Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Ortopedické potreby » Ortopedické vankúše

Ortopedické vankúše

Ten kto ortopedický vankúš nevyskúšal zatiaľ neverí, že spať sa dá naozaj ako na obláčiku. Naviac si môžete vybrať presne taký, aby vyhovoval tvaru vašej kŕčnej chrbtice. Vankúše sú vyrábané z pamäťovej peny, ktorá vás podoprie vždy pevne, rovnomerne a ani časom nezlyháva.

Kvalitné ortopedické vankúše vás môžu zbaviť množstva príznakov, zablokovanej kŕčnej chrbtice, ako sú bolesti chrbtice i lopatiek, bolesti hlavy, zlý a nevýživný spánok a únava.

Ako sa vyznať v názvosloví vankúšov

 • Zdravotný vankúš – to sú také, na ktoré sa nevzťahuje znížená sadzba DPH, pretože patria medzi zdravotné prostriedky. Taký vankúš vám môže predpísať i lékar.
 • Ortopedický vankúš – vankúš môže, ale nemusí mať žiadny špeciálny certifikát, toto je označenie vankúša, ktorý uľavuje od bolesti chrbta pri spánku, predchádza problémom s chrbticou apod. Ortopedický vankúš teda môže a nemusí byť zdravotný vankúš.
 • Anatomický vankúš – už podľa názvu je patrné, že je anatomicky tvarovaný (podľa tela) alebo sa tvarom polohe tela prispôsobí. Anatomický vankúš môže a nemusí byť zdravotný vankúš.

Nami ponúkané ortopedické vankúše sú kvalitné a overené. Uľavia vášmu chrbtu, kŕčnej chrbtici i hlave a vy už budete môcť len sladko a spokojne snívať. Máme rôzne veľkosti i tvary, takže si vyberie naozaj každý vrátane detí.

Neľakajte sa, keď prvá noc na ortopedickom vankúši nie je úplne ono, vaša chrbtica si musí zvyknúť na správnu fixáciu v zdravej polohe, pretože to doteraz nemala.

Prečo sú ortopedické vankúše „in“

 • žiadne perie, žiadne alergény
 • jednoduchá údržba – poťah len zvlečiete a vyperiete
 • už po niekoľkých nociach zistíte zmenu – ustúpia bolesti chrbta
 • vstávate oddýchnutý, svieži a plný energie
 • pamäťová pena zaistí správne držanie šije i hlavy
 • vankúš nechladí a vy sa nespotíte.

Aby ste mali predstavu, čo taký vankúš dokáže, predstavíme vám jeden anatomický zdravotný ortopedický vankúš – áno, ponúka všetko v jednom. 

 • predchádza bolestiam hlavy
 • narovná kŕčne stavce
 • obsahuje elastickú pamäťovú penu optimálnej hustoty
 • môžete spať na chrbte, na boku alebo na bruchu
 • je hygienický
 • špeciálny poťah odpudzuje vlhkosť
 • jednoduchá údržba
 • vhodný i pre alergikov

V našej ponuke nájdete vedľa kvalitných vankúšov i zdravotné sedáky, cestovné vankúšiky, kŕčne valčeky, chrbtové, lonové a bederné opierky na sedenie bez bolesti a ortopedické vankúše medzi kolená. Pokiaľ to so svojou chrbticou i hlavou myslíte vážne, uľavte im v noci, aby potom oni cez deň uľavili vám.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • Tempur Potah Millenium M 54x32x11/6 cm

  skladom 1 - 2 ks

  Vysoce kvalitní velur vyrobený z přírodně čištěné bavlněné směsoviny, 75% bavlna, 25% polyester. Potah lze snímat a prát v pračce na 60°C. Polštář TEMPUR může zmenšit nepohodlí, chrápání a problémy se spánkem. Anatomické modely ve spojení s účinky materiálu TEMPUR, zmírňujícími tlak, poskytují maximální pohodlí a oporu pro šíjové a ramenní svaly. Potah polštáře: Vysoce kvalitní velur vyrobený z přírodně čištěné bavlněné směsoviny, 75 % bavlna, 25 % polyester. Potah lze snímat a prát v pračce na 60°C. Barva potahu je krémová.

  24,90 €

 • DR.GREPL Metapolštářek velikost univerzální

  skladom do 24 hodín

  Chrání záprstní kůstky při chůzi v obuvi s vysokým podpatkem, změkčuje došlap. Chůze se stává pohodlnější i bezpečnější, protože noha je v obuvi lépe fixována. Chůze je jistější a lépe koordinovaná. Výborná v letní lodičkové /páskové/ obuvi s vysokým podpatkem a společenské obuvi určené pro tanec. Materiál: čistý silikon-protetický gel

  2,02 €

 • Kolo pod nemocné pr.45cm

  skladom do 24 hodín

  Užití Slouží proti prosezeninám, proleženinám pro hůře se pohybující pacienty, v pooperačních stavech. Má nosnost přes 100kg. Při použití doporučujeme uložit do měkkého textilního obalu. Fakta Po nafouknutí dobře utáhnout kovový ventilek. Je vyrobeno z přírodní gumy (kaučuku), proto nevystavujte slunci, při čištění používejte teplou mýdlovou vodu ale nikoli rozpouštědla ani agresivní saponáty. Chraňte před ostrými předměty. Pro delší životnost je možné ošetřit neutrálním olejíčkem.

  14,84 €

 • Vankúš Magniflex Standard Medicare, 72 x 42 x 12 cm

  7 dní

  Zdravotný anatomický vankúš Standard Medicare ponúka potrebnú oporu pri spánku na chrbte, na boku aj na bruchu. Vysoká poddajnosť umožňuje správnu oporu krku a chrbtice. Maximálne pohodlie znižuje  bolesti hlavy a stuhnutie. Prateľný poťah Medicare má antibakteriálne a antialergické vlastnosti. Prečo zvoliť zdravotný anatomický vankúš Standard Medicare? Dokonale jemná pamäťová pena Memoform sa prispôsobí tvaru hlavy i krčnej chrbtice. Prináša jedinečné uvoľnenie krčných svalov. Vhodný pre spanie na chrbte, boku aj na bruchu. Antialergický a antibakteriálný, snímateľný a prateľný poťah Medicare (40 ° C). Magniflex vyrába všetky svoje výrobky v Taliansku. Vyskúšajte preverenú kvalitu talianskej spoločnosti Magniflex, svetového lídra v obore zdravého spánku a spánkovéj regenerácie. Firma sa viac ako 50 rokov venuje výskumu a vývoju v oblasti spánkovej regenerácie a svoje výrobky vyváža do 80 krajín sveta. Ďalšie informácie Exkluzívny rad zdravotných vankúšov, ktorý má inovatívne spôsoby kvalitného spracovania anatomických pamäťových pien Memoform a inteligentné poťahové látky Coolmax. Správne prevzdušnenie vankúšov zabezpečuje systém Airyform. Certifikácia Certifikácia produktov v rámci EÚ (vrátane najvyššej zdravotnej certifikácie, s označením Medical Device Class One, ktorý je v EÚ tým najvyšším puncom kvality. Pre získanie tejto certifikácie musí výrobca prejsť náročným testom použitých materiálov, výroby a funkčnosti výrobku.

  61,27 € -8% 66,58 €

 • Magniflex Vankúš Wave Medicare 67 x 42 x 10/11 cm

  7 dní

  Tento zdravotný vankúš je ideálny pre tých, ktorí majú sedavé zamestnanie , celý deň sa hrbia na kancelárskej stoličke a svoj krk aj chrbát majú často v nesprávnej a nezdravej polohe. Navyše dve rôzne veľkosti podopierajúcich vln, pasujú na menšie aj väčšie postavy o rôznej dĺžke i obvodu krku. Vďaka vlnovitéj štruktúre vankúša sa počas spánku Vaše krčné svaly uvoľnia, krčné stavce budú zafixované v zdravej polohe a Vy tak budete môcť hlboko a blahodarne odpočívať. Skvelé vlastnosti výrobku Ergonomické prevedenie anatomického vankúša Wave dokonale podopiera hlavu a krčné stavce. Tvar a rozdielna výška vlnky umožňuje použitie vankúše obojstranne. Snímateľný prateľný poťah Medicare má antibakteriálne a antialergické vlastnosti. Prečo zvoliť anatomický vankúš Wave Medicare? dokonale jemná pamäťová pena Memorex sa prispôsobí tvaru hlavy i krčnej chrbtice prináša jedinečné uvoľnenie krčných svalov vhodný pre spanie na boku aj na chrbte antialergický a antibakteriálny, snímateľný a prateľný poťah Medicare (40 ° C) Magniflex vyrába všetky svoje výrobky v Taliansku. Vyskúšajte preverenú kvalitu talianskej spoločnosti Magniflex, svetového lídra v obore spánku a spánkovéj regenerácie. Firma sa viac ako 50 rokov venuje výskumu a vývoju v oblasti spánkovej regenerácie a svoje výrobky vyváža do 80 krajín sveta. Certifikácia Certifikácia produktov v rámci EÚ (vrátane najvyššej zdravotnej certifikácie, s označením Medical Device Class One, ktorý je v EÚ tým najvyšším puncom kvality. Pre získanie tejto certifikácie musí výrobca prejsť náročným testom použitých materiálov, výroby a funkčnosti výrobku.

  61,27 € -6% 65,27 €

 • Vankúš Magniflex Geogreen Wave s ALOE VERA, 60 x 43 x 10/11 cm

  7 dní

  Tvar anatomického vankúša Geogreen Wave s dvoma rozdielnymi vlnkami by Vám mohol pripomenúť mierne zvlnenú lúku, kam sa pohodlne uložíte na relaxáciu. Ideálne podoprenie hlavy a krku vás zavedie do krajiny životodarného odpočinku a uvoľnenia. Čo vankúš dokáže? Ergonomické prevedenie zdravotného anatomického vankúša Geogreen Wave dokonale podopiera hlavu a krčné stavce. Rozdielna výška vlnky umožňuje použitie vankúša obojstranne. Airyform zaisťuje nepretržité prúdenie vzduchu. Snímateľný prateľný poťah zo 100% prírodnej poťahovej látky utkaná z ľanového vlákna má osviežujúci účinok na pokožku. Skvelé vlastnosti výrobku Jadro vankúša tvorí vysoko elastická pamäťová pena, vyvinutá a patentovaná výrobcom Magniflex. Pena je obohatená o výťažok z Aloe Vera, ktorý sa uvoľňuje pôsobením ľudského tepla. Systém vetracích prieduchov umožňuje pokožke v mieste dotyku s vankúšom dýchať a odvádza nežiaducú vlhkosť. Optimálna hustota peny zmierňuje tlak na krčnú chrbticu a tepny, ktoré zásobujú mozog okysličenou krvou. 100% prírodná ľanová poťahová látka bez umelých prímesí. Poťah je prateľný na 40 °C. Pri praní nepoužívajte aviváž.Použité materiály sú hypoalergénne a teda vhodné pre alergikov. Tvar vankúše bol vyvinutý pre zdravú oporu krčnej chrbtice a svalov. Vyskúšajte preverenú kvalitu talianskej spoločnosti Magniflex, svetového lídra v obore zdravého spánku a spánkovéj regenerácie. Firma sa viac ako 50 rokov venuje výskumu a vývoju v oblasti spánkovej regenerácie a svoje výrobky vyváža do 80 krajín sveta. Certifikácia Magniflex vyrába všetky svoje výrobky v Taliansku. Certifikácia produktov v rámci EÚ (vrátane najvyššej zdravotnej certifikácie, s označením Medical Device Class One, ktorý je v EÚ tým najvyšším puncom kvality. Pre získanie tejto certifikácie musí výrobca prejsť náročným testom použitých materiálov, výroby a funkčnosti výrobku. Antidekubitná certifikácia - vankúš obmedzuje riziko vzniku preležanín a prispieva k ich liečbe.

  97,51 € -6% 103,88 €

 • Vankúš Magniflex Geogreen Standard s ALOE VERA, 72 x 42 x 12 cm

  7 dní

  Štandardný tvar tejto variácie vankúša od výrobcu Magniflex vytvorí vyššiu podporu pre vašu hlavu. Pamäťová pena sa prispôsobí tvaru vášho krku a hlavy tak, aby sa vaša krčná chrbtica aj svaly pri spánku dokonale uvoľnili. Jadro vankúša je obohatené o extrakty z liečivej rastliny aloe vera, ktorá má mnoho blahodarných účinkov na vašu pokožku aj imunitný systém. Skvelé vlastnosti výrobku Jadro vankúša tvorí vysoko elastická pamäťová pena, vyvinutá a patentovaná výrobcom Magniflex. Pena je obohatená o výťažok z Aloe Vera, ktorý sa uvoľňuje pôsobením ľudského tepla a má blahodárne účinky na pokožku a podporuje regeneráciu chrbtice a kĺbov. Systém vetracích prieduchov umožňuje pokožke v mieste dotyku s vankúšom dýchať a odvádza nežiaduce vlhkosť. Optimálna hustota peny zmierňuje tlak na krčnú chrbticu a tepny, ktoré zásobujú mozog okysličenou krvou. 100% prírodná ľanová poťahová látka bez umelých prímesí. Poťah je prateľný na 40 ° C. Pri praní nepoužívajte aviváž. Použité materiály sú hypoalergénne a teda vhodné pre alergikov. Tvar vankúša bol vyvinutý pre zdravú oporu krčnej chrbtice a svalov. Čo všetko s vankúšom Magniflex Geogreen Standard s ALOE VERA získate? príjemné prekvapenie z pohodlia na vyššom vankúši zdravý spánok, zrelaxovanie svalov a krčnej chrbtice a teda dokonalé osvieženie do ďalšieho dňa antialergické prostredie pre spánok podporu imunitného systému a ďalšie osviežujúce účinky pôsobením výťažkov z aloe vera osvieženie pokožky a príjemný pocit pri rannom pohľade do zrkadla Vyskúšajte preverenú kvalitu talianskej spoločnosti Magniflex, svetového lídra v obore zdravého spánku a spánkovéj regenerácie. Firma sa viac ako 50 rokov venuje výskumu a vývoju v oblasti spánkovej regenerácie a svoje výrobky vyváža do 80 krajín sveta. Certifikácia Antidekubitná certifikácia - vankúš obmedzuje riziko vzniku preležanín a prispieva k ich liečbe . Magniflex vyrába všetky svoje výrobky v Taliansku. Certifikácia produktov v rámci EÚ (vrátane najvyššej zdravotnej certifikácie, s označením Medical Device Class One, ktorý je v EÚ tým najvyšším puncom kvality. Pre získanie tejto certifikácie musí výrobca prejsť náročným testom použitých materiálov, výroby a funkčnosti výrobku.

  97,51 € -8% 105,96 €

 • MAGNIFLEX polštář Classico Standard 72x42x12cm

  7 dní

  Ačkoliv je navržen ve stylu tradičního polštáře, je zdravotní anatomický polštář Classic Standard výjimečným produktem. Polštář je vysoký 12 cm a směrem k okrajům se ztenčuje. Nabízí potřebnou oporu při spaní na zádech, na boku i na břiše. Systém Airyform zajišťuje při každém pohybu hlavy proudění vzduchu díky průduchům, které vedou jádrem polštáře. Snímatelný pratelný potah z viskózy odpařuje vlhkost a je maximálně hygienický. dokonale přizpůsobivá paměťová pěna Memoform se přizpůsobí tvaru hlavy i krční páteře přináší jedinečné uvolnění krčních svalů a je vhodný pro spaní na zádech, boku i na břiše výborné provzdušnění polštáře díky perforačnímu systému Airyform velice příjemný snímatelný a pratelný potah (40°C) z kvalitní viskózy hypoalergenní úprava potahu nejvyšší zdravotní certifikace v rámci EU - zdravotní produkt první kategorie Rozměry: 72x42x12cm

  79,36 €

 • MAGNIFLEX polštář Classico Wave 60x43x10/11 cm

  7 dní

  Představte si profil zdravotního anatomického polštáře Wave jako dva mírně svažující se kopečky. Jeden je nepatrně vyšší a mezi nimi se rozprostírá údolí odpočinku. Toto ergonomické provedení polštáře Wave dokonale podepírá hlavu a krční obratle. Airyform zajišťuje nepřetržité proudění vzduchu. Snímatelný pratelný potah z viskózy odpařuje vlhkost a je maximálně hygienický. dokonale přizpůsobivá paměťová pěna Memoform se přizpůsobí tvaru hlavy i krční páteře přináší jedinečné uvolnění krčních svalů a je vhodný pro spaní na zádech a na boku výborné provzdušnění polštáře díky perforačnímu systému Airyform velice příjemný snímatelný a pratelný potah (40°C) z kvalitní viskózy hypoalergenní úprava potahu nejvyšší zdravotní certifikace v rámci EU - zdravotní produkt první kategorie

  79,36 €

 • Gelová podpora prstů -řasa vel.M Levá S+V

  skladom do 24 hodín

  Podepírá kladívkové prsty, zmírňuje obtíže a bolesti. Poutko se navléká na II. prst. 1 kus

  4,41 €

 • Gelová podpora prstů -řasa vel.L Levá S+V

  skladom do 24 hodín

  Podepírá kladívkové prsty, zmírňuje obtíže a bolesti. Poutko se navléká na II. prst. 1 kus

  4,41 €

 • Gelová podpora prstů -řasa vel.L Pravá S+V

  skladom do 24 hodín

  Podepírá kladívkové prsty, zmírňuje obtíže a bolesti. Poutko se navléká na II. prst. 1 kus

  4,41 €

 • Gelové polštářky do obuvi 1pár

  skladom do 24 hodín

  Měkký klínový ovál ve tvaru patní části stélky obuvi. Polštářky se používají v otevřené obuvi typu sandálů, dřeváků apod., kde nalepením do patní části změkčují došlap. Účinné látky Univerzální standardní termoplastický eleastomer - PU gel Jedná se o měkký klínový ovál ve tvaru patní části stélky obuvi. Vrchní Část polštářku pod patou je zvrásněna dezénem, který postupně přechází do hladkého povrchu v přední části. Spodní strana je opatřena samolepicí vrstvou překrytou ochrannou fólií. Velikost je univerzální, tvarování stejné pro pravou i levou nohu. Instrukce pro správné použití: v patě lze umístit pouze 1 kus, nelepit více polštářků na sebe respektovat správné umístění v obuvi dle nákresu na obalu stélka obuvi musí být rovná, hladká a čistá určeno pro jednorázové nalepení nevyjímat z obuvi Do každé boty použijte jeden polštářek.

  3,49 €

 • DR.GREPL Metapolštář návlek Gel-line malý 1pár

  skladom do 24 hodín

  4,76 €

 • BX 10B Polštář Charcoal z paměťové pěny

  skladom do 24 hodín

  Mikročástečeky dřevěného uhlí jsou využívány pro účinnou absorpci pachů a potu, dále dokáží redukovat alergeny. Pratelný povlak na zip. Předcházejte deformitám páteře a využijte příznivých vlastností dřevěného uhlí. Zajistí správnou polohu celé hlavy a oblasti krční páteře. Zmírníte svalové napětí a docílíte kvalitnější spánek. Paměťová pěna se přizpůsobí každé změněné poloze během spánku, tím omezíte blokády krční páteře. Pratelný povlak na zip. Baleno v přenosné tašce na zip. Používejte dle potřeby, pro pohodlný spánek a odpočinek. Složení Materiál: povlak - 75% cotton, 25% polyester, paměťová pěna - 100% polyurethane.

  45,16 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam