Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Vitamíny, minerály » Minerály, stopové prvky » Meď

Meď

Meď je prvok, ktorý určite každý pozná. Možno sa vám vybaví, na čo sa využíva v iných prípadoch v bežnom živote, napríklad priemysel, ale meď má svoje miesto aj v našom organizme. Rovnako ako ostatné minerálne látky či stopové prvky, aj meď plní v tele svoje dôležité funkcie.

V čom je meď pre nás prospešná?

Zúčastňuje sa mnohých biochemických pochodov v tele. Zaisťuje správne fungovanie nervovej sústavy. Podieľa sa na stavbe a udržiavaní zdravých kostí. Meď nájde svoje uplatnenie pri tvorbe kolagénu, ktorý sa nachádza v koži, kostiach, či chrupavkách. Meď je prospešná aj pri tvorbe červených krviniek.

Čo sa možno o medi príliš nevie, je to, že má aj antioxidačné vlastnosti. To v podstate znamená, že pomáha telo chrániť pred nebezpečnými voľnými radikálmi.

Meď môžeme nájsť v rade potravín. O doplnenie medi sa postarajú:

 • pečeň
 • orechy
 • morské plody
 • zelenina (špenát, mrkva, zemiaky)
 • ovocie (banány, hrozno, jahody, pomaranče)

Meď je možné prijímať aj prostredníctvom potravinových doplnkov. Avšak ani užívanie medi by sa nemalo preháňať. Odporúčaná denná dávka sa pohybuje okolo 0,03 mg medi na kilogram váhy jedinca.

Predávkovanie meďou pri bežnom stravovaní nie je takmer možné. Môže sa objaviť pri dlhodobom a nadmernom užívaní silných potravinových doplnkov. Takže pri vysokom prísune medi sa z nej stáva pre telo toxická látka.

Výrazný deficit medi v tele sa príliš neobjavuje. Pokiaľ už k nemu dôjde, najčastejšie sa prejavuje chudokrvnosťou, spomalením duševného vývoja alebo aj predčasným šedivením vlasov.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • PANGAMIN Gnostin 200 tabliet Výživový doplnok

  skladom

  Vlastnosti pivovarských kvasníc, ako tradičného prostriedku výživy, sú dané biochemickým zložením kvasiniek. Látky v nich obsiahnuté rozvíjajú životnými procesmi v bunkách pri kvasení a z jačmeňa procesom klíčenia. Účinná zložka žien-šen Žen-šen pomáha udržať duševnú výkonnosť. Podporuje fyzický výkon a sviežosť. Podporuje koncentráciu a odolnosť voči stresu. Podporuje prirodzenú obranyschopnosť. Zloženie výrobku Pivovarské kvasnice [(Saccharomyces cerevisiae) obsahujú lepok], sladový extrakt (obsahuje lepok), ženšen (Panax ginseng) extrakt. Bez tabletovacích prísad. Denná dávka - 9 tabliet obsahuje - Pivovarské kvasnice 3 580 mg, ženšen 25% extrakt 54 mg. Odporúčané dávkovanie Dospelí 3x denne 3 tablety po jedle. Deti 2x denne 2 tablety po jedle. Tablety prehltnúť s dostatočným množstvom vody.

  3,99 €

 • TRIX Koloidná meď Cu + Vitamín C 300 ml Výživový doplnok

  skladom > 5 ks

  Meď je stopový prvok patriaci medzi jeden z najúčinnejších antioxidantov v tele, často označovaný aj ako prvok krásy. Ako silný katalyzátor pôsobí na mnohé enzýmy a vitamíny, prostredníctvom ktorých už v malom množstve ovplyvňuje mnohé činnosti v organizme (posilňuje imunitu, redukuje hladinu histamínu). Tekutá meď regeneruje a posilňuje organizmus, celkovo posilňuje organizmus, dopĺňa nedostatok mnohých dôležitých stopových prvkov a iných látok, ktoré je ťažko možné získať z potravy v príslušnom množstve. Zloženie (v prepočte na odporúčanú dennú dávku - 10 ml):Voda, CO2, vitamín C (kyselina L-askorbová) 197 mg (246 %*), meď 0,62 mg (62 %*).*NRV - denný referenčný príjem minerálnych látok (dospelí). Odporúčané dávkovanie:2 x denne 5 ml. Podľa priloženej odmerky. Prípadná usadenina je prirodzená. Pred použitím pretrepať. Odporúčame rozriediť v 2 dl vody. Upozornenie:Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Skladovať mimo dosahu detí! Skladovanie:Skladovať mimo dosahu detí. Chrániť pred priamym slnečným žiarením. Po otvorením skladovať v chladničke, nie viac ako 2 mesiace. Nezmrazovať!

  7,08 €

 • LA ROCHE-POSAY Cicaplast 40 ml

  LA ROCHE-POSAY Cicaplast 40 ml

  EXTRA

  skladom do 24 hodín

  La Roche Posay Cicaplast - hydratačná a upokojujúca hojivá starostlivosť Vhodné na podráždenú a popraskanú kožu, lišaje, kožu po dermatologických zákrokoch, drobných poraneniach Urýchľuje hojenie epidermisu vďaka unikátnej formule, ktorá spája komplex minerálnych látok (meď, zinok, mangán), ktorý stimuluje tvorbu nových buniek, ďalej medacassoside podporuje optimálnu organizáciu buniek, a tým umožňuje kvalitnú reparáciu epidermisu Izolujúca textúra je odolná voči vode a je navyše obohatená o účinné antibakteriálne látky pre ochranu kože. Ako pôsobí Cicaplast na koži vytvára neviditeľný film, ktorý nelepí a dokonale sa roztiera. Táto hydratačná a upokojujúca starostlivosť zmierňuje pocity pálenia, svrbenia a pnutia. Aplikácia Aplikujte 2x denne na čistú a suchú kožu. Bez parfumu. Nekomedogenné. Tolerancia testovaná na perách. Záver: upokojená, ochránená a stimulovaná koža sa rýchlejšie hojí. Balenie: 40 ml

  11,34 € -1% 11,43 €

 • BIOLIGO Roztok 1 100 ml Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Roztok Bioligo 1 podporuje normálnu činnosť energetického metabolizmu a produkciu hormónov. Obsahuje: meď, zinok, mangán, jód a extrakt z chaluhy bublinatej. Pre lepšiu účinnosť sú roztoky Bioligo ionizované a dynamizované. Je dobré roztok užívať aj preventívne. Dávkovanie 1 - 3 x denne 40 kvapiek minimálne 15 minút pred jedlom alebo mimo jedlo. Upozornenie Roztok obsahuje 4,5% alkoholu. Zloženie Pitná voda (demineralizovaná), maltózový sirup, etanol, jodid draselný, síran meďnatý, síran manganatý, síran zinočnatý, extrakt z morskej riasy Fucus, prírodná aróma feniklu.

  25,18 €

 • BIOLIGO Roztok 6 100 ml Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  V prípade chudokrvnosti alebo nevhodnej funkčnosti životného cyklu železa v organizme napomáhajú stopové prvky nájsť správnu biologickú rovnováhu. Podporuje normálnu činnosť železa v organizme. Dávkovanie 1 - 4 x denne 20 - 40 kvapiek, minimálne 15 minút pred jedlom. Upozornenie Sirup obsahuje 4,5% alkoholu Zloženie Pitná voda (demineralizovaná), maltózový sirup, etanol, jodid draselný, síran železnatý, síran manganatý, aróma čierne ríbezle, kyselina citrónová, extrakt zo žeruchy.

  25,18 €

 • BIOLIGO Roztok 17 100 ml Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Bioligo roztok 17 podporuje normálny energetický metabolizmus a prenos železa v tele. Obsahuje: horčík, draslík, železo, fosfor, meď a extrakt zo ženšenu. Pre lepšiu účinnosť sú roztoky Bioligo ionizované a dynamizované. Dávkovanie 1 - 5 x denne 40 kvapiek, minimálne 15 minút pred jedlom. Roztok je dobré užívať aj preventívne. Upozornenie Sirup obsahuje 4,5% alkoholu Zloženie Pitná voda (demineralizovaná), maltózový sirup, etanol, chlorid draselný, sodné soli kyseliny fosforečnej, síran horečnatý, síran meďnatý, síran železnatý.

  25,18 €

 • BIOLIGO Roztok 14 100ml Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Roztok Bioligo 14 prispieva k normálnemu fungovaniu imunitného a nervového systému. Obsahuje: horčík, zinok a meď, mangán a extrakt zo šalvie. Pre lepšiu účinnosť sú roztoky Bioligo ionizované a dynamizované. Dávkovanie 1 - 5 x denne 40 kvapiek, minimálne 15 minút pred jedlom. Roztok je dobré užívať aj preventívne. Upozornenie Sirup obsahuje 4,5% alkoholu Zloženie Pitná voda (demineralizovaná), maltózový sirup, etanol, síran meďnatý, síran horečnatý, síran manganatý, síran zinočnatý, aróma čierne ríbezle, extrakt zo šalvie.

  25,18 €

 • BIOLIGO Sirup Otca Michala 20 200 ml Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  V prípade prechladnutia, oslabenia imunity a únavy napomáhajú minerálne látky a stopové prvky nájsť tú správnu biologickú rovnováhu. Pre lepšiu účinnosť sú roztoky Bioligo ionizované a dynamizované. Užívanie 1 - 2 x denne 2,5 ml, minimálne 15 minút pred jedlom. Sirup je dobré užívať aj preventívne. Upozornenie Sirup obsahuje 4,5% alkoholu a propolis. Zloženie Pitná voda (demineralizovaná), maltózový sirup, fruktóza, propolis, etanol, síran meďnatý, síran horečnatý, síran manganatý, síran zinočnatý, zmes esenciálnych olejov.

  16,79 €

 • BIOLIGO Roztok 4 anti - aging 100 ml Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Bioligo roztok 4 prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu a imunite. Stopové prvky napomáhajú nájsť správnu biologickú rovnováhu. Pre lepšiu účinnosť sú roztoky Bioligo ionizované a dynamizované.  Dávkovanie 1 - 3 x denne 40 kvapiek, minimálne 15 minút pred jedlom. Upozornenie Sirup obsahuje 4,5% alkoholu Zloženie Pitná voda (demineralizovaná), maltózový sirup, etanol, síran meďnatý, seleničitan sodný, síran železnatý, síran manganatý, síran zinočnatý, aróma čierne ríbezle, kyselina citrónová, vitamíny A, C, E, výťažok z mrkvy.

  25,18 €

 • Aktivné minerály extra 300 ml Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Čo sú koloidné minerály? Koloidné minerály sú zmesou makro a mikročastíc minerálov, ktoré organizmus potrebuje k správnemu fungovaniu. Vďaka svojej tekutej forme sú veľmi dobre vstrebávané, z 98% tj. Až vo dvadsať krát väčších dávkach než minerály v podobe kovov. Prečo naše telo potrebuje minerály? Látky obsiahnuté v koloidných mineráloch prispievajú k udržaniu normálneho stavu nechtov, vlasov, k normálnej funkcii imunitného systému a stavu pokožky normálnej činnosti nervovej sústavy k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Zloženie (v prepočte na dennú dávku - 15 ml) voda; zinok 4,5mg / 45% DD *; železo 2,1mg / 15% DD *; meď 0,45mg / 45% DD *; jód 78μg / 52% DD *; selén 22,2μg / 40,36% DD *; molybdén 19,5μg ​​/ 39% DD *; prísady: jemne sýtené CO2 - stabilizátor. * DD - odporúčané denné dávky. Obsah ďalších látok v 1000ml - Ca - 44,61mg; Mg - 9,47mg; Na - 13,31mg; S - 152mg; Mn - 0,32mg; Ni - 0,01 mg; Ag - 0,002mg; B - 0,04mg; Cr - 0,004mg; Cl - 4,36mg; F - 0,06mg; K - 59mg; P - 0,02 mg ... a ďalšie stopové prvky. Odporúčané dávkovanie Dospelí 5 ml (1 lyžička) 3x denne. Podľa priloženej odmerky. Prípadná usadenina je prirodzená. Pred použitím pretrepať. Odporúčame rozriediť v 200 ml vody.

  13,47 €

 • BIOLIGO Vzácny roztok 18 250 ml Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  V prípade únavy, rekonvalescencie, menopauzy alebo oslabenia organizmu napomáhajú stopové prvky a minerály nájsť tú správnu biologickú rovnováhu. Obsahuje: molybdén, železo, fosfor, draslík, horčík, selén, jód, železo, meď, chróm Pre lepšiu účinnosť sú roztoky Bioligo ionizované a dynamizované. Užívanie 1 - 5 x denne 40 kvapiek, minimálne 15 minút pred jedlom. Roztok je dobré užívať aj preventívne. Upozornenie Sirup obsahuje 4,5% alkoholu Zloženie Pitná voda (demineralizovaná), maltózový sirup, etanol, chlorid vápenatý, chlorid chromitý, chlorid draselný, jodid draselný, sodné soli kyseliny fosforečnej, síran meďnatý, seleničitan sodný, síran železnatý, síran zinočnatý, síran sodný, síran horečnatý, aróma čiernych ríbezlí.

  18,52 €

 • PARGAVIT Pivovarské kvasnice Bifi Aktiv 250 tabliet Výživový doplnok

  skladom

  Použitie: PargaVit Pivovarské kvasnice Bifi Aktiv, obsahuje okrem kvasničnej biomasy pivovarských kvasníc tiež prebiotikum (inulín) a koncentrát špeciálne pripravených probiotických baktérií (bifidobaktérie, laktobacily) s využitím unikátneho štartovacieho komplexu Aktiferm. Dávkovanie Deti 3 × denne 2 tablety, dospelí 3 × denne 4 tablety. Zloženie prípravku Prirodzenou súčasťou pivovarských kvasníc sú hlavne: Vitamíny - B1, B2, B6, B12, kyselina pantoténová, pangamovej a listová, niacín, biotín, cholín. Minerálne látky - vápnik, fosfor, draslík, horčík. Stopové prvky - železo, meď, zinok, mangán. Bielkoviny - esenciálne aminokyseliny. Výrobok ďalej obsahuje rozpustnú prírodné vlákninu inulín, koncentrát kultúr Bifidobacterium bifidum a Lactobacillus acidophilus, štartovací komplex Aktiferm.

  3,10 € -5% 3,25 €

 • Copper Star 60 tabliet Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Meď pôsobí v organizme ako významný antioxidant. Dokáže ochrániť bunky a tkanivá pred pôsobením voľných radikálov, podieľa sa na obranyschopnosti organizmu a výrobe potrebnej energie. Pomáha budovať a udržiavať spojivové tkanivo. Odporúčané dávkovanie:1 tableta denne. Zloženie:Meď 2 mg (200% ODD).

  13,62 € -3% 14,00 €

 • AURUM Koloidní měď + vitamín C 300 ml Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Koloidní měď ve formě mikročástic je nezbytná pro správný rozvoj a fungování organismu. Díky své tekuté formě a vitamínu C, je měď velmi dobře vstřebatelná. Účinky Měď jako jeden z nezbytných prvků potřebných pro správné fungování organismu má v těle řadu funkcí: přispívá k udržení normálního stavu pojivových tkání a přenosu železa v těle, přispívá k normálnímu energetickému metabolismu a k ochraně buněk před oxidativním stresem, podílí se na normální činnosti nervové soustavy, podporuje imunitní systém, v neposlední řadě měď přispívá k běžné pigmentaci vlasů a pokožky. Složení V přepočtu na doporučenou denní dávku – 10 ml: měď (síran měďnatý) (Cu) 0,62 mg/62%*, vitamín C (kyselina askorbová) 101,97mg/ 127,46%*; Přísady: voda, CO2 - stabilizátor.* - RHP, referenční hodnota příjmu Dávkování 5 ml 2x denně. Dle přiložené odměrky. Doporučujeme rozředit ve 200ml vody. Balení 300 ml - dávka na 30 dní. Upozornění Nepřesahovat doporučenou denní dávku. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Vhodné pro děti od 3 let. Nevhodné pro osoby alergické (přecitlivělé) na některou z látek ve složení produktu. Výrobek je vhodný pro vegetariány a vegany. Skladování Ukládejte mimo dosah dětí. Nezmrazovat! Po otevření skladovat v ledničce. Chraňte před přímým slunečním světlem. Země původu: Slovensko. 

  8,67 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam