Moje srdcovky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Voľnopredajné lieky » Lieky na kožné problémy » Lieky na kŕčové žily

Lieky na kŕčové žily

Varixy – dnes už je tento latinský názov pre kŕčové žily všeobecne známy. Ide o ochorenie, ktoré sa dá liečiť a o ktorom je dobré niečo vedieť a byť naň pripravený. Kŕčovým žilám sa však dá predchádzať. A pokiaľ sa predsa len objavia, je dnes na trhu mnoho uľavujúcich i liečivých prípravkov, ktoré vám s bolesťou i pnutím žíl pomôžu.

Lieky na kŕčové žily - detailný popis

Štatistiky hovoria jasne – kŕčové žily sa týkajú asi 30 % žien a 15 % mužov v celej Európe. S pribúdajúcimi rokmi sa ich výskyt zvyšuje a okolo 60. roku života už sa týka takmer každého druhého človeka.

Varixy – kŕčové žily je pochopiteľne ochorenie žíl. Problém nastane vo chvíli, keď prúdiaca krv dolných končatín neprúdi tak, ako má, dochádza k zvýšeniu tlaku v žilách a vznikajú kŕčové žily. Svoj podiel na ich vzniku má i dedičnosť.

Konzervatívna, radikálna i prírodná liečba kŕčových žíl

Konzervatívna liečba je väčšinou na nás samotných. Je to cesta, pokiaľ nie je ochorenie natoľko vážne, že by sa muselo pristúpiť k operácii alebo pre tých, ktorí na operáciu nemôžu alebo nechcú.

 • pomocou kompresnej terapie – punčochy, kompresné podkolienky apod.
 • lieky – bez predpisu napr. poťahované tablety Ascorutin, chladivé gély, maste, krémy na kŕčové žily a ako prevencia je skvelý liek Wobenzym.

Radikálna liečba je odstránenie kŕčových žíl chirurgickou cestou – dnes existuje mnoho metód.

Ako prírodná liečba zaberajú rôzne prírodné gély, maste, krémy na kŕčové žily na prírodnej báze a obklady. Tie mnohokrát uľavujú od bolesti, ale zároveň vyduté žily sťahujú.

Osvedčené prípravky na kŕčové žily

 • Vynikajúci chladivý gél Snehurka pohladí vaše boľavé nohy a zbaví pocitu ťažkých nôh alebo gaštanový gél Topvet, ktorý zvyšuje pružnosť vašich žíl.
 • Krémy na kŕčové žily značky Ruticelit – veľmi obľúbené a účinné krémy s vyváženým bylinným komplexom a vysokým obsahom termálnej vody zo žriedla Podhájska.
 • Kompresné punčochy, podkolienky – značky Maxis, Avicenum – môžete dostať i na poukaz od lekára.
 • Maste na kŕčové žily z prírodných extraktov a silíc napr. Biomedica Biovenol.
 • Bylinné čaje a kúpele - sú často doplnkovou ale veľmi príjemnou liečbou.

Kŕčové žily a prevencia

Prevenciou a používaním mastí a gélov na únavu a pocit ťažkých nôh si môžete do budúcna ušetriť veľké starosti a dokonca i operatívne zákroky.

Dedičnosť síce neoklamete, ale môžete oddialiť vznik kŕčových žíl, ich priebeh a dokonca sa im úplne vyhnúť. Faktory, ktoré preukázateľne ovplyvňujú vznik kŕčových žíl:

 • nadváha
 • sedavé zamestnanie i zamestnanie, kedy musíte stále stáť (predavačky, kaderníčky apod.)
 • nohy krížom
 • pozor na podkolienky alebo ponožky, ktoré majú príliš tesnú gumičku
 • nevyvážená strava
 • hormonálne zmeny, tehotenstvo

Vašim nohám tiež uľavia jednoduché cvičenia na prekrvenie nôh, ideálne je šľapanie na bicykli, odpočívať v tzv. sviečke a dlhšie kľudné prechádzky. Blahodárne a liečivé sú i každodenné kúpele nôh, kedy striedate teplú a studenú vodu.

Nie je na čo čakať. Práve teraz si môžete vybrať z voľne predajných liekov, mastí i gélov na kŕčové žily – patria v našom e-shope medzi veľmi žiadané. A najdôležitejšie je, že naozaj pomáhajú.

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam