MojaLekáreň.sk

Vitiligo a pigmentácia

FS Stem cells pigment serum 30 ml

FS Stem cells pigment serum 30 ml FS Stem cells pigment serum 30 ml

Doprava zadarmo

Prípravok cielene a veľmi šetrne pôsobí na poruchy pigmentácie a na…

Na sklade

41,39 €

Vitiligo a pigmentácia

Vitiligo (latinsky vitiligo vulgaris) je neinfekčná kožná porucha, kedy DOCHÁDZA ku strate melanocytov - buniek tvoriacich kožný pigment (melanín). U chorého sa prejavujú svetlé škvrny nepravidelných tvarov na kožu, najčastejšie okolo prstov, úst, očí, genitálií, kĺbov, triesel a tváre.

Vitiligo je autoimunitná porucha prejavujúca sa príliš silnou imunitnou reakcií v koži. Biele krvinky likvidujú nielen vírusy alebo nádory, ale aj vlastné pigmentové bunky. Prejavuje sa teda hromadením cytotoxických T-lymfocytov na rozhraní pigmentovanej a depigmentovanej kože a ich infiltráciou do pigmentovanej časti kože ničiacej melanocyty a rozširujúcej depigmentované plochy.

Touto poruchou trpí 0,38 až 4% populácie [4], teda v Slovenskej republike 38-400 tisíc osôb, jedná sa teda o pomerne rozšírený problém. Len v Spojených štátoch amerických je postihnutých týmto ochorením približne 2-5 miliónov ľudí, na celom svete je to potom 40-50 miliónov. [5] U väčšiny chorých sa prvýkrát prejaví vo veku 20-30 rokov. U chorých sa ložiská môžu ďalej rozširovať po celom tele. Dodnes nie je liečiteľná. U časti chorých už súčasná medicína dokáže vytvorené ložiská čiastočne repigmentovať. Nemožno ale zaručiť, že po zvyšok života nevzniknú nové.

  • Lokalizované vitiligo sa vyskytuje samostatne alebo viacpočetne, avšak postihuje relatívne malý okrsok kože, ktorý je nervovo zásobovaný z určitej časti miechy (z jedného dermatomu).
  • Generalizované vitiligo postihuje veľkú časť tela, najmä tváre a končatín. Univerzálny typ postihuje kožu celého tela, môže byť prítomných niekoľko málo ložísk zvýšenej pigmentácie.
  • Od albinizmu sa líši neprítomnosťou postihnutia očí (tu pigment teda je prítomný a chorý má normálnu farbu dúhoviek). Zmiešaný typ je určitým variantom predchádzajúcich.

MojaLekáreň.sk ponúka prípravky na pigmentové škvrny a vitiligo

Na MojaLekáreň.sk nájdete:

  • krémy - prípravky na zosvetľovanie benígnych pigmentových škvŕn.
  • séra - účinne redukujú tmavé škvrny a bránia ich opakovanému výskytu.
  • gély - napomáhajú obnoveniu prirodzenej pigmentácie v bunkách pokožky postihnutých vitiligom a zabraňujú progresii tohoto ochorenia.
  • emulzie - emulzie s kmeňovými bunkami na zosvetlenie pigmentácie.

Doplnkové produkty

Momentálne najsilnejší a najznámejší antioxidant je chlorella, ktorej sa pripisuje veľké množstvo pozitívnych účinkov na náš organizmus. Kvalitný morský kolagén poskytuje šancu na zlepšenie vitiliga. Súčasne s ním je dobré užívať i vitamín C kvôli lepšej vstrebateľnosti kolagénu do tela.

TIP! Vhodnou prevenciou ochorenia je udržiavať dobrý stav Vášho imunitného systému a správna starostlivosť o pokožku.

Kategóriu Vitiligo a pigmentácia nájdete aj na našom českom e-shope Lékárna.cz

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.