Úvodná strana Zdravie a lieky Zdravotnícke prostriedky Pokožka, vlasy Kožné a nechtové mykózy

Kožné a nechtové mykózy

Kožná mykóza je infekčné ochorenie kože, ktoré je spôsobené mikroskopickými hubami. K nákaze môže dôjsť veľmi ľahko, najčastejšie vo vlhkom prostredí s vysokou návštevnosťou, najmä vo verejných bazénoch, saunách a sprchách. Najčastejším miestom výskytu plesní sú kožné záhyby, plosky a nechty na nohách alebo medzi prstami.

Kožné a nechtové mykózy - detailný popis

K najbežnejším príznakom kožnej mykózy patrí svrbenie, pálenie, začervenanie, suchosť kože, pľuzgiere alebo praskliny.

Na liečbu plesňových ochorení kože sa používajú látky zo skupiny antimykotík vo forme mastí, krémov, roztokov alebo lakov na nechty. Antimykotiká pôsobia proti pôvodcom infekcie a zároveň obmedzujú pálenie a svrbenie, ale aj olupovanie a bolestivé zápaly kože. Všeobecne platí, že po vymiznutí príznakov mykózy je potreba na dané miesto aplikovať antimykotikum ešte minimálne po dobu 14 dní, aby sa zabránilo recidíve.

Široký výber produktov na kožné a nechtové mykózynájdete na MojaLekáreň.sk

Na MojaLekáreň.sk si môžete vybrať od značiek: EXCILOREXONAILNERGALDERMASANDOZSILILEVOSMITH&NEPHEWURGO

Doplnkový sortiment

  • Prípravky proti všiam - Počas výskytu vší je dôležité pravidelne kontrolovať vlasy všetkým členom rodiny každý deň. Voš detská robí ľudstvu spoločnosť už tisíce rokov a nehodlá sa toho len tak vzdať. Aj keď človek vyvíja stále účinnejšie zbrane, na voš je krátky
  • Prostriedky na hojenie rán - Každá rana potrebuje pokoj a čas, aby sa zahojila. Kvalitná starostlivosť je dôležitou prevenciou neskorších komplikácií. Existujú prípravky, ktoré pomôžu urýchliť a podporiť ich hojenie. Alebo zabezpečiť potrebné antiseptické podmienky.
  • Bradavice, kurie oká - Ich odstránenie nemusí byť len záležitosťou chirurgického zákroku. Kurie oko vzniká pôsobením trvalého tlaku nevhodnej obuvi. Jedná sa o zosilnenou zrohovatenú kožu, ktorá vzniká najčastejšie na kĺboch, palcoch alebo na päte
  • Ekzém a lupienka -Ekzém je chronické zápalové a veľmi často svrbivé ochorenia kože, ktorého pôvod nie je infekčný. Psoriáza (psoriáza) je chronické neinfekčné kožné ochorenie prejavujúce sa ložiskami striebristých šupín.
  •  Moluská a ovčie kiahne - K miestnu liečbu alergických a svrbivých prejavov kože pri jej podráždenie.
  • Prípravky proti hmyzu a kliešťom - odvšivovací hrebene a sady pre odstránenie kliešťov.
  • Prípravky na suchú pokožku -suchý pokožka na rukách, chodidlách či celom tele, je problémom, ktorý môže byť prechodný alebo môže byť príznakom chronickej dermatózy, ako napr. Atopickej dermatitídy. V extrémnych prípadoch môže byť pokožka patologicky vysušená (xeróza).

TIP! Veľmi nízka vlhkosť v domácnosti nie je prospešná nielen pre samotný interiér, ale predovšetkým pre nás organizmus. Vyriešte tento problém pohodlne a rýchlo sa zvlhčovačom vzduchu.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika