Úvodná strana Zdravie a lieky Zdravotnícke prostriedky Pokožka, vlasy Moluská a ovčie kiahne

Moluská a ovčie kiahne

Vysoko nákazlivé infekčné ochorenie postihuje najčastejšie deti predškolského veku. Čítajte, ako sa moluská prenáša, podľa čoho je spoznáte a akým spôsobom sa lieči.

Moluská a ovčie kiahne - detailný popis

Čo sú moluská a ako sa prenášajú?

Za túto infekčnú chorobu môže ľahko prenosný vírus Molluscum contagiosum. Nákazu s inkubačnou dobou od 2 do 7 týždňov môže vyvolať fyzický kontakt s infikovanou osobou i zdieľanie hračiek, žiniek, uterákov, obliečky alebo odevov. Moluská sa objavujú najčastejšie v detských kolektívoch a postihujú predovšetkým deti do 8 rokov veku. Vo väčšej miere napádajú deti s atopickým ekzémom a oslabenou imunitou. Nevyhýbajú sa však ani dospelým osobám, u ktorých sa môže prenášať pohlavným stykom.

Ovčie kiahne

Pravé kiahne (Variola) sú vysoko nákazlivým ochorením s vysokou úmrtnosťou (u niektorých kmeňov sa blíži 100%). Preživší pacienti bývali často nadosmrti poznačení drobnými jazvami.

Široký výber produktov na moluská a kiahne nájdete na MojaLekáreň.sk

Na MojaLekáreň.sk si môžete vybrať od značiek: ENERGYHERMALMOLUSK

Doplnkový sortiment

  • Prípravky proti všiam - Počas výskytu vší je dôležité pravidelne kontrolovať vlasy všetkým členom rodiny každý deň. Voš detská robí ľudstvu spoločnosť už tisíce rokov a nehodlá sa toho len tak vzdať. Aj keď človek vyvíja stále účinnejšie zbrane, na voš je krátky
  • Prostriedky na hojenie rán - Každá rana potrebuje pokoj a čas, aby sa zahojila. Kvalitná starostlivosť je dôležitou prevenciou neskorších komplikácií. Existujú prípravky, ktoré pomôžu urýchliť a podporiť ich hojenie. Alebo zabezpečiť potrebné antiseptické podmienky.
  • Bradavice, kurie oká - Ich odstránenie nemusí byť len záležitosťou chirurgického zákroku. Kurie oko vzniká pôsobením trvalého tlaku nevhodnej obuvi. Jedná sa o zosilnenou zrohovatenú kožu, ktorá vzniká najčastejšie na kĺboch, palcoch alebo na päte
  • Kožné a nechtové mykózy - K najbežnejším príznakom kožnej mykózy patrí svrbenie, pálenie, začervenanie, suchosť kože, pľuzgiere alebo praskliny.
  • Ekzém a lupienka -Ekzém je chronické zápalové a veľmi často svrbivé ochorenia kože, ktorého pôvod nie je infekčný. Psoriáza (psoriáza) je chronické neinfekčné kožné ochorenie prejavujúce sa ložiskami striebristých šupín.
  • Prípravky proti hmyzu a kliešťom - odvšivovací hrebene a sady pre odstránenie kliešťov.
  • Prípravky na suchú pokožku -suchý pokožka na rukách, chodidlách či celom tele, je problémom, ktorý môže byť prechodný alebo môže byť príznakom chronickej dermatózy, ako napr. Atopickej dermatitídy. V extrémnych prípadoch môže byť pokožka patologicky vysušená (xeróza).

TIP! Veľmi nízka vlhkosť v domácnosti nie je prospešná nielen pre samotný interiér, ale predovšetkým pre nás organizmus. Vyriešte tento problém pohodlne a rýchlo sa zvlhčovačom vzduchu.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika