Úvodná strana Trápi ma Kožné problémy Atopický ekzém

Atopický ekzém

Atopický ekzém je veľmi nepríjemné ochorenie pokožky, ktoré dokáže znepríjemniť život deťom i nejednému dospelému človeku. Následky atopického ekzému jednoducho vyliečite pomocou kvalitnej hormonálnej masti a prípravku s obsahom kortikoidov, ktorá je ľahko dostupná, zaberá ozaj rýchlo a dokáže uľaviť podráždenej pokožke.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam
 • VULM Calcium pantothenicum kalciová masť 30 g +10 g naviac

  VULM Calcium pantothenicum kalciová masť 30 g +10 g naviac

  Akcia

  Calcium pantothenicum VULM kalciová masť je určená na upokojenie, podporu regenerácie, zvláčnenie, premastenie a hydratáciu pokožky.

  Skladom viac ako 5 kusov

  2,26 € 1,65 € -27 %

  1,65
 • Protopan Premasťujúci krém 50ml

  Protopan Premasťujúci krém je určený prevažne na suchú až veľmi suchú atopickú pokožku so sklonom k šupinateniu a svrbeniu.

  Skladom

  13,89 €

  13,89
 • CUTISHELP CANNABIOX-E EMOLIENS 200 ML

  AKTÍVNE KRÉMOVÉ EMOLIENS pre pravidelnú upokojujúce, ochrannú a posilňujúcu starostlivosť o pokožku celého tela pri ekzéme a kožnej alergii.

  Skladom

  16,39 €

  16,39
 • BALNEUM HERMAL PLUS add bal (fľ.PVC) 1x200 ml Liek

  Liek pokrýva pokožku olejovým filmom, ktorý slúži ako dočasná ochranná vrstva až do obnovenia prirodzenej tukovej zložky kože.

  Skladom

  4,09 €

  4,09
 • CUTISHELP Cannabiox E krém 50 ml

  AKTÍVNE lipofilných KRÉM pre lokálne ošetrenie kože pri akútne i chronicky zhoršenom štádiu ekzému a kožnej alergie v oblasti tváre i po celom tele.

  Skladom

  12,09 €

  12,09
 • Protopan Body Lotion 150 ml

  Protopan Body Lotion - premasťujúce mlieko je ľahšou formou premasťujúceho prostriedku pre suchú až veľmi suchú atopickú pokožku so sklonom k vysúšaniu.

  Skladom

  16,89 €

  16,89
 • DUCRAY Dexeryl ochranný krém na suchú kožu 500 ml Zdravotnícka pomôcka

  Ochranný krém na pokožku k vonkajšiemu použitiu, k ošetreniu príznakov a prejavov suchej kože (atopický ekzém, ichtyóza).

  Skladom viac ako 5 kusov

  11,66 €

  11,66
 • Cannaderm Robátko Emoliens krém na atopický ekzém 75g

  Cannaderm Robátko Emoliens je krém vhodný pre starostlivosť o citlivú pokožku detí a dospelých s prejaavmi atopického ekzému.

  Skladom

  10,39 €

  10,39
 • Cannaderm Exema upokojúci krém na ekzémy 50 g

  Cannaderm exem upokojujúci krém pH4.7 50g exem upokojujúci krém s pH 4,7 pre lokálne ošetrovanie citlivých, svrbivých mlst na pokožce.Je ideálne pre doplnkovú starostlivosť pri akútnych problémoch so svrbením kože a pri prejavoch ekzémov u dospelých.

  Skladom

  8,99 €

  8,99
 • Cannaderm Konopka promašťující mast 75g

  Stop extrémne suché, drsné a popraskané pokožce.Konopka masť z čistého konopného oleja, s výťažkami z maslovníka a yzopu na celodenné ošetrenie extrémne suchej a drsnej pokožky.

  Skladom

  8,29 €

  8,29
 • EPADERM Cream 50 g

  Epaderm Cream je určený pre suchú kožu, kožu trpiacu ekzémom a psoriázou. Je vhodný pre všetky vekové kategórie vrátane dojčiat a detí.

  Skladom

  6,19 €

  6,19
 • DR. MULLER Ichtyo Care pasta 5% 30 ml

  Pasta s ichthamolom je vhodná ako prostriedok následnej starostlivosti o problémovú pokožku (psoriasis, ekzémy, zápalové reakcie rôzneho pôvodu), pri svrbení pokožky, začervenaní po pôsobení slnečného žiarenia.

  Skladom

  3,09 €

  3,09
 • CutisHelp Konopný krém denný pri ekzéme 100 ml

  Vysoko účinný výživný a regeneračný krém.

  Skladom

  10,39 €

  10,39
 • EPADERM Ointment 125 g

  Epaderm je určený pre suchú pokožku, kožu trpiacu ekzémom a psoriázou. Je vhodný pre všetky vekové kategórie vrátane dojčiat a detí.

  Skladom

  8,09 €

  8,09
 • ICHTHYO Care masť 4% 30ml (Dr.Müller)

  Masť s bielym ichtamol 4% je vhodná ako prostriedok následnej starostlivosti o problémovú pokožku pri svrbenie pokožky, sčervenanie po pôsobení slnečného žiarenia.

  Skladom

  2,79 €

  2,79
 • Dr.Müller Calcium pantothenicum masť 30 ml

  Tradičné masť na starostlivosť o suchú a popraskanú pokožku.

  Skladom

  2,10 €

  2,10
 • BIODELTA kúpeľ 15x8 g

  BIODELTA kúpeľ 15x8 g

  Doprava zadarmo

  biologický prípravok vhodný pre starostlivosť o suchú kožu pri lupienke a atopickom ekzéme

  Skladom

  53,49 €

  53,49
 • EPADERM Ointment 500 g

  Epaderm je určený pre suchú pokožku, kožu trpiacu ekzémom a psoriázou. Je vhodný pre všetky vekové kategórie vrátane dojčiat a detí.

  Skladom už iba 1 - 2 kusy

  20,99 €

  20,99
 • LINOLA Lotion Light 200 ml

  Telové mlieko určené pre špeciálnu starostlivosť o suchú a citlivú pokožku a pokožku so sklonmi k ekzémom.

  Skladom

  12,45 €

  12,45
 • LINOLA Lotion 200 ml

  Riešenie pre väčšinu trápenie suchej kože. Obsahuje kyselinu linové, ktorá ochráni veľmi suchú pokožku a pokožku so sklonmi k ekzémom.

  Skladom

  11,99 €

  11,99
 • CUTISHELP KONOPNÁ MASŤ EKZÉM NOC 50ML

  Výživná a regeneračná masť pre deti aj dospelých

  Skladom

  9,74 € 8,49 € -13 %

  8,49
 • CANNADERM Atops krém na atopiu 75 g

  Atopos krém z čistého konopného oleja, s rašelinou, arnikou a pantenolom na celodenné ošetrenie suchej, svrbivej a drsnej pokožky.

  Skladom

  9,49 €

  9,49
 • DEXERYL KRÉM 250G C19911 Zdravotnícka pomôcka

  Ochranný krém na pokožku na vonkajšie použitie, na ošetrenie príznakov a prejavov suchej kože (atopický ekzém, ichtyóza).

  Skladom viac ako 5 kusov

  6,99 €

  6,99
 • Cannaderm RegeMa Krém 50ml

  Kozmetika

  Skladom

  7,89 €

  7,89

Atopický ekzém - detailný popis

Ako poznáte atopický ekzém?

Veľká časť ľudí často prejavy tohto ochorenia prehliada a nijak ich nelieči. Atopický ekzém, alebo dermatitída, je ale veľmi závažné kožné ochorenie, ktoré by rozhodne nemalo byť zanedbávané. V prvej fáze dochádza k výskytu červených pľuzgierov na koži a k svrbeniu pokožky, pri chronickej forme ochorenia zhrubne koža.

Najčastejšie sa stretnete s dermatitídou na rukách, nohách, vo vlasoch a na tvári. Atopický ekzém sa môže vyskytovať u detí, ale aj u dospelých. Malé deti do dvoch rokov bývajú ekzémom postihnuté hlavne na tvári, krku a na hlave. Deti vo veku od 2 do 12 rokov trpia dermtitídou prevažne na rukách a okolo úst a očí.

Atopický ekzém sa lieči zpravidla zvonka, a to hormonálnymi masťami s obsahom kortikoidov. Kortikoidy môže predpísať len lekár a je doporučené neužívať tieto lieky dlhodobo, pretože majú mnoho nežiadúcich vedľajších účinkov. Prejavy svrbenia možno zmierniť tiež masťami bez predpisu, ktoré vysušenú a začervenalú pokožku dôkladne hydratujú, či vhodnými a zdravotne nezávadnými olejmi najlepšie v bio kvalite.

Ako zmierniť prejavy atopického ekzému alternatívnou cestou?

Pri akútnej dermatitíde je doporučené sa radšej sprchovať, ako sa kúpať, a to najlepšie vlažnou vodou. Na prejavy atopického ekzému pomôžu rovnako pobyty pri mori a šetrné opalovanie. Dôležité je vedieť, že masť bez predpisu zmierňuje prejavy ekzému, ale ekzém sám o sebe nelieči. Vždy je treba brať v úvahu niekoľko faktorov vrátane dedičnej dispozície.

Cena (Eur)

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika