Úvodná strana Trápi ma Ústna dutina Zápal ďasien

Zápal ďasien

Gingivitída - zápal ďasien je infekcia vyvolaná baktériami zubného povlaku, ktorý sa tvorí na zuboch a ďasnách. Tieto baktérie uvoľňujú agresívne a jedovaté látky. Telo sa baktériám bráni tzv. zápalom. Ten sa prejavuje sčervenaním, podráždením, opuchom, bolesťou.

Zápal ďasien - detailný popis

Príznaky

Príznaky zápalu ďasien možno rozpoznať veľmi jednoducho. Ďasná sú zapálené, červené a opuchnuté. Ľahko krváca a môžu byť mäkké, ale vo väčšine prípadov nebolia. Lekár zvyčajne rozpozná zápal ďasien obyčajným pohľadom do pacientových úst.

Liečba zápalu ďasien

Liečba spočíva v dôslednej ústnej hygiene. Zubný lekár alebo zubná hygienička vykoná ordinačné čistenie zubov, ktoré okrem eliminácie zubného plaku odstráni aj zubný kameň, čím sa zlepšia možnosti dokonalého odstraňovania zubného povlaku v domácich podmienkach.

MojaLekáreň.sk ponúka prípravky na zápal ďasien

Na MojaLekáreň.sk si môžete zaobstarať na zápal ďasien:

  • pastilky a tablety - majú protizápalový, analgetický a antiseptický liečivý účinok.
  • gély, kvapky a roztoky - používajú sa na ošetrenie otlakov a masáže ďasien
  • spreje - vhodné na dezinfekciu ústnej dutiny a hltanu pri zápalových a infekčných ochoreniach alebo pri chirurgických výkonoch v ústnej dutine, k ústnej hygiene a na potlačenie zápachu z úst.

Doplnkový tovar

Je jedno, či sa nemôžete smiať preto, že vás trápia afty, zápal ďasien, alebo len to, že vaše zuby nie sú tak biele a silné, ako by ste si priali. Môžete si zaobstarať prípravky, ktoré pomôžu so správnym čistením zubov, starostlivosťou o citlivý chrup alebo o dentálnu hygienu vôbec.

TIP! Preventívne aj liečebne je veľmi dôležitá zubná hygiena, hlavne čistenie zubov pomocou klasický zubných kefiek a medzizubných kefiek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika