Doprava zadarmo nad 20 €. Prihláste sa k newsletteru!
MojaLekáreň.sk

Prípravky na obezitu

Obezita – poslednou dobou často nazývaná ako epidémia 3. tisícročia. V súčasnosti je to veľmi rozšírené civilizačné ochorenie, ktoré so sebou prináša nemálo zdravotných komplikácii. Je dôležité s nadváhou bojovať pohybom a zdravým životným štýlom a nemálo nám s tým pomôžu i prípravky na chudnutie.

V tejto kategórii momentálne nie sú žiadne produkty

Prípravky na obezitu - detailný popis

Obezita je v zásade nahromadenie tukového tkaniva v organizme. Tento problém narastá nie len celosvetovo, ale i v rámci Slovenskej republiky. Uvádza sa, že u nás je až 21 % mužov a 31 % žien obéznych. Navyše ak pričítame k obezite tiež nadváhu, dostávame sa až k alarmujúcim číslam, ktoré ukazujú, že 72 % mužov a 68 % žien nemá telesnú hmotnosť v normále! Veľkým problémom sa tiež stáva nadváha a obezita detí.

Príčiny obezity a nadváhy

Nielenže nadváha a obezita nevyzerajú moc pekne, navyše sú sprevádzané mnohými komplikáciami, napríklad vysokým cholesterolom, cukrovkou, zvýšeným rizikom výskytu kardiovaskulárnych ochorení, atď. Čo patrí teda medzi hlavné príčiny vzniku týchto problémov?

  • Dedičnosť.
  • Nedostatok pohybu – malý výdaj energie a oproti tomu vysoký príjem.
  • Nevhodná skladba potravín – nadbytok tukov, cukrov.
  • Hormonálne vplyvy – znížená funkcia štítnej žľazy.
  • Psychogénne faktory – stres, frustrácie, depresie.

Ako poznáte nadváhu

Nadváhu a obezitu možno jednoducho a rýchlo diagnostikovať podľa BMI (Body mass index), ktorý vypočítame podľa vzorca: hmotnosť (kg)/ výška (cm)². Ak vám vyjde číslo 18,5-25,0, je vaša váha v normále. V prípade hodnôt 25,1-30 sa jedná o nadváhu a od hodnoty 30,1 a vyššej ide o obezitu. Výsledky je treba brať orientačne s ohľadom na celkovú stavbu tela.

Ako znížiť svoju váhu

Pomôcť v boji proti nadváhe vám môžu podporné produkty, akými sú špeciálne tabletky na chudnutie, nápoje alebo čaje. Takéto prípravky ovplyvňujú metabolizmus, podporujú spaľovanie tukov.

Medzi obľúbené prášky na chudnutie patrí napríklad Lipoxal, Chilliburner alebo ďalšie výrobky obsahujúce výťažky zo zeleného čaju, chrómu, L-karnitín či výťažky z palmy Acai. Účinky tabletiek môžete ešte viac podporiť pitím vhodného čaju. Taký čaj napomáha látkovej výmene v organizme, podporuje chudnutie.

Avšak tablety ani čaje nie sú všemohúce. Ak potrebujete znížiť svoju telesnú hmotnosť, a to pokiaľ možno s trvalým efektom, vyvarujte sa krátkodobým a drastickým diétam. Ak chcete docieliť dlhodobých výsledkov, je treba celkovo zmeniť svoj životný štýl. Predovšetkým upraviť stravovacie návyky a zaradiť pohybové aktivity do bežného života. Je treba viac energie zo seba vydať než prijať.

Spýtajte sa lekárnika

Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním.

Zistiť viac

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.