Moje srdcovky

Úvodná strana » Trápi ma » Trávenie » Nadúvanie a plynatosť

Nadúvanie a plynatosť

Nadmerné nadúvanie a plynatosť sprevádzané kŕčami a bolesťami brucha postretnú niekoľkokrát za život každého z nás. Príčiny nadúvania sú dobre známe, dá sa mu tak účinne predchádzať pri dodržovaní určitých pravidiel. Plynatosť môže trápiť tiež ženy v tehotenstve a je častým javom i u dojčiat. Poďme si celú problematiku viac priblížiť.

 • ESPUMISAN cps 40 mg (blis.PVC/Al) 1x50 ks Liek

  Skladom viac ako 5 kusov

  Symptomatická liečba žalúdkovo-črevných ťažkostí spôsobených nahromadením plynu napr.

  4,70 € 4,30 € -9 %

  4,30
 • ESPUMISAN L EMU POR 1X30ML Liek

  Skladom viac ako 5 kusov

  Espumisan L obsahuje liečivo simetikón, ktorý pôsobí v žalúdkovo-črevnom trakte ako odpeňovacia látka a používa sa ako diagnostická pomôcka. Môže sa používať pre všetky vekové skupiny.

  3,89 €

  3,89
 • VEROVAL Domáci test na zistenie neznášanlivosti lepku

  Skladom

  Testom rýchlo a spoľahlivo zistíte, či sú vaše potiaže zapríčinené neznášanlivosťou lepku a tak ich budete môcť ovplyvniť zmenou stravovacích návykov.

  16,99 € 14,89 € -12 %

  14,89
 • ESPUMISAN Comfort gte por 1x3g/30ml Liek

  Skladom už iba 1 - 2 kusy

  Espumisan comfort lieči príznaky flatulencie (vetry a nadúvanie) a je vhodný pre všetky vekové skupiny. Pôsobí tak, že rozkladá plynové bubliny nachádzajúce sa v prijatej potrave a v sliznici tráviaceho traktu. Plyny uvoľnené týmto procesom sa následne môžu cez črevnú stenu vstrebať, ako aj vylúčiť prostrednícvom pohybu čriev.

  7,89 €

  7,89
 • Espumisan Easy granulát 14x0,8 g Zdravotnícka pomôcka

  Skladom zajtra

  Espumisan ® easy Na uvoľnenie plynatosti spôsobenej nahromadením plynu a na zníženie pocitov napätia v bruchu.

  4,29 €

  4,29
 • Flatucone 80 mg tbl mnd 1x60 ks Zdravotnícka pomôcka

  Skladom zajtra

  Zdravotnícka pomôcka obsahuje simetikón, protipenivú látku, ktorá predchádza vzniku bublín.

  5,39 €

  5,39
 • Flatucone 66,6 mg emu gen 1x50 ml Zdravotnícka pomôcka

  Skladom zajtra

  Zdravotnícka pomôcka obsahuje simetikón, protipenivú látku, ktorá predchádza vzniku bublín.

  5,09 €

  5,09

Nadúvanie a plynatosť - detailný popis

Nadúvanie a s ním súvisiace sprievodné javy sú spôsobené spracovávaním potravy v našom tele. Telo každého z nás denne vyprodukuje cca 2 litre plynov. Pokiaľ sa však týchto plynov tvorí v tele väčšie množstvo a to ich nezvláda vstrebávať, u človeka sa začnú prejavovať problémy spojené s plynatosťou. Dôvodom tejto zvýšenej produkcie plynov je konzumácia nadúvacích potravín, nedostatočný pitný režim, nedostatočné rozžuvanie potravy a tiež jej polykanie vo veľkých sústach, možných príčin je naozaj mnoho.

V tehotenstve je nadúvanie spôsobené zmenou hormonálneho usporiadania a zväčšujúcou sa delohou, ktorá tlačí na žalúdok. V tehotenstve je tak vhodné príjem stravy rozdeliť na viac častí po menších porciách, dopriať si dostatočný pohyb. Doporučuje sa vynechanie nevhodných potravín z jedálnička a tiež je dobré nelíhať si ihneď po jedle. Problémy s plynatosťou sa vo veľkej miere objavujú i u dojčiat, sú sprievodným javom detskej koliky. V prípade výskytu zdravotných komplikácií v posledných dvoch popísaných prípadoch je nutné navštíviť ošetrujúceho lekára.

S už vzniknutou plynatosťou je však možné účinne bojovať. Pri užívaní liekov proti nadúvaniu si vždy starostlivo prečítajte príbalové informácie.

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam