Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Zdravotnícke potreby » Zdravotnícke testy » Liehomery

Liehomery

Liehomer je meradlo, pomocou ktorého sa zistí percento alkoholu vo vodných roztokoch. Udáva, koľko mililitrov etanolu je v 100 mililitroch roztoku s vodou. Stupnica liehomeru je v objemových percentách.

V ponuke sa bežne vyskytujú liehomery bez teplomeru a s teplomerom. Teplomer je pre meranie dôležitý z toho dôvodu, že percento liehu v kvapaline sa môže na základe teploty líšiť. Presný výsledok merania destilátu získame pri teplote meranej kvapaliny 20 °C.

Na trhu existuje tiež liehomer elektronický. Pre domáce použitie sú často používané cukromery, ktoré fungujú na základe meranie hustoty kvapalín. Ďalej existuje napr. vínomer alebo refraktometer, ktorý slúži k meraniu medu.

Ako prebieha meranie obsahu alkoholu, liehu

Tekutinu nalejeme do odmerného valca alebo nádoby, ktorá by mala byť vyššia než liehomer. Ten vložíme do meranej kvapaliny tak aby sa voľne pohyboval a nikde sa neopieral o stenu. Na stupnici liehomeru vidíme nameranú hodnotu, ktorá je v mieste hladiny meranej tekutiny.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
  • Lihoměr bez teploměru 0-100% v pouzdře 22 cm

    skladom do 24 hodín

    Lihoměr se stupnicí v objemových procentech, t.j. udávající počet mililitrů ethanolu (ethylalkoholu) ve 100 ml roztoku s vodou. Nelze měřit ve sladkém nálevu. Pro měření lze použít nádob z libovolného materiálu, které technicky odpovídají možnosti použití tohoto výrobku. Areometry na líh se vyrábějí v provedení s teploměrem nebo bez teploměru a jejich stupnice je vyměřena při teplotě +20°C MĚŘÍCÍ ROZSAH 0-100(% obj.)Stupnice je vyměřena v teplotě 20°C Parametry hustoměru jsou následující(bez pouzdra): Délka cca 20,5cm. Průměr stonku: 0,7-0,8(+/-0,2-0,4).Průměr tělíčka: 1,4-1,5(+/-0,3-0,5. Firma EXATHERM, s.r.o. byla založena v roce 1992 a svojí činností v oblasti sklářské výroby navazuje na bohaté tradice výroby skla na Železnobrodsku. V současné době je stále hlavním firemním programem výroba a prodej skleněných technických a lékařských teploměrů a skleněných hustoměrů. Firma byla v roce 1996 certifikována v oboru systému řízení jakosti firmou RW TÜV Praha podle norem ISO 9002. V současné době je oprávněna používat certifikát systému řízení jakosti podle EN ISO 9001:2000. Firma EXATHERM, s.r.o. provozuje od roku 1996 vlastní kalibrační laboratoř, pod.č. 2259, akreditovanou Českým institutem pro akreditaci ( ČIA ), která je v současné době i členem skupiny ILAC (International Accredieted Calibration Laboratory) a proto je tato kalibrace platná v rámci celé Evropské Unie. Laboratoř je oprávněna kalibrovat dvě veličiny : teplotu a hustotu.

    6,23 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam