Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Zdravotnícke potreby » Zdravotnícke testy » Ovulačné testy

Ovulačné testy

Ak máte v pláne otehotnieť čo najrýchlejšie, využite nákupu na Mojalekaren.sk, kde môžete zakúpiť ovulačné testy rôznych druhov i značiek. Ponúkame test plodnosti jednorazový alebo opakujúci, v balení po jednom alebo tiež 5 kusov. Pomôžte prírode k tomu, aby ste už čoskoro otehotnela prirodzenou cestou, zistite, či máte práve plodné dni, alebo sa naopak bráňte proti nechcenému počatiu.

Ako funguje ovulačný test?

Ovulačné testy fungujú na rovnakom princípe ako testy tehotenské. Tester tvorí indikačný prúžok, ktorý na základe zloženia moču vyhodnotí najvhodnejšiu dobu k pohlavnému styku za účelom splodenia potomka. Test ovulácie je zameraný konkrétne na LH hormón, ktorý pomáha k uvoľneniu vajíčka z vaječníku. A práve okamžik vystúpenia vajíčka z vaječníku a jeho následná cesta do maternice je dobou trvania ovulácie. Najvhodnejším časom k otehotneniu sú zhruba tri dni pred začiatkom tohto procesu a trvá až do doby, než sa vajíčko ocitne v maternici. Plodné dni u žien začínajú zhruba dva týždne po skončení poslednej menštruácie. K úspešnému zisteniu vhodnej doby ku splodeniu potomka je nutné poznať dĺžku vášho menštruačného cyklu a robiť testovanie zhruba šesť po sebe idúcich dní. Samotný test trvá necelých päť minúť a prinesie spoľahlivú informáciu o množstve LH hormónu v tele. Zistením jeho najvyššieho výskytu v období medzi menštruáciami je možné určiť najvhodnejšiu dobu k oplodneniu vajíčka.

Aký ovulačný tester zvoliť?

V ponuke nájdete klasické – jednorazové ovulačné testy. Ich  cena je nízka a v tejto sekcii patria medzi najčastejšie kupované výrobky. Na trhu možno zakúpiť i digitálny ovulačný test. Zaujíma Vás, koľko stojí? Tento tester je drahší a je používaný predovšetkým u žien, ktoré dlhodobo nemôžu otehotnieť alebo ovulační test používajú ako jeden z doplnkových spôsobov ochrany pred počatím.

Citlivosť oboch testerov je naozaj na vysokej úrovni a ich výsledky už mnohým ženám dopomohli k tehotenstvu. Pokiaľ si myslíte, že sa to isté podarilo i vám, odporúčame zakúpenie tehotenského testu. Tehotenský test toto radostné zisteniu spoľahlivo potvrdí.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • FertilCheck test ženské plodnosti 2ks

  FertilCheck test ženské plodnosti 2ks

  Výpredaj

  skladom 1 - 2 ks

  Babystart FertilCheck ® ™ screeningový test pro určení plodného období ženy a to prostřednictvím hormonu, který je ukazatelem jejich biologických hodin

  13,18 €

 • Ovulačný test Woman secret „Right time“ 20v1 Registrovaný liečivy prípravok

  skladom 3 - 5 ks

  Woman secret „Right time“ Jednokrokový prúžkový ovulačný test 20 v 1 Jednokrokový LH - močový ovulačný test je rýchly a jednoducho použiteľný. Je to kvalitný test, ktorý dokáže predpovedať, kedy máte LH (luteinizačný hormón) zvýšený a každodenným použitím ovulačného testu ľahko zistíte, kedy sa blížite k ovulácii. Nárast LH signalizuje, že k ovulácií môže dôjsť v najbližších 24-28 hodinách. Ak budete mať pohlavný styk počas týchto 24-28 hodín po zistení nárastu LH hormónu, Vaše šance na otehotnenie sa budú maximalizovať. Woman secret "Right time" Vám pomôže denne sledovať Vašu ovuláciu a plodnosť.Pred použitím testu si musíte odsledovať dĺžku svojho menštruačného cyklu, tzn. zistiť počet dní od prvého dňa Vašej menštruácie do dňa nasledujúcej menštruácie. Kedy začať s testom?Nižšie uvedená tabuľka Vám pomôže určiť, kedy by ste mali začať s testovaním. Testovanie opakujte každý deň, až pokým test bude indikovať, že ovuláciu budete mať nasledujúcich 24-48 hodín. Ak chcete otehotnieť, je najlepší čas mať pohlavný styk v tomto časovom rozmedzí. Testovacia sada obsahuje:· Testovací prúžok (20ks)· Návod na použitie· Sušidlo - látka proti navlhnutiu (Nepoužíva sa!)

  12,71 €

 • Ovulačný test OVULAR 5ks

  skladom do 24 hodín

  OVULAR je vynikajúci ovulačný test, v jednom balení 5 testov. Pomocou tohto testu určíte spoľahlivo termín ovulácie a najvhodnejší čas pre počatie. Ovular je cenný nástroj, ktorý určuje obdobie, kedy sa bunky vajíčka a spermie stretnú za najlepších podmienok.

  2,95 €

 • COMFORT Ovulačný test prúžok 6 ks + 2 ks

  skladom do 24 hodín

  Spoľahlivý test pre určenie plodných dní (ovulácia) zo vzorky moču. Ako test funguje: Test funguje na princípe detekcie LH (luteinizačného hormónu) v moči. Hladina LH hormónu, ktorá je v ženskej moči normálne veľmi nízka, sa zhruba 24 - 36 hodín pred ovuláciou výrazne zvyšuje. Zvýšená hladina LH hormónu spúšťa ovuláciu, tj. Proces, pri ktorom dochádza k uvoľneniu vajíčka z vaječníka. Luteinizačný hormón je potom následne vylučuje močom a je detekovateľný ovulačním testom. Pred rozhodnutím, kedy začať testovanie, je potrebné poznať dĺžku menštruačného cyklu. To znamená určiť počet dní počnúc prvým dňom menštruačného krvácania do posledného dňa pred začiatkom ďalšieho krvácania. Ak je menštruačný cyklus nepravidelný (jednotlivé cykly sa líši o niekoľko dní), odporúča sa zvoliť najkratší cyklus za obdobie posledných troch mesiacov a vykonať test podľa tabuľky v príbalovom letáčiku. U pravidelného cyklu zvyčajne postačí päťdňový testovanie cca od 10. dňa cyklu, u nepravidelného cyklu je zvyčajne potrebné vykonať viac ako 5 ovulačných testov. Ak po piatich dňoch testovania nedôjde k nárastu LH, pokračujeme s testovaním niekoľko ďalších dní, kým nezískame pozitívny výsledok značiace nárast hladiny LH. Spôsob použitia: Podrobný popis na použitie testu nájdete vo vnútri balenia. Balenie: Obsahuje 6 LH testovacích prúžkov a 2 kusy tehotenských testov + príbalový leták s podrobným návodom na použitie.

  4,02 €

 • PRENATAL rýchly ovulačný test 5 ks

  skladom do 24 hodín

  Jednorazový rýchly ovulačný test je založený na princípe imunochromatografie a je určený na rýchle stanovenie ľudského luteinizačného hormónu (LH) v moči. Test dáva kvalitatívny vizuálny výsledok.

  2,79 €

 • Ovulačný test Woman Secret Right Time prúžkový 5v1

  skladom do 24 hodín

  Jednoduchý jednorazový test pre rýchle určenie ovulácie. Test je určený na samotestovanie plodných dní ženy. Zo vzorky moču možnosť detekovať plodné dni pacientky. Použitie testu najlepšie medzi 10. a 20. hodinou večer. Bez vedľajších účinkov. 5 ks v balení. Kedy začať s testom:Najprv si overte dĺžku Vášho menštruačného cyklu. To je počet dní od prvého dňa menštruačného krvácania až do dňa predchádzajúceho začiatku ďalšieho krvácania. Podľa tabuľky vyberte deň od začiatku menštruácie, kedy začnete s testom. Pokiaľ je Váš cyklus kratší ako 21 dní alebo dlhší ako 38 dní, poraďte sa so svojím lekárom. Ak nepoznáte dĺžku svojho cyklu, začnite testovať 11 dní od prvého dňa krvácania, pretože priemerná dĺžka cyklu je 28 dní. Vykonávajte vždy 1 test každý deň počas 5 dní alebo kým nie je test pozitívny. Odber moču:Na test nepoužívajte vzorky ranného moču, pretože hladina LH sa prejaví v moči až počas dňa. Najlepší čas na odber moču je od 10 do 20 hodín. Moč odoberajte každý deň v rovnakom čase a asi 2 hodiny pred odberom moču obmedzte príjem tekutín, riedená vzorka moču by mohla ovplyvniť výsledok testu. Vyšetrenie ovulačným testom na rozdiel od tehotenských testov nikdy nevykonávame z ranného moču! Balenie po 5 kusoch. K bezpečnému určeniu ovulácie je nutné vykonávať test každý deň, po dobu 5 dní za sebou.

  4,34 € -7% 4,69 €

 • Těhotenský test COMFORT PROUŽEK 10 2v1 KRB 2ks

  skladom do 24 hodín

  1,35 €

 • Ovulační test COMFORT PROUŽEK KRB 3ks

  skladom do 24 hodín

  2,04 €

 • MEDPHARMA Ovulační test Komfort 20mlU/ml Zdravotnícky prostriedok

  skladom 1 - 2 ks

  Ovulační test zjišťuje přítomnost luteinizačního hormonu (LH) v moči, který Vám pomůže maximalizovat Vaše šance přirozeně otěhotnět. Luteinizační hormon (LH) je zodpovědný za konečnou fázi zrání a následnou ovulaci vajíčka. Kdy nastává nejvhodnější období na otěhotnění? K prudkému, ale krátkodobému zvýšení hladiny luteinizačního hormonu dochází 24–36 hodin před ovulací. Toto zvýšení je nazýváno LH nárůst. Pokud dojde k pohlavnímu styku v průběhu prudkého LH nárůstu (v den před ovulací a v den ovulace, tzn. v období 24–36 hodin po nárůstu luteinizačního hormonu), je největší pravděpodobnost, že otěhotníte. Ovulace může být nepravidelná z důvodů různých okolností, emocí a dalších faktorů v životě. Nelze tedy předpokládat, že ovulace nastane vždy ve stejnou dobu po menstruaci. Proto proveďte test v každém menstruačním cyklu znovu. Jak funguje test v praxi? Medpharma těhotenský test je imunochromatografický test založený na stanovení lidského luteinizačního hormonu (LH) sendvičovou imunoanalytickou metodou. Tento ovulační test obsahuje speciálně upravenou membránu s navázanými protilátkami, které s tímto hormonem specificky reagují. Speciální protilátky se nacházejí na membráně v testovací i kontrolní zóně. Po aplikaci vzorku moči dochází ke vzlínání vzorku membránou kapilárním působením až ke kontrolní zóně. Negativní výsledek testu (nedostatečně vysoká hladina LH) se projeví pouze vznikem růžovo-fialově zbarveného proužku v kontrolní zóně „C“. V případě pozitivního nálezu se objeví růžovo-fialově zbarvený proužek také v testovací zóně „T“. Růžovo-fialový proužek v kontrolní zóně se musí objevit při každém testování, slouží jako vnitřní kontrola správné funkce činidel a správného provedení.

  3,24 €

 • Ovulační test Life Light 2ks

  skladom do 24 hodín

  Je rychlý a spolehlivý těhotenský test. Zjišťuje přítomnost lidského choriového gonadotropinu („HCG“), který se v těhotenství velmi brzy objeví v moči.

  1,36 €

 • Ovulačný tester DONNA na opakované používanie

  skladom do 24 hodín

  PoužitieOvulačný tester Donna je malý ručný mikroskop, podľa ktorého s pomocou slín zistíte Vaše plodné obdobie v menštruačnom cykle. Ovulačné obdobie u ženy trvá asi 3 dni, 6 dní sa považuje za obdobie možného otehotnenia. Štúdie preukázali, že tento postup je jednou z najspoľahlivejších metód zisťovania plodnosti, presnosť na 98%. Môžete tak ľahko zistiť Vaše plodné dni na počatie, alebo naopak využiť ovulačný test ako antikoncepciu, pre dni, kedy sa žena musí chrániť pred počatím (zvlášť vhodný pre ženy, ktoré nemôžu alebo nechcú používať hormonálnu antikoncepciu).* 98% presnosť * Bezpečný, jednoduché použitie* Malý a diskrétny, vždy poruke, vojde sa do každej kabelky* Permanentné použitie (na rozdiel od jednorázového použitia ovulačných prúžkov) DávkovaniePoužívať podľa potreby, počas ovulačného cyklu odporúčané používať aj niekoľkokrát denne. KontraindikácieOvulačný test Donna nie je vhodný pre ženy tesne pred menopauzou, ženy, ktoré užívajú hormonálnu antikoncepciu, alebo pre ženy, ktoré sa podrobujú hormonálnej liečbe. Vedľajšie príznakyNie sú známe. FaktyNávod na použitie: Otvorte ovulačný tester ako rúž. Vyberte čierny minimikroskop. Z ochranného sklíčka odstráňte fóliu, naneste sliny (bez bubliniek), Nechajte zaschnúť cca 5 minút. Vložte späť do testeru. Vypínačom na spodnej časti zapnite svetlo. Priložte oko k testeru a pozorujte výsledok. Výsledok porovnajte s obrázkami na obale/návode.

  23,97 €

 • Těhotenský test COMFORT PROUŽEK 10 KRB 1ks

  skladom do 24 hodín

  1,11 €

 • MEDPHARMA Ovulační test 20mlU/ml Zdravotnícky prostriedok

  skladom do 24 hodín

  Ovulační test zjišťuje přítomnost luteinizačního hormonu (LH) v moči, který Vám pomůže maximalizovat Vaše šance přirozeně otěhotnět. Luteinizační hormon (LH) je zodpovědný za konečnou fázi zrání a následnou ovulaci vajíčka. Kdy nastává největší pravděpodobnost otěhotnění? K prudkému, ale krátkodobému zvýšení hladiny luteinizačního hormonu dochází 24–36 hodin před ovulací. Toto zvýšení je nazýváno LH nárůst. Pokud dojde k pohlavnímu styku v průběhu prudkého LH nárůstu (v den před ovulací a v den ovulace, tzn. v období 24–36 hodin po LH nárůstu), je největší pravděpodobnost, že otěhotníte. Ovulace může být nepravidelná z důvodů různých okolností, emocí a dalších faktorů v životě. Proto nemůžete předpokládat, že ovulace nastane vždy ve stejnou dobu po menstruaci. Proto je potřeba test v každém menstruačním cyklu provádět znovu. Jak funguje test konkrétně? Medpharma ovulační test je imunochromatografický test založený na stanovení lidského luteinizačního hormonu (LH) sendvičovou imunoanalytickou metodou. Tento ovulační test obsahuje speciálně upravenou membránu, na které jsou navázané protilátky, které s tímto hormonem specificky reagují. Speciální protilátky se nacházejí na membráně v testovací i kontrolní zóně. Po aplikaci vzorku moči dochází ke vzlínání vzorku membránou kapilárním působením až ke kontrolní zóně. Negativní výsledek testu (nedostatečně vysoká hladina LH) se projeví vznikem růžovo-fialově zbarveného proužku pouze v kontrolní zóně„C“. V případě pozitivního nálezu se objeví růžovo-fialově zbarvený proužek také v testovací zóně „T“. Růžovo-fialový proužek v kontrolní zóně se musí objevit při každém testování, slouží jako vnitřní kontrola správné funkce činidel a správného provedení.

  3,19 €

 • Ovulační test RapiClear 5x LH strips Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  RapiClear LH Strips je určen pro stanovení zvýšené hladiny lidského hormonu lutein (LH) ve vzorku moči za účelem zjištění ovulace. Test Vám pomůže stanovit nejvhodnějši dobu pro oplodnění a naplánování těhotenství. Ovulační test Vám pomůže zjistit nejvhodnějši dobu pro oplodnění a naplánování těhotenství. Luteinizační hormon je stále přítomen v moči ženy a jeho koncentrace vzrůstá v době před plodnými dny menstruačního cyklu. Zvýšená hladina LH hormonu je signálem pro zahájení ovulace, v jejímž průběhu je vajíčko uvolněno do ovaria. Zjištění doby ovulace je velmi důležité vzhledem ktomu, že vajíčko může být oplodněno v čase 6-24 hodin po ovulaci. Pozitivní výsledek testu znamená začátek vhodné doby pro oplodnění. Moč odeberte do čisté nádoby. Test proveďte ihned po odebrání vzorku, nejvhodnější je odpolední moč. Poté ponořte testovací proužek do nádobky s močí. Testovací proužek je určen pro jednorázové použití. U žen v menopauze je nevhodné tento test používat. Tento test je vhodné doplnit dalšími klinickými údaji. Může se stát, že se vyskytne menstruační cyklus bez nárůstu LH a v důsledku toho bez ovulace. Po vysazení antikoncepčních pilulek můžete testem určit, zdaje Váš cyklus opět v ovulaci. Test není vhodný jako antikoncepční metoda.

  7,03 €

 • GS Ovultest 3v1 ovulační testy 3 kusy

  GS Ovultest 3v1 ovulační testy 3 kusy

  EXTRA Doprava zadarmo Akcia

  skladom do 24 hodín

  GS Ovultest pracuje přesně, rychle a jednoduše. Při správném použití můžete s jeho pomocí vybrat dva dny z menstruačního cyklu, které jsou pro početí nejpříhodnější. Tento ovulační test funguje na základě zjištění hladiny tzv. luteinizačního hormonu (LH) v moči. Vysoké množství signalizuje ovulaci, tedy vypuzení vajíčka z vaječníku. GS Ovultest je spolehlivý na 99 %, při odhalování zvýšené míry LH. Takže se nemusíte bát, že by se test mýlil. Co je k použití ovulačního testu potřeba Čistá suchá nádobka z plastu nebo skla, která slouží k odebrání vzorku moči. Časomíra Znát délku svého menstruačního cyklu a datum začátku periody. Na co si dát při použití ovulačního testu pozor Výsledek může být zkreslený v případě, že užíváte hormonální léky obsahující LH nebo cg. Test nebude spolehlivě fungovat ani během těhotenství, nebo při užívání hormonální antikoncepce. Balení obsahuje 3 testy.  

  1,80 € -57% 4,19 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam