Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Vitamíny, minerály » Minerály, stopové prvky » Draslík

Draslík

Draslík patrí medzi najdôležitejšie minerálne látky v našom tele. A prečo je draslík pre organizmus tak dôležitý? Draslík je dôležitý pre správnu činnosť svalov, hlavne srdcového svalu. Podieľa sa na správnom fungovaní kardiovaskulárneho systému. Draslík umožňuje premenu krvného cukru na glykogén, ktorý je skladovateľnou formou energiu, ktorá sa ukladá v pečeni a vo svaloch. Okrem toho napomáha celkovej stabilite vnútorného prostredia a tiež ovplyvňuje nervový systém človeka.

A kde môžeme draslík nájsť?

Medzi potraviny, ktoré obsahujú draslík, patrí:

 • zelenina (zemiaky, rajčiny)
 • ovocie (marhule, banány)
 • orechy
 • fazuľa, hrach, sója
 • semená

Nevýhoda  draslíka je tá, že je vylučovaný z tela nie len močom, ale aj potom. Preto je treba ho  doplňovať hlavne pri fyzickej záťaži alebo v lete, keď sa človek oveľa viac potí. Pokiaľ telu nebude dodaný v potrebnom množstve, môže dôjsť k jeho nedostatku a k následkom tohto deficitu.

Preto odporúčame  telu dodať draslík pri jeho zvýšené spotrebe doplnkami stravy, tie Vám na svojich stránkach ponúka aj naša lekáreň.

Nedostatok draslíka v tele  a v krvi sa prejavuje najmä ako únava, svalová ochabnutosť, poruchy nervového systému alebo poruchy srdečného rytmu. Prejavom nedostatku je tiež zvýšený krvní tlak, ktorý so sebou nesie riziko pre kardiovaskulárny systém.

Je možné sa draslíkom predávkovať?

Áno, možné to je. Okrem nedostatočného príjmu draslíka je pre telo tiež škodlivý jeho nadmerný prísun. Pri predávkovaní draslíkom sa môžu objaviť pocity slabosti, hnačka, zvracanie, brnenie v končatinách.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Cena (Eur):

Značka

Druh tovaru

Kľúčová vlastnosť

Určené na

Neobsahuje

Forma výrobku

Počet ks

Jednotkové množstvo

Jednotkové množstvo látky

 • ALFALFA Bio 80 g Výživový doplnok

  ALFALFA Bio 80 g

  Akcia

  skladom 1 - 2 ks

  Pôsobenie lucerny nastupujú pozvoľna, ale sú veľmi intenzívne. Neodporúča sa však jej dlhodobé užívanie - po dvoch až troch mesiacoch je vhodné zaradiť minimálne mesačnú prestávku. Obsah živín v zelených nápojoch sú však závislé na spôsobe a mieste pestovania. Prípravky Nástroje Zdravie ® sú vyrábané z mladých výhonkov, ktoré sú pestované ekologickým spôsobom v bohatých sopečných pôdach Austrálie, v oblastiach s vysokou intenzitou slnečného svitu. Vďaka tomu majú maximálny obsah priaznivých látok. Návod: 1-2 čajové lyžičky zamiešajte s ovocným džúsom alebo iným obľúbeným nápojom.Nepoužívajte v kombinácii s horúcimi nápojmi, pretože teplo neutralizuje aktívne enzýmy. Ďalšou možnosťou použitia je pridanie lucerny do cereálií, šalátu alebo iného studeného jedla.

  10,80 € -31% 15,60 €

 • KOMPAVA Acidofit MD-MIX 2x10 šumivých tabliet + indikačné papierky 100ks Výživový doplnok

  skladom 3 - 5 ks

  Minerálny nápoj KOMPAVA AcidoFit na odkyslenie organizmu je zložený z vitamínov skupiny B a vitamín C, ktoré prispievajú k správnej funkcii nervového a imunitného systému, obsahujú zároveň špeciálnu zmes minerálov ako je sodík, fosfor, prírodné extrakty Aloe Vera, alfalfa a zeleného čaju, ktorých zdroj je obmedzený len na príjem z potravín v obmedzenom množstve a ich úbytok po športovom alebo inom náročnom výkone je potrebné doplniť. Pre športovcov a vyznávačov vysokohorskej turistiky je potrebné doplnenie vápnika, horčíka a draslíka k správnemu fungovaniu svalstva. Minerálny nápoj KOMPAVA AcidoFit je určený:pre všetkých ľudí ktorých pH moču je nižšia ako 7pre športovcov trpiacich svalovými kŕčmi a zášklbmi, vysokohorskú turistikupre ľudí s nízkym obsahom minerálovpre ľudí s poruchami prekrvenia organizmu, neustále studenými končatinamipri výraznom poklese hmotnosti alebo výraznom pribratí Odporúčané dávkovanie:dospelí 1 – 4 tablety na deň deti od 7 rokov: 1 – 2 tablety na deň Príprava:1 jemne šumivá tableta do 250 – 300 ml čistej vody Návod na použitie lakmusových papierikov, ktoré sú súčasťou balenia ACIDOFIT Mix: Lakmusový papierik omokrite močom (stačí 1 kvapka), meranie doporučujeme prevádzať ráno nalačno. Už po 1 sekunde sa farba omočenej časti papierika začne meniť. Papierik priložte k farebnej škále stupnice a porovnajte svoje pH. Pokiaľ je organizmus zakyslený farba indikačného papierika sa zmení len veľmi jemne alebo sa nemusí zmeniť vôbec. Papierik si odložte na suché miesto a nechajte cca 15 min reagovať a následne porovnajte so stupnicou na tube.

  11,83 €

 • Jamieson Draslík 100 mg s postupným uvoľňovaním 100 tabliet Výživový doplnok

  skladom 1 - 2 ks

  Každá tableta obsahuje Draslík (glukónan draselný) 100 mg (5 % Odporúčanej dennej dávky vo výživových doplnkoch). Ďalej obsahuje: fosforečnan vápenatý (protihrudkujúca látka), rozpustná celulóza; polyetylénglykol (povlaková látka), celulóza (nosič), sorbitol (sladidlo), rastlinný stearan horečnatý; karnaubský vosk (povlaková látka), rastlinná kyselina stearová. Odporučené dávkovanie a skladovanie Dospelí – 1 tableta denne s hlavným jedlom. Tableta s postupným uvoľňovaním dodáva telu aktívny draslík počas 6–8 hodín. Pri diéte so zníženým obsahom sodíka alebo užívaní diuretík sa o dávkovaní poraďte so svojím lekárom. Nevhodné pre deti. Tehotné a dojčiace ženy by sa mali o užívaní prípravku poradiť s lekárom. Uchovávajte pri teplote 15 °C – 25 °C, mimo dosah malých detí. Balenie obsahuje 100 tabliet.

  12,55 €

 • Jamieson Draslík 50 mg 100 tabliet Výživový doplnok

  skladom 1 - 2 ks

  Každá tableta obsahuje Draslík (glukónan draselný) 50 mg (4 % Odporúčanej dennej dávky vo výživových doplnkoch). Ďalej obsahuje: celulóza (nosič), stearan horečnatý (povlaková látka). Odporučané dávkovanie a skladovanie Dospelí 1 tableta denne s hlavným jedlom. Uchovávajte pri teplote 15 °C – 25 °C, mimo dosah malých detí. Balenie obsahuje 100 tabliet.

  6,64 €

 • DR. POPOV Grepavit 25 ml Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Najvýznamnejšou zložkou Grep - extraktu z jadier sú bioflavonoidy. Grepové semienko tiež obsahuje vitamín C, kyselinu listovú, železo, draslík a vápnik. Namiesto liehu je tu použitý potravinársky glycerín. Zloženie Potravinársky glycerín, voda, štandardizovaný extrakt z jadier grapefruitu (Citrus Paradisi - Citrónovník rajský). Obsahuje prírodné bioflavonoidy. Dávkovanie 3 x denne 5 - 15 kvapiek do 100 ml vody. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Výrobok nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Balenie 25 ml

  4,22 €

 • Aktivné minerály extra 300 ml Výživový doplnok

  2 dni

  Čo sú koloidné minerály? Koloidné minerály sú zmesou makro a mikročastíc minerálov, ktoré organizmus potrebuje k správnemu fungovaniu. Vďaka svojej tekutej forme sú veľmi dobre vstrebávané, z 98% tj. Až vo dvadsať krát väčších dávkach než minerály v podobe kovov. Prečo naše telo potrebuje minerály? Látky obsiahnuté v koloidných mineráloch prispievajú k udržaniu normálneho stavu nechtov, vlasov, k normálnej funkcii imunitného systému a stavu pokožky normálnej činnosti nervovej sústavy k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Zloženie (v prepočte na dennú dávku - 15 ml) voda; zinok 4,5mg / 45% DD *; železo 2,1mg / 15% DD *; meď 0,45mg / 45% DD *; jód 78μg / 52% DD *; selén 22,2μg / 40,36% DD *; molybdén 19,5μg ​​/ 39% DD *; prísady: jemne sýtené CO2 - stabilizátor. * DD - odporúčané denné dávky. Obsah ďalších látok v 1000ml - Ca - 44,61mg; Mg - 9,47mg; Na - 13,31mg; S - 152mg; Mn - 0,32mg; Ni - 0,01 mg; Ag - 0,002mg; B - 0,04mg; Cr - 0,004mg; Cl - 4,36mg; F - 0,06mg; K - 59mg; P - 0,02 mg ... a ďalšie stopové prvky. Odporúčané dávkovanie Dospelí 5 ml (1 lyžička) 3x denne. Podľa priloženej odmerky. Prípadná usadenina je prirodzená. Pred použitím pretrepať. Odporúčame rozriediť v 200 ml vody.

  13,47 €

 • NATURVITA Draslík 60 tablet Výživový doplnok

  2 dni

  Složení jedné tablety: mg/tbl Draslík (K)40mg Doporučené dávkování: 3 tablety denně

  1,87 €

 • VITABALANS Non Salt 160 tabliet Výživový doplnok

  2 dni

  Nonsalt obsahuje 100 mg čistého draslíka a 44 mg čistého horčíka v 1 tablete. Vhodné aj pre diabetikov, celiatikov, vegetariánov, osoby s intoleranciou dralíku a tehotné. Bez farbív. Bez sacharózy, bez laktózy, bez gluténu. Vhodný pre diabetikov a celiakov. Dávkovanie: 1-5 tabliet denne. Zloženie v jednej tablete :100 mg draslíka a 44 mg horčíka. Balenie :160 tabliet.

  7,32 €

 • NATURVITA Draslík + hořčík 60 tablet Výživový doplnok

  2 dni

  Složení jedné tablety: mg/tbl Draslík (K)30 Hořčík (Mg)8 Balení:60 tablet Užívání:3 tablety denněSpolečnost Naturvita a. s. Veselá patří rozsahem svého sortimentu k významným producentům potravních doplňků v České republice. Při vývoji nových výrobků společnost zohledňuje nejnovější poznatky v oblasti zdravé výživy a spolupracuje se specializovanými zdravotnickými pracovišti. Výrobní provozy se nacházejí v obci Veselá přibližně 10 km na východ od krajského města Zlín. Celý sortiment je prodáván v síti lékáren a prodejen s výrobky pro zdravou výživu. Základní snahou společnosti je produkce kvalitních a cenově dostupných výrobků s vysokou užitnou hodnotou pro zákazníka.

  1,92 €

 • JML MultiMax Power Energy tbl.100 x44 zložiek vitamínu Výživový doplnok

  2 dni

  JML MultiMax Power Energy je vysoko účinný doplnok stravy obsahujúci 44 zložiek vitamínov, minerálov, bylinných výťažkov a ostatných látok k maximálnemu zvýšeniu obranyschopnosti, energie a vitality. Pre dokonalé využitie upravený formou postupného uvoľňovania. Účinné látky vitamíny minerálne látky koenzým Q10 Filmom obalené tablety určené na orálne použitie, postupným uvoľňovaním a širokým rozsahom použitia prispievajú k obranyschopnosti, energii a vitalite organizmu. Ako doplnok stravy 1 tabletu denne, najlepšie ráno s jedlom.

  8,95 €

 • PARGAVIT Pivovarské kvasnice Bifi Aktiv 250 tabliet Výživový doplnok

  2 dni

  Použitie: PargaVit Pivovarské kvasnice Bifi Aktiv, obsahuje okrem kvasničnej biomasy pivovarských kvasníc tiež prebiotikum (inulín) a koncentrát špeciálne pripravených probiotických baktérií (bifidobaktérie, laktobacily) s využitím unikátneho štartovacieho komplexu Aktiferm. Dávkovanie Deti 3 × denne 2 tablety, dospelí 3 × denne 4 tablety. Zloženie prípravku Prirodzenou súčasťou pivovarských kvasníc sú hlavne: Vitamíny - B1, B2, B6, B12, kyselina pantoténová, pangamovej a listová, niacín, biotín, cholín. Minerálne látky - vápnik, fosfor, draslík, horčík. Stopové prvky - železo, meď, zinok, mangán. Bielkoviny - esenciálne aminokyseliny. Výrobok ďalej obsahuje rozpustnú prírodné vlákninu inulín, koncentrát kultúr Bifidobacterium bifidum a Lactobacillus acidophilus, štartovací komplex Aktiferm.

  3,10 € -5% 3,25 €

 • DR. POPOV Zelený íl prášek 280 g Výživový doplnok

  2 dni

  Charakteristika: Výživový doplnok Zelený íl je minerál pochádzajúce z rozkladu živca. Íl je dolovanie z veľkých hĺbok, preto je veľmi čistý. Obsahuje množstvo minerálnych látok, najmä kremík, hliník, vápnik, železo, titán, mangán, horčík, draslík a iné. Nie sú tu žiadne chemické a konzervačné látky, je to 100% prírodný produkt. Používa sa už po stáročia v kozmetike. Je vhodný pre vnútorné, ale aj vonkajšie použitie.

  8,38 €

 • VITABALANS Nonsalt 30 tabliet Výživový doplnok

  2 dni

  NONSALT to je výhodná dvojkombinace draslíku a hořčíku pro ženy i muže s nadbytečným příjmem soli a nadbytkem zadržované vody ve tkáních. Dávkování 1-5 tbl. denně Vhodné i pro diabetiky, celiaky, vegetariány, osoby s intolerancí dralíku a těhotné. Při dodržování doporučeného dávkování není nutný monitoring sérových hodnot draslíku. Bez barviv. Bez sacharózy, bez laktózy,bez glutenu. Vhodný pro diabetiky a coeliaky.

  5,35 €

 • BIOLIGO Roztok 10 100 ml Výživový doplnok

  BIOLIGO Roztok 10 100 ml

  Výpredaj

  skladom 1 - 2 ks

  Prispieva k udržaniu zdravých kĺbov a tvorbe spojivových tkanív. Obsahuje: zinok, mangán, meď, horčík a draslík. Pre lepšiu účinnosť sú roztoky Bioligo ionizované a dynamizované. Dávkovanie 1 - 5 x denne 40 kvapiek, minimálne 15 minút pred jedlom. Upozornenie Sirup obsahuje 4,5% alkoholu Zloženie Pitná voda (demineralizovaná), maltózový sirup, etanol, chlorid draselný, síran meďnatý, síran horečnatý, síran manganatý, síran zinočnatý, aróma čierne ríbezle, extrakt z túžobníka brestového.

  24,07 € -14% 27,99 €

 • NATURPRODUKT Zdrovit multivitamín minerál 20 kapsúl Výživový doplnok

  2 dni

  Popis:Jedna šumivá tableta mandarinkové příchutě obsahuje následující vitamíny a minerály. Vitaminy:C - Niacin - E - D-pantothenát vápenatý - B6 - B2 - B1 - Kyselina listová - Biotin - B12 Minerály:Sodík - Vápník - Draslík - Hořčík - Fosfor Použití:Jednou denně rozpustit ve sklenici studené vody (200 ml) 1 tabletu a po úplném rozpuštění vypít.

  4,31 € -0% 4,33 €

 • Bio Chia 200g Výživový doplnok

  Bio Chia 200g

  Akcia

  3 dni

  Tradičná potravina Aztékov je v súčasnej dobe stále populárnejšia. Je tiež ideálnou potravinou pre diabetikov. Chia bola jednou zo základných potravín Aztékov. V posledných rokoch však kvôli svojim unikátnym nutričným vlastnostiam dobýva aj európsky kontinent. Má mimoriadnu hydrofilnú schopnosť (viazať vodu v množstve až 12x väčšom než je hmotnosť semienok). Semienka sú nesmierne bohaté na nenasýtené mastné kyseliny Ω 3. Spomedzi minerálov semienka obsahujú vysoké množstvo železa, draslíka, zinku, horčíka a najmä vápnika (viac ako mlieko!). V tomto ohľade je dôležité, že chia obsahuje tiež bór. Neobsahuje lepok! Spôsob použitia: Chia je vo svojej krajine pôvodu - v Mexiku - konzumovaná okrem iného ako nápoj zvaný "chia fresca". Ide o osviežujúci energetický drink, ktorý je vhodné piť pred alebo počas fyzického výkonu. Pripraví sa zmiešaním 2-3 lyžičiek semienok s 250 ml vody. Po odstátí cca 15 min. sa pridá sirup z agáve, limetka, event. lístok mäty a všetky ingrediencie sa premiešajú. Ďalšie tradičné použitie semienok chia je v cereálnych kašiach, jogurte či pečive (chlieb, krekry, a pod.).

  3,35 € -48% 6,49 €

 • Bio Mladý jačmeň prášok 125g Výživový doplnok

  Bio Mladý jačmeň prášok 125g

  Akcia

  3 dni

  Mladý jačmeň je jednou z najstarších zelených potravín používaných na podporu zdravia. Bielkovina mladého jačmeňa obsahuje 20 aminokyselín, vrátane všetkých esenciálnych, ktoré si telo nevie samo vytvoriť. Z vitamínov je mladý jačmeň bohatý na beta-karotén (provitamín A), komplex vit. B (B1, B2, B3, B5, B6, B8, B12), vit. C, E, K a cholín (dôležitý pre syntézu lecitínu). Z minerálov je bohatým zdrojom draslíka, vápnika, horčíka, železa a fosforu. Spôsob použitia: Vmiešajte obsah jednej lyžičky do polievky, šalátu, ovocného alebo zeleninového džúsu, a pod. Zelený koktail: 1 jablko, štipka čerstvého zázvoru, 1 lyžička mladej pšenice v prášku, citrónová alebo limetková šťava na dochutenie, hŕstka špenátu. Rozmixujte a hneď vypite. Upozornenie: Pravidelná konzumácia mladej pšenice nie je vhodná pre tehotné a dojčiace ženy, pretože toxické látky sa vylučujú s telovými tekutinami vrátane materského mlieka!

  10,31 € -19% 12,66 €

 • Rozinky Modrý Thompson 200g-BIO

  3 dni

  Bio rozinky Modrý Thompson 200 g Modrý Thompson jsou tmavé rozinky, které jsou výborné pro přímou konzumaci a do různých stolních směsí. Mají výraznou příjemnou chuť. Naše rozinky Modrý Thompson byly vypěstovány podle zásad kontrolovaného ekologického zemědělství na ekologické farmě ve Spojených státech. Rozinky jsou nesířené, což znamená, že nebyly konzervovány oxidem siřičitým či siřičitany. Stejně jako ostatní sušené ovoce, i rozinky jsou koncentrovaným zdrojem energie, cukru a živin. Mimo jiné obsahují vlákninu (cca 5,4 g na 100 g) a v menším množství i železo, draslík a vitaminy řady B. Vynikající pro přímé mlsání. Lze je však použít i na pečení a vaření, do jogurtu, müsli a desertů. Jako náhražka cukru a ostatních sladidel. ZEMĚ PŮVODU: USA

  1,45 €

 • LIFEFOOD Moruše černá sušená BIO 100 g

  3 dni

  Moruše černá sušená BIO 100g Křupavé sladkokyselé plody exotického keře moruše černé jsou výjimečné svým výskytem i chutí. Moruše černá je na rozdíl od moruše bílé méně rozšířená. Celá rostlina je velmi citlivá na mráz, roste proto jen v prosluněných oblastech. Její plody jsou podobné ostružinám a mají svěže vyváženou sladkokyselou chuť. V sušeném stavu mohou svou konzistencví připomnínat sušené fíky. Jsou bohaté na vitamíny C, A, E a beta karoten a minerály železo, magnesium, draslík a mangan. Plody jsou vhodné k přímé konzumaci, nebo pro vytváření domácích sušených oříškových směsí. Jsou neobvyklou a příjemnou alternativou ke klasických rozinkám. Z výše zmíněných vlastností je zřejmé, proč si černé moruše ve staré Persii vysloužili přízvisko ,,královské". Složení: moruše černá sušená BIO (100%) Země původu: Uzbekistán

  3,89 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam