Obľúbené položky

Úvodná strana » Trápi ma » Kožné problémy » Pleseň, mykózy

Pleseň, mykózy

Plesne a mykózy sú proste všade. Môžu obťažovať i naše telo, bez toho, aby sme vedeli, ako sme k nim prišli. Najlepšie sa im darí tam, kde je väčšia vlhkosť a teplo. Nielen, že ich prítomnosť je veľmi nepríjmená, citlivejším ľuďom môže spôsobiť i nepríjemné reakcie organizmu.

Naše telo môže obťažovať niekoľko druhov mykóz

 • Najčastejšie sa kožné plesne objavujú na nohách - tá sa môže šíriť veľmi jednoducho, a to dotykom, nohy môžu mikózou začať trpieť i po dlhodobejšom pobyte v nepriedušnej obuvi. Najviac obťažuje nechty na nohách a býva urputným súperom. Našťastie existujú účinné zbrane v boji proti nim: jedna z nich si poradí i s nechtovou mykózou.
 • Kožna infekcia však môže trápiť nielen nohy, môže sa objaviť kdekoľvek na tele. Prostriedky na jej liečbu nám prinesú rýchľu úľavu i od nepríjemného pocitu pálenia a svrbenia, ktoré často tieto infekcie doprevádzajú.

Pocit pálenia a svrbenia v oblasti pošvy a okolia, bolesti pri pohlavnom styku, pálenie pri močení či atypický výtok, to všetko môže mať u žien na svedomí zápal, vyvolaná kvasinkami. Pokiaľ sa zrovna z akéhokoľvek dôvodu nemôžete dostaviť ku svojmu lekárovi, potom vám od týchto nepríjemností môže pomôcť osvedčený vaginálny krém alebo čípky.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • Chytrá huba Pythie Bio Biodeur 3x5g

  Chytrá huba Pythie Bio Biodeur 3x5g

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Použitie Bio prípravok  vhodný na starostlivosť o nechty a pokožku na nohách so sklonmmi k plesniam, zápachu a potivosti. Návod na použitie: 1. Snímeme šesťhranný uzáver a dolejeme vlažnú vodu, pretrepeme a suspenziu ďalej riedime do 2-3 I vlažnej vody. 2. Po dobu 40-60 minut umývame chodidlá a meziprstné priestory (čím dlhšia doba kúpela, tým zretelnejší účinok). 3. Nohy neutierame a necháme ich prirodzene uschnúť. 4. V roztoku namočíme tampón a vytrieme nosenú obuv. 5. Roztok ponecháme do druhého dňa, prilejeme cca 1 liter teplej vody (aby bol kúpeľ vlažný) a opakujeme body číslo 2-4, potom roztok vylejeme. 6. Po týždni opakujeme body 1-5. Príklad: Po a Ut, za týždeň Po a Ut, za týždeň Po a Ut. Aplikáciu je najlepšie vykonávať večer pred spaním. Návod na starostlivosť o nechty na nohách náchylné na mykózu: 1. Snímeme šesťhranný uzáver a dolejeme vlažnú vodu, pretrepeme a suspenziu ďalej riedime  do 0,05 l (nechty na jednej nohe) až 0,1 litru (pre nechty na dvoch nohách) vlažnej vody. 2. Zahustenú suspenziu rozdelíme na dve polovice. Jednu polovicu ponecháme na použitie na druhý deň. 3. Druhú polovicu nalejeme na vatu (tampón, gázu, z ktorej vytvoríme obklad na zabalenie nechta ) a s dostatočne nasiaknutou suspenziou (0,025 litra na jednu nohu) zabalíme nechty. Obklad priložíme tak, aby bol v styku aj s prstami zo spodnej strany. 4. Na nohu nasadíme mikroténové vrecko, oblečieme ponožku a necháme pôsobiť počas noci. 5. Úkony 3 a 4 opakujeme nasledujúci deň (na dva dny 1 ampulka). 6. Za dva týždne až mesiac opakujeme body 1-5. 7. Za ďalšie dva týždne až mesiac opakujeme body 1-5. Príklad: Po- Ut, za dva týždne až mesiac. Po- Ut,za dva týždne až mesiac Po- Ut. Na vytrenie obuvi sa používa zbytok rozriedenej suspenzie, ktorý zostane v nádobe, kde prípravok pripravujeme. Po dobu 12 hodín od jednotlivých aplikácii nepoužívame žiadne iné prípravky na ošetrovanie pokožky, okrem bežnej hygieny. Aplikáciu je najvhodnejšie vykonávať večer pred spaním. Príznaky Potivosť nôh, zápach nôh, macerácia medziprstnej pokožky nôh, zahnedlé a popraskané nechty na nohách, rozpraskané päty. Zloženie Ingredíens: silica, (BlO)Zea mays extrakt, + Pythium olígandrum

  15,37 €

 • IDELYN Beliema Effect 10 tabliet Zdravotnícky prostriedok

  IDELYN Beliema Effect 10 tabliet

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Beliema Effect je zdravotnícky prostriedok vo forme tabliet pre vaginálne použitie s obsahom živých acidofilných laktobacilov a kyseliny mliečnej. Urovaginálnej mikroflóra sa vyznačuje komplexným mikrobiálnym ekosystémom, ktorý vykazuje fyziologickú obranu proti baktériám a plesniam rodu Candida. Dôvody prečo Beliema Effect používať vhodný vo všetkých prípadoch dočasné zmeny vaginálnej flóry, spôsobené aj baktériami alebo kvasinkami môže prispieť k redukcii svrbenia, vaginálneho výtoku a zápachu obnovuje a udržiava fyziologické pH rozpúšťa sa počas niekoľkých minút vyvinuté v spolupráci s gynekológmi Kedy Beliema Effect aplikovať Beliema Effect môže byť použitý na liečbu výtoku s nepríjemným zápachom pri nešpecifické zápalu pošvy alebo po liečbe špecifického zápalu pošvy (Candida, Trichomonas, Mycoplasma, atď.) Chemoterapiou a antibiotikami ako doplnok antimikrobiálna terapia na obnovenie vaginálnej bakteriálnej flóry, a tým aj pre obnovenie fyziologických podmienok vaginálneho mikroprostredia. Zloženie vaginálne tablety Lactobacillus acidophilus (500 miliónov jednotiek tvoriacich kolónie), kyselinu mliečnu (15 mg titrovaných na 60%) a pomocné látky - manitol, zosieťovaná sodná soľ karboxymetylcelulózy, stearát horečnatý. Dávkovanie a návod na použitie Beliema Effect zdravotnícky prostriedok je použiteľný vo všetkých prípadoch dočasné zmeny vaginálnej flóry. Pre ďalšie informácie a návod na použitie si pozorne prečítajte písomnú informáciu. Odporúča sa použiť jednu tabletu lieku Beliema Effect, najlepšie večer pred spaním, po dobu 10 po sebe idúcich dní. Liečba sa začína desať dní pred začiatkom menštruačného cyklu a / alebo bezprostredne po jeho skončení. Podľa názoru lekára môže liečba pokračovať po dobu až dvadsiatich dní. Beliema® Effect je možné používať v opakovaných cykloch. Venujte zvláštnu pozornosť vyberaní tablety z obalu: netlačte na stred obale, pretože tableta sa vzhľadom k svojej veľkosti môže zlomiť. Pre správne a bezpečné vytiahnutie tablety mierne zatlačte na koniec obale alebo zatlačte na spodnú hliníkovú stranu blistra, vyberte nadvihnutím tabletu. Použite tabletu ihneď po vybratí z blistra. Na uľahčenie rýchlej rozpustenie musí byť tableta zavedená hlboko do pošvy. Odporúčané skladovanie Beliema Effect obsahuje laktobacily veľmi citlivé na teplo. Uchovávajte pri teplote do 25 ° C. Nevystavujte priamym zdrojom tepla a slnečnému žiareniu. Zabráňte kontaktu s vodou. Doba použiteľnosti sa vzťahuje k prípravku riadne ponechanému v uzavretých originálnych obaloch. Prečítajte si prosím starostlivo upozornenia a podrobnejšie informácie v príbalovom letáku. Balenie obsahuje 10 tabliet.

  11,29 €

 • ZÁSYP NA NOHY PEDIK DEO 100 G

  ZÁSYP NA NOHY PEDIK DEO 100 G

  Akcia Doručenie do Vianoc

  skladom

  Tento nový zásyp na nohy si zachováva štandardnú dobrú kvalitu Pediku sprotiplesňovou prísadou a naviac obsahuje ricinolen zinočnatý, to je látka, ktorá chemicky viaže pach, vznikajúci pri nadmernom potení nôh. Tento účinok je čisto chemický a nie je narušená prirodzená mikrobiálnu činnosťpokožky. Zásyp má príjemnú levanduľovú vôňu.

  1,23 € -23% 1,59 €

 • Zásyp s aktívnym striebrom 120ml

  Zásyp s aktívnym striebrom 120ml

  Akcia Doručenie do Vianoc

  skladom

  Aktívne striebro obsiahnuté v zložke ANSILVER?  dlhodobo obmedzuje zápach nôh a rast plesní. Použitie: - priamo na nohy - do obuvi - do ponožiek Produkt je určený aj na udržiavanie čistoty vnútorných povrchov všetkých druhov obuvi, ich konzerváciu počas skladovania, odstránenie nepríjemného zápachu už používanej obuvi alebo zabráneniu vzniku zápachu pri novej obuvi. Môže byť takisto použitý do všetkých druhov rukavíc. Ich vysypaním je dosiahnutý suchý pocit pokožky aj pri dlhodobej práci napríklad v gumených rukaviciach. Môže sa používať aj priamo na pokožku nôh a rúk, do podpazušia, pod prsníky a na všetky miesta tela, ktoré sú silno namáhané potením a slabým odvetraním. Zloženie (INCI):Talc, Zinc Oxide, Zinc Stearate, Aluminium Oxide, Silver Chloride, Silica, Fragrance.

  2,29 € -31% 3,30 €

 • FONGEX 200ML

  FONGEX 200ML

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  FONGEX 200ML Protiplesňový a protibaktericidný prací prostriedok eliminuje zárodky plesní zabraňuje recidívam pôsobí baktericidne V priebehu plesňových kožných ochorení dochádza tiež ku kontaminácii prádla (ponožky, spodné prádlo) plesňovými zárodkami. Pretože moderné tkaniny sa nedajú vyvárať, ostávajú zárodky plesne pri normálnom pracom programe (30°- 60°C) naďalej v textíliách a ak perieme kontaminované prádlo spolu s ostatným prádlom, rozšíri sa i tam. Pokiaľ nedôjde k záhube plesňových zárodkov, ostáva i po úspešnom vyliečení kožného ochorenia riziko opakovanej nákazy. Preto je dôležité ošetriť v priebehu terapie i postihnuté textílie. Fongex je novovyvinutý špeciálny prací prostriedok so širokým spektrom (anti-fungicidných účinných látok). Na rozdiel od bežných pracích prostriedkov Fongex eliminuje plesne a baktérie v prádle a zabraňuje tak recidívam. Upozornenie: V záujme úspešnej a rýchlej liečby plesňových kožných ochorení sa doporučuje používať Fongex už od prvého výskytu ochorenia. Po vymiznutí vonkajších známok ochorenia pokožky je treba používať Fongex na pranie ešte najmenej 2 týždne, aby prišlo k úplnému zahubeniu plesňových zárodkov. Fongex je vhodný na ručné pranie i na pranie v práčke a dá sa použiť i na pranie chúlostivých tkanín. Oživuje tkaninu a dodáva jej príjemnú vôňu. Fongex dobre znáša pokožka a v prírode dochádza k jeho úplnému biologickému odstráneniu.

  8,77 € -3% 9,05 €

 • PYTHIE BIODEUR PREVENT TBL EFF 3X3G

  PYTHIE BIODEUR PREVENT TBL EFF 3X3G

  Akcia Doručenie do Vianoc

  skladom

  Biologický přípravek vhodný pro péči o pokožku na nohách se sklonem k plísním, pro péči o nohy se sklonem k zápachu a potivosti. Použití: 1. Do vaničky (umyvadla) napustíme 2 litry vlažné vody (cca 34°C teplé). V této vodě necháme rozpustit šumivou tabletu. 2. Po dobu 40-60 minut omýváme chodidla a mezi prstní prostory (čím delší doba koupele, tím zřetelnější účinek). 3. Nohy neosušujeme a necháme je přirozeně oschnout. 4. V roztoku namočíme tampón a vytřeme nošenou obuv. 5. Roztok ponecháme do druhého dne. 6. Druhý den přidáme 1l teplé vody, aby teplota lázně byla cca 34°C . 7. Po dobu 40-60 minut omýváme chodidla a mezí prstní prostory (čím delší doba koupele, tím zřetelnější účinek). 8. Nohy neosušujeme a necháme ji přirozeně oschnout. 9. V roztoku namočíme tampón a vytřeme nošenou obuv. 10. Roztok vylijeme. 11. Po týdnu opakujeme s další tabletkou body 1-10. 12. Po týdnu opakujeme s další tabletkou body 1-10, příklad: Po a Ut, za týden Po a Ut, za týden Po a Ut. Aplikaci je nejlépe provádět večer před spaním. Na vytření obuvi se používá zbytek rozředěné suspenze, který zůstane v nádobě, kde přípravek připravujeme. Po dobu 12 hodin od jednotlivé aplikace nepoužíváme žádné jiné přípravky k ošetřování pokožky, kromě běžné hygieny. Dvoudenní aplikace z jedné dávky, po týdnu opakovat a ještě jednou opakovat. Preventivní dvoudenní aplikace je možné provádět jedenkrát za měsíc. Pomáhá při: Zápach nohou, potivost nohou, macerovaná pokožka v meziprstí, popraskané plosky a paty. Přípravek mohou používat děti, diabetici, gravidní ženy nebo osoby s narušenou imunitou. Výrobek uložit v suchu při pokojové teplotě 15-26°C a relativní vlhkosti do 40%. Upozornění: Uchovávejte mimo dosah dětí. Není určeno pro orální užití. Složení Originální kompozice mikroorganismů s dominantním zastoupením mikromyceta Pythíum oligandrum v suché směsi s inertním nosičem.

  12,18 € -26% 16,40 €

 • BIODEUR NECHTY A POKOŽKA NOHY 1G

  BIODEUR NECHTY A POKOŽKA NOHY 1G

  Akcia Doručenie do Vianoc

  skladom

  Mykózy na nohách, zápach nôh BIODEUR dezodorant je ekologicky čistý kozmetický prípravok obsahujúci Múdru hubu (Pithium Oligandrum) s antimykotickým účinkom, ktorý spoľahlivo zamedzuje zápachu nôh, obmedzuje potivosť a má výrazné antimykotické vlastnosti na pokožku, medzi prstami a pod nechtami. Nie je aromatizovaný a jeho jednoduchá, spoľahlivá a osviežujúca aplikácia, uľahčuje život deťom, tehotným ženám, ľuďom trpiacim cukrovkou alebo po chemoterapii, HIV pozitívnym, ľuďom s onemocnením vnútorných orgánov, či nedokrvením končatín... Prípravok je dodávaný v suchej zmesi s inertným nosičom, kde účinnou látkou je originálna kompozícia mikroorganizmov s dominantným zastúpením mikromycélia , ktorý mykoparaziticky eliminuje vláknité mikromycélie např. Trichophytum rubrum, Scopulariopsis brevicaulis a ďalšie patogénne druhy, do ktorých mycélia penetruje svojimi parazitickými hyfovými vláknami a čerpá pre svoju výživu N a C. Táto antagonistická mikromycélia eliminuje tiež kvasinkový organismus Candida albicans, z jeho tuku čerpá steroly pre svoji zvýšenou fruktifikáciu a vlastný reprodukčný proces. Táto kompozícia mikroorganizmov na podklade výživovej a priestorovej kompetície vytlačuje z priestoru na nohách patogénnu mikroflóru. Po splnení tejto úlohy mizne z tejto lokality a uvoľňuje sa priestor pre znovuosídlenie tzv. normálnej mikroflórou. Mykózy nôh BIODEUR- mykoparaziticky eliminuje vláknité mikromycety a kvasinkové organizmy na pokožke nohou a pod nechtami. Obmedzuje potivosť, odstraňuje zápach. Aplikácia: oplachom nôh alebo zábalom nechtov Zásah proti: pachovým symptómom, hidrotickým stavom, kvasinkám a dermatofytickým hubám na pokožke a v medziprstovom priestore. Návod: 1. Ampulku prepichneme víčkom a otvorom nasajeme vlažnú vodu, pretrepeme a suspenziu ďalej riedime do 2-3 l vlažnej vody. (Obsah sáčku rozmiešame v malom množstve vlažnej vody a ďalej riedime do 2-3 litrov vlažnej vody.) 2. Po dobu 20-40 minút omývame chodidlá a medziprstné priestory (čím je dlhšia doba kúpeľa, tým je zreteľnejší účinok). 3. Nohy neutierame a necháme prirodzene uschnúť. 4. V roztoku namočíme tampón a vytrieme nosenú obuv. 5. Roztok ponecháme do druhého dňa a opakujeme body číslo 2-4, potom roztok vylejeme. 6. Po šiestich dňoch opakujeme body 1 - 5. 7. Po nových šiestich dňoch opakujeme body 1 - 5. Príklad: Zásah proti rozvinuté onychomykóze Po a Ut, za týždeň Po a Ut, za týždeň Po a Út. Aplikáciu je najlepšie prevádzať večer pred spaním. 1. Ampulku prepichneme víčkom a otvorom nasajeme vlažnú vodu, pretrepeme a suspenziu ďalej riedime do 0,05 litru vlažnej vody. (Obsah sáčku rozmiešame v malom množstve vlažnej vody 0,05 litru.) 2. Zahustenú suspenziu nalejeme na vatu (tampón, gázu, z ktorej vytvoríme obklad na zabalení nechtov )a s dostatočne nasatou suspenziou (0,025 litru na jednu nohu či ruku) zabalíme nechty. Obklad priložíme tak, aby bol v styku aj s prstami zo spodní strany. 3. Na nohu (ruku) nasadíme mikrotenový sáčok, oblečieme ponožku a necháme pôsobiť po celú noc. 4. Úkony 1 - 3 opakujeme po dobu dvoch po sebe nasledujúcich dní (na dva dni 1 ampulka). 5. Za dva týždne opakujeme body 1 - 4. 6. Za ďalšie dva týždne opakujeme body 1 - 4. Príklad: Po - Ut, za dva týždne Po - Ut, za dva týždne Po – Ut Upozornenie: Po úspešných aplikáciách dochádza v niektorých prípadoch k rozpadu napadnutých častí nechtu! Od nechtového lôžka však odrastá zdravý necht! Na vytrenie obuvi sa používa zbytok rozriedenej suspenzie, ktorý zostane v nádobe, v ktorej prípravok pripravujeme. Po dobu aplikácie nepoužívame iné prípravky k ošetrovaniu nôh. Ako Biodeur účinkuje? Biodeur je na trhu uvádzaný ako prírodný kozmetický preparát, obsahujúci originálnu aktívnu kompozíciu mikroorganizmov, ktorá účinne pôsobí na vláknité parazitické huby (pliesne) a kvasinky vyvolávajúce ochorenia kože. Mikroorganizmy v prípravku Biodeur prenikajú svojími vláknami do buniek parazita a čerpajú z neho pre svoju výživu potrebné látky. Na podklade výživovej a priestorovej kompetície tak vytlačujú z priestorov na nohách patogénne kožné huby. Podstatou účinnosti prípravku je produkcia enzýmov a parazitovanie na pliesňových chorobách. Medzi tým ďalšie zložky preparátu pomáhajú vo vysúšaniu nôh potlačením ich potivosti. Po splnení tejto úlohy mizne z tejto lokality a uvoľňuje sa priestor pre znovuosídlenie tzv. normálnou mikroflórou. Zlepšuje stavy pachových symptómov, hyperhidróz a na povrchu kože obmedzuje v propagácii vláknité druhy húb a kvasinky. Výsledný efekt tak závisí už len na dodržaní aplikácie a časových intervaloch medzi nimi. Príčiny vzniku mykóz nôh Spoločným menovateľom pre naštartovanie vlastného mykotického ochorenia je nosenie nepriedušnej, alebo málo priedušnej obuvi, potenie nôh a nedostatočná starostlivosť o takto zaťažované chodidlá. Vlhké zaparenie, macerácia kože a mechanická mikrotraumatizácia , spoločne s pomnožením fekálnej mikrobiálnej flóry zvlášť Gr- baktérií, tak vedľa nepríjemných pachových vnemov pripravuje tiež vhodné prostredie pre uplatnenie mikroskopických hub. Pokiaľ sa tomuto stavu nevenuje dostatočná pozornosť, môže v ďalšom období dôjsť aj k postihnutiu nechtových platničiek. Osoby postihnuté dermatomykózami nôh sa nájdu v dosť veľkých počtoch. Podľa rozsiahlej štúdie z posledných rokov sa zistilo, že len v SR trpí mykotickým postihnutím nôh viac než 60 % dospelej populácie s medziročným nárastom 2,5 – 8 %. Pokiaľ ide o pliesňové postihnutie nechtovej platničky, to sa vyskytuje zhruba u 2,5 % populácie, čo predstavuje najmenej 50 % všetkých onemocnení nehtov a nie je to považovať len za kozmetický problém. Postihnutí ľudia sú sužovaní značným počtom recidív, prejavy môžu byť veľmi bolestivé a svojími dôsledkami viesť dokonca i k psychickým traumám a výraznému obmedzeniu kvality života. Zhoršuje sa manuálna zručnosť alebo mobilita, sťažuje výkon niektorých povolaní, je obmedzená realizácia určitých rekreačných aktivít. Onemocnenie ďalej zhoršuje sociálne kontakty, prináša zníženú sebaistotu, strach z rozšírenia nákazy na ďalšie prsty alebo z jej prenosu na ostatných členov rodiny, vrátane detí nebo vnúčat. Kde sú riziková miesta k nákaze infekciou? Z epidemiologického hľadiska väčšina postihnutí nôh má svoj pôvod v zanedbané, nebo prehliadnutej mykotickej infekcii práve meziprstových priestoroch. Mnoho mužov si toto onemocnenie prináša zo základnej vojenskej služby , ďalší sa môžu nakaziť nosením cudzej obuvi (návštevy), na rohožiach v spoločných umyvárňach či sprchách, na kúpaliskách, na kobercoch v hotelových izbách apod.. . Paradoxne sa tak môže jednať tiež o stavy z „posadnutosti zo zdravého života“, privádzajú stále väčšie počty ľudí do bazénov, sáun a ďalších športových zariadení. Ani rozpálená sauna však nemusí byť zárukou mykologicky čistého a zdravého prostredia . Kdy používat BIODEUR? Prípravok je možné použiť už pri náznakoch pachových, hyperhidrotických (nadmerná potivosť - primerané potenie je zdravé a žiadúce) a mykotických ťažkostiach, kde k obmedzeniu zápachu a potivosti dochádza po jeho použití až v 100%. Rýchle sa tiež zastavuje rozvoj a šírenie mykózy na chodidlách, v medziprstovom priestore a koži nôh i v topánkach. Pri nepríjemnom odere starších nebo športových topánok. Pri dlhodobom nosení uzavretej obuvi. Po návšteve rizikových miest, kde sa najčastejšie šíria mykózy. Aktivácia BIODEURU Biodeur je mikroflóra dodávaná v suchej zmesi s inertným nosičom. Biodeur sa aktivuje pri styku s tekutinou (vodou) a jeho pôsobnosť je podmienená prítomnosťou patogénnych pliesní alebo kvasiniek. Bez prítomnosti nežiadúcich pliesní alebo kvasiniek zaniká. Výhody prípravku BIODEURU Biodeurem sa nie je možné predávkovať. Je na vonkajšie použitie, jeho lokálne nasadenie nie je závislé na kvalite krvného obehu v mieste pôsobenia. Prípravok je založený na biologickom procese existujúcom v prírode už stovky rokov. Jeho živé zložky priamo parazitujú na patogénnych pliesňach a kvasinkách, iný živný substrát nie sú schopné využívať, nemôžu preto ohrozovať ľudský organizmus. Vďaka jeho biologickej podstate nevznikajú tiež pri použití prípravku žiadne rezistencie a je účinný prakticky na celé spektrum vyvolávateľov kožných mykóz človeka. 1. desaťročná skladovateľnosť ekologického prípravku 2. jednoduchá príprava k použití 3. rýchla a účinná aplikácia. 4. použitie pri náznakoch pachových, hyperhidrotických a mykotických ťažkostiach. 5. vysoká a rýchla účinnosť proti zápachu až 100% (záleží na dĺžke času a správnosti aplikácie). 6. účinnosť proti Tinea pedis, Tinea unguium 7. výrazné obmedzenie hyperhidrotických stavov až 100% ( záleží na dĺžke a správnosti aplikácie). 8. vysoká a rýchla účinnosť proti pliesňam a candidám na chodidlách, v medziprstových priestoroch a na koži až 100% ( záleží na dĺžke a správnosti aplikácie). 9. možnosť použitia prípravku aj pri zasiahnutí jediného nechtu. 10. samovoľné odstraňovanie ztvrdnutej kože z nôh. Obmedzenie a úprava tvorby zrohovatenej pokožky. 11. využívanie preparátu k odstraňovaniu zápachu a mykóz z nosenej obuvi. 12. Pri používaní prípravku nebolo zistené vyvolávanie vedľajších reakcí. 13. prípravkom sa nie je možné predávkovať. 14. lokálne nasadenie prípravku nie je závislé na krvnom obehu. 15. existujúci proces overený v prírode veky. 16. je na vonkajšie použitie, preto nepoškodzuje dôležité ľudské orgány (ľadviny, pečeň...) 17. po tridsiatich rokoch výskumu nie je zaznamenané, že by parazitoval na ľudskom tele. 18. odoberá živiny patogénom ,až ich úplne vyťaží z miest, kde je nasadený a potom bez ďalších živín sám zaniká. 19. priamo parazituje na patogénoch (pliesňach, kvasinkách), preto nevznikajú rezistencie. 20. mikrobiálny prípravok, ktorý nie je pre ovzdušie, rastliny, zvieratá alebo človeka patogénny ani nijak škodlivý. 21. balení, ktoré je vždy po ruke. Kto môže prípravok BIODEUR používať? deti tehotné ženy ľudia trpiaci cukrovkou ľudia so žltačkou alebo po chemoterapii ľudia s oslabenou imunitou ľudia s onemocnením vnútorných orgánov, či nedokrvením končatín... ostatní Výrobok skladovať v suchu pri izbovej teplote 15-25 C a relatívnej vlhkosti 40% Upozornenie: Skladujte mimo dosah dětí. Ingredience (Ingredients): Silicia,Panicum miliaceum,Chromista-(Stramenopila) Balenie: 1x1g Najčastejší pôvodcovia nepríjemných postihnutí nôh: V Európe sú najčastejší pôvodcovia ťažkostí na nohách v percentách: Trichophyton rubrum 85% Trichophyton mentagrophytes 10-12% Epidermophyton floccosum 3% Candida albicans 3% Anketové overovanie účinnosti mikroflóry obsiahnutej v prípravku Biodeur pod odborným vedením kožných špecialistov v ordináciách na klinikách a v nemocniciach preukázalo tieto výsledky:  Zhojenézlepšenénezlepšené Pachové symptomy78,6%19%2,4% Hidrotický syndrom67,4%27,9%4,7% Dermatomykóza(*82,8%7,2%- Onychomykóza15,9%68,2%15,9% (*…………Tinea pedis, Tinea interdigitalis Onychomykóza hodnotenie 16 mesiacov po začatí aplikačnej kúry Pre spokojnosť je dôležité: 1) osobná hygiena 2) vlastné hygienické pomôcky 3) používanie vlastnej vhodnej obuvi (pri papuče), ktorá neobsahuje patogény 4) dbať zvýšenú pozornosť po návštevách, kde by sa mohli patogény vyskytovať Pri overovacích klinických testoch bolo preukázané, že Biodeur dezodorant zlepšuje stavy, alebo celkovo odstraňuje z povrchu kože a pod nechtami tieto druhy húb a kvasiniek: Trichophyton rubrum Trichophyton mentagrophytes Scopulariopsis brevicaulis Microsporum gypseum Microsporum canis Trichosporon sp. Candida albicans Candida parapsilosis i jiné Candidy (Candida species) Alternaria alternata (Dematiaceae) Phoma sp. (Sphaeropsidales) Cladosporium cladosporioides

  4,98 € -35% 7,70 €

 • TOP GOLD MYKOS 130 20ML

  TOP GOLD MYKOS 130 20ML

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Intenzívna starostlivosť o nechty s protiplesňovými zložkami prírodného pôvodu posilňuje odolnosť proti napadnutiu plesňami pôsobí proti plesni a napomáha zlepšovať stav nechtov Spôsob použitia: Prípravok na starostlivosť o nechty pôsobiaci proti plesniam sa má nanášať 2x denne (ráno a večer) na celú plochu nechtu. Prípravok sa môže používať tiež na prevenciu nechtových mykóz. Odporúča sa používať po návšteve spoločenských zariadení (kúpeľe, sprchy, bazény a pod) , kde si nie ste istý poskytovanou hygienickou úrovňou. Vysoká koncentrácia účinných prírodných látok môže prechodne ovplyvniť farbu nechtov.

  8,96 € -7% 9,60 €

 • FOOTEE sprej proti pocení a plísni 115ml

  FOOTEE sprej proti pocení a plísni 115ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Popis: Účinně snižuje nadměrné pocení nohou, osvěžuje nohy a chrání je před výskytem plísním.Sprej osvěžuje nohy, chrání je proti plísňovým infekcím. Aplikujte na omyté nohy.

  2,64 €

 • ENERGY Protektin 50 ml

  ENERGY Protektin 50 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom 3 - 5 ks

  Protektin je bioinformační širokospektrální regenerační krém s vyváženým bylinným komplexem a vysokým obsahem termální vody vřídla Podhájská. Ovlivňuje a harmonizuje především energetickou dráhu jater, žlučníku, žaludku, sleziny, řídící , opasku, jangovou pojivovou a tím i stavy spojené s disharmonií těchto drah. Doporučujeme kombinaci s přípravkem Regalen, Renol a King Kong firmy Energy. Použití : na ekzematickou a problematickou pokožku se sklonem k tvorbě vyrážek,   zejména při akné, lupence, lišejích, oparech, alergických vyrážkách, zánětlivých stavech kůže a při špatně se hojících ránách.   zklidňuje kůži při svědění a preventivně brání rozvoji plísní   doplněk při léčbě vitiliga (výpadek kožního pigmentu)   ochrana kůže vůči různým druhům záření, například při ozařování u onkologicky nemocných pacientů a při návštěvě solárií   bolesti břicha v horní třetině způsobené problémy s játry, žlučníkem, žaludkem, slezinou a slinivkou - natírat bolestivá místa   nadýmání (meteorisus), kojenecké koliky – krémem jemně masírovat bříško  

  12,15 €

 • Urgo sprej mykoza 3 v 1 - 150 ml

  Urgo sprej mykoza 3 v 1 - 150 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  URGO mykóza - ochrana pred vznikom plesňového ochorenia nechtov a medziprstie.(onychomykóza a atletická noha), aplikuje sa priamo na chodidlá a do topánok. URGO mykóza 3 účinky v 1 - Fungicíd, Antiperspirant, Dezodorant.

  7,34 €

 • Bio Block protiplesňový prášok-nehty na rukách 3x0.1g

  Bio Block protiplesňový prášok-nehty na rukách 3x0.1g

  Akcia Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Mykóza na rukách, pod nechtami BIO BLOCK - biologický prípravok obsahujúci Múdru hubu (Pythium Oligandrum) vhodný pre starostlivosť o nechty na rukách so sklonom k mykotickým onemocneniam (pliesne a kvasinky prevažne rodu Candida). Obmedzuje bolesť, podporuje prirodzený rast a vzhľad nechtov, obmedzuje ich lámavosť a zachováva prirodzený lesk. Rozkladá nárast zhrubnutých nechtov spôsobených hubovými mikroorganizmami. Z nechtov sa nemusí odstraňovať farba, pilovať alebo strhávať ich. Rýchla a účinná záchrana pri onychomykózach na rukách. Obsah balenia: 3x0,1g + gumový prst. príbalový leták s návodom na použitie Aplikácia: 0,1g prvý deň dve hodiny, 0,1g druhý deň dve hodiny, opakujeme po mesiaci, ďalšie opakovanie po ďalšom mesiaci. Návod: 1. Do špičky gumového návleku na prst vysypeme obsah jednej ampulky. 2. Určený prst navlhčíme vo vlažnej vode a vsunieme do gumového návleku. 3. Prípravok necháme pôsobiť po dobu 2 hodín (pri škrtení gumového prstu odstránime koniec zrolovanej časti). 4. Druhý deň opakujeme body 1, 2 a 3. 5. Po tridsiatich dňoch (jeden mesiac) opakujeme body 1, 2, 3 a 4. 6. Po ďalších tridsiatich dňoch opakujeme body 1, 2 ,3 a 4. Pod dobu aplikácie nepoužívame iné prípravky k ošetrovaniu nechtov. Po úspešných aplikáciách dochádza v niektorých prípadoch k rozpadu napadnutých častí nechtu! Od nechtového lôžka však vyrastá zdravý necht.

  9,91 € -30% 14,17 €

 • BIOMYCOSIN BERCOVÉ VREDY A PRELEŽANINY 10 G

  BIOMYCOSIN BERCOVÉ VREDY A PRELEŽANINY 10 G

  Akcia Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  BIOMYCOSIN - biologický prípravok s antimikotickou prísadou obsahujúci Múdru hubu (Pythium Oligandrum). Vhodný pre potlačenie nepriaznivého mikrobiálneho osídlenia rán kože pri preležaninách a bercových vredoch a pre stimuláciu ich hojenia. Obsah balenia: 1x10g príbalový leták s návodom na použitie Aplikácia: pri ťažkostiach Návod: Do 250ml fyziologického roztoku vsypeme obsah Biomycosinu, dôkladne pretrepeme a necháme 5 minút aktivovať. Injekčnou striekačkou nasajeme 60ml a zmiešame ich s vodou pre oplachy okolí rán (používame nádobu pre oplachy, bez chemických zbytkov). Náchylné miesta oplachujeme podľa bežnej praxe, neosušujeme, necháme ich prirodzene uschnúť. Oplachovaciu vodu vypustíme do odpadu. Aplikujeme pri bežnej rannej a večernej toalete dva dni v kuse (4 aplikácie z jedného balenia). O týždeň ďalšia dvojdenná kúra. Ďalej podľa potreby. Namočenou gázu v roztoku môžeme použiť pre obklady okolia rán. Po dobu 12 hodín od jednotlivého kúpeľa nepoužívame žiadne iné prípravky k ošetrovaniu pokožky. Používame nádoby pre oplachy zbavené chemikálií.

  21,43 € -30% 30,60 €

 • Biomedica Devilan zásyp 20 g

  Biomedica Devilan zásyp 20 g

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Devilan zásyp se používá k péči o pokožku se sklonem k plísním, zejména mezi prsty na nohou. Brání nadměrnému pocení a zápachu nohou. Použití Postižená místa nejprve dobře omyjte a osušte a poté zasypte přiměřeným množstvím přípravku. Používejte 1-3x denně. Biomedica tip Pro další péči o nohy můžete použít Balzám na nohy, Sprej na nohy, Kosmetický parafín, Septonex, Sprint. Složení Talc, Kaolin, Zinc Oxide, Zinc Stearate, Zinc Undecylenate, Chlorhexidine diglukonate, Parfum. Balení Plastová dóza 20 g.

  4,63 €

 • HERBATA Květ sedmikrásky bal.50g

  HERBATA Květ sedmikrásky bal.50g

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Užití Sedmikráska podporuje vykašlávání, působí protizánětlivě, svíravě a hojivě. Osvědčila se při zánětech močových cest a při zánětu ledvinových klubíček. Zevně ve formě koupelí se užívá při různých kožních chorobách jako jsou ekzémy, lupénka, lišeje, vyrážky či akné a taktéž na špatně se hojící rány. Působení sedmikrásky je velmi mírné a nenápadné, proto se uplatňuje zejména ve směsích, kam se často přidává "jen" pro zlepšení jejich vzhledu. Dávkování 3 lžičky drogy vhodíme do 1 l vařící vody a necháme přejít var. Na 15 minut odstavíme. Popíjíme přes den 2 šálky. Při onemocnění dýchacích cest pijeme teplý, jinak vlažný nebo studený. Příznaky Ekzémy, kožní vyrážky, lišeje, zánět močových cest, zánět ledvin, zvýšení látkové výměny v játrech, žlučníku a slezině, proti zimničné horečce, při chřipce, při vodnatelnosti a otocích, při chronických onemocněních dýchacích cest, při kašli. Sedmikráska Vytrvalá bylinka domovem v Evropě. Zdomácněla i v Severní Americe a na Novém Zélandě. U nás je hojná na mezích, trávnících, příkopech, u cest a na pastvinách. Vytrvalá, až 25 cm vysoká bylina. Lodyha přitiskle chlupatá, bezlistá, pouze s jedním květem. Listy v přízemní růžici, úzce obvejčité až kopisťovité, vroubkované, jednožilné, zúžené v široký řapík. Úbor 1 až 3 cm v průměru, jazykovité květy bílé až růžové, na špičce často červené, četné, terčovité květy žluté. Plodem je nažka asi 1 mm dlouhá. Složení Obsahuje saponiny, třísloviny, hořčiny, silici, sliz, minerální látky, pryskyřice, organické kyseliny, flavonoidy, inulin.

  1,99 €

 • Biomedica Devilan Spray na nohy 150 ml

  Biomedica Devilan Spray na nohy 150 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Devilan spray na nohy sa používa k starostlivosti o pokožku so sklonom k plesniam či zvýšenému poteniu. Vďaka vhodne zvolenej receptúre napomáha stará o zdravé a krásne pokožku nôh. Spray obsahuje antimikrobiálne prísady chlórhexidínu diglukonát a čistý olej z austrálskeho čajovníka farmaceutickej kvality, ktore z neho robia prostriedok vhodný na starostlivosť o nohy v prostredi so zvýšeným výskytom kvasiniek a plesní. Návod na použitie Pred použitím sme zabezpečili. Ráno nastriekať na chodidle ai Medzi prstami, prípadne na postihnuté místa. Pre kompletné Péče odporucam používa ai Devilan balzam na nohy či Devilan zásyp. Skladovanie Chráňte pred svetlom. Skladujte pri teplote do 25? C, mimo dosahu detí. Zloženie Alcohol Denat., Aesculus hippocastanum Extract, Glycerin, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Lavandula Angustifolia Oil, Polysorbate 80, Chlorhexidine Digluconate, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Eugenia Caryophyllus Leaf Oil, Cymbopogon Flexuosus Herb Oil. Obsah 150 ml

  5,80 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam