Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Doplnky stravy » Imunita » Doplnky stravy s echinaceou

HANUS ECHINACEA /LIEHOVÝ EXTRAKT/ 100ML - recenzie

Kód výrobku: 142698
Echinacea (liehový extrakt) 100 ml Zvyšuje prirodzenú obranyschopnosť (imunitu) organizmu. Preventívna a podporná liečba nádchy, angíny a iných vírusových a bakteriálnych infekcií dýchacích ciest. Podporná liečba zápalových ochorení močových ciest, prostaty a kĺbov. Vhodné i pri opakovaných a chronických infekciách a v rekonvalescencii. Prípravok obsahuje šťavu z čerstvej kvitnúcej rastliny Echinacea purpurea. Obsah etanolu 20 %.

Viac informácií

3,08

Dostupnosť: skladom do 24 hodín

Tovar odošleme 24. 7. 2018, predpokladaný termín doručenia 25. 7. 2018.

Doprava od 1 € alebo zadarmo
 
Podrobné informácie
Recenzie
Diskusia

Podrobné informácie

Podrobné informácie - HANUS ECHINACEA /LIEHOVÝ EXTRAKT/ 100ML

Echinacea (liehový extrakt) 100 ml Zvyšuje prirodzenú obranyschopnosť (imunitu) organizmu. Preventívna a podporná liečba nádchy, angíny a iných vírusových a bakteriálnych infekcií dýchacích ciest. Podporná liečba zápalových ochorení močových ciest, prostaty a kĺbov. Vhodné i pri opakovaných a chronických infekciách a v rekonvalescencii. Prípravok obsahuje šťavu z čerstvej kvitnúcej rastliny Echinacea purpurea. Obsah etanolu 20 %.

Informácie o produkte

Výrobca: Hanus byl.pripravky
Značka: HANUS
Produktová rada: Hanus
Kód výrobku: 142698
Kód EAN: 8588000736058
Držiteľ rozhodnutia: Hanus byl.pripravky

Zloženie: 100 g prípravku obsahuje 80 g šťavy z kvetov echinacea purpurea 20 g etanolu

Indikácie (podporná liečba):

 • infekcie respiračného systému ako zápaly nosových dutín, mandlí, pľúc, chrípka
 • zápaly močových ciest, močového mechúra, prostaty a ženských orgánov
 • dlhodobá liečba antibiotikami
 • zápaly kĺbov- reumatoidná artritída
 • zlepšenie liečby zlomenín, pomliaždenín (zníženie opuchu, zvýšenie pohyblivosti kĺbov)
 • zápalové kožné ochorenia, povrchové rany, ekzémy, vredy predkolenia, popáleniny, herpes simplex, psoriáza, akné (zlepšenie hojenia rán – zvýšenie tvorby kyseliny hyalurónovej a fibroblastov)
 • chronické zápaly – kandidové a iné plesňové ochorenia (výrazná baktericídna a kandidacídna aktivita)

Dávkovanie:

Prípravok užívať 3 x denne nalačno, aspoň 15 minút pred jedlom, podľa možnosti neriediť, pre lepšie vstrebanie pred prehltnutím ponechať chvíľu v ústach.

Deti od 1 do 6 rokov: 1/3 kávovej lyžičky (0,7 ml). Deti od 6 do 12 rokov: 1/2 kávovej lyžičky (1,0 ml) Staršie deti a dospelí: 1 kávovú lyžičku (2,0 ml).

Pri akútnych ochoreniach (i v začiatočných štádiách choroby) užiť prvýkrát dvojnásobnú dávku a potom dva dni užívať uvedené dávky každé dve hodiny okrem nočného spánku. Po dvoch dňoch pokračovať v normálnom dávkovaní.

V prípadoch, keď obsah alkoholu v prípravku nepôsobí dráždivo na ošetrované miesta, je vhodné i potieranie postihnutých miest pokožky vatou navlhčenou v prípravku, niekoľkokrát denne.

Prípravok je potrebné užívať minimálne jeden týždeň, nie však viac ako 2 mesiace bez aspoň 10 dňovej prestávky v užívaní!

Prípadná usadenina nie je na závadu. Pred použitím pretrepať. Uschovajte na chladnom a tmavom mieste

Kontraindikácie:

Prípravok sa nesmie užívať v pokročilých štádiách autoimunitných chorôb ako napr. kolagenóza a sklerózamultiplex, pri tuberkulóze a leukémii.

Obozretnosť je nutná pri známej alergii na rastliny z čeľade astrovité.

Upozornenie:

obsah alkoholu: 24,5% (obj.)

Pre obsah alkoholu neužívať pri ochoreniach pečene a epilepsii. Zvážiť užívanie v tehotenstve a pri dojčení.

Čo je imunitný systém:

V našom organizme (kostná dreň, lymfatické tkanivo atď.) neustále prebiehajú zložité biologicko – chemické deje, výsledkom ktorých je tvorba celého systému komplikovane spolupôsobiacich látok a buniek kolujúcich v našej krvi a tkanivách. Tento vysokoúčinný „bojový arzenál“ sa nazýva imunita. Pracuje veľmi účinne a vyvážene, pretože dokáže nepretržite likvidovať obrovské množstvá vírusov, baktérií a cudzorodých častíc neustále vnikajúcich do nášho organizmu.

Žiaľ, nie je tomu vždy tak, pretože, imunitný systém môže byť oslabený:

 • nadmerným, prípadne dlhotrvajúcim stresom alebo zvýšenou telesnou prípadne duševnou aktivitou v stresovom prostredí
 • po silnom slnení (pôsobenie UV žiarenia) a pobyte na miestach so zvýšenou rádioaktivitou
 • bývaním v znečistenom životnom prostredí mestských a priemyselných aglomerácií
 • vplyvom toxických cudzorodých látok v potravinách a vo vode
 • pri chronických zápalových ochoreniach a ochoreniach látkovej výmeny (reumatizmus, cukrovka a pečeňové ochorenia)
 • pri operáciách, dlhotrvajúcich liečbach antibiotikami, pri terapii nádorov ožarovaním a užívaním protirakovinových liekov

Ak za spolupôsobenia niektorého z hore uvedených faktorov prídete do styku s pôvodcom infekčného ochorenia, Váš imunitný systém nedokáže účinne zlikvidovať pôvodcu (vírusy, baktérie) a príde k vzniku choroby.

Kedy užívať prípravok (posilňovať imunitu):

Ako preventívnu liečbu:

 • v prípadoch, keď je vysoké riziko možnosti infekčného ochorenia (masové podujatie, pobyt v škole a na pracoviskách v obdobiach chrípkových epidémií)
 • u ľudí s opakovanými infekciami

Ako základnú liečbu:

 • v prvých štádiách ľahkého infekčného ochorenia. Dôležité je však dodržiavať pokoj na lôžku a všeobecné pokyny pre chorých po dobu niekoľkých dní. Chorý musí byť pod dohľadom lekára.

Ako podpornú liečbu:

 • pri súčasnom užívaní predpísaných liekov

Účinky na organizmus pri infekčných ochoreniach :

Echinacea zvyšuje prirodzené obranné vlastnosti ľudského organizmu voči infekciám. V dôsledku toho Váš organizmus lepšie odolá infekčným vplyvom prostredia. V prípade ochorenia alebo pri pretrvávajúcich infekčných ochoreniach sa priebeh ochorenia užívaním prípravku zmierni a urýchli sa úplné vyliečenie.

História používania rastliny:

Echinacea purpurová je astrovitá rastlina, ktorej domovom sú rozsiahle územia Severnej Ameriky. Mnohostranné použitie s prastarou tradíciou si u pôvodného indiánskeho obyvateľstva všimli aj bieli prisťahovalci, ktorí si liečenie touto rastlinou rýchlo osvojili. Prvá písomná zmienka je z roku 1762. V roku 1852 sa rastlina dostáva do Amerického liekopisu a v roku 1887 sa začali hromadne vyrábať prvéEchinaceové kvapky. V tomto období sa rastlina dostáva aj do Európy. Dnes sa teší obľube hlavne v krajinách západnej Európy a v posledných rokoch sa začína v širšom rozsahu uplatňovať i u nás. Dôvodom úspešnosti je nenásilné prirodzené pôsobenie rastliny na ľudský organizmus.

Odborné poznámky:

Obsahové látky (polysacharidy) stimulujú nešpecifickú celulárnu imunitu. Aktivizujú fibroblasty (tvorbainterleukínu 6 ).

Zvyšujú fagocytovú aktivitu neutrofilov, makrofágov a ich cytotoxickú (lyzozýmovú a peroxidázovú) aktivitu voči baktériám i nádorovým bunkám.

Aktivované mononukleárne leukocyty zvyšujú tvorbucytokinínov (interleukínu 1 a faktoru nekrotizujúceho tumor).

Ďalej polasacharidy prípravku vykazujú inhibičný efekt na hyaluronidázu produkovanú niektorými patogénnymi baktériami (streptokoky, stafylokoky, pneumokoky atď). Vytvorením väzby respektíve komplexu mukopolysacharid tkaniva organizmu s polysacharidom echinacei sa znemožní hyaluronidázebaktérií rozrušiť kompaktnosť tkanív a tak sa oslabí invazívnosť infekcie.

Zvyšuje sa aj hladina sérového properdínu ako faktoru podieľajúceho sa na nešpecifickej humorálnej imunite (alternatívna cesta aktivácie komplementu). Známe sú aj virostatické účinky.

Mechanizmom podobným účinku interferónu sa zabraňuje vírusu preniknúť respektíve replikovať sa v tých bunkách organizmu, ktoré predtým prišli do styku s účinnou zložkou prípravku.

Účinné látky prípravku teda vplývajú iba na zložky nešpecifickej imunity. Zložité biochemické pochody imunitného systému nie sú špecificky ovplyvňované a preto takto stimulovaný proces imunitnej odpovede prebieha v organizme celkom prirodzene.

Recenzie

Recenzie produktu HANUS ECHINACEA /LIEHOVÝ EXTRAKT/ 100ML

Diskusia

Diskusia k produktu HANUS ECHINACEA /LIEHOVÝ EXTRAKT/ 100ML

Pridať nový príspevok do diskusie

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Chat - poradíme vám