Obľúbené položky

Úvodná strana » Domácnosť, upratovanie a maznáčikovia » Domáce elektrospotrebiče » Zvlhčovače vzduchu

Zvlhčovače vzduchu

Veľmi nízka vlhkosť v domácnosti nie je prospešná nielen pre samotný interiér, ale predovšetkým pre náš organizmus. Vyriešte tento problém pohodlne a rýchlo so zvlhčovačom vzduchu.

Doporučuje sa udržiavať doma relatívnu vlhkosť vzduchu cca 45–65 %. Keďže sú v zime byty vyhrievané, vzduch je tu ešte suchší, preto práve v tomto období je dobré zamerať sa na vlhkosť vzduchu doma.

Aký zvlhčovač vzduchu si kúpiť?

Prv než si nejaký zvlhčovač zakúpite, je dobré venovať pozornosť niekoľkým parametrom, aby jeho kúpa bola pre vás čo najlepšia a najvýhodnejšia. Ako vybrať vhodný zvlhčovač:

 • Kľúčová je veľkosť miestnosti, v ktorej má prístroj byť. Každý zvlhčovač má udanú inú maximálnu veľkosť miestnosti, ktorú je schopný pojať. V prípade, že by bol zvlhčovač umiestnený vo väčšej miestnosti, nebol by jeho výkon a výsledný efekt dostačujúci.
 • Ďalším parametrom, ktorý je dobré sledovať je výkon a spotreba. Výkon nám v podstate hovorí, koľko bude v miestnosti vytvorenej pary za hodinu. U niektorých zvlhčovačov je možnosť tento výkon regulovať.
 • Doba prevádzky prístroja súvisí s veľkosťou nádržky na vodu. Tú má každý zvlhčovač tiež rôzne veľkú. Čím väčšiu, tým dlhšiu dobu bude zvlhčovač pracovať.
 • Pridanú hodnotu, ktorú môžete u niektorých zvlhčovačov nájsť je ionizátor. Zvlhčovače s ionizátorom nielenže upravia vlhkosť vzduchu, ale naviac do vzduchu pridajú záporné ionty, ktoré mu dodajú sviežosť a vám sa bude lepšie dýchať. Vyskúšajte napríklad tento Ultra-zvlhčovač.


Zvlhčovače majú vo väčšine prípadov veľmi tichú prevádzku, preto sú vhodné i do detských izieb či do spálne, kde človek nechce byť nijak rušený. Aby zvlhčovač ešte viac zanikol v interiére a nepôsobil vôbec rušivo, prichádza Sencor s designom, ktorý je farebne prispôsobený k začleneniu medzi izbové rastliny.
Pokiaľ žijete v prostredí, kde je zvýšený výskyt prachu, smogu apod., budú pre vás vhodné nielen zvlhčovače, ale i čističky vzduchu.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • Ultra-zvlhčovač s Ionizatorem BC 98

  Ultra-zvlhčovač s Ionizatorem BC 98

  Doručenie do Vianoc

  skladom 1 - 2 ks

  Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu BC 98 nádrž na 7,5 l vody rychlé zvlhčení vzduchu / vhodný k okamžitému zvlhčení, např. při astmatických záchvatech / odpařování až ¼ litru vody za 1 hodinu možnost regulace intenzity odpařování ionizátor, tichý chod, spotřeba pouhých 35 Wattu Zvlhčovač vzduchu BC 98 Vám bude napomáhat zlepšit prostředí Vašeho interiéru zvlhčováním vzduchu a ionizací. Systém ultrazvukového zvlhčování využívá princip ultrazvukového vysokofrekvenčního oscilátoru, který „ rozbíjí vodu“ na drobné částečky = drobné kapičky, které jsou ventilačním systémem vynášeny ven z přístroje do okolního interiéru, kde se rozptylují a zvlhčují tak vzduch. Jasným znakem řádného fungování přístroje je viditelný bílý aerosol vycházející z přístroje. Vzhledem k tomu že do vzduchu se rozptyluje voda obsažená v nádobce / ne pára – voda se neodpařuje /, doporučujeme používat destilovanou vodu a nádobku na vodu udržovat v absolutní čistotě dle návodu na použití. Přednosti tohoto přístroje: Rychlé zvlhčení vzduchu / odpaří při max. výkonu až ¼ l vody za hodinu /, oceníte např. při astmatickém záchvatu. Uvolňování záporně nabitých iontů, které příznivě působí na lidský organizmus, zlepšují buňkový metabolizmus, vitalitu.

  44,25 €

 • Pračka vzduchu VENTA LW 15

  Pračka vzduchu VENTA LW 15

  Doručenie do Vianoc

  skladom 1 - 2 ks

  Zvlhčovač a čistič vzduchu v jednom, bez potreby vymieňania drahých filtrov. Špičkové multifunkčné zariadenie na zvlhčovanie a čistenie vzduchu súčasne = dva prístroje v jednom - pracuje bez filtračných vložiek - filtrom je voda. Dôvody, prečo si práčku vzduchu Venta kúpiť čistič vzduchu od prachu, peľu a iných alergénov, sadzí, cigaretového dymu, kysličníku siričitého, pliesní, formaldehydu a ďalších nečistôt účinná pomôcka pri astme a peľových alergiách, ale aj ďalších dýchacích ťažkostiach sú geniálne jednoduché, majú dlhú životnosť, sú vhodné na nepretržitý chod, s minimálnymi nákladmi na prevádzku VENTA-systém umožňuje vytvárať bylinkovú arómu Ďalšie výhody pračky vzduchu VENTA LW čistenie vzduchu a súčasné zvlhčovanie vzduchu pomocou metódy studeného odparovania žiadne rozprašovanie vody ani nečistôt ani minerálov, žiadna para automatické vypnutie prístroja nadčasový dizajn v antracitovej farbe Technické parametre zvlhčovací výkon pre miestnosť do 20m2 čistiaci výkon pre miestnosť do 10 m2 plocha lamiel 1,4 m2 sieťové napájanie 100-240 V / 50-60 Hz vzduchový výkon do 2 m3 / min počet rýchlostí 2 hluková hladina 22/32 dBA rozmery 26 x 28 x 31 cm spotreba energie max. 4 Watt obsah nádržky na vodu 5 l hmotnosť cca 3 kg

  208,01 €

 • SENCOR Zvlhčovač vzduchu SHF 910BL

  SENCOR Zvlhčovač vzduchu SHF 910BL

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Zvlhčovač vzduchu, ktorý produkuje studenú paru, avšak neovlyvňuje teplotu v miestnosti. Ideálny do spálne, detskej izby, obývačky či do kancelárie. veľmi tichá prevádzka vďaka technológii Noisless automatické vypnutie pri vyčerpaní zásobníka na vodu plynulá regulácia zvlhčovacieho výkonu ergonomický dizajn na úsporu miesta priesvitný zásobník na vodu vhodný do miestností do 20 m2 LED indikácia stavu vody Zvlhčovací výkon: 350±35ml/h Technické parametre Rozmery (šírka x hĺbka x výška): 23 x 17,5 x 24,5 cm Hmotnosť: 950 g Dĺžka prívodného kábla: 185 cm Objem nádržky na vodu: 2,2 l Napätie a kmitočet: 220-240V, 50-60 Hz Príkon: 30 W Hlučnosť: ≤35 dB Trieda ochrany (vzhľadom k ochrane pred úrazom elektrickým prúdom): II

  30,36 €

 • BODY COMFORT Absorbér do pračiek vzduchu VENTA

  14 dní

  Hygienický doplnok – komplexný absorbér BODY COMFORT zmäkčuje vodu tak, aby sa netvorili veľké kusy vodného kameňa na lamelách, a voda tak na nich mohla vytvárať vodný film, cez ktorý prúdi vzduch. Ďalej obsahuje dezinfekčnú zložku, ktorá zabraňuje rozmnožovaniu baktérií, a tým zabraňuje nepríjemnému zapáchaniu vody, ktorú všetci poznáme keď zabudneme niekde niekoľko dní stáť vodu. U práčky vzduchu Venta nedochádza k žiadnej turbulencii vzduchu. Voda z nádobky sa odparuje iba pomocou studeného odparovania, a tak sa odparuje iba čistá voda. Hygienický prostriedok sa neodparuje, a tak ho doplňujeme iba pri kompletnej výmene vody – 1x za 14 dní. Počas tejto doby iba dolievame množstvo odparenej vody. Balenie: 20 náplní. 

  19,58 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam