Tie najlepšie darčeky pre zdravie a veľa odmien za vianočné nákupy.

Obľúbené položky
Vybrať odmenu

Úvodná strana » Trápi ma » Ústna dutina » Afty v ústach

Afty v ústach

Afty sú malé vriedky vyskytujúce sa kdekoľvek v ústnej dutine. Nech sa už vyskytnú na jazyku, v hrdle, na mandliach alebo v ústach, vždy nám spôsobujú nepríjemný pocit rezania a pálenia, najmä pri jedle alebo pití. Na nasledujúcich riadkoch sa dozviete niečo viac o príčinách ich vzniku.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Afty v ústach - detailný popis

Ako príčiny vzniku aftov môžeme označiť mnoho faktorov. Najčastejšie za nimi stojí nedostatočný prísun vitamínov a s ním spojená oslabená imunita. Ďalšími zásadnými faktormi pre vznik aftov sú stresové situácie, mechanické poškodenie niektorých z častí ústnej dutiny alebo nosenia rovnátok a zubných protéz. Najčastejšie sa afty vyskytujú u detí a mladých osôb. Najmä u detí je vhodné zistiť ich výskyt v ústach alebo v krku čo najskôr. U dieťaťa môžu totiž spôsobiť nechutenstvo a v extrémnych prípadoch až dehydratáciu.

Aby sme sa vyhli hľadaniu odpovedi na otázku "Ako liečiť afty?", je vhodné posilňovať obranyschopnosť nášho organizmu. Predovšetkým sa potom jedná o vitamíny C a B. Samozrejme i dôkladná ústna hygiena má zásadný vplyv na ich tvorbu. Pokiaľ sa už však afty v ústach alebo na inej časti ústnej dutiny vyskytli, je potreba siahnuť po niektorom z účinných prostriedkov určených na ich odstránenie. Máme pre vás k dispozícii veľmi kvalitné spreje, gély a maste, ale tiež tekuté Urgo náplaste na ošetrenie postihnutých miest.

Aj keď afty nie sú nebezpečným ochorením, dokážu nám poriadne skomplikovať bežný život. Je dobré v prípade ich častého výskytu v ústach navštíviť ošetrujúceho lekára.

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam