Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Voľnopredajné lieky » Lieky na kožné problémy » Lieky na bradavice

Lieky na bradavice

Bradavice – nemáme ich radi a opakovane hľadáme prípravky a rady, ktoré nás ich raz a navždy zbavia. Vadia nám, prekážajú a na kráse nepridajú. Keď sa povie bradavica, predstavíme si tú najškaredšiu čarodejnicu, ktorej jedna veľká tróni priamo uprostred nosa.

Často ale za bradavicu na našom tele označujeme niečo, čo bradavica nie je. Pod pojem bradavica niekedy chybne zahŕňame i materské znamienka, pehy, ekzém alebo kožné výrastky, ktoré s bradavicami nijako nesúvisia. Kožné výrastky ale môžu byť narozdiel od bradavíc signálom vážnych ochorení. Samotná bradavica naše zdravie neohrozuje, ale často obťažuje, dôležité je estetické hľadisko a pokiaľ je na nohách, spôsobuje nepríjemnú bolesť pri chôdzi.

Máte naozaj bradavicu?

Je ich niekoľko druhov, ale tzv. pravá bradavica je výrastok väčšinou červenohnedej farby, na povrchu drsnejší a mnohokrát je jeho podoba prirovnávaná ku karfiolu.

Vždy platí, že pokiaľ si nie sme istí, či sa jedná o bradavicu, je na mieste vyhľadať lekársku pomoc. I pre lekárov niekedy môže byť hľadanie správnej diagnózy bradavice orieškom.

Ako sa bradavica šíri

Pravá bradavica je nákaza, infekcia, ktorú „chytíme“ veľmi jednoducho. Najčastejší je prenos tesným kontaktom s človekom. Veľmi časté sú nákazy vo verejných bazénoch, saunách apod. Nákaza sa šíri i na našom tele. Veľmi často sa bradavice vyskytujú u detí. Infekcia preniká vtedy, keď je nejakým spôsobom porušená koža. Inkubačná doba je naozaj rôzna, môže to byť pár týždňov i viac než rok.

Aký lekársky zásah sa ponúka?

 • liečba tekutým dusíkom (tzv. krytoterapia či zmrazenie bradavice),
 • chirurgická liečba (vyrezanie, zoškrabnutie),
 • liečba laserom.

Domáca liečba

Osvedčené je potieranie lastovičníkom – je to väčšia vytrvalá rastlina, ktorá je u nás veľmi rozšírená, obsahuje tekutinu - mlieko, ktorým sa bradavice potierajú. Naše babičky používali tiež plátok cesnaku pokvapkaný octom, priložený a prelepený. Kto neholduje babským radám, rád siahne po osvedčených prípravkoch... na bradavice existujú tinktúry, ceruzky, krémy, spreje alebo roztoky.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Značka:
Všetky

Rozbaliť filter

 • WARTNER Bradavičník 2. generace 50 ml Zdravotnícka pomôcka

  Skladom

  Pre jednoduché odstránenie bradavíc v pohodlí domova. Jeho účinok je založený na metóde zmrazovania tekutým dusíkom, ktorú využívajú lekári.

  17,59 € -12% 20,05 €

  17,59

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam