MojaLekáreň.sk

HIV testy

HIV test OraQuick

Diagnostické zdravotnícke pomôcky in vitro (IVDR)

HIV test OraQuick HIV test OraQuick

Zdravotnícke pomôcky OraQuick TEST - profesionálny, rýchly a…

Na sklade viac ako 5 kusov

24,75 € 23,29 € -6 %

HIV testy

Sú veci, ktoré jednoducho nechceme kupovať v bežných predajniach. Síce už takmer pominuli doby, kedy sú mnohé témy tabu, ale domáce testovanie je stále tým, čo vám dopraje absolútne súkromie. A my ako e-shop vám ho doprajeme aj pri nakupovaní. Testy na HIV sú bezpochyby veľmi citlivou záležitosťou a anonymný nákup aj použitie doma sú veľkou výhodou.

HIV a jeho riziká

HIV je vírus, ktorý agresívne napáda biele krvinky, ktoré zabezpečujú obranyschopnosť nášho organizmu. Keď sú napadnuté, klesá ich počet až do štádia, kedy dôjde k úplnému zlyhaniu imunity s následným rozvojom choroby AIDS. Nebezpečné je práve to, že vírus "nebolí", nemáme žiadne príznaky, a tak kým neprepukne v chorobu, zle sa odhaľuje. V tom však pomôžu práve domáci HIV testy.

Domáce testy HIV pre i proti

Nákaza vírusu HIV sa prenáša pohlavným stykom, krvou alebo nákazou z matky na dieťa. Domáci test HIV je anonymný, svojím spôsobom pohodlný a jeho spoľahlivosť je veľmi vysoká. Dôležité ale je, aby ten, kto si test vykonáva, vedel, že má vypovedajúcu hodnotu až 3 mesiace od možnej nákazy. Aj preto je vždy vhodné konzultovať akýkoľvek výsledok s lekárom a poprípade si ho nechať potvrdiť odborníkmi.

TIP: Vedeli ste, že existuje bezplatná linka pomoci AIDS, na ktorú môžete zavolať odkiaľkoľvek? Je dobre, že číslo sa tak ľahko zapamätá - 0800 666 777.

Ako taký test HIV funguje

Testy HIV vykazujú takmer stopercentnú spoľahlivosť. Ak sa rozhodnete pre samotestovanie, je potrebné naozaj dodržiavať najprísnejšiu hygienu, tzn. veľmi starostlivo si pred samotným testom umyť ruky a všetko potom vykonávať najlepšie v gumených rukaviciach.

Vzorku na testovanie HIV získate odberom malého množstva krvi z prsta do priloženej fľaštičky. Potom už záleží na type testu, ale veľmi pravdepodobne potom vzorku nalejete z fľaštičky na tzv. membránu; rovnako tak postupujete s ostatnými fľaštičkami (väčšinou sú 3). A výsledok? Ak preukáže vzorka dve "bodky", ide o pozitívny výsledok, a je nutné si nechať vykonať ďalší test už v niektorom zo špecializovaných pracovísk. Ak zistíte negatívny výsledok, pre istotu test ešte raz zopakujte.

Vždy platí, že radšej absolvovať niekoľkokrát "zbytočne" domáci test HIV alebo test v odbornom zariadení, ako neistota a riziko choroby, ktorá končí smrťou.

Kategóriu HIV testy nájdete aj na našom českom e-shope Lékárna.cz

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.