MojaLekáreň.sk
Hľadať

Domáci test na boréliózu

Domáci test na boréliózu
Zdielať
Navštívte súvisiace produktové kategórie

Kliešťová sezóna je už dlhšie v plnom prúde. Okrem kliešťovej encefalitídy, na ktorú sa môžeme v rámci prevencie nechať očkovať, prenáša kliešť ešte aj inú nepríjemnú a zákernú chorobu - Lymskú boreliózu. Vedeli ste, že existuje spôsob, akým môžete odhaliť riziko nákazy skôr, ako choroba stihne prepuknúť?

Počet ľudí nakazených boreliózou medziročne pozvoľne stúpa. Každoročne sa touto zákernou chorobou v Európe nakazí až 10 tisíc ľudí.

Ako spoznať lymskú boreliózu

Záludnosť lymskej boreliózy tkvie predovšetkým v tom, že jej sprievodné príznaky možno jednoducho zameniť za iné, nie tak závažné ochorenia. Zvlášť u detí, ktoré len ťažko dokážu presne popísať, čo ich trápi, je ťažké chorobu podchytiť včas. Prvé príznaky sú navyše pozorovateľné najskôr na tretí deň, keď sa na mieste prisatia kliešťa objaví červená škvrna s bielym stredom. Tento príznak sa však nemusí prejaviť vždy. Štatistiky uvádzajú, že je to len do 40 percent prípadov.

Otestujte sa!

Predtým, keď sme na sebe alebo na svojich deťoch objavili prisatého kliešťa, zostávalo nám len dúfať, že nebol infikovaný. Teraz už je ale našťastie všetko inak. Na trhu sa objavila diagnostická metóda, vďaka ktorej si môžete ihneď po vybratí kliešťa sami overiť prítomnosť patogénov lymskej boreliózy. Ide o test, ktorý by predovšetkým počas jarnej, letnej a jesennej sezóny nemal chýbať v žiadnej domácej lekárničke.

Domáce testy na zistenie boreliózy

Kliešťová borelióza sa prenáša kliešťami rodu Ixodes ricinus. Samotná nákaza boreliózou u ľudí môže byť diagnostikovaná iba lekárom. Vo chvíli, keď kliešť nasaje krv, nie je možné vylúčiť, že je potenciálnym šíriteľom nákazy. Obzvlášť počas prázdnin, keď máte so svojimi potomkami na programe veľa aktivít, ale zároveň nechcete nič podceniť, je domáci test veľkou pomocou.

Test boreliózy z krvi

Test na boreliózu si môžete urobiť aj sami doma. Vykonáva sa pomocou krvnej vzorky získanej pichnutím do prsta. Výsledok viete po 10 – 15 minútach. Potom môžete navštíviť lekára, ktorý vám odporučí vhodnú liečbu.

Navštívte súvisiace produktové kategórie
Repelenty Repelentné náramky Testy infekcií
Máte otázku k článku? Napíšte nám!

Prečítajte si tiež

Zázračná kurkuma prospieva nielen normálnej funkcii pokožky a kĺbov, ale dodáva aj peknú žltú farbu a v jedle dobre chutí.

viac

Ako funguje prenos kyslíka krvou, na čo slúži pulzná oxymetria a ako vám môže oxymeter pomôcť, ak ochoriete covid-19? Prezradíme v našom článku.

viac

Konope je dnes dobre známe a používané nielen v medicíne, ale aj v kozmetike, kde je jedným z najčastejšie používaných top látok dnešného trhu.

viac

Býva vaše dieťa často nesústredené a zasnené? Nevníma kvôli tomu to, čo mu hovoríte? Zabúda a stráca svoje veci? Je divoké, neposlušné, pri ničom dlho neposedí? Zo školy nosí jednu poznámku za druhou…

viac
Spýtajte sa lekárnika

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.