Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Zdravotnícke potreby » Zdravotnícky materiál » Zdravotné vankúše

Zdravotné vankúše

Vstávate ráno celý rozlámaný a bolí vás krčná chrbtica? Niekedy je na vine matrac a rošt, ale s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o nesprávny vankúš. Aký je teda hlavný účel vankúša? Má podopierať hlavu a krk tak, aby bola chrbtica pri ležaní na boku v rovine, v prirodzenom predĺžení chrbtice. Najčastejšie chyby sú pri spaní na príliš veľkom a vysokom vankúši. Zdravotné vankúše na krčnej chrbtici majú menšie rozmery a sú anatomicky tvarované (tzv. ortopedická vlna).

Dôležitá je náplň vankúša

O tom, či sa dobre vyspíte, rozhoduje predovšetkým materiál, z ktorého je vankúš vyrobený. Vankúše z peria sú už dávno pasé. Za najkvalitnejšie sú považované zdravotné vankúše z pamäťovej peny. Podopierajú hlavu a krk tak, aby pre telo neboli záťažou. Pamäťová čiže lenivá pena totiž reaguje na telesnú teplotu a tak sa telu perfektne prispôsobuje. Tieto vankúše sú vhodné i pre deti. Majú veľmi dlhú životnosť.

Ako má vyzerať kvalitný zdravotný vankúš na kŕčnu chrbticu

 • Je vyrobený z hypoalergénnych materiálov a nevadí, že na žiadne alergie netrpíte.
 • Poťah vankúša je prateľný a to minimálne na 40 stupňov, aby sa zlikvidovali všetky baktérie.
 • Tvar vankúša vyhovuje vašej spánkovej polohe. Napr. Ak spíte na boku, vyberajte vankúš s priestorom na rameno. Pokiaľ spíte skôr na chrbte alebo na bruchu, je pre vás vhodnejší vankúš klasického tvaru bez ortopedickej vlny.

Tip na zaujímavý vankúš: Váš spánok bude ešte kvalitnejší so zdravotným vankúšom z bio bavlny a s Aloe Vera extraktom alebo strieborným vláknom.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • Záhlavník cestovní nafukovací semiš 1 ks

  Záhlavník cestovní nafukovací semiš 1 ks

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Užití Polštář cestovní nafukovací je vhodný pro opěru hlavy při cestování v autobusu, autě nebo letadle. Je lehký, po sfouknutí nezabere prakticky žádné místo. Má praktické cestovní pouzdro. Tvar hranatý.

  2,72 €

 • Tempur Potah Millenium M 54x32x11/6 cm

  Tempur Potah Millenium M 54x32x11/6 cm

  Doručenie do Vianoc

  skladom 1 - 2 ks

  Vysoce kvalitní velur vyrobený z přírodně čištěné bavlněné směsoviny, 75% bavlna, 25% polyester. Potah lze snímat a prát v pračce na 60°C. Polštář TEMPUR může zmenšit nepohodlí, chrápání a problémy se spánkem. Anatomické modely ve spojení s účinky materiálu TEMPUR, zmírňujícími tlak, poskytují maximální pohodlí a oporu pro šíjové a ramenní svaly. Potah polštáře: Vysoce kvalitní velur vyrobený z přírodně čištěné bavlněné směsoviny, 75 % bavlna, 25 % polyester. Potah lze snímat a prát v pračce na 60°C. Barva potahu je krémová.

  24,90 €

 • Podložka Dekuba 70 x 140 cm 11308

  Podložka Dekuba 70 x 140 cm 11308

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Výrobek je určen k předcházení vzniku proleženin. Je možné jej používat k přímému styku s pokožkou. Hygienické vlastnosti a zdravotní účinnost podložky DEKUBA byly testovány Státním ústavem pro kontrolu léčiv v Praze a prakticky je využívána ve zdravotnických zařízeních i při domácí péči s jednoznačně pozitivními výsledky. Pro své vlastnosti - výborná tepelná izolace, prodyšnost, nezpůsobování alergických reakcí, příjemné působení na pokožku i v teplém ročním období - jej lze doporučit i dalším uživatelům ke zlepšení tělesné pohody na lůžku. Složení: 100% polyester

  10,98 €

 • Podložka Dekuba 140 x 200 cm 11307

  Podložka Dekuba 140 x 200 cm 11307

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Výrobek je určen k předcházení vzniku proleženin. Je možné jej používat k přímému styku s pokožkou. Hygienické vlastnosti a zdravotní účinnost podložky DEKUBA byly testovány Státním ústavem pro kontrolu léčiv v Praze a prakticky je využívána ve zdravotnických zařízeních i při domácí péči s jednoznačně pozitivními výsledky. Pro své vlastnosti - výborná tepelná izolace, prodyšnost, nezpůsobování alergických reakcí, příjemné působení na pokožku i v teplém ročním období - jej lze doporučit i dalším uživatelům ke zlepšení tělesné pohody na lůžku. Složení: 100% polyester

  23,60 €

 • MAGNIFLEX Magnigel Standard Maxi 72x42x15 cm

  MAGNIFLEX Magnigel Standard Maxi 72x42x15 cm

  Výpredaj Doručenie do Vianoc

  skladom 1 - 2 ks

  prodyšná a chladivá gelová pěna Magnigel se jemně přizpůsobí tvaru hlavy i krční páteře přináší jedinečné uvolnění krčních svalů a je vhodný pro spaní na zádech, boku i na břiše je vhodný pro osoby vyššího vzrůstu a širokých ramen a pro ty, kteří mají rádi vyšší polštář pod hlavou polštář z gelové pěny příjemně chladí a přitom je maximálně prodyšný snímatelný a pratelný potah (40 °C) z viskózy hypoalergenní úprava potahu nejvyšší zdravotní certifikace v rámci EU - zdravotní produkt první kategorie Popis Ačkoliv je navržen ve stylu tradičního polštáře, je zdravotní anatomický polštář Magnigel Standard Maxi výjimečným produktem. Polštář je vysoký 15 cm a směrem k okrajům se ztenčuje. Nabízí komfortní oporu při spaní na zádech, na boku i na břiše. Jádro z gelové pěny navíc zajišťuje příjemný chladivý efekt a 100% prodyšnost.

  115,34 €

 • Kolo pod nemocné 42cm

  Kolo pod nemocné 42cm

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  11,25 €

 • Vankúš Magniflex Standard Medicare, 72 x 42 x 12 cm

  7 dní

  Zdravotný anatomický vankúš Standard Medicare ponúka potrebnú oporu pri spánku na chrbte, na boku aj na bruchu. Vysoká poddajnosť umožňuje správnu oporu krku a chrbtice. Maximálne pohodlie znižuje  bolesti hlavy a stuhnutie. Prateľný poťah Medicare má antibakteriálne a antialergické vlastnosti. Prečo zvoliť zdravotný anatomický vankúš Standard Medicare? Dokonale jemná pamäťová pena Memoform sa prispôsobí tvaru hlavy i krčnej chrbtice. Prináša jedinečné uvoľnenie krčných svalov. Vhodný pre spanie na chrbte, boku aj na bruchu. Antialergický a antibakteriálný, snímateľný a prateľný poťah Medicare (40 ° C). Magniflex vyrába všetky svoje výrobky v Taliansku. Vyskúšajte preverenú kvalitu talianskej spoločnosti Magniflex, svetového lídra v obore zdravého spánku a spánkovéj regenerácie. Firma sa viac ako 50 rokov venuje výskumu a vývoju v oblasti spánkovej regenerácie a svoje výrobky vyváža do 80 krajín sveta. Ďalšie informácie Exkluzívny rad zdravotných vankúšov, ktorý má inovatívne spôsoby kvalitného spracovania anatomických pamäťových pien Memoform a inteligentné poťahové látky Coolmax. Správne prevzdušnenie vankúšov zabezpečuje systém Airyform. Certifikácia Certifikácia produktov v rámci EÚ (vrátane najvyššej zdravotnej certifikácie, s označením Medical Device Class One, ktorý je v EÚ tým najvyšším puncom kvality. Pre získanie tejto certifikácie musí výrobca prejsť náročným testom použitých materiálov, výroby a funkčnosti výrobku.

  61,27 € -8% 66,58 €

 • Magniflex Vankúš Wave Medicare 67 x 42 x 10/11 cm

  7 dní

  Tento zdravotný vankúš je ideálny pre tých, ktorí majú sedavé zamestnanie , celý deň sa hrbia na kancelárskej stoličke a svoj krk aj chrbát majú často v nesprávnej a nezdravej polohe. Navyše dve rôzne veľkosti podopierajúcich vln, pasujú na menšie aj väčšie postavy o rôznej dĺžke i obvodu krku. Vďaka vlnovitéj štruktúre vankúša sa počas spánku Vaše krčné svaly uvoľnia, krčné stavce budú zafixované v zdravej polohe a Vy tak budete môcť hlboko a blahodarne odpočívať. Skvelé vlastnosti výrobku Ergonomické prevedenie anatomického vankúša Wave dokonale podopiera hlavu a krčné stavce. Tvar a rozdielna výška vlnky umožňuje použitie vankúše obojstranne. Snímateľný prateľný poťah Medicare má antibakteriálne a antialergické vlastnosti. Prečo zvoliť anatomický vankúš Wave Medicare? dokonale jemná pamäťová pena Memorex sa prispôsobí tvaru hlavy i krčnej chrbtice prináša jedinečné uvoľnenie krčných svalov vhodný pre spanie na boku aj na chrbte antialergický a antibakteriálny, snímateľný a prateľný poťah Medicare (40 ° C) Magniflex vyrába všetky svoje výrobky v Taliansku. Vyskúšajte preverenú kvalitu talianskej spoločnosti Magniflex, svetového lídra v obore spánku a spánkovéj regenerácie. Firma sa viac ako 50 rokov venuje výskumu a vývoju v oblasti spánkovej regenerácie a svoje výrobky vyváža do 80 krajín sveta. Certifikácia Certifikácia produktov v rámci EÚ (vrátane najvyššej zdravotnej certifikácie, s označením Medical Device Class One, ktorý je v EÚ tým najvyšším puncom kvality. Pre získanie tejto certifikácie musí výrobca prejsť náročným testom použitých materiálov, výroby a funkčnosti výrobku.

  61,27 € -6% 65,27 €

 • Vankúš Magniflex Geogreen Wave s ALOE VERA, 60 x 43 x 10/11 cm

  Vankúš Magniflex Geogreen Wave s ALOE VERA, 60 x 43 x 10/11 cm

  Doručenie do Vianoc

  7 dní

  Tvar anatomického vankúša Geogreen Wave s dvoma rozdielnymi vlnkami by Vám mohol pripomenúť mierne zvlnenú lúku, kam sa pohodlne uložíte na relaxáciu. Ideálne podoprenie hlavy a krku vás zavedie do krajiny životodarného odpočinku a uvoľnenia. Čo vankúš dokáže? Ergonomické prevedenie zdravotného anatomického vankúša Geogreen Wave dokonale podopiera hlavu a krčné stavce. Rozdielna výška vlnky umožňuje použitie vankúša obojstranne. Airyform zaisťuje nepretržité prúdenie vzduchu. Snímateľný prateľný poťah zo 100% prírodnej poťahovej látky utkaná z ľanového vlákna má osviežujúci účinok na pokožku. Skvelé vlastnosti výrobku Jadro vankúša tvorí vysoko elastická pamäťová pena, vyvinutá a patentovaná výrobcom Magniflex. Pena je obohatená o výťažok z Aloe Vera, ktorý sa uvoľňuje pôsobením ľudského tepla. Systém vetracích prieduchov umožňuje pokožke v mieste dotyku s vankúšom dýchať a odvádza nežiaducú vlhkosť. Optimálna hustota peny zmierňuje tlak na krčnú chrbticu a tepny, ktoré zásobujú mozog okysličenou krvou. 100% prírodná ľanová poťahová látka bez umelých prímesí. Poťah je prateľný na 40 °C. Pri praní nepoužívajte aviváž.Použité materiály sú hypoalergénne a teda vhodné pre alergikov. Tvar vankúše bol vyvinutý pre zdravú oporu krčnej chrbtice a svalov. Vyskúšajte preverenú kvalitu talianskej spoločnosti Magniflex, svetového lídra v obore zdravého spánku a spánkovéj regenerácie. Firma sa viac ako 50 rokov venuje výskumu a vývoju v oblasti spánkovej regenerácie a svoje výrobky vyváža do 80 krajín sveta. Certifikácia Magniflex vyrába všetky svoje výrobky v Taliansku. Certifikácia produktov v rámci EÚ (vrátane najvyššej zdravotnej certifikácie, s označením Medical Device Class One, ktorý je v EÚ tým najvyšším puncom kvality. Pre získanie tejto certifikácie musí výrobca prejsť náročným testom použitých materiálov, výroby a funkčnosti výrobku. Antidekubitná certifikácia - vankúš obmedzuje riziko vzniku preležanín a prispieva k ich liečbe.

  97,51 € -6% 103,88 €

 • Vankúš Magniflex Geogreen Standard s ALOE VERA, 72 x 42 x 12 cm

  7 dní

  Štandardný tvar tejto variácie vankúša od výrobcu Magniflex vytvorí vyššiu podporu pre vašu hlavu. Pamäťová pena sa prispôsobí tvaru vášho krku a hlavy tak, aby sa vaša krčná chrbtica aj svaly pri spánku dokonale uvoľnili. Jadro vankúša je obohatené o extrakty z liečivej rastliny aloe vera, ktorá má mnoho blahodarných účinkov na vašu pokožku aj imunitný systém. Skvelé vlastnosti výrobku Jadro vankúša tvorí vysoko elastická pamäťová pena, vyvinutá a patentovaná výrobcom Magniflex. Pena je obohatená o výťažok z Aloe Vera, ktorý sa uvoľňuje pôsobením ľudského tepla a má blahodárne účinky na pokožku a podporuje regeneráciu chrbtice a kĺbov. Systém vetracích prieduchov umožňuje pokožke v mieste dotyku s vankúšom dýchať a odvádza nežiaduce vlhkosť. Optimálna hustota peny zmierňuje tlak na krčnú chrbticu a tepny, ktoré zásobujú mozog okysličenou krvou. 100% prírodná ľanová poťahová látka bez umelých prímesí. Poťah je prateľný na 40 ° C. Pri praní nepoužívajte aviváž. Použité materiály sú hypoalergénne a teda vhodné pre alergikov. Tvar vankúša bol vyvinutý pre zdravú oporu krčnej chrbtice a svalov. Čo všetko s vankúšom Magniflex Geogreen Standard s ALOE VERA získate? príjemné prekvapenie z pohodlia na vyššom vankúši zdravý spánok, zrelaxovanie svalov a krčnej chrbtice a teda dokonalé osvieženie do ďalšieho dňa antialergické prostredie pre spánok podporu imunitného systému a ďalšie osviežujúce účinky pôsobením výťažkov z aloe vera osvieženie pokožky a príjemný pocit pri rannom pohľade do zrkadla Vyskúšajte preverenú kvalitu talianskej spoločnosti Magniflex, svetového lídra v obore zdravého spánku a spánkovéj regenerácie. Firma sa viac ako 50 rokov venuje výskumu a vývoju v oblasti spánkovej regenerácie a svoje výrobky vyváža do 80 krajín sveta. Certifikácia Antidekubitná certifikácia - vankúš obmedzuje riziko vzniku preležanín a prispieva k ich liečbe . Magniflex vyrába všetky svoje výrobky v Taliansku. Certifikácia produktov v rámci EÚ (vrátane najvyššej zdravotnej certifikácie, s označením Medical Device Class One, ktorý je v EÚ tým najvyšším puncom kvality. Pre získanie tejto certifikácie musí výrobca prejsť náročným testom použitých materiálov, výroby a funkčnosti výrobku.

  97,51 € -8% 105,96 €

 • MAGNIFLEX polštář Classico Standard 72x42x12cm

  7 dní

  Ačkoliv je navržen ve stylu tradičního polštáře, je zdravotní anatomický polštář Classic Standard výjimečným produktem. Polštář je vysoký 12 cm a směrem k okrajům se ztenčuje. Nabízí potřebnou oporu při spaní na zádech, na boku i na břiše. Systém Airyform zajišťuje při každém pohybu hlavy proudění vzduchu díky průduchům, které vedou jádrem polštáře. Snímatelný pratelný potah z viskózy odpařuje vlhkost a je maximálně hygienický. dokonale přizpůsobivá paměťová pěna Memoform se přizpůsobí tvaru hlavy i krční páteře přináší jedinečné uvolnění krčních svalů a je vhodný pro spaní na zádech, boku i na břiše výborné provzdušnění polštáře díky perforačnímu systému Airyform velice příjemný snímatelný a pratelný potah (40°C) z kvalitní viskózy hypoalergenní úprava potahu nejvyšší zdravotní certifikace v rámci EU - zdravotní produkt první kategorie Rozměry: 72x42x12cm

  79,36 €

 • MAGNIFLEX polštář Classico Wave 60x43x10/11 cm

  7 dní

  Představte si profil zdravotního anatomického polštáře Wave jako dva mírně svažující se kopečky. Jeden je nepatrně vyšší a mezi nimi se rozprostírá údolí odpočinku. Toto ergonomické provedení polštáře Wave dokonale podepírá hlavu a krční obratle. Airyform zajišťuje nepřetržité proudění vzduchu. Snímatelný pratelný potah z viskózy odpařuje vlhkost a je maximálně hygienický. dokonale přizpůsobivá paměťová pěna Memoform se přizpůsobí tvaru hlavy i krční páteře přináší jedinečné uvolnění krčních svalů a je vhodný pro spaní na zádech a na boku výborné provzdušnění polštáře díky perforačnímu systému Airyform velice příjemný snímatelný a pratelný potah (40°C) z kvalitní viskózy hypoalergenní úprava potahu nejvyšší zdravotní certifikace v rámci EU - zdravotní produkt první kategorie

  79,36 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam