Úvodná strana Trápi ma Kožné problémy Pľuzgiere

Pľuzgiere

Prichádzajú väčšinou bez varovania. Bolia, obťažujú a niekedy je boj s nimi dlhý. Pľuzgiere. Nezvaní hostia sa objavujú v podstate kdekoľvek na tele. Vieme veľmi dobre, ako bolia strhnuté pľuzgiere, vieme, ako bolia mokvajúce pľuzgiere, ale myslite i na to, že pľuzgier vlastne chráni vzniknutú ranu. Pôvody pľuzgierov sú rôzne. Nové topánky, štipnutie, spálenie, extrémne teploty, chemikálie alebo nákaza. Vznikne silne otlačené alebo spálené miesto, kde sa vrchná vrstva koža oddelí od podkladu a naplní sa tekutinou. A pľuzgier je na svete.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Pľuzgiere - detailný popis

Liečba pľuzgierov

Prepichnúť alebo nechať byť? Obe riešenia majú svojich zastáncov i odporcov. Proti prepichnutiu svedčí fakt, že infekcia je nevyspytateľná a môže zaútočiť kedykoľvek. Keď už chcete pľuzgier prepichnúť, postupujte opatrne a potom vytlačte tekutinu. Čím „sterilnejšie“ postupujete, tým menej riskujete infekciu. Potom je dobré prikryť prasknutý pľuzgier náplasťou, použite vodeodolnú účinnú náplasť, ktorá je odolnejšia i proti strhnutiu či odreniu.

Strhnutý pľuzgier je bezbranná rana, ktorú ošetriť jednoducho musíte. Inak z obyčajného strhnutého pľuzgiera môžete riskovať i veľmi vážne ohrozenie tela infekciou.

Domáca munícia proti pľuzgierom

  • Hemagel – favorit, ktorý urýchli hojenie.
  • Kalciová masť – výborná masť, ktorá ošetrenie pľuzgiera urýchľuje, opätovne regeneruje.
  • Nezabudnite na kvalitné náplaste na pľuzgiere.

Pľuzgiere na jazyku

Medzi veľmi špecifické pľuzgiere patria tie na jazyku. Príčinou vzniku býva vírus herpes simplex, ale pľuzgiere na jazyku poznáme i po požití horúceho jedla alebo ako reakciu na nejakú potravinu. Ako prvá pomoc funguje výplach studenou vodou, slanou vodou alebo ústnou antibakteriálnou vodou. Iste poznáte tiež tzv. „fialku“, čo je genciánová violeť. Pomôže tiež tee tree oil či masážny roztok na ďasná

Babské rady na pľuzgiere

  • Ústna voda – vraj stačí len 3x denne potrieť vatičkou pľuzgier a hojenie sa urýchli.
  • Zubná pasta – vraj pomáha a pľuzgiere vysušuje, môže ale tiež v niektorých prípadoch spôsobiť pálenie a alergickú reakciu.
  • Alkohol – vraj stačí namočiť kúsok látky do alkoholu, oviazať a nechať cez noc.
  • Skorocel v topánke – vraj, keď dáme do topánky list skorocelu, netlačí a bráni vzniku pľuzgierov a keď už je pľuzgier prasknutý, skorocelové listy ho dokážu vysušiť.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika