Úvodná strana Zdravie a lieky Zdravotnícke prostriedky Pokožka, vlasy Prípravky proti hmyzu a kliešťom

Prípravky proti hmyzu a kliešťom

V letných mesiacoch, kedy s deťmi často podnikáme výlety do prírody, alebo sa len prechádzame po parkoch a záhradách, sa stretávame s rôznymi druhmi bodavého hmyzu a kliešťov. Väčšinou sa jedná o banálnu záležitosť, ale so vzrastajúcim počtom alergií a prenosných infekčných ochorení je potrebné dbať na zvýšenú opatrnosť, alebo sa pokiaľ možno tomuto "stretu" vyhnúť.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Prípravky proti hmyzu a kliešťom - detailný popis

Široký výber produktov proti hmyzu a kliešťom nájdete na MojaLekáreň.sk

Kliešťa

Kliešte sú aktívne od jari do jesene, pretože k svojmu životu potrebujú dostatočnú vlhkosť a teplo. Nachádzajú sa prakticky všade, nielen vo vysokej tráve či lesoch, ale aj v parkoch a záhradách. Po prisatí začnú do rany (prevažne na teplom mäkkom mieste na tele - krk, brucho, ale aj ruky, nohy a hlava) vylučovať sliny s zrážavosť a znecitlivujúcim látkami a niekedy tiež mikroorganizmy, ktoré spôsobujú rôzne choroby. Dĺžka prisatí kliešťa zvyšuje pravdepodobnosť prenosu infekcie, musíme však mať na pamäti, že aj veľmi krátke prisatie stačí k zaneseniu infekcie do organizmu.

Komáre, ovady a iný hmyz

Druhy, ktoré sa vyskytujú v našich zemepisných šírkach, nepredstavujú príliš vážnu hrozbu. Ako prevencia sa odporúča aplikácia najrôznejších druhov repelentov a prístrojov na odpudzovanie hmyzu, popr. moskytiér, ktoré možno veľmi dobre využiť napr. na detských kočíkoch.

Na MojaLekáreň.sk si môžete vybrať od značiek: LIQUIDOMEDISANANYDAIXOSAFEJM SANTEPREDATORVETRISOL

Doplnkový sortiment

  • Prípravky proti všiam - Počas výskytu vší je dôležité pravidelne kontrolovať vlasy všetkým členom rodiny každý deň. Voš detská robí ľudstvu spoločnosť už tisíce rokov a nehodlá sa toho len tak vzdať. Aj keď človek vyvíja stále účinnejšie zbrane, na voš je krátky
  • Prostriedky na hojenie rán - Každá rana potrebuje pokoj a čas, aby sa zahojila. Kvalitná starostlivosť je dôležitou prevenciou neskorších komplikácií. Existujú prípravky, ktoré pomôžu urýchliť a podporiť ich hojenie. Alebo zabezpečiť potrebné antiseptické podmienky.
  • Bradavice, kurie oká - Ich odstránenie nemusí byť len záležitosťou chirurgického zákroku. Kurie oko vzniká pôsobením trvalého tlaku nevhodnej obuvi. Jedná sa o zosilnenou zrohovatenú kožu, ktorá vzniká najčastejšie na kĺboch, palcoch alebo na päte
  • Kožné a nechtové mykózy - K najbežnejším príznakom kožnej mykózy patrí svrbenie, pálenie, začervenanie, suchosť kože, pľuzgiere alebo praskliny.
  • Ekzém a lupienka -Ekzém je chronické zápalové a veľmi často svrbivé ochorenia kože, ktorého pôvod nie je infekčný. Psoriáza (psoriáza) je chronické neinfekčné kožné ochorenie prejavujúce sa ložiskami striebristých šupín.
  •  Moluská a ovčie kiahne - K miestnu liečbu alergických a svrbivých prejavov kože pri jej podráždenie.
  • Prípravky na suchú pokožku -suchý pokožka na rukách, chodidlách či celom tele, je problémom, ktorý môže byť prechodný alebo môže byť príznakom chronickej dermatózy, ako napr. Atopickej dermatitídy. V extrémnych prípadoch môže byť pokožka patologicky vysušená (xeróza).

TIP! Veľmi nízka vlhkosť v domácnosti nie je prospešná nielen pre samotný interiér, ale predovšetkým pre nás organizmus. Vyriešte tento problém pohodlne a rýchlo sa zvlhčovačom vzduchu.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika