za využití moderních marketingových nástrojů na podporu prodeje.

  1,23 €

 • Teplomer digitálny infra NC100 bezkontaktný

  skladom do 24 hodín

  Teplomer na bezkontaktné meranie teploty infračervenou metódou z čela pacienta. Rýchle, hygienické a bezpečné meranie teploty tela v rozsahu 34 °C - 42,2 °C a predmetov v rozsahu 0 °C - 100 °C. Meranie je bezkontaktné. Teplomer meria energiu infračerveného žiarenia vyžarovanú na čele a prevádza ju na údaj teploty. Najpresnejšiu hodnotu získate pri skenovaní nad obočím vo vzdialenosti do 5 cm od pokožky. Doba merania cca 3 sekundy. Pamäť na posledných 30 meraní, zvuková signalizácia, dvojfarebný podsvietený displej, horúčkový alarm, automatické vypnutie. Súčasťou balenia je praktický ochranný vak. rýchle a komfortné meranie bez dotyku určený pre meranie na čele meranie vďaka infračervenému lúču obzvlášť vhodné na malé deti (aj v spánku) doba merania cca 3 sekundy nová technológia lúčov - presnosť merania pamäť na 30 posledných meraní možno s ním merať teploty aj okolie a kvapaliny od 0 °C do 100 °C signálny tón, dvojfarebný podsvietený displej, automatické vypnutie, horúčkový alarm prenosná taštička súčasťou balenia Silent glow technology - pri zvýšenej teplote sa displej rozsvieti načerveno, inak svieti zelená

  36,23 €

 • CEMIO Metric 304RF Digitálny teplomer pre deti

  skladom do 24 hodín

  Cemio Metric 304 Rapid Flex pre deti je digitálny teplomer pre meranie telesnej teploty. Vďaka ohybnej špičke pre bezpečné meranie teploty je teplomer vhodný ako pre deti, tak pre dospelých. Výhody teplomera Vysoká rýchlosť - odmeranie teploty už do 10 sek Ohybná špička - môže byť používaný v podpazuší, orálne alebo rektálne Vodeodolný Veľký displej Detský dizajn Bezpečnosť - ohybná špička pre bezpečné meranie telesnej teploty aj u detí Pohodlná manipulácia - veľký dobre čitateľný LCD display Zvuková signalizácia vás upozorní na to, že je teplota zmeraná Technické špecifiká Indikácia výmeny batérie na displeji Pamäť posledného merania Presnosť - odchýlka merania +/- 0,1 ° C Rozpätie merania od 32 ° C do 42 ° C Balenie obsahuje plastové púzdro.

  6,05 € -9% 6,62 €

 • Digitálny teplomer Microlife NC 150 + dárček Zdravotnícky prostriedok

  skladom 1 - 2 ks

  Digitálny bezdotykový teplomer Microlife NC 150 je kvalitný výrobok, ktorý využíva najnovšie technológie a bol testovaný podľa medzinárodných noriem. Jeho použitie je bezpečné, hygienické, rýchle a presné. Vďaka jedinečnej technológii ponúka pri každom meraní stabilný údaj neovplyvnený okolitou teplotou. Pri každom zapnutí sa teplomer sám otestuje a tým zaručí presnosť merania. Tento digitálny teplomer značky Microlife je určený na pravidelné meranie a sledovanie teploty ľudského tela. Meranie za niekoľko sekúndInovačná technológia infračerveného žiarenia umožňuje meranie teploty ľudského tela bez dotýkania sa pokožky. To zaručuje bezpečné a hygienické meranie počas niekoľkých sekúnd. Multifunkčné použitieDigitálny bezdotykový teplomer Microlife NC 150 ponúka široký rozsah meraných teplôt od 0 do 100°C. Prístroj možno použiť na meranie ľudskej teploty na čele, ale aj na meranie povrchovej teploty mlieka v detskej fľaši, vody na kúpanie alebo na meranie teploty okolia. Alarm horúčkyAk teplota prekročí hranicu 37,5°C, teplomer 10-krát pípne a displej získa červené podsvietenie. Tým ste okamžite upozornení na horúčku. Presný a spoľahlivýTeplomer Microlife disponuje jedinečnou konštrukciou zostavy sondy s pokročilým infračerveným snímačom, čo zaručuje presnosť a spoľahlivosť každého merania.  Šetrný a ľahko použiteľnýPoužitie teplomeru je jednoduché vďaka ergonomickej konštrukcii. Veľkou výhodou je možnosť použiť teplomer aj u spiaceho dieťaťa. Pamäť teplomeraDigitálny teplomer Microlife je vybavený pamäťou. Užívateľ môže vyvolať 30 posledných meraní a sledovať odchýlky teploty. Bezpečný a hygienickýVďaka tomu, že teplomer nemusí byť v kontakte s pokožkou, je jeho použitie úplne hygienické. Už sa nemusíte strachovať, že dieťa teplomer rozbije alebo prehltne ortuť. Ovládanie teplomera NC 150 sa realizuje veľmi jednoducho pomocou tlačidiel na jeho vrchnej prednej strane. Bezpečné a hygienické digitálne meranie teploty bez dotyku s pokožkou alebo objektom merania teploty Meria aj povrchovú teplotu napríklad mlieka vo fľaške, vody na kúpanie alebo teplotu okolia Jedinečná konštrukcia sondy zaručuje presnosť a spoľahlivosť každého merania Možnosť použiť aj u spiaceho dieťaťa, ktoré nie je treba budiť Silent Glow technológia - pri horúčke má displej červené podsvietenie, ktoré je viditeľné aj v noci Zvukový signál pre začiatok a koniec merania Pamäť pre posledných 30 nameraných hodnôt Rozsah merania: 0 – 100 °C Doba merania: 3 sekundy Presnosť merania +/- 0,1 °C Automatická samokontrola a vypnutie

  37,75 €

 • Bazálny teplomer digitálny MT-B231F

  skladom do 24 hodín

  Vysoko kvalitný teplomer s ohybnou špičkou, presnosť merania na 2 desatinné miesta. Ohybný hrot. Vodotesný. Bazálny digitálny teplomer s dvoma desatinnými číslami a ohybnou špičkou je veľmi presný teplomer, ktorý slúži na určenie bazálnej teploty ženy. Vodotesný. Teplotu je nutné merať denne, vždy v rovnakom čase. V čase ovulácie teplota stúpa. Ovuláciu spoznáme podľa stúpania Vašej telesnej teploty. S teplomerom môžete ovuláciu merať axiálně, orálne, rektálne a vaginálne. Určené na meranie bazálnej teploty, aj na normálne meranie teploty. Meria teplotu na 2 desatinné čísla. SPÔSOB POUŽÍVANIA: 1) Stlačte tlačidlo (2) a na LCD Displayi sa objaví číslo 188,88 približne na 2 sekundy - vykonáva sa automatický test všetkých funkcií teplomera.2) Potom ukáže teplomer zhruba na 2s poslednej nameranej hodnoty.3) Indikátor potom bude ukazovať symbol "Lo" zhruba 0,6 s.4) Pri meraní teploty sa bude aktuálne nameraná teplota zobrazovať a symbol "°C" bude blikať.5) Keď bude fluktuácie teploty nižšie ako 0,02 °C počas 8s, symbol "PC" sa zastaví a ozve sa pípnutie. Teplota je zmeraná s vysokou presnosťou. Od tohto okamihu sa teplota zmení minimálne.6) Po nameraní teploty zostane údaj na displayi do vypnutia teplomera.7) Pre predĺženie životnosti teplomera odporúčame vypnúť ho tlačidlom (2). Ak necháte teplomer zapnutý, vypne sa automaticky sám po 10 minútach. Poznámka 1: Pri meraní teploty v podpazuší odporúčame merať teplotu 1 - 2 min. Pípnutie sa môže ozvať niekoľkokrát. Poznámka 2: Ak teplota dosiahne 37,8 ° C, ozve sa alarm upozorňujúci na horúčku. S teplomerom môžete ovuláciu merať axiálne, orálne, rektálne a vaginálne. Na meranie bazálnej teploty, na zistenie ovulácie. Vlastnosti: 1) Teplotu možno merať v podpazuší, pod jazykom alebo vaginálne.2) Tento teplomer je vysoko citlivý a správny výsledok merania je k dispozícii už v priebehu 60 - 90 sekúnd.3) Ak je teplomer nepoužívaný a nie je vypnutý, vypne sa sám automaticky po 10 minútach.4) Teplomer je možné používať v celej rodine.5) Vďaka kvalitnému ABS materiálu je vysoko bezpečný a odolný proti rozbitiu. ZloženieObal, teplomer 1 ks, návod na použitie.

  6,29 €

 • Helpmation bezdotykový teploměr cestovní RC9

  skladom 1 - 2 ks

  Přesný a malý bezdotykový teploměr Helpmation RC9 bezkontaktně změří teplotu lidského těla dětí i dospělých nebo teplotu povrchu předmětů, teplotu dětských lahviček do 1 sekundy za pomoci nejmodernější IR technologie. Výhody teploměru Bezdotykově změří tělesnou teplotu Bez nutnosti přímého kontaktu Dva režimy měření Tělo, Povrch Nejvyspělejší čip s IR technologií Rychlé a přesné měření do 1 sekundy Malé rozměry vhodné pro cestování Zvukový alarm při vysoké teplotě Hlasový průvodce výsledku měření Paměť na 32 posledních měření Malé rozměry teploměru oceníte nejen při cestování Další specifika Podsvícený LCD display, Vzdálenost měření 3-5 cm, Zobrazení ve stupních Celsia nebo Fahrenheita, Automatické vypnutí teploměru po 30 sec., Přesnost měření 36-39°C = +/- 0.2°C

  27,46 €

 • Teploměr koupelový rybka

  skladom do 24 hodín

  1,83 €

 • TEPLOMER DIGITÁLNY MICROLIFE MT 16C2

  skladom do 24 hodín

  Užití Digitální klinický teploměr MT16C2 Abyste mohli správně využít všech předností tohoto teploměru důkladně prostudujte návod k použití. Bezpečnostní pokyny: teploměr nenechte upadnou na zem. Není odolný vůči nárazu a úderu. Chraňte přístroj předvysokýmí teplotami a slunečním zářením. Teploměr neohýbejte. K čištění používejte výhradně vodu nebo běžné dezinfekční prostředky. Uvedení do provozu: Teploměr uvedeme do provozu stisknutím tlačítka umístěného vedle displeje. Krátký zvukový signál udá, že přístroj je zapnut. Současně je prováděn tzv. LCD test. Symbol „°C" začne blikat, když teploměr začne měří. Je-li naměřená teplota nižší než 32°C objeví se na display „L"., probíhá měření. V průběhu měření je zobrazována aktuální teplota. Běhemtéto doby stále bliká „°C". Zazní-li zvukový signál a symbol „X" jíž nebliká, znamená to, vzrůst teploty v průběhu 16 sekund je menší než 0,1 °C. Měření je nyní ukončeno. Na display je zobrazena nejvyšší naměřená hodnota, a to až do vypnutí teploměru.Teploměr vypněte krátkým stiskem obslužného tlačítka. Jinak se teploměr po 10 minutách klidu vypne sám. Vyvolání naměřených hodnot z pamětí: U vypnutého přístroje držte spínač cca 3 sekundy, pak dojde k zobrazení poslední naměřené hodnoty. Tento údaj zmizí po dalších 3 sekundách, a teploměr je připraven k dalšímu měření. Funkční test: Pň každém zapnutí přístroje dojde ke kontrole jeho funkcí. Objeví-li se symbol „ERR", nastala porucha. Metody měření: V ústech (orální): vložte teploměr ke kořenu jazyka, senzor měřeni přitom musí býtv pevném kontaktu s tkání. Zavřete ústa a dýchejte nosem. Doba měření je 60 sec. Pro porovnání s teplotou v podpaží odeČtemeO,3 °C. V konečníku (rektální): jde o nejspolehlivější metodu měření teploty vhodnou zejména pro děti. Zaveďte špičku teploměru cca 2 - 3 cm do análního otvoru po dobu nejméně 60 sec. Pro porovnání steplotou v podpaží odečteme 0,5°C. V podpaží (axilární): tato metoda není z lékařského hlediska přesná. Doba měřeni je min. 5 minut! Měřeni bazální teploty (vaginální): teploměr je dále vhodným přístrojem k určování plodných a neplodných dnů díky dvěma desetinným místům je možné sledovat bazální teplotní změny. Údržba a dezinfekce: Teploměr je vodotěsný, smí být pň čištění ponořen do vody. či běžného dezinfekčního prostředku. Upozornění: ostatní prostředky, ředidla a jiné metody čištěni mohou způsobit poškození teploměru. Teploměr nevyvářejte! Technické údaje:typ: maximální teploměr. Rozsah měření: +32.00X až +42,99°C. Nižší teplota než 32,00°C je označena „L". Teplota vyšší než 42,99°C je označena „H". Přesnost měřeni:± 0,1 °C v rozmezí +34X až +42°C. Automaticky testuje hodnotu 37.0X, pň odchylce vyšší než 0,1 °C.display indikuje symbol „ERR". Display: čtyřmístný ukazatel ztekutých krystalů (LCD) s nejmenší jednotkou 0,01 °C. Skladovací teplota:-10°C až +60°C Kontrola baterie: typ SR 41.1,55V. Provozní doba 200 hodin (cca 3 000 měření). Blikající symbol Dávkování Teploměr je určen pro běžné měření tělesné teploty. Zároveň je vhodný pro měření bazální teploty a určování plodných a neplodných dnů. Kontraindikace Nejsou známy. Vedlejší příznaky Nejsou známy.

  7,51 €

 • SENCOR digitálny telesný teplomer SBT 50

  2 dni

  Teplomer, vhodný na meranie v podpazuší, ústnej dutine a konečníku, rýchle meranie teploty (cca 30 - 60 sekúnd), automatické zobrazenie poslednej nameranej hodnoty, automatické vypnutie po 10 minútach od posledného merania, rozsah 32- 43°C --- Teplomer Zvuková signalizácia po ukončení merania vhodný na meranie v podpazuší, ústnej dutine a konečníku rýchle meranie teploty (cca 30 - 60 sekúnd) automatické zobrazenie poslednej nameranej hodnoty tlačidlo ON/OFF pre zapnutie a vypnutie teplomera automatické vypnutie po 10 minútach od posledného merania rozsah 32- 43°C, indikácia slabej baterie, životnosť min. 200 hodín nepretržitej prevádzky, napájanie: 1x 1,5 V bateria LR41 (súčasť balenia)

  2,86 €

 • THERMOVAL Duo scan ušný čelný teplomer

  THERMOVAL Duo scan ušný čelný teplomer

  Akcia

  skladom do 24 hodín

  Prvým signálom začínajúcej choroby je zvyčajne horúčka. Zmerať kričiacemu a krútiacemu sa dieťaťu horúčku však môže byť aj pre skúsených rodičov orieškom. Z banálneho úkonu meranie teploty sa potom môže vykľuť traumatický zážitok pre dieťa i rodičia. Výhody meranie teploty infračervenými teplomermi. Spôsobov, ako zmerať teplotu existuje niekoľko - podľa typu teplomera. V poslednej dobe mamičky objavujú výhody teplomerov využívajúcich princípov infračerveného žiarenia. Infračervené teplomery umožňujú rýchle a jednoduché meranie telesnej teploty. Pri meraní teploty sa využíva infračervené žiarenie vyžarované ušným bubienkom alebo žiarenie, ktoré vydáva z kože v oblasti čela, spánkov a okolité tkanivá. Tento spôsob merania je výhodný napr. u spiacich, plačúcich alebo inak nespolupracujúcich detí. Drobnou nevýhodou meranie infračervenými teplomery môže zo začiatku byť osvojenie si iného spôsobu merania teploty, než býva zvykom u ďalších typov teplomerov. Pre spríjemnenie života detí i mamičiek prichádza spoločnosť HARTMANN - RICO na trh s novinkou - infračerveným teplomerom Thermoval duo scan. Teplotu dieťaťu zmeria len za niekoľko sekúnd. Meranie je možné vykonávať, aj keď dieťa spí, čo sa môže stať pre rodičov veľkým uľahčením. Teplotu je možné merať dvoma spôsobmi - na čele, čo zaberie tri sekundy, alebo v uchu - v tomto prípade je teplota zmeraná za obyčajnú jednu sekundu. Thermoval duo scan sa ľahko ovláda iba jedným tlačidlom, priebeh merania je možné sledovať na displeji, ukončenie merania je ohlásená akustickým signálom a zobrazením nameranej teploty. Teplomer sám spozná, či meria teplotu v uchu alebo na čele a má pamäť na uloženie poslednej nameranej hodnoty. Thermoval duo scan sa vyznačuje vysokou životnosťou batérie - jej kapacita vystačí až na tisíc meraní. Teplota nameraná ľahko a rýchloA ako teda teplotu namerať? Pomocou teplomeru Thermoval duo scan možné teplotu merať dvoma spôsobmi. Pri meraní teploty v uchu treba zatiahnuť za ušnica mierne nahor a dozadu, jemne vložiť teplomer do zvukovodu a stlačiť tlačidlo SCAN. Potom sa ozve krátke pípnutie potvrdzujúce začatia merania. Teplomer je potrebné vo zvukovode držať po dobu jednej sekundy. Dlhé pípnutie signalizuje ukončenie merania, ktorého výsledok je viditeľný na displeji teplomera. Pri meraní teploty na čele je potrebné nasadiť nadstavec teplomera doprostred čela, cca 1 cm nad úrovňou obočie a stlačiť tlačidlo SCAN. Na čele je následne potrebné pomaly pohybovať teplomerom smerom k spánku cca tri sekundy. Dlhé pípnutie opäť ukončí meranie .. Ucho alebo čelo?Nie ste si istí, či merať teplotu v uchu alebo na čele? Koža na čele je vystavená vonkajším teplotným vplyvom častejšie ako zvukovod, preto je odporúčané vykonávať merania prednostne v uchu. Ak má však vaše dieťa nepríjemné zážitky s tzv. "Pichaním uší" alebo ho trápi zápal stredného ucha, využite meranie teploty na čele. Thermoval duo scan tak zmeria teplotu vášho dieťaťa za pár sekúnd jednoduchým jemným dotykom. Výhody teplomeru Thermoval duo scan Dva spôsoby merania: v uchu a na čeleThermoval duo scan meria teplotu v uchu a na čele. Vyberať môžete z dvoch režimov podľa toho, ktorému dávate prednosť. Prístroj automaticky pozná, či sa jedná o ušné alebo čelovej merania. Vysoká presnosť merania vďaka najnovšej technike využívajúce meracích senzorov.Najnovšia generácia meracích senzorov zaručuje veľmi vysokú presnosť pri meraní teploty v uchu aj na čele. Rýchly vďaka infračervenej technológiiMeracie senzor detekuje infračervené žiarenie vychádzajúce z ušného bubienka alebo z povrchu čela a oznámi výsledok merania počas jednej sekundy (pri čelovej meraní v priebehu troch sekúnd). Jednoduché použitiePrístroj má iba dve tlačidlá, a tak je jeho použitie veľmi jednoduché a bezpečné. Tlačidlom O / I prístroj zapnete (resp. Vypnete), tlačidlom SCAN spustíte meranie. Obrázky na úschovnom plastovom puzdre navyše vysvetľujú, ako správne merať. Robustný a spoľahlivý vďaka vysokej kvalite spracovaniaTento prístroj bol vyvinutý na základe prísnych smerníc firmy HARTMANN pre zaistenie kvality. Je zameraný na potreby zákazníkov a spĺňa najvyššie požiadavky na stabilitu. Aby ste sa pri meraní vyvarovali nepresných výsledkov, je dôležité dodržať nasledujúce pokyny: Pamätajte si, prosím, že lekársky teplomer a meraná osoba by sa aspoň 30 minút pred meraním mali nachádzať v priestore, v ktorom panuje izbová teplota. Aby ste u meraní nasledujúcich po sebe dosiahli čo najvyššiu presnosť, počkajte 30 sekúnd medzi dvoma meraniami. Po spanie sa odporúča s meraním teploty pár minút počkať. Nemerajte teplotu bezprostredne po sprchovaní, plávanie atď., Keď je ucho alebo čelo mokré. Pred meraním teploty nejedzte, nepite ani nešportujte. Nemerajte teplotu počas dojčenia ani bezprostredne po dojčení bábätka. Teplomer odstráňte z meranej zóny až vtedy, keď počujete konečný zvukový signál a LED kontrolka už nebude svietiť. V nasledujúcich situáciách odporúčame vykonať tri merania teploty a za výsledok merania považovať najvyššiu nameranú hodnotu: U detí do troch rokov s oslabeným imunitným systémom (najmä keď je rozhodujúce, či dieťa má či nemá horúčku).U používateľov, ktorí ešte nie sú oboznámení s prístrojom, kým nebudú získavať konštantnej namerané hodnoty.Pri podozrivo nízkej nameranej hodnote. Ak máte o nameranej teplote pochybnosti a teplota nezodpovedá tomu, ako sa pacient cíti, doporučujeme meranie po niekoľkých minútach zopakovať. Prečítajte si tiež pokyny v kapitole 8 "Čistenie a údržba prístroja". Ďalej odporúčame zmerať teplotu inou nezávislou metódou, prípadne vyhľadať lekára. Pri ušnom merania teploty je dôležité: Dávajte pozor, aby bol senzor nasmerovaný priamo na ušný bubienok, nie do zvukovodu. Ak sa na meracom senzore hahromadí ušný maz, môže to viesť k nepresnostiam pri meraní teploty alebo dokonca k infekcii, ktorá sa môže rozšíriť medzi rôznymi užívateľmi. Preto je nevyhnutné, aby meracie senzor bol pri každom meraní čistý. Pokyny na čistenie nájdete v kapitole 8 "Čistenie a údržba prístroja". Po očistení meracieho senzora obrúsky napustenými liehom počkajte 15 minút, než vykonáte ďalšie merania, aby teplomer mohol dosiahnuť potrebnej prevádzkovej teploty. Namerané hodnoty môžu byť v každom uchu odlišné. Preto, prosím, merajte teplotu vždy v rovnakom uchu. Na meraceí senzor nepotrebujete žiadne jednorazové ochranné kryty. Nepoužívajte jednorazové ochranné kryty, pretože skresľujú výsledok merania. Ak ste ležali na uchu, môže byť teplota nameraná krátko potom v tomto uchu zvýšená. Meranie nesmie byť vykonávané v uchu, ktoré vykazuje nejaké zápalové ochorenie, ani po poranení ucha (napr. Poškodenie ušného bubienka) alebo vo fáze liečenia po operatívnych zákrokoch. Merať teplotu v uchu nemôžete ani v prípade, že do ucha boli aplikované lieky. V takýchto prípadoch sa najskôr poraďte so svojím ošetrujúcim lekárom. Pri čelovej meraní je dôležité: Odporúčame merať teplotu vždy na rovnakom mieste, inak sa môžu zobrazované hodnoty líšiť. Odstráňte z čela vlasy, pot, kozmetické prostriedky alebo nečistotu, aby meranie bolo čo najpresnejšie. Dlhší pobyt vonku (napr. na chladnom vzduchu v zime alebo na slnku v lete) a nosenie pokrývky hlavy môže mať vplyv na teplotu čela.  odporúča merať teplotu na čele najskôr 30 minút pobytu v miestnosti s izbovou teplotou. pri meraní teploty treba zachytiť tiež arteria temporalis (spánková tepna), je potrebné skenovať celú oblasť až po spánky vrátane spánkov. K prepínaniu z ušného na čelové merania (resp. obrátene) dochádza automaticky prostredníctvom kontaktného senzora na hrote teplomeru. Teplomer rozpozná automaticky, v akom režime sa nachádza. Čistenie a údržba prístroja:Meracie senzor je najdôležitejšie a najcitlivejšie častí prístroja. Musí byť vždy čistý a neporušený, aby sa zabezpečilo čo najpresnejšie meranie.Merací hrot a senzor čistite výhradne jemnými čistiacimi obrúsky Soft-Zellin dodanými súčasne s výrobkom, mäkkou navlhčenou utierkou alebo 70% liehom (izopropanol). Zvyšky ušného mazu je možné opatrne odstrániť vatovou tyčinkou. Nepoužívajte žiadne agresívne čistiace prostriedky alebo rozpúšťadlá, pretože môžu poškodiť prístroj a spôsobiť, že displej bude nejasný. Presvedčte sa, že sa do vnútra teplomera nedostala žiadna kvapalina. Na ochranu pred vonkajšími vplyvmi teplomer uchovávajte v úschovnom plastovom puzdre.

  31,71 € -19% 39,00 €

 • Teploměr digitální Digitalix pružný krček barevný

  skladom do 24 hodín

  Krátký a pružný krček Zaoblený hrot Snadná obsluha Široký displej Pružné ovládací tlačítko Nerozbitný a vodotěsný Ekologicky nezávadný Baterie bez rtuti o životnosti 200 hodin Záruka kvality Certifikace dle ISO 9002 / EN 46002 Značka shody CE dle směrnice 93/42/EHS

  4,72 €

 • BN Teplomer do vody rybka 33128

  2 dni

  PoužitieTeplomer do vody je praktickou pomôckou pre matky. Na výrobu boli použité úplne nezávadné materiály a farby zodpovedajúce medzinárodným normám a predpisom. Vyrobené z vysoko odolnej umelej hmoty. Klasická ortuťová stupnica je uložená nižšie, a tým je chránená proti poškodeniu. Teplotné rozsahy kalt - studený, warm - teplý. Pozor na horúcu vodu, nemožno vyvárať. Pred kúpaním Vášho bábätka dbajte na nasledujúce upozornenieTeplota vody by mala byť 36°C. Vždy premiešajte vodu pre rovnomerné rozloženie teploty vody. Ponorte teplomer do vody a približne po 2 minútach skontrolujte hodnotu teploty vody. Neodborné zaobchádzanie môže viesť k poškodeniu teplomera a následným odchýlkam pri meraní. Zle nameraná voda škodí Vášmu dieťaťu. Používajte preto teplomery.

  2,59 €

 • Teploměr digitální ušní a čelní Duotemp dětský barevný

  2 dni

  Teploměr ušní a čelní, barevný. Praktický pro měření teploty dětí, které nedokáží teploměr udržet samy. Výsledek měření během jedné sekundy. Teploměr digitální ušní a čelní Duotemp dětský praktický a rychlý pomocník pro měření teploty malých dětí. Měření POMOCÍ INFRAČERVENÉHO ZÁŘENÍ s garantovanou přesností. Teploměr umožňuje měřit teplotu podle vlastního zvážení buď v uchu nebo na čele. Rychlé a přesné měření - za jednu vteřinu-teploměr změří vaši tělesnou teplotu 9krát za vteřinu a zobrazí nejvyšší naměřenou hodnotu. Místo měření: měření v bubínku nebo na čele; Rozsah měření: 0-100°C; Přesnost: ± 0,2°C.   Automatické vypínání po 60 vteřinách.   Paměť na 10 naměřených hodnot.   Hmotnost: 49g.   Rozsah teplot: 0 - 100°C.   Přesnost měření 35,5 - 42°C je +-0,2°C. Napájení: Lithiová baterie CR2032. není potřeba výměnné kryty Pro měření tělesné teploty v uchu nebo na čele pomocí infračerveného záření!  

  27,62 €

 • Teploměr lékařský digitální DOMOTHERM TH1

  skladom do 24 hodín

  Digitální teploměr k měření tělesné teploty s akustickým signálem. Nejjvyšší hodnota teploty při měření se ukazuje tak dlouho, dokud se přístroj nevypne. Akustický signál ke kontrole připravenosti k provozu a konci měření. Výsledek měření cca. 60 až 90 vteřin, vždy podle metody měření. Voděodolný. Pro kompletní čistící koupel (max. 30 minut). Paměť pro naměřené hodnoty. Automatické ukládání poslední naměřené hodnoty. Automatické vypnutí pro šetření baterie (po zhruba 10 minutách). Alarm při horečce od 37,5 °C. Extra lesklý. Způsoby měření: V ústní dutině (orálně) - senzor měření musí mít dobrý kontakt s ústy. Zavřete pusu a nadýchněte se zvolna nosem, minimální doba měření: 1 minuta. V řitním otvoru (rektálně) - toto je nejjistější metoda měření. Hodí se obzvlášt pro kojence a malé děti. Špička teploměru se opatrně zavede 1-2 cm do řitního otvoru. Minimální doba měření: 1 minuta. Pod paží (axilárně) - tento druh měření je nevhodný k provádění přesného měření. Minimální doba měření: 5-10 minut! Opatření: chladné koupele nebo zábaly lýtek. Pokud horečka neklesá pod 38°C, doporučuje se hodně pít a klid v posteli. Při neměnící se teplotě přivolejte lékaře.

  3,52 €

 • Teploměr digitální THERMOVAL Rapid Kids flex

  skladom do 24 hodín

  Výhody Pružná špička teploměru Lepší přizpůsobivost při měření v ústech a podpaží Extra velký displej Paměť pro uchování poslední naměřené hodnoty Po 7 minutách se sám automaticky vypne Moderní design výrobku Vysoká životnost baterií až na 4000 měření Ochranný kryt zajišťující odolnost vůči pádu Voděodolný Záruka 3 roky  

  7,34 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam