Obľúbené položky

Úvodná strana » Trápi ma » Trávení, vylučování » Pálenie záhy, prekyslenie žalúdka

Pálenie záhy, prekyslenie žalúdka

Vyzrajte na pálenie záhy vďaka účinným liečivým produktom a bylinným čajom. Pokiaľ máte často pocit prekysleného žalúdku a trápi vás pálenie záhy, môžete si ľahko pomôcť vďaka voľne predajným liekom, ktoré tieto nepríjemné pocity odstránia. Výhodou je nielen ich rýchla účinnosť, ale i to, že sa pohodlne užívajú.

Pokiaľ trpíte pravidelným pálením záhy, je potrebné okamžite zahájiť liečbu. Účinným liekom môžu byť žuvacie tablety, ktoré vás obtiaží spojených s nadbytkom žalúdočnej kyseliny, rýchlo zbavia. Účinnú a osvedčenú prvú pomoc pri nepravidelnom pálení záhy predstavuje tiež jedlá sóda alebo mlieko, ktoré napomáha k neutralizácii kyseliny v pažeráku.

Alternatívna liečba podráždeného pažeráka

Ak vás nelákajú klasické metódy liečby a chcete radšej vyskúšať niečo alternatívne a prírodné, potom sú pre vás tou správnou voľbou bylinky. Na odkyslenie je najlepšia šalvia, ktorú môžete konzumovať vo forme lahodného čaju. Pomáha pri miernych tráviacich potiažach a pri ľahkom pálení žalúdku, na závažnejšie problémy už budete musieť využiť voľne predajné lieky.

Na pálenie záhy zaberá i aloe vera, palina, mäta, medovka, púpava a puškvorec. Šťava z aloe vera prináša dlhodobé výsledky, vďaka čomu sa už pálenie záhy nebude opakovať. Na liečbu prekyslenia žalúdku môžete využiť tiež mletý horec, ktorý sa zapije vodou.

Ako vzniká pálenie záhy?

K páleniu záhy dochádza v momente, kedy sa žalúdočné kyseliny a časť natrávenej potravy vracajú zo žalúdku späť do pažeráka. To vyvoláva nepríjemný pocit pálenia. Návrat kyseliny chlorovodíkovej späť do pažeráka spôsobujú potraviny ako napr. čerstvé pečivo, cibuľa, korenie a alkoholické nápoje.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • GAVISCON žuvacie tablety 48 žuvacích tabliet VÝPREDAJ exp. 31. 01. 2018 Registrovaný liečivy prípravok

  GAVISCON žuvacie tablety 48 žuvacích tabliet VÝPREDAJ exp. 31. 01. 2018

  Výpredaj

  skladom > 5 ks

  Žuvacie tablety obsahujú kombináciu dvoch antacíd (uhličitanu vápenatého a hydrogenuhličitanu sodného) a alginátu. Žuvacie tablety sa používa na liečbu príznakov gastroezofageálneho refluxu (ochorenia, pri ktorom sa obsah žalúdka vracia do pažeráka), ako je: regurgitácia kyseliny (vracanie kyseliny zo žalúdka do pažeráka), pálenie žáhy, porucha trávenia (súvisiace s refluxom), napríklad po jedle alebo počas tehotenstva, alebo u pacientov s príznakmi súvisiacimi s ezofagitídou (zápalom pažeráka spôsobeným spätným tokom obsahu žalúdka do pažeráka). Viac na adcc.sk

  3,80 €

 • Fan Samaritan 8x4g (sáčky) Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Lehce perlivý nápoj v prášku pro speciální účely vhodný pro sportovce, osoby těžce fyzicky pracující a při nadměrném pocení v důsledku vysokých letních teplot. Bezpečně uklidňuje žaludek při pálení žáhy a je také vhodný pro odstranění nepříjemných pocitů spojených s nadměrnou spotřebou jídla a pití. Nápoj je podle speciální receptury namíchán z vybraných minerálních solí. Práškový nápoj (8 sáčků - porcí v krabičce) Hmotnost: 8 x 4 g = 32 g Obsah jednoho sáčku se nasype do minimálně 2 dcl chladné vody, doplnit neperlivé. Nedoporučují se více než tři sklenice SAMARITANU denně. Není vhodný pro osoby trpící vysokým krevním tlakem, nebo pro osoby, jejichž dieta vyžaduje omezení solí.

  1,72 €

 • NOLPAZA 20MG TBL ENT 7X20MG Registrovaný liečivy prípravok

  skladom 1 - 2 ks

  Liek obsahuje liečivo pantoprazol, ktorý blokuje „pumpu“ produkujúcu žalúdočnú kyselinu, čím znižuje množstvo kyseliny v žalúdku. Liek sa používa na krátkodobú liečbu príznakov refluxu (napríklad pálenie záhy, regurgitácia kyseliny). Viac na adcc.sk

  4,26 €

 • ANACID SUS POR 30X5ML Registrovaný liečivy prípravok

  skladom 1 - 2 ks

  Liek sa používa pri pálení záhy, nadúvaní a žalúdočných ťažkostiach. Ide o zmes slabo bázických látok, ktoré v žalúdku viažu kyselinu chlorovodíkovú a vytvorením ochranného filmu i mechanicky chránia žalúdočnú sliznicu. Bez porady s lekárom sa môže liek užívať pri bolestiach žalúdka, pálení záhy, nadmernom rihaní a žalúdočných ťažkostiach vyvolaných diétnou chybou, alkoholom alebo fajčením. Viac na adcc.sk

  5,95 €

 • FYTO GYNASTAN BYLINNÝ ČAJ NÁLEVOVÉ VRECKÁ 20 X 1 G Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Priaznivo pôsobí pri ženských ťažkostiach (bolestivá menštruácia, problémy v prechode).

  1,64 € -11% 1,85 €

 • DR. POPOV Žáha tea 50 g

  skladom do 24 hodín

  Proti pálení žáhy a říhání Podporuje tvorbu slin a zásaditých trávicích fermentů Doporučení: dlouhodobě snížit konzumaci sladkostí, kávy, slazených nápojů, alkoholu, tučných mas a smažených jídel, konzumovat zeleninu.

  1,67 €

 • FYTO BYLINNÝ ČAJ NA PÁLENIE ZÁHY 20X1,5G

  2 dni

  Čaj obsahuje zmes bylín, ktoré priaznivo pôsobia pri prekyslení žalúdka, pálení záhy a pri pocite preplneného žalúdka.

  1,48 € -1% 1,50 €

 • Uniospharma-TRI-LAX s červenou řepou prášek 220g Výživový doplnok

  2 dni

  Použití: Vyvážená kombinace vlákniny indického jitrocele Psyllium husks, jablečné vlákniny, jogurtové kultury, inulinu, fruktózy a červené řepy, látek, které působí příznivě na procesy v trávícím traktu. Složení: Psyllium husks /indický jitrocel/, jablečná vláknina, fruktóza, inulin, jogurtový prášek obohacený Lbc. rhamnosus, prášek z červené řepy. Obsah látek:

  6,78 €

 • Chlorella plus Spirulina Bio 100g Výživový doplnok

  3 dni

  AKCE 5+1 Chlorella plus Spirulina Bio je směs obsahující vitaminy, minerály, bílkoviny, aktivní enzymy, antioxidanty a chlorofyl. Doporučená dávka denní konzumace (12 tablet) obsahuje například tyto živiny: Vitamin B12 kyselina listová jód vitamin B6 Doporučené dávkování: 4 tablety 3x denně, zapít dostatečným množstvím vody. Složení: 50% sladkovodní řasa spirulina platensis, 50% sladkovodní řasa chlorella vulgaris Množství látky v 1 tabletě : 125 mg spirulina platensis, 125 mg chlorella vulgaris

  8,18 €

 • VITAR Soda prášok 100 g Výživový doplnok

  skladom > 5 ks

  Sóda je balená v moderných plastových obaloch nového typu so skrutkovacím uzáverom a s ochranným krúžkom. Je dodávaná v dvoch druhoch balenia - prášková s hmotnosťou 100 g a tabletová so 150 tabletami a 1g (150 g) Energetická hodnota v 100 g: 0,0 kj (0,0 kcal) Doporučené dávkovanie: v prípade potreby pol až jednu zarovnanú kávovú lyžičku sódy zapiť vodou.

  1,61 € -11% 1,80 €

 • TALCID® 500 mg x 20 tabliet Registrovaný liečivy prípravok

  skladom 1 - 2 ks

  Liek účinkuje rýchlym zlepšením a úľavou pri zápaloch žalúdkovej sliznice, žalúdkových i dvanástnikových vredoch, zápaloch pažeráka, pri pálení záhy, pocite plnosti a bolesti nadbrušia tým, že: rýchle a dlhodobo neutralizuje žalúdočnú kyselinu; viaže pepsín a žalúdok poškodzujúce žlčové kyseliny; posilňuje faktory chrániace žalúdkovú sliznicu. Liek pôsobí priamo v mieste bolesti a nevstrebáva sa do krvného obehu. Liek sa užíva na liečbu príznakov pálenia záhy, pocitu plnosti a bolesti v nadbrušku, a na odporučenie lekára pri akútnych a chronických zápaloch žalúdkovej sliznice (gastritíde), pri žalúdočných a dvanástnikových vredoch, pri zápale pažeráka. Viac na adcc.sk

  3,71 €

 • FYTO EUGASTRIN ŽALÚDOČNÝ ČAJ 20 X 1 G Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  nálevové sáčky 20 x 1 g

  1,59 € -14% 1,85 €

 • PM Elixír na pálení žáhy 60 tablet Výživový doplnok

  2 dni

  Originální bylinná alternativa místo syntetických antacid. Příznivě působí a neutralizuje překyselený žaludek. Oblast použití: Bylinné výtažky, které obsahuje PM elixír na pálení žáhy. Celkově zlepšuje metabolizmus a podporuje správnou funkci jater a žlučníku. Vysoký obsah flavonoidů má antioxidační účinky. Obsahové látky v 1 tabletě (900,0 mg) extrakty (výtažky z bylin): Mateřídouška úzkolistá (62,0 mg), Šalvěj lékařská (62,0 mg), Šťavel kyselý (62,0 mg), Třezalka tečkovaná (62,0 mg), Propolis standardizovaný (10,0 mg). Pomocné látky: Mikrokrystalická celulóza, polyvinylpyrrolidon, stearan hořečnatý Energetická hodnota v 1 tbl.: 1 kJ = 0,24 kcal ve 100 g:144,4 kJ= 44,4 kcal Upozornění:Doplněk stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí! Výrobek není určen k používaní jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Není určen pro těhotné ženy a kojící matky, není určen pro děti. Obsahuje včelí produkt propolis a třezalku tečkovanou. Dávkování:1 tabletu ráno a 1 večer 30 minut před jídlem a zapít vodou.

  8,82 €

 • TEREZIA Hericium erinaceus s rakytníkovým olejom 30+30 kapsúl ZDARMA Výživový doplnok

  TEREZIA Hericium erinaceus s rakytníkovým olejom 30+30 kapsúl ZDARMA

  Akcia

  skladom > 5 ks

  Korálovec ježovitý (Hericium erinaceus) je jedna z húb s kulinárskym využitím a patrí medzi lahôdky Orientu. Korálovec je možné v prírode nájsť v Severnej Amerike, Európe a Ázii – tu sa navyše aj pestuje. V Číne je známa ešte len od minulého storočia a u nás sa vyskytuje veľmi vzácne. Pre svoje terapeutické účinky je súčasťou čínskej fytoterapie. Obsahuje draslík, zinok, železo, germánium, selén, fosfor a tiež glukány. Zastúpené sú všetky základné aminokyseliny a tiež polysacharidy a bielkoviny. Použitie: HERICIUM ERINACEUS S RAKYTNÍKOVÝM OLEJEM obsahuje prírodné účinné látky. HERICIUM ERINACEUS (Korálovec ježovitý) je veľmi vzácna huba bohatá na polysacharidy a polypeptidy. Dávkovanie: 1 kapsula 2× denne pred jedlom počas 1 – 3 mesiacov. Kapsuly sa prehĺtajú celé a zapíjajú vodou alebo sa rozdelia a obsah sa nasype do jedla alebo do vody. Zloženie: 1 kapsula obsahuje zmes 200 mg 100 % prášku lyofilizovaného korálovca ježovitého (Hericium erinaceus) a 100 % rakytníkového oleja bez prímesí. Obal kapsuly: želatína. balenie/Hmotnosť: 30 + 30 cps. / 17,6 g + 5 % (1-mesačné balenie)

  10,84 € -22% 13,90 €

 • Dr.Theiss Schwedenbitter žalúdočná horká 100ml Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Zloženie voda; alkohol; glycerín; prášok z muškátového orecha; krasovlas bezbyľový; manna; likérová aróma; angelika lekárska; kurkumovník zedoárový; myrha; valeriána lekárska; horec žltý; škoricovník cejlonský; prášok z muškátového kvetu; farbivo: karamel E150d; kardamom; anízová aróma; aloe kapská; gáfor; šafrán siaty.Angelika lekárska (Angelicae Radix (Angelica, Archangelica, Linne)) obsah v 100g/ 0,75g, v 15ml/111,9mg, v 45ml/ 335,6mg.Prípravok obsahuje 36% objemových alkoholu.

  5,40 €

 • PHARMALINE Psyllium vláknina 250 g + 10% ZDARMA Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  100% originálna indická vláknina s maximálnou dosiahnuteľnou čistotou 98%. Psyllium neobsahuje žiadne konzervačné prostriedky alebo chemické látky. Dávkovanie: 2 čajové lyžičky Psyllia (5 g) rozmiešať v 250 ml vlažnej vody. Pre dosiahnutie najlepšieho efektu užívajte 2 - 3 dávky denne a v priebehu celého dňa dodržujte pitný režim. Odporúčame užívať 30 minút pred jedlom. Možno ho tiež pridávať napríklad do jogurtov či iných pokrmov.

  5,74 €

 • GOLDIM ProbioFlora 30 toboliek Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Riboflavín prispieva k normálnemu: energetickému metabolizmu ďalej k normálnemu stavu červených krviniek a k zníženiu miery únavy a vyčerpania. Účinná látka: v 1 tobolke: Riboflavín, 0,21 mg (15 % DDD) DDD – doporučená denná dávka Zloženie Inulín (prebiotikum), citrusová vláknina, extrakt artyčoku (Cynara cardunculus), probiotické baktérie – 1 miliarda (1×109) v jednej tobolke (Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus casei, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium lactis, Streptococcus thermophilus), riboflavín, transparentná rastlinná tobolka odolná proti žalúdočnej šťave.Bez aditívnych látok. S predĺženým účinkom. Doporučené dávkovanie 1–2 tablety denne zapiť pohárom vody. Max. 2 tobolky za deň. Neprekračujte doporučenú dennú dávku.

  5,80 €

 • VALOSUN Funkčná vláknina 250 g Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Výživový doplnok Zloženie Denná dávka (8 g) obsahuje Inulín 4 g Fruktooligosacharidy 4 g Dávkovanie Deti od 1 roka užívajú 4 g denne (1 vrchovatá kávová lyžička). Dospelí a deti od 3 rokov užívajú 8 g denne (2 vrchovaté kávové lyžičky). Balenie 250 g

  9,19 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam