Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Voľnopredajné lieky » Lieky na kožné problémy » Lieky na atopický ekzém

Lieky na atopický ekzém

Je dosť pravdepodobné, že poznáte niekoho, kto trpí atopickým ekzémom. V niektorých prípadoch ho môžete poznať i z vlastnej skúsenosti, možno máte tento zdravotný problém – atopický ekzém (atopická dermatitída) priamo vo vašej rodine.

 • EXCIPIAL U LIPOLOTIO 200 ml Liek

  EXCIPIAL U LIPOLOTIO 200 ml

  Akcia

  Skladom viac ako 5 kusov

  Dermálna (kožná) emulzia obsahuje liečivo močovina (urea). Patrí do skupiny liekov na zmäkčenie a ochranu pokožky.

  6,88 € 4,99 € -27 %

  4,99
 • EXCIPIAL U HYDROLOTIO 200 ml Liek

  Skladom už iba 1 - 2 kusy

  Prípravok obsahuje močovinu a je určený na ochranu a zmäkčenie pokožky.

  4,89 € 3,99 € -18 %

  3,99
 • Balneum Hermal add bal 1x200 ml Liek

  Skladom zajtra

  K podpornej liečbe tým pacientom, ktorí majú ťažkosti so suchou a svrbiace kožou ako napr. U atopického ekzému.

  6,79 €

  6,79
 • ICHTOXYL ung der (tuba Al)1x30 g Liek

  Naskladníme do 3 dní

  Liek sa môže používať na drobné infikované poranenia a pri uhrovitosti.

  2,79 €

  2,79
 • BALNEUM HERMAL PLUS add bal (fľ.PVC) 1x200 ml Liek

  Naskladníme do 3 dní

  Liek pokrýva pokožku olejovým filmom, ktorý slúži ako dočasná ochranná vrstva až do obnovenia prirodzenej tukovej zložky kože.

  4,59 €

  4,59

Lieky na atopický ekzém - detailný popis

Čísla hovoria jasne – v našej republike trpí atopickým ekzémom asi 15–20 % obyvateľov, rovnaké údaje uvádzajú i ostatné európske krajiny. Z detí ním najviac trpia deti školského veku a to až 20 % z nich.

Atopický ekzém v skratke

Jedná sa o kožné zápalové ochorenie, väčšinou vyvolané nejakou alergickou reakciou organizmu. Ak budete hľadať, čo na atopický ekzém pomáha, bude sa vám hodiť i ďalší používaný názov pre toto ochorenie – atopická dermatitída.

Prvými prejavmi sú nepríjemné svrbenie vznikajúcich pupienkov a suchá koža. Svrbiace pľuzgieriky sa môžu vyskytovať na tvári, na rukách i na ostatných častiach tela. Nasleduje začervenanie pokožky a dochádza k jej zdureniu. Pupienky sú veľmi nepríjemné, dráždivé a u detí je bežné, že si pupienky rozškrabú.

Aby pupienky atopického ekzému nesvrbeli

Najväčší problém so svrbením je u detí, pretože tie často neodolajú a snažia sa svrbenie potlačiť škrabaním a potom je problém na svete. Na svrbenie deťom ale i dospelým pomáha priložiť studené obklady, na noc potom rodičia môžu pomôcť dieťaťu tým, že mu dajú rôzne návleky alebo rukavice.

Rýchlu úľavu prináša napríklad kozmetika Cannaderm Atopos. Zaručenú úľavu prinášajú deťom i rôzne kúpele. Záleží na tom, v akom stave práve ekzém je. Pokiaľ sú pupienky hodne mokvavé, ďalšie namáčanie nedoporučujeme.

Radšej než bežné mydlo je dobré použiť špeciálne gély na umývanie alebo šampóny rady Exomega od značky A-derma, ktoré sú špeciálne vyvinuté pre deti či dospelých s atopickým ekzémom.

Univerzálny prostriedok, aby pupienky nesvrbeli, neexistuje. Pokiaľ ste už vyskúšali všetko možné, obráťte sa na lekára. Iste vám doporučí ďalšie možnosti liečby. Niekedy môže predpísať i protialergické lieky – antihistaminiká.

Atopický ekzém a jeho liečba

Dnes už sa vie, že atopický ekzém je často dedičný, vyvolať ho ale môžu rôzne alergické reakcie na potraviny, alergény zo zvieracej srsti apod. Liečba atopického ekzému je „beh na dlhú trať“. Jej základom je liečba vonkajšia. Ide o to, aby sa postihnutá koža premastila, hydratovala a chránila.

Atopický ekzém a jeho liečba vyžadujú trpezlivosť a čas

Prvú pomoc na atopický ekzém zvládnete doma. Špeciálnych voľne predajných prípravkov na boj s atopickým ekzémom je celý rad. Nejde jednoducho povedať, ktorý je ten zaručene fungujúci, pretože znášanlivosť každého z nich je u detí i u dospelých veľmi individuálna. Vyplatí sa vyskúšať, isté je, že práve v širokej palete našich produktov na atopický ekzém nájdete taký, ktorý „zaberie“.

Nový preparát vždy skúste len na menšej ploche, nikdy nenanášajte dohromady na všetky miesta zasiahnuté ekzémom. Myslite na to, že pre atopikov neexistujú len špeciálne sprchovacie gély, krémy a šampóny. Ale tiež napríklad opaľovacie krémy a doplnky stravy. Takto široký sortiment pre atopikov ponúka napríklad výrobca Herbo medica v svojom rade Protopan.

Vyskúšajte osvedčené voľne predajné lieky, čisto prírodné produkty, s ktorými je atopický ekzém a jeho liečba jednoduchšia.

Nezabudnite na bylinky – lieky našich babičiek. Hoci babské rady sú snáď na všetky neduhy, liečba atopického ekzému nie je u každého rovnaká. Doporučujú sa bylinky – nechtík, žihľava, orech, levanduľa, kapucínka, púpava a mnoho ďalších.

Dobrou správou je, že pri veľkom percente pacientov sa postupom času prejavy atopického ekzému zmierňujú, niekedy celkom vymiznú. Hoci prevencia je veľmi problematická, atopický ekzém a jeho liečba, ktorá býva behom na dlhú trať, môže viesť k minimálnym prejavom ekzému či jeho úplnému potlačeniu.

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam