Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Zdravotnícke potreby » Zdravotnícka technika » Diabetologickcké prístoje

Diabetologickcké prístoje

Ak máte cukrovku alebo si potrebujete strážiť hladinu cukru, určite sa vám hodí glukomer. Ten slúži k domácemu, celkom presnému meraniu hladiny cukru v krvi (glykémia). Glukomer by preto mal vlastniť každý diabetik. Meranie prebieha pomocou testovacích prúžkov, ktoré nasajú kvapku krvi, a diabetologický prístroj následne na základe elektrochemickej metódy určí hladinu cukru.

Diabetici s cukrovkou 1. typu by si mali merať glykémiu pravidelne, a to niekoľkokrát počas dňa. Tvoria si tzv. glykemický profil. Glykémia sa totiž niekoľkokrát za deň mení.

Cukrovka vás nemusí obmedzovať, pomôže inzulínová pumpa

Pre cukrovkárov 1. typu môže byť vyslobodením moderný diabetologický prístroj - inzulínová pumpa. Toto elektronické zariadenie dávkuje inzulín do tela prostredníctvom tenkej kanyly, napodobňuje pritom prirodzenú tvorbu inzulínu a telu ho dodáva po malých dávkach. Nielenže sa vďaka tomuto spôsobu liečby postupne znižuje potrebná celková dávka inzulínu, ale predovšetkým dochádza k výraznému skvalitneniu života diabetika, ktorý si nemusí strážiť čas na injekcie, a navyše je to ďaleko menej bolestivejšie.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • Proužky EasyTouch - kyselina močová 25 kusů

  skladom 3 - 5 ks

  Testovací proužky pro měření kyseliny močové EasyTouch® jsou spolehlivé testovací proužky určeny pouze pro přístroj EasyTouch® GCU. Proužky slouží k měření kyseliny močové. Každé balení proužků obsahuje 25 kusů a kódovací čip. Proužky jsou samonasávací a stačí malá kapka krve. Popis produktu: Proužky jsou určené pro měření kyseliny močové u přístroje EasyTouch® GCU. Měření je rychlé, přesné a bezbolestné. Jednoduchá aplikace proužku do přístroje. Samonasávací proužky. Stačí malá kapka krve. Proužky jsou určeny pro jednorázové použití. Dlouhá expirace (použitelnost) proužků. Kalibrační čip v každém balení. Balení obsahuje 25 proužků. Technické údaje: Vzorek krve: plná čerstvá kapilární krev. Velikost krevního vzorku: 4 µl Hct rozsah: 30 – 55%. Měřící rozsah: 179 – 1190 µmol/L. Doba měření: 20 vteřin Skladovací teplota: 4 – 30 °C Teplota pro používání: 14°C – 40°C. Vlhkost pro používání: <85%. Proužky je nutné spotřebovat do 2 měsíců od prvního otevření Rozměry přístroje: 40x35x65. Hmotnost: 28 g CE 0197.

  11,77 €

 • Glukomer SD-CheckGOLD s 10ks ihly + 10ks prúžky

  skladom 1 - 2 ks

  Merač krvnej glukózy (glukomer) s kódovacím čipom. Glukomer s kódovacím čipom. Jednoduchá obsluha - kódovací čip zaistí aktuálne dáta v prístroji - pri rozbalení každého nového balenia testovacích (meracích) prúžkov. ľahká obsluha a prevádzka bez údržbyzlaté elektródy pre spoľahlivejšie výsledkyveľký prehľadný displejrozsah merania: 0,6-33,3 mmol/Lsamonasávací senzor (na testovacom prúžku)vyhodnotenie vzorky za 5 sekúndveľkosť kvapky krvi: 0,9 µLpamäť na 400 nameraných hodnôt vrátane dátumu a časupriemer výsledkov za 7, 14 a 30 dníštandardná vymeniteľná batéria - 10 000 meraníautomatická kontrola exspirácie prúžkovpoužiteľnosť prúžkov 18 mesiacov od výroby (3 mesiace po otvorení)automatické vypnutiecestovné puzdroCena zahŕňa: prístroj, 10 testovacích prúžkov, kódový čip (k testovacím prúžkom), kontrolný prúžok, kontrolný roztok, 10 ihiel (lancety), odberové pero, 3V batéria (CR2032), návod, rýchly sprievodca, záručný list, denník na zapisovanie hodnôt, cestovné puzdro

  30,83 €

 • Odběrové pero Accu-Chek Softclix KIT Registrovaný liečivy prípravok

  skladom 1 - 2 ks

  Odběrové pero Accu-Chek® Softclix je určeno k  získání vzorku kapilární krve pro měření hladiny cukru v krvi při domácím měření glykémie, tedy k selfmonitoringu. Při každém měření používejte novou lancetu. Nikdy si s nikým odběrové pero a lancety neměňte. Odběrové pero Accu-Chek® Softclix je: Šetrné. 11 nastavitelných hloubek vpichu pro všechny tytpy kůže. Méně bolestivé. Clixmotion technologie vede lancetu přímo do kůže a zabraňuje její vibraci  a tím I bolestivému poškození podkoží. Hygienické. Hygienické používání lancetového pera je zajištěno bezdotykovým odstraněním lancet Umožňující testování z alternativních mist použitím nástavce pro AST

  9,41 €

 • Testovacie prúžky pre glukomer EasyGluco 50 ks

  skladom do 24 hodín

  Sada testovacích prúžkov 50 ks vysoko kvalitných testovacích prúžkov EasyGluco s preverenou kvalitou presnosti s medzinárodnými certifikátmi.

  14,41 € -5% 15,11 €

 • Testovacie prúžky pre glukomer GlucoLab 50ks

  skladom do 24 hodín

  Sada  50 ks vysoko kvalitných testovacích prúžkov GlucoLab s preverenou kvalitou presnosti s medzinárodnými certifikátmi.

  15,08 € -4% 15,78 €

 • DP Keto Phan Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  PoužitieVlastné stanovenie ketolátok v moči prostredníctvom reagenčných prúžkov je jednoduché podobne ako stanovenie glykozúrie. Väčšina reagenčných prúžkov je založená na reakcii acetónu a acetoacetátu s nitroprusidu sodným v alkalickom prostredí. Pretože hydroxybutyrát s nitroprusidu nereaguje, môže byť celkový obsah ketolátok podhodnotený. Poznámka Sortiment PHAN zahrňuje diagnostické prúžky určené na semikvantitatívnu analýzu moču. Možno stanovovať až jedenásť klinicky významných analytov- glukóza, pH, bilirubín, urobilinogén, bielkoviny, dusitany, SG, leukocyty, ketóny, krv a kyselina askorbová (vitamín C) - objektívnym i vizuálnym postupom. Diagnostické prúžky PHAN umožňujú efektívny screening pn rutinnom vyšetrení pacienta a monitorovaní následnej liečby. Hlavné oblasti, kde prúžky PHAN odhalia počiatočné príznaky, sú ochorenia obličiek a urogenitálneho traktu, ochorenia pečene, metabolické a hemolytické poruchy. Výhodou výrobkov je jednoduchosť prevedenia vlastného stanovenia, rýchlosť ziskania výsledku (do 1-2 minút), vysoká diagnostická špecificita a citlivosť. Prúžky sú určené najmä pre laboratóriá klinickej chémie, ordinácie odborných a praktických lekárov.

  3,63 €

 • Testovacie prúžky One Touch Ultra Test Strips 50 ks Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

   Testovacie prúžky OneTouch Ultra sa používajú spolu s glukometrern OneTouch Ultra nameraní hladiny glukózy v plnej krvi. Glukometer OneTouch Ultra určí hladinu glukózy vo vzorke plnej krvi na testovacom prúžku OneTouch Ultra. Systémy OneTouch Ultra sú kalibrované na plazmu a umožňujú teda jednoduché porovnanie výsledkov s laboratórnymi metódami. Testovacie prúžky OneTouch Ultra sú určené pre testovanie mimo telo (diagnostické použitie in vitro). Testovacie prúžky skladujte na chladnom, suchom mieste pri teplote do 30 ° C. Chráňte pred priamym slnečným svetlom a vysokými teplotami. Neuchovávajte v chladničke. Testovacie prúžky uchovávajte len v originálnej ampulke. NEPRENÁŠAJTE ich do inej ampulky alebo fľaštičky. Ihneď po vybratí testovacieho prúžku OneTouch Ultra ampulku opäť pevne u zatvorte. Testovací prúžok použite ihneď po vybratí z ampulky. Pri prvom otvorení ampulky, napíšte na štítok dátum, do kedy musíte prúžky spotrebovať. Po troch mesiacoch od prvého otvorenia ampulky testovacie prúžky OneTouch Ultra zlikvidujte. Dajte pozor, aby sa na horný okraj nedostali nečistoty alebo zvyšky potravín. Nepoužívajte testovacie prúžky po dátume exspirácie, namerané výsledky by mohli byť nepresné. Testovacie prúžky OneTouch Ultra neohýbajte, nestrihajte ani nijako neupravujte. DÔLEŽITÉ: Pred použitím testovacích prúžkov OneTouch Ultra si prosím prečítajte informáciu a príručku používateľa OneTouch Ultra. UPOZORNENIE: Ampulku s testovacími prúžkami uchovávajte mimo dosahu detí, hrozí nebezpečenstvo prehltnutia uzáveru. Uzáver tiež môže obsahovať sušiči činidlo, ktoré je v prípade vdýchnutia alebo prehltnutia škodlivé a môže spôsobiť podráždenie pokožky alebo očí.

  16,51 €

 • FreeStyle Optium testovacie prúžky 50ks

  skladom do 24 hodín

  MediSense Optium ™ s novými prúžkami Optium ™ Plus Electrodes: meria glukózu v krvi: jednoduchá obsluha pre každodenné meranie zisťuje ketolátky v krvi: použitím ß Ketone prúžkov získate ihneď spoľahlivý výsledok aktuálnej hladiny ketolátok v krvi presný: spoľahlivý výsledok v každodenných situáciách jednoducho sa udržiava: Optium ™ sa nemusí čistiť, krv sa nanáša mimo prístroj 450 výsledkov v pamäti: pri každej návšteve pacienta možno zistiť všetky hladiny nameraných glykémií od poslednej návštevy Balenie škatuľka 25 ks alebo 50 ks prúžkov, balených individuálne v ochrannej fólii Samonasávanie áno, meranie sa začne až pri nanesení dostatočnej vzorky krvi možnosť dokvapnutia krvi do 5 sekúnd Nanášanie vzorky krvi koncom testovacieho prúžka Čas merania 5 sekúnd Vzorka plná kapilárna krv Veľkosť vzorky 0,6 µl Rozsah merania 1,1 – 27,8 mmol/l Kalibrácia bez kalibrácie Možnosť merania z alternatívnych miest áno – dlaňová časť palca, predlaktie, paža Prevádzková teplota 4 – 40 °C Prevádzková relatívna vlhkosť 10 – 90 % Výrobca Abbott Diabetes Care Inc.  

  15,94 €

 • Testovacie prúžky CONTOUR TS 50ks

  skladom do 24 hodín

  Použitia :Testovacie prúžky Contour TS automaticky kódujú glukomer, takže vy sa kódovaním už nemusíte zaoberať. Vzorka krvi sa nasaje špičkou do testovacieho prúžku na základe princípu kapilarity. Glukóza vo vzorke reaguje s FAD glukóza-dehydrogenázou a kyanoželazitanem draselným. Účinné látky FAD-GDH hexakyanoželezitanu draselný

  16,13 €

 • Lanceta Element Greenland 28G 50ks

  skladom > 5 ks

  Jsou vybaveny ochrannou krytkou s dokonale tenkým seříznutím umožňující téměř bezbolestný vpich.

  3,97 €

 • HEPTAPHAN - DIAGNOSTICKÉ PRÚŽKY 50 KS Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  HEPTAPHAN-Test slúži na zistenie prítomnosti bielkoviny, glukózy, ketónov, urobilinogénu, krvi a pH moču. Test sa vykonáva pomocou prúžku, ktorý ponoríme po dobu 1-2s do vzorky moču. Ako test funguje Odčítanie testu sa vykonáva zhruba po 1 minúte. pH- test je založený na reakcii zmesového acidobázického indikátora s farebným prechodom z oranžovej cez žltú a zelenú do modrej v rozmedzí pH 5-9. Hodnotu pH moču možno odčítať s presnosťou 0,5 jednotky pH. Urobilinogen- test je špecifický pre urobilinogén a sterkobilinogen. Reakcia nie je ovplyvnená hodnotou pH moču. Vysoké koncentrácie kyseliny askorbovej môžu spôsobiť nižšie až falošne negatívne výsledky. Vyšetrovaná vzorka moču nesmie byť vystavená priamemu slnečnému svetlu, ktoré vyvoláva oxidácii urobilinogénu a spôsobuje nižšie až falošne negatívne výsledky. Čo testom zistíte Prítomnosť týchto látok v moči a ich zvýšenú hladinu - bielkovina, albumín, globulín, mukoproteínov. Glukóza, D glukóza Ketóny, kyselina acetónové urobilinogénu, sterkobilinogen Krv, erytrocyty, hemoglobín. Balenie obsahuje 50 kusov testovacích prúžkov. Návod k použitie

  9,42 € -3% 9,69 €

 • Glukometer GlucoLab + 25 testovacích prúžkov

  skladom do 24 hodín

  Kvalitní glukometr GlucoLab v baleni s 25 testovacími proužky. Balení obsahuje elegantní pouzdro, odběrové pero a sadu 25 kusů lancet. Výrobek je certifikován značkou CE a schválen pro použití v zemích Evropské Unie. Špičkovou kvalitu glukometru dokládá též jeho schválení americkou FDA. Přednosti výrobku Objem vzorku min. 1 µl, propojení s PC, typ displeje LCD, doba vyhodnocení 5 sekund, kontrola správnosti funkce glukometru, kapacita paměti 365 výsledků měření, životnost baterie 5000 měření. Další technologické vlastnosti Rozsah testu 0,6~33,3 mmol/l Rozměry 85 x 51 x 20 (mm) Kalibrace plazma Hmotnost 42 g (včetně baterií) Napájení 3V Li baterie (CR2032) 1x Provozní teplota 10 °C - 40 °C Teplota pro uchování proužků 2 °C - 30 °C Výhodné balení obsahuje elegantní pouzdro, odběrové pero, sadu 25 kusů lancet. Podrobný manuál přístroje

  20,16 €

 • PENTAPHAN diagnostické prúžky na moč 1x50ks Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  Zdravotnícka pomôcka nie je určená pre laické použitie. Diagnostické prúžky na semikvantitatívnu analýzu moču pre použitie v laboratoriach klinickéj biochemie a mikrobiologie.  Testovacie močové prúžky sú určené na stanovenie nasledovných parametrov v moči: pHPRO (bielkoviny)GLU (glukóza)KETO (ketolátky)HEMO (hemoglobín) Spôsob použitiaPrúžok sa uchopí na konci, pričom sa nemá dotknúť reakčnej zóny. Testovacia zóna sa ponorí do vzorky moču a následne sa vytiahne. Alternatíva k tejto technike môže byť testovacia zóna držaná v prúde moču. Po navlhčení sa porovná s farebnou škálou. Upozornenie: Prúžky uchovávajte v originálnych, dobre uzatvorených obaloch. Tuby s prúžkami skladujte na suchom a tmavom mieste pre teplote +2°C až +30°C (neskladovať v chladničke). Nedotýkajte sa indikačných zón na prúžkoch.  

  8,01 € -1% 8,07 €

 • Testovacie prúžky Wellion Calla 50ks

  skladom do 24 hodín

  Testovacie prúžky Wellion CALLA sú testovacie prúžky založené na biosenzoroch, ktoré dokážu zmerať glykémie v čerstvej plnej kapilárnej krvi do 6 sekúnd a vyžadujú veľmi malé množstvo krvi. Použitie len s glukomermi Wellion Calla.

  16,19 € -5% 16,97 €

 • Testovacie prúžky pre SD Codefree 50ks

  skladom do 24 hodín

  Užitie Prúžky sú určené iba pre glukomer SD Codefree, ktorý slúži na samovyšetrovanie. Prúžky fungujú na princípe bio-chemických reakcií so samonasávajúcím senzorom pre bezpečné a rýchle použitie. Dávkovanie Test robte podľa potreby 1-2 x denne, ak neurčí inak váš odborný lekár. Kontraindikácie Nie sú popísané. Vedľajšie príznaky Nie sú známe. Fakty Prúžky sú určené pre glukomer SD Codefree, ktorý slúži na kontrolu aktuálneho stavu / obsahu krvnej glukózy. V žiadnom prípade na základe meraní týmto prístrojom nemeňte medikačnú liečbu predpísanú Vaším odborným lekárom.

  15,12 € -5% 15,86 €

 • Diagnostické proužky TriPHAN 50 kusů Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  Užití Sortiment PHAN zahrnuje diagnostické proužky určené pro semíkvantitativní analýzu moče. Lze stanovovat až jedenáct klinicky významných analytů- glukóza, pH, bilirubin, urobilinogen, bílkoviny, dusitany, SG, leukocyty, ketony, krev a kyselina askorbová (vitamín C) objektivním i vizuálním postupem. Diagnostické proužky PHAN umožňují efektivní screening pň rutinním vyšetření pacienta a monitorování následné léčby. Hlavní oblasti, kde proužky PHAN odhalí počáteční příznaky, jsou onemocnění ledvin a urogenitálního traktu, onemocnění jater, metabolické a hemolytické poruchy. Výhodou výrobků je snadnost provedení vlastního stanoveni, rychlost získání výsledku (do 1-2 minut), vysoká diagnostická specificita a citlivost. Proužkyjsou určeny zejména pro laboratoře klinické chemie, ordinace odborných a praktických lékařů.

  6,08 €

 • PHAN Albu Diagnostické proužky 50 kusů Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  Užití ALBUPHAN-Test slouží ke zjištění přítomnosti bílkoviny v moči. Test se provádí pomocí proužku, který ponoříme po dobu 1-2s do vzorku moče. Odečtení testu se provádí zhruba po 1 minutě. Test je založen na principu změny barvy acidobazického indikátoru vlivem proteinů. Test je zejména citlivý na albumin, podstatně nižší citlivost vykazuje vůči globulinům, mukoproteínům, hemoglobinu a Bence-Jonesově bílkovině. Dávkování Testovací proužky jsou určeny pro jednorázové použití.

  3,90 €

 • DEKAPHAN LEUCO - DIAGNOSTICKÉ PRÚŽKY 50 KS Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  Popis výrobku DP DekaPhan Leuca 50 ks Použitie Identifikácia počiatočných príznakov ochorenia obličiek močových CEST, metabolických ochorení (diabetes mellitus). Stanovenie obsahu 10 klinicky významných analytov v moči - krvi, leukocytov, bilirubínu, urobilinogénu, ketónov, glukózy, proteínu, pH, dusitanov špecifickej hmotnosti.

  13,48 €

 • Testovacie prúžky OneTouch Verio 50ks

  skladom do 24 hodín

  Systém na monitorovanie hladiny glukózy v krvi OneTouch Verio Pro je určený ku kvantitatívnemu meraniu hladiny glukózy (cukru) vo vzorke čerstvej plnej kapilárnej krvi. Systém OneTouch Verio Pro je určený k samostatnému vonkajšiemu (invitro diagnostické použitie) meraniu u ľudí s diabetom v domácich podmienkach aj pre zdravotnícky personál v klinických zariadeniach ako pomôcka pri sledovaní účinnosti regulácie diabetu. Princíp testu: Krvná glukóza sa na testovacom prúžku zmieša so špeciálnymi chemickými látkami a vyvolá elektrický prúd. Sila tohto prúdu sa mení v závislosti od množstva glukózy vo vzorke krvi. Glukometer zmeria elektrický prúd, vypočíta hladinu glukózy v krvi, zobrazí výsledok a uloží ho do pamäte. Testovací prúžok je určený na jednorazové použitie. Nikdy nepoužívajte testovacie prúžky opakovane, ak na ne bola aplikovaná krv alebo kontrolný roztok. Zaistite, aby glukometer a testovacie prúžky mali pred meraním rovnakú (izbovú) teplotu. Ak máte ruky čisté a suché, môžete sa dotknúť akéhokoľvek miesta povrchu testovacieho prúžku. Prúžok neohýbajte, nestrihajte ani iným spôsobom neupravujte. Nevracajte po vykonaní merania použitý testovací prúžok späť do tuby.

  16,51 €

 • Testovacie prúžky pre glukomer SD-CHECK GOLD 50ks Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  Prúžky sú určené pre glukomer SD-Check Gold, ktorý slúži na samovyšetrovanie. Glukomer pracuje na princípe biochemických reakcií so samonasávajúcim senzorom pre bezpečné a rýchle použitie. Dávkovanie Podľa potreby 1-2 x denne, ak neurčí inak váš odborný lekár. Prúžky sú určené pre glukomer SD-Check Gold, ktorý slúži na kontrolu aktuálneho stavu / obsahu krvnej glukózy. V žiadnom prípade na základe meraní týmto prístrojom nemeňte medikačnú liečbu predpísanú Vaším odborným lekárom.

  15,12 € -5% 15,86 €

 • DIAPHAN 50KS Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  DiaPhan jsou diagnostické proužky určené k vizuální detekci glukózy a ketolátek v moči. Testovací proužky se používají pro přibližné určení hyperglykémie, avšak pro určení hypoglykémie jsou nepoužitelné. Vylučování ketolátek do moči (proces ketonurie) diabetika upozorní na rozvíjející se ketoacídózu. Výsledek testu U zdravého, nehubnoucího člověka by měla být obě dvě políčka neutrální (bez barevné změny). Pozitivní výsledek cukru a ketolátek v moči zpravidla vypovídá o tom, že testovaný člověk je neléčený diabetik, anebo že diabetik má labilní diabetes. Další možnosti využití Lidé provádějící redukční dietu založenou na vysazení sacharidové složky z potravy používají tyto proužky, aby v jejich těle nedošlo k nekontrolovanému metabolickému rozvratu.

  4,71 €

 • GLUKOPHAN 50KS Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  Užití Diagnostické proužky glukoPHAN jsou založeny na chemické reakci, kdy v principu reaguje glukóza přítomná v moči s enzymy glukosaoxídásou a peroxidásou.Glukóza reaguje s glukozaoxidasou a vzniká glukonolaktonu a peroxidu vodíku. Ten posléze reaguje s chromogenem, který se nejprve oxiduje na reaktivní meziprodukt a ten posléze s další látkou kopuluje a vzniká stálé rozpustné barvivo, kterétedy posléze pozorujeme na proužku - úměrně koncentraci peroxidu, který při reakci vznikl, tedy v důsledku pozorujeme původní koncentraci glukózy v moči. Test je specifický pro glukózu, jiné cukry (např. fruktóza) pozitivní reakci nedávají. Vysoké koncentrace např. kyseliny askorbové (vitamínu C) snižují rychlost vývinu zbarvení a mohou vést k falešně nižším či negativním výsledkům. Proto se doporučuje 10 hodin před měřením vysadit vitamín C. Konkrétní obsah glukózy v moči se pak stanoví odečtením z barevné stupnice na obalu testových proužků.

  4,12 € -1% 4,18 €

 • Lancety OneTouch UltraSoft 25 ks

  skladom do 24 hodín

  Lancety určené do odběrového pera. Nikdy nepoužívejte lancetu nebo odběrové pero ONE TOUCH UltraSoft, které již použil někdo jiný. Vždy použijte novou sterilní lancetu. Lancety jsou určeny pouze pro jedno použití. Udržujte odběrové pero ONE TOUCH UltraSoft v čistotě. Krok 1. Vložte lancetu. Odstraňte uzávěr otáčením proti směru hodinových ručiček. Vložte lancetu do držáku lancet a pevně zatlačte dovnitř, dokud není pevně usazena. Lancetou nijak nekruťte. Otáčejte ochranným krytem, dokud se od lancety zcela neoddělí. Nasaďte zpět uzávěr ONETOUCH UltraSoft otáčením po směru hodinových ručiček. Nastavte podle potřeby hloubku vpichu. Otáčejte otočným knoflíkem pro nastavení hloubky vpichu směrem k menšímu indikátoru pro mělčí vpich nebo směrem k většímu indikátoru pro hlubší vpich. Krok 2. Natáhněte pružinu odběrového pera. Posuňte ovladač natažení vystřelení do zadní polohy. Při správném natažení uslyšíte cvaknutí. Jestliže jste cvaknutí neslyšeli, znamená to pravděpodobně, že odběrové pero již bylo nataženo před vložením lancety. Odběrové pero je nyní připraveno k použití. Krok 3. Umyjte si ruce a zamýšlené místo vpichu. Použijte teplou vodu a mýdlo. Dobře opláchněte a pečlivě osušte. Odběr vzorku krve z konečku prstu. Systém ONE TOUCH Ultra vyžaduje k provedení testu jen velmi malou kapičku krve. Můžete ji získat z konečku prstu nebo z paže. Při každém odběru zvolte jiné místo. Opakované vpichy do stejného místa mohou způsobit ztvrdnutí a bolestivost pokožky. Krok 1. Přiložte odběrové pero. Pevně přiložte odběrové pero ONETOUCH UltraSoft k boční straně prstu. Stiskněte tlačítko pro vystřelení lancety. Krok 2. Promasírujte konec prstu. Promasírujte konec prstu tak, abyste získali plnou kapičku krve. Na místo vpichu příliš netlačte. Vzorek krve musí mít objem nejméně jednoho mikrolitru (1 ul), jinak se může objevit chybové hlášení er, případně můžete dostat nepřesné výsledky měření. Vzorek krve neroztírejte. Pokračujte v měření, obsahu glukózy v krvi. Odběr z paže Na paži se vyskytuje méně nervových zakončení než na konečku prstu, takže získání vzorku krve z paže může být mnohem méně bolestivé než z konečku prstu. Technika odběru vzorku z paže se liší od techniky odběru z konečku prstu. Měli byste také vědět, že existují odlišnosti mezi výsledky ze vzorků odebraných z paže a z prstu. Krok 1. Nasaďte výměnný nástavec UltraClear. Pro usnadnění odběru vzorku krve z paže nahraďte normální nástavec odběrového pera výměnným nástavcem UltraClear. V případě potřeby nastavte odběrové pero na větší hloubku vpichu. Krok 2. Vyberte místo vpichu. Vyberte měkkou, masitou část paže, která je čistá a suchá, mimo dosah kosti, viditelných žil a nadměrného množství chloupků. Krok 3. Promasírujte oblast. Prokrvení zamýšleného místa vpichu můžete podpořit masáží nebo zahřátím. Intenzivnější masáž doporučujeme zejména jedincům, kteří mají potíže se získáním dostatečného vzorku krve. Krok 4. Přiložte odběrové pero. Přitiskněte odběrové pero na několik sekund k paži. Stiskněte tlačítko pro vystřelení. Krok 5. Počkejte, až se vytvoří kapička. Přidržte odběrové pero několik sekund přitisknuté k pokožce, dokud se nevytvoří kapička krve. Počkejte, až se pod nástavcem vytvoří dostatek krve potřebný pro naplnění ověřovacího okénka testovacího proužku. Jestliže masírujete oblast vpichu, abyste získali větší množství krve, netlačte na ni příliš silně. Pokud se na paži objeví modřiny, můžete dát přednost odběru z prstu. Jestliže máte problémy se získáním vzorku krve z paže, kontaktujte infolinku LifeScan. Důležité informace o provádění testu z paže Za určitých podmínek se mohou výsledky testu na obsah glukózy ze vzorků krve z paže značně lišit od výsledků ze vzorků krve z prstu. Nejpravděpodobněji k takovým rozdílům dojde v situaci, kdy se obsah glukózy v krvi rychle mění, např. po jídle, po dávce inzulínu nebo v souvislosti s fyzickou námahou. Jestliže se obsah glukózy rychle mění, vykazují testy z prstu tyto změny rychleji, než testy z paže. Jestliže obsah glukózy v krvi klesá, testy z konečku prstu mohou ukazovat na hypoglykemickou (nízký obsah cukru) úroveň dříve, než testy z paže. Vzorky z paže používejte pouze pro testování před nebo po více než dvou hodinách po jídle, dávce inzulínu nebo fyzické námaze. Testy prováděné do dvou hodin po jídle, po dávce inzulínu nebo fyzické námaze, nebo kdykoli máte pocit, že se hladina glukózy může rychle měnit, by měly být prováděny z prstu. Měření z prstu byste měli použít, kdykoli máte zvláštní zájem na zjištění hypoglykémie (inzulínové reakce), např. při řízení auta, zejména v případě, že trpíte hypoglykemickou necitlivostí (nedostatečné symptomy indikující inzulínovou reakci), neboť vzorky z paže nemusejí prokázat hypoglykémií. Co byste měli dělat: Vzorky z paže nebo z prstu používejte pouze pro testování před nebo povíce než dvouhodinách po jídle, dávce inzulínu nebo fyzické námaze. Běžné měření před jídlem může být prováděno z konečku prstu nebo z paže. Než začnete používat k měření vzorky z paže, poraďte se nejprve s ošetřujícím lékařem. Postup měření KROK 1. Vložte testovací proužek. Testovací proužek vložte lícem nahoru a kontaktními sloupci napřed do otvoru pro vkládání testovacího proužku. Zasuňte jej, jak nejdále to půjde. Přístroj se automaticky zapne. Na displeji se krátce zobrazí všechny jeho části. Následně se objeví kódové číslo za kterým následuje symbol spolu s jednotkou měření. Zkontrolujte, zdaje správně nastavena jednotka měření. Také se ujistěte, že číslo kódu na displeji se shoduje s kódem na ampuli s testovacími proužky. Jestliže se neshodují, nastavte správný kód na glukometru. KROK 2. Naneste vzorek. S pomocí odběrového pera ONETOUCH UltraSoft získejte kapičku krve. Vzorek krve musí mít objem nejméně 1 ul, aby se naplnilo ověřovací okénko. Když se na displeji objeví symbol, dotkněte se kapičkou krve úzkého kanálku na horním okraji testovacího proužku. NIKDY: Nenanášejte vzorek na přední nebo zadní stranu testovacího proužku. Netiskněte prst k testovacímu proužku. Nenanášejte rozetřený vzorek. Držte kapičku krve přiloženou k hornímu okraji testovacího proužku tak dlouho, dokud krev zcela nezaplní ověřovací okénko a dokud glukometr nezačne odpočítávat. Jestliže se ověřovací okénko zcela nenaplní před zahájením odpočívávání glukometru, nepřidávejte další krev k testovacímu proužku, vyhoďte jej a proveďte měření znovu. Jestliže máte problémy s naplněním testovacího proužku, kontaktujte zákaznické centrum LifeScan. Jestliže není ověřovací okénko plné, může se zobrazit hlášení er 5 nebo můžete dostat nepřesný výsledek. POZNÁMKA: Pokud nenanesete vzorek krve během dvou minut po zobrazení symbolu, glukometr se automaticky vypne. V takovém případě musíte testovací proužek vyjmout a novým zasunutím zapnout glukometr. KROK 1. Sejměte uzávěr odběrového pera. Otáčejte uzávěrem proti směru hodinových ručiček. (Volitelné: Vraťte ochranný kryt na použitou lancetu tak, že jej položíte na tvrdý povrch a hrot lancety do něj zarazíte.) KROK 2 Vysuňte lancetu. Namiřte odběrové pero směrem dolů a od sebe. Ovladač natažení/vystřelení zatlačte dopředu a lancetu vyhoďte okamžitě do vhodné nádoby na ostré předměty. Ovladač natažení/vystřelení vraťte do střední polohy. Vraťte uzávěr na místo. KROK 3. Přesné výsledky za pouhých 5 sekund. Výsledky měření obsahu glukózy v krvi se objeví jakmile glukometr skončí odpočítávání od 5 do 1. Výsledky měření jsou automaticky ukládány do paměti přístroje. Můžete je také zaznamenat do deníku, který je součásti systému. Glukometr vypnete vytažením testovacího proužku. Použitý testovací proužek vyhoďte do uzavíratelné nádoby.

  3,04 €

 • HEXAPHAN-DIAGNOSTICKÉ PRÚŽKY 50KS Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  Výhodou výrobkov je jednoduchosť prevedenia vlastného stanovenia, rýchlosť získania výsledku (do 1-2 minút), vysoká diagnostická špecificita a citlivosť. Prúžky môžu využiť majitelia chronicky chorých zvierat, k pravidelnej kontrole zdravotného stavu a včasnému rozpoznaniu vychýlenie od normálu. HEXAPHAN - pH, bielkovina, glukóza, urobilinogén, ketóny, krv Močové testy sú určené pre vyšetrenie moču pomocou diagnostických prúžkov s farebnými indikátormi. Jedná sa o neinvazívne, lacnú a dostatočne spoľahlivú metódu kontroly jednotlivých parametrov z moču. Na vyšetrenie používame len čerstvú moč (do 1hod po odbere), najlepšie ráno. Diagnostický prúžok ponoríme do odobraté moču, necháme odkvapkať a porovnáme zafarbenie jednotlivých indikačných štvorčekov na diagnostickom prúžku so stupnicou farieb na obale. Ak farby niektorá indikátora prekračuje fyziologické normálne hodnoty (označené na stupnici), kontaktujte svojho veterinára. Výsledky môžu byť skreslené u súk, ktoré hárajú, alebo sú tesne po dohárání, pri posudzovaní staré moču, pri použití nečisté nádoby na moč (stopy cukru).

  8,88 € -1% 8,97 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam