Úvodná strana Zdravie a lieky Zdravotnícke prostriedky Pokožka, vlasy Bradavice, kurie oká

Prostriedky na bradavice, kurie oká

Bradavice sú výrastky na koži spôsobené vírusmi. Na nasledujúcich riadkoch sa dozviete nielen viac informácií o príčinách vzniku bradavíc, ale tu nájdete aj odpoveď na otázku "Ako na bradavice?". Ich odstránenie nemusí byť len záležitosťou chirurgického zákroku. Kurie oko vzniká pôsobením trvalého tlaku nevhodnej obuvi. Jedná sa o zosilnenú zrohovatenú kožu, ktorá vzniká najčastejšie na kĺboch, palcoch alebo na päte.
 

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Prostriedky na bradavice, kurie oká - detailný popis

Bradavice

Bradavice sú nezhubné výrastky na koži alebo na sliznici, ktoré sú spôsobené ľudským papilomavírusom HPV. Najčastejšie sa vyskytujú na nohách a na rukách.

Ako sa prenáša?

Vírus je prenosný dotykom a môže preniknúť do podkožia napríklad malým poranením. Najčastejšie sa nakazíme v bazénoch, vo verejných sprchách, ale aj v priestoroch, kde sa často pohybujeme bosí, ako v saune, šatni športového zariadenia alebo na iných frekventovaných a vlhkých miestach. Preto je vhodné nosiť v týchto zariadeniach vlastné prezuvky.

Liečba

Aj napriek preventívnym opatreniam sa môže stať, že sa bradavicami nakazíte. Pokiaľ objavíte bradavicu včas a nedáte jej šancu k väčšiemu rozšíreniu, môžete sa bradavice zbaviť aj sami doma. Existuje hneď niekoľko možností, ktoré môžete zvoliť. Dá sa zmraziť tekutým dusíkom alebo naleptať kyselinou. Ak používate leptajúce prípravky s kyselinou alebo tekutý dusík, dávajte pozor na zdravú kožu. Dobrou pomôckou môže byť vazelína, ktorá kožu v okolí bradavice ochráni pred poleptaním.

Kurie oko

Kurie oko vzniká pôsobením trvalého tlaku nevhodnej obuvi. Jedná sa o zosilnenú zrohovatenú kožu, ktorá vzniká najčastejšie na kĺboch, palcoch alebo na päte.

Do kurieho oka môžu byť zanesené baktérie a spôsobiť vred. Na toto ochorenie sú náchylný predovšetkým diabetici, u nich je teda potrebné zvýšenie opatrnosti.

Liečba

V našej ponuke nájdete špeciálne náplasti na kurie oká s kyselinou salicylovou. Tie je však potrebné počas nosenia kontrolovať, aby sa nepohli a aby tak účinná látka nezačala pôsobiť na zdravú kožu, ktorú môže poškodiť. Rovnaký pozor je potrebné dávať pri kvapkách. Kyselina salicylová pomôže kožu zmäkčiť a kurie oko sa potom v teplej vode môže odstrániť pemzou alebo vydlabnúť.

Ak si s kurími okami neviete rady, dohovorte si návštevu u pedikéra. Kurie oká sa dajú tiež odstrániť za pomoci laseru.

Prevencia

Základom je nosenie správnej obuvi. Všeobecne nevhodné sú topánky úzke, špicaté a topánky s vysokým podpätkom. Pravidelne odstraňujte zrohovatenú kožu pemzou a nohy premazávajte. Účinok krému zvýšite tým, že po namazaní necháte nohy v silných bavlnených ponožkách po celú noc.

Široký výber produktov na bradavice, kurie oká nájdete na MojaLekáreň.sk

Na MojaLekáreň.sk si môžete vybrať od značiek:ENDWARTSURGOCOSMOSDIFA COOPERFIXAPLAST

Doplňkvý sortiment

  • Prípravky proti všiam - Počas výskytu vší je dôležité pravidelne kontrolovať vlasy všetkým členom rodiny každý deň. Voš detská robí ľudstvu spoločnosť už tisíce rokov a nehodlá sa toho len tak vzdať. Aj keď človek vyvíja stále účinnejšie zbrane, na voš je krátky
  • Prostriedky na hojenie rán - Každá rana potrebuje pokoj a čas, aby sa zahojila. Kvalitná starostlivosť je dôležitou prevenciou neskorších komplikácií. Existujú prípravky, ktoré pomôžu urýchliť a podporiť ich hojenie. Alebo zabezpečiť potrebné antiseptické podmienky.
  • Kožné a nechtové mykózy - K najbežnejším príznakom kožnej mykózy patrí svrbenie, pálenie, začervenanie, suchosť kože, pľuzgiere alebo praskliny.
  • Ekzém a lupienka -Ekzém je chronické zápalové a veľmi často svrbivé ochorenia kože, ktorého pôvod nie je infekčný. Psoriáza (psoriáza) je chronické neinfekčné kožné ochorenie prejavujúce sa ložiskami striebristých šupín.
  •  Moluská a ovčie kiahne - K miestnu liečbu alergických a svrbivých prejavov kože pri jej podráždenie.
  • Prípravky proti hmyzu a kliešťom - odvšivovací hrebene a sady pre odstránenie kliešťov.
  • Prípravky na suchú pokožku -suchý pokožka na rukách, chodidlách či celom tele, je problémom, ktorý môže byť prechodný alebo môže byť príznakom chronickej dermatózy, ako napr. Atopickej dermatitídy. V extrémnych prípadoch môže byť pokožka patologicky vysušená (xeróza).

TIP! Veľmi nízka vlhkosť v domácnosti nie je prospešná nielen pre samotný interiér, ale predovšetkým pre nás organizmus. Vyriešte tento problém pohodlne a rýchlo sa zvlhčovačom vzduchu.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika