MojaLekáreň.sk

Nadúvanie a plynatosť

Nadmerné nadúvanie a plynatosť sprevádzané kŕčami a bolesťami brucha postretnú niekoľkokrát za život každého z nás. Príčiny nadúvania sú dobre známe, dá sa mu tak účinne predchádzať pri dodržovaní určitých pravidiel. Plynatosť môže trápiť tiež ženy v tehotenstve a je častým javom i u dojčiat. Poďme si celú problematiku viac priblížiť.

ESPUMISAN 40 mg 50 kapsúl

Liek

Espumisan je vhodný na liečbu ťažkostí tráviaceho traktu, napr.…

Skladom viac ako 5 kusov

4,70 € 4,39 € -7 %

4,39

VEROVAL Domáci test na zistenie neznášanlivosti lepku

Zdravotnícka pomôcka

S jednoduchým a spoľahlivým domácim testom ľahko odhalíte, či za vaše…

Skladom

16,99 € 14,99 € -12 %

14,99

ESPUMISAN L perorálne emulzné kvapky 30 ml

Liek

Espumisan L pomáha pri plynatosti a nafukovaní. Môže sa používať pre…

Skladom zajtra

3,59 €

3,59

ESPUMISAN 40 mg 100 mäkkých kapsúl

Liek

Espumisan je liek na odstránenie tráviacich ťažkostí v dôsledku…

Skladom zajtra

7,19 €

7,19

ESPUMISAN Easy granulát 14x0,8 g

Zdravotnícka pomôcka

Espumisan ® easy na uvoľnenie plynatosti spôsobenej nahromadením…

Skladom zajtra

3,49 €

3,49

ESPUMISAN Comfort 100 mg/ml perorálne emulzné kvapky 30 ml

Liek

Liek lieči príznaky flatulencie (vetry a nadúvanie) a je vhodný pre…

Skladom zajtra

7,19 € 6,49 € -10 %

6,49

Nadúvanie a plynatosť - detailný popis

Nadúvanie a s ním súvisiace sprievodné javy sú spôsobené spracovávaním potravy v našom tele. Telo každého z nás denne vyprodukuje cca 2 litre plynov. Pokiaľ sa však týchto plynov tvorí v tele väčšie množstvo a to ich nezvláda vstrebávať, u človeka sa začnú prejavovať problémy spojené s plynatosťou. Dôvodom tejto zvýšenej produkcie plynov je konzumácia nadúvacích potravín, nedostatočný pitný režim, nedostatočné rozžuvanie potravy a tiež jej polykanie vo veľkých sústach, možných príčin je naozaj mnoho.

V tehotenstve je nadúvanie spôsobené zmenou hormonálneho usporiadania a zväčšujúcou sa delohou, ktorá tlačí na žalúdok. V tehotenstve je tak vhodné príjem stravy rozdeliť na viac častí po menších porciách, dopriať si dostatočný pohyb. Doporučuje sa vynechanie nevhodných potravín z jedálnička a tiež je dobré nelíhať si ihneď po jedle. Problémy s plynatosťou sa vo veľkej miere objavujú i u dojčiat, sú sprievodným javom detskej koliky. V prípade výskytu zdravotných komplikácií v posledných dvoch popísaných prípadoch je nutné navštíviť ošetrujúceho lekára.

S už vzniknutou plynatosťou je však možné účinne bojovať. Pri užívaní liekov proti nadúvaniu si vždy starostlivo prečítajte príbalové informácie.

Spýtajte sa lekárnika

Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním.

Zistiť viac