Moje srdcovky

Úvodná strana » Trápi ma » Ústna dutina » Zápach z úst

Zápach z úst

Zápach z úst je tichým problémom nejedného z nás, o ktorom sa hanbíme diskutovať i so svojimi najbližšími. Poďte sa sami presvedčiť, že tento pach z úst je možné účinne redukovať. Odhalíme vám príčiny vzniku zápachu z úst a tiež účinné nástroje na jeho potlačenie.

Zápach z úst - detailný popis

Hlavné dôvody pachu z úst je nutné hľadať u baktérií, ktoré prirodzene žijú v našich ústach. Nadmerný zápach tak môže byť spôsobený nedostatočnou hygienou ústnej dutiny, požitím alkoholu, konzumáciou aromatických potravín, užívaním niektorých liekov alebo problémami tráviaceho ústrojenstva. Príčina zápachu môže byť však zapríčinená i závažnejšími dôsledkami. Preto pri dlhšie trvajúcich problémoch navštívte svojho ošetrujúceho lekára.

Vhodné je používanie zubnýchmedzizubných kefiek, dentálnych nití a tiež kloktanie ústnou vodou. Niekedy však ani táto činnosť nezabráni vylučovaniu nepríjemného pachu z našich úst. V týchto prípadoch sa doporučuje užívanie špeciálne vyvinutých doplnkov, ktoré vám vďaka svojmu zloženiu pomôžu opätovne získať svieži dych. Tieto prípravky pracujú na enzymatickej báze (napr. mladý jačmeň), kedy pomáhajú k rýchlejšiemu spracovaniu látok v potrave. Ďalším typom vhodných prípravkov sú tie, ktoré obsahujú chlorofyl.

Ako ste sa iste sami presvedčili, nástrojov proti tomuto nepríjemnému problému je naozaj mnoho. Stačí iba dodržiavať správny postup a zápachu z úst je možné sa oblúkom vyhnúť.

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam