MojaLekáreň.sk

Lieky na bradavice

Bradavice – nemáme ich radi a opakovane hľadáme prípravky a rady, ktoré nás ich raz a navždy zbavia. Vadia nám, prekážajú a na kráse nepridajú. Keď sa povie bradavica, predstavíme si tú najškaredšiu čarodejnicu, ktorej jedna veľká tróni priamo uprostred nosa.

WARTNER Bradavičník 2. generace 50 ml

Zdravotnícka pomôcka

WARTNER Bradavičník 2. generace 50 ml

Akcia

Pre jednoduché odstránenie bradavíc v pohodlí domova. Jeho účinok je…

Skladom zajtra

19,99 € 16,79 € -16 %

16,79

DUOFILM dermálny roztok 15 ml

Liek

Liek je roztok, určený na liečbu bradavíc lokalizovaných kdekoľvek na…

Skladom zajtra

8,19 €

8,19

OILATUM EMOLLIENT roztok 500 ml

Liek

Oilatum Emollient liek je kúpeľové aditívum (prísada do kúpeľa),…

Skladom zajtra

8,09 €

8,09

VULM Pasta s rybím olejom 250 mg/g 50 g

Liek

Pasta s granulačným, epitelizačným a mierne vysušujúcim účinkom.

Momentálne nedostupné

Lieky na bradavice - detailný popis

Často ale za bradavicu na našom tele označujeme niečo, čo bradavica nie je. Pod pojem bradavica niekedy chybne zahŕňame i materské znamienka, pehy, ekzém alebo kožné výrastky, ktoré s bradavicami nijako nesúvisia. Kožné výrastky ale môžu byť narozdiel od bradavíc signálom vážnych ochorení. Samotná bradavica naše zdravie neohrozuje, ale často obťažuje, dôležité je estetické hľadisko a pokiaľ je na nohách, spôsobuje nepríjemnú bolesť pri chôdzi.

Máte naozaj bradavicu?

Je ich niekoľko druhov, ale tzv. pravá bradavica je výrastok väčšinou červenohnedej farby, na povrchu drsnejší a mnohokrát je jeho podoba prirovnávaná ku karfiolu.

Vždy platí, že pokiaľ si nie sme istí, či sa jedná o bradavicu, je na mieste vyhľadať lekársku pomoc. I pre lekárov niekedy môže byť hľadanie správnej diagnózy bradavice orieškom.

Ako sa bradavica šíri

Pravá bradavica je nákaza, infekcia, ktorú „chytíme“ veľmi jednoducho. Najčastejší je prenos tesným kontaktom s človekom. Veľmi časté sú nákazy vo verejných bazénoch, saunách apod. Nákaza sa šíri i na našom tele. Veľmi často sa bradavice vyskytujú u detí. Infekcia preniká vtedy, keď je nejakým spôsobom porušená koža. Inkubačná doba je naozaj rôzna, môže to byť pár týždňov i viac než rok.

Aký lekársky zásah sa ponúka?

  • liečba tekutým dusíkom (tzv. krytoterapia či zmrazenie bradavice),
  • chirurgická liečba (vyrezanie, zoškrabnutie),
  • liečba laserom.

Domáca liečba

Osvedčené je potieranie lastovičníkom – je to väčšia vytrvalá rastlina, ktorá je u nás veľmi rozšírená, obsahuje tekutinu - mlieko, ktorým sa bradavice potierajú. Naše babičky používali tiež plátok cesnaku pokvapkaný octom, priložený a prelepený. Kto neholduje babským radám, rád siahne po osvedčených prípravkoch... na bradavice existujú tinktúry, ceruzky, krémy, spreje alebo roztoky.

Spýtajte sa lekárnika

Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním.

Zistiť viac