Úvodná strana Trápi ma Ústna dutina Ústna hygiena

Ústna hygiena

Krásný úsmev nie je zadarmo a správna ústna hygiena vám pomôže nielen s úsmevom, ale tiež so zdravými a pevnými zubami a sviežim dychom.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Ústna hygiena - detailný popis

Najdôležitejšie je prevencia, ktorej cieľom je zabrániť poškodeniu tvrdých zubných tkanív, tj. Zabrániť vzniku kazu, zápalov parodontálnych tkanív (gingivitída, parodontitída).

MojaLekáreň.sk ponúka pomôcky a prostriedky na ústnu hygienu

MojaLekáreň.sk ponúka:

  • ručné zubné kefky - sú základnou pomôckou orálny hygieny. Výmena kefky je odporučená po 3 mesiacoch používania, zle zvolený zubná kefka má zníženú čistiacu schopnosť a môže viesť k poškodeniu parodontu.
  • elektrické zubné kefky - majú výmenné, rôzne veľké a tvarované hlavice. Sonické sú vhodnejšie pre svoj princíp funkcie, ktorý je založený na pôsobení energie rozkmitanie suspenzie vody, zubné pasty a sliny.
  • dentálne nite - odporúčané používať denne pred spaním po vyčistení zubov kefkou, počas dňa na odstránenie zvyškov potravy z medzizubných priestorov.
  • medzizubné kefky - sú vhodné na odstraňovanie plaku v širokých medzizubných priestoroch, furkacích, ortodontických aparátoch.
  • zubné sprcha - slúži na odstraňovanie povlaku z povrchu jazyka.
  • škrabky na jazyk - sú samostatné alebo ako súčasť zubnej kefky, slúži na odstraňovanie povlaku z povrchu jazyka.
  • zubné pasty a gély - slúži na uľahčenie mechanického odstránenie plaku, nosič liečebných prostriedkov.
  • ústne vody - chráni pred zubným povlakom a znižujú jeho obsah, udržujú zdravé ďasná, posilňujú zuby proti zubnému kazu.

Doplnkový sortiment

Vyskúšajte tiež prípravky na bielenie zubov, ako sú púdre, perá, pasty. Nezabúdajte, že pri bielení zubov je potrebné používať len bezpečné prípravky, aby nedochádzalo k poškodzovaniu zubnej skloviny.

TIP: Ústny sprej osvieži váš dych kedykoľvek a v kabelkovom mechanickom rozprašovači je určený na dezodorovanie ústnej dutiny v ktoromkoľvek okamihu.

Cena (Eur)

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika