MojaLekáreň.sk

Žalúdočné ťažkosti

V tejto kategórii nájdete prípravky, ktoré vám pomôžu prekonať problémy s trávením, ktorých dôvodom je nedostatok tráviacich enzýmov. To sa môže prejaviť ako plynatosť, nadutie brucha a pocit sýtosti po požití ťažko stráviteľných jedál.

VEROVAL Domáci test Prevencia žalúdočných ochorení

Zdravotnícka pomôcka

Trápia vás často bolesti brucha alebo pálenie záhy? S testom Veroval…

Skladom

12,22 € 11,49 € -6 %

11,49

IBEROGAST perorálny roztok 50 ml

Liek

Rastlinný liek je určený na liečbu žalúdočno-črevných ochorení, ktoré…

Skladom zajtra

13,99 € 10,49 € -25 %

10,49

Žalúdočné ťažkosti - detailný popis

Žalúdočná nevoľnosť a zvracanie môžu mať rôzny pôvod. V prípade, že viete, čo ich u vás spôsobuje, môžete sa týmto spúšťačom vyhnúť, alebo sa na danú situáciu náležite pripraviť. Príkladom môže byť ak viete, že vás čaká dlhá cesta autobusom a trpíte cestovnou nevoľnosťou. Tá vie človeka poriadne potrápiť a premeniť cestovanie na nepríjemný zážitok.

Nevoľnosť pri cestovaní býva častejšia u detí, ale ani niektorí dospelí od nej nie sú ušetrení. Kinetóza alebo „choroba z pohybu” je nepríjemný stav, vznikajúci pri podráždení orgánu pre rovnováhu, ktorý je umiestnení vo vnútornom uchu. Vďaka tomu, že oči vnímajú pohyb, ale telo je v pokoji, dostávajú sa do mozgu protichodné signály, čo sa môže prejaviť práve nevoľnosťou, poklesom krvného tlaku a nutkavým pocitom na zvracanie.

Ako na cestovnú nevoľnosť

  • Nečítať si pri jazde dopravným prostriedkom.
  • V aute sedieť vedľa vodiča, v autobuse čo najviac vpredu.
  • Očami sledovať horizont.
  • Necestovať s prázdnym žalúdkom, ale ani sa neprejedať, a vyvarovať sa ťažkým jedlám a alkoholu.
  • Zaistiť prísun čerstvého vzduchu, pokiaľ je to možné.

Najúčinnejšie vám pomôžu niektoré voľno predajné produkty k liečbe kinetózy, ktoré dokážu zastaviť zvracanie alebo mu predísť. Známy a osvedčený je napríklad KINEDRYL, ktorý môžu užívať i deti. Vhodné sú zázvorové pastilky, cukríky či špeciálne lízanky. Nevoľnosť môžete skúsiť zahnať i aromaterapiou.

Nevoľnosť nás však môže zastihnúť nielen pri cestovaní, ale i pri bežnom prejedení sa či pri nevhodnej skladbe jedla. Bolesť hlavy a zvracanie môžu byť sprevádzajúce deje aj pri chorobe alebo pri tehotenstve.

K liečbe porúch trávenia môžete využiť nielen tabletky ako je PANCREOLAN FORTE, ale taktiež bylinné čaje. Ideálne bylinky na žalúdočné problémy sú mäta, medovka, ľubovník alebo rumanček.

TIP! Znáte VitaHarmony? Chutná roksová lízátka, která napomáhají potlačovat pocit žaludeční nevolnosti při cestování, Příznivý ovlivňuje nevolnost s nucena na Zvracení.

Spýtajte sa lekárnika

Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním.

Zistiť viac