MojaLekáreň.sk

Zápach z úst

Zápach z úst je tichým problémom nejedného z nás, o ktorom sa hanbíme diskutovať i so svojimi najbližšími. Poďte sa sami presvedčiť, že tento pach z úst je možné účinne redukovať. Odhalíme vám príčiny vzniku zápachu z úst a tiež účinné nástroje na jeho potlačenie.

MERIDOL Safe Breath ústna voda 400 ml

MERIDOL Safe Breath ústna voda  400 ml

Akcia

Meridol ® halitosis ústna voda

Skladom viac ako 5 kusov

7,37 € 5,69 € -23 %

5,69

GUM Ústna voda HaliControl ústny výplach 300ml

GUM HaliControl ústny výplach napomáha bojovať s príčinami zlého…

Skladom zajtra

6,59 €

6,59

GUM P HaliControl zubný gél 75 ml

GUM HaliControl zubný gél bojuje v celej ústnej dutine.

Skladom zajtra

5,09 €

5,09

GUM T HaliControl pastilky 10ks

GUM HaliControl pastilky obsahujú rastlinné enzýmy, ktoré napomáhajú…

Skladom zajtra

3,49 €

3,49

Zápach z úst - detailný popis

Hlavné dôvody pachu z úst je nutné hľadať u baktérií, ktoré prirodzene žijú v našich ústach. Nadmerný zápach tak môže byť spôsobený nedostatočnou hygienou ústnej dutiny, požitím alkoholu, konzumáciou aromatických potravín, užívaním niektorých liekov alebo problémami tráviaceho ústrojenstva. Príčina zápachu môže byť však zapríčinená i závažnejšími dôsledkami. Preto pri dlhšie trvajúcich problémoch navštívte svojho ošetrujúceho lekára.

Vhodné je používanie zubnýchmedzizubných kefiek, dentálnych nití a tiež kloktanie ústnou vodou. Niekedy však ani táto činnosť nezabráni vylučovaniu nepríjemného pachu z našich úst. V týchto prípadoch sa doporučuje užívanie špeciálne vyvinutých doplnkov, ktoré vám vďaka svojmu zloženiu pomôžu opätovne získať svieži dych. Tieto prípravky pracujú na enzymatickej báze (napr. mladý jačmeň), kedy pomáhajú k rýchlejšiemu spracovaniu látok v potrave. Ďalším typom vhodných prípravkov sú tie, ktoré obsahujú chlorofyl.

Ako ste sa iste sami presvedčili, nástrojov proti tomuto nepríjemnému problému je naozaj mnoho. Stačí iba dodržiavať správny postup a zápachu z úst je možné sa oblúkom vyhnúť.

Spýtajte sa lekárnika

Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním.

Zistiť viac