Úvodná strana Zdravie a lieky Výživové doplnky Diabetici

Doplnky stravy pre diabetikov

Cukrovka 2.typu je v našej republike veľmi rozšíreným ochorením, trpí ním viac než 700 tisíc ľudí. Objavuje sa väčšinou až v dospelosti, vplyvom úbytku buniek, ktoré rozkladajú inzulín. Na vine je ale tiež sedavý spôsob života, zlá životospráva a celkovo nezdravý životný štýl. Pokiaľ medzi diabetikov patríte i vy, určite vás poteší naša ponuka sladidiel, ktoré nahradia cukor v jedálničku diabetika. Doplnky stravy pri cukrovke potom prispievajú k udržaniu normálnej hladiny cukru v krvi.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Doplnky stravy pre diabetikov - detailný popis

Formy sladidiel pre diabetikov

  • Tablety - predstavujú veľmi pohodlnú náhradu za bežný cukor, ktorú máte vždy poruke doma, na výletoch i na dovolenke. Jedna tableta sladidla väčšinou odpovedá jednej lyžičke (kocke) cukru.
  • Sypké sladidlá - využijete ich predovšetkým na pečenie, varenie a zaváranie. Sú termostabilné, a teda nestratia svoju chuť ani pri vysokých teplotách.
  • Tekuté sladidlá  -na prípravu šalátov, dresinkov i na sladenie nápojov. Ich chuť je na nerozpoznanie od bežného cukru.

Keď diabetici nechcú umelé sladidlá

Umelé sladidlá môžete nahradiť prírodným ovocným cukorm - fruktózou. Používa sa rovnako ako bežný cukor, ale jej sladivosť je o 30% vyššia a chutí prírodne. Takmer zázračnú moc má aj bylinka stévia, ktorá je nízkokalorická, ale pritom sladšia ako cukor. Fruktóza a ďalšie doplnky stravy pri cukrovke vám pomôžu tiež pri redukčnej diéte.

Doplnky stravy pre diabetikov

Jedná sa predovšetkým o produkty, ktoré znižujú hladinu cukru v krvi, upravujú zažívacie problémy a udržujú normálny stav tráviaceho traktu.

Pomocníci, ktorí upravujú hladinu cukru v krvi sú nielen vo forme tabliet, ale tiež napríklad čajov. Ďalšími vhodnými doplnkomi stravy sú tie, ktoré sú vhodné pri zvýšenej fyzickej a psychickej záťaži.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika