Obľúbené položky

Vagisan Zvlhčujúci krém 50 g

Zdravotnícky prostriedok Viac o legislatíve
Kód výrobku: 356190

Vagisan zvlhčujúci krém je určený na aplikáciu do pošvy a na pokožku vonkajšej intímnej oblasti. Krém možno používať s aplikátorom alebo bez neho. Veľkosť balenia 50 g obsahuje aplikátor.

Viac informácií

12,43

Dostupnosť: skladom do 24 hodín

Tovar odošleme 20. 3. 2018, predpokladaný termín doručenia 21. 3. 2018.

Doprava od 1 € alebo zadarmo
 
Podrobné informácie
Recenzie
Diskusia

Podrobné informácie

Vagisan zvlhčujúci krém je určený na aplikáciu do pošvy a na pokožku vonkajšej intímnej oblasti. Krém možno používať s aplikátorom alebo bez neho. Veľkosť balenia 50 g obsahuje aplikátor.

Informácie o produkte

Výrobca: DR. WOLFF
Kód výrobku: 356190
Kód EAN: 4048882668457
Držiteľ rozhodnutia: DR. WOLFF

K aplikácii pri ťažkostiach súvisiacich so suchosťou v pošve a vo vonkajšej intímnej oblasti (pocit suchosti, pálenie, svrbenie a bolesti pri pohlavnom styku, napr. pri nedostatku estrogénov v období klimaktéria). Vagisan zvlhčujúci krém možno použiť aj pre uľahčenie pohlavného styku.

Použitie:
Pri problémoch v oblasti pošvového vchodu a vo vonkajšej intímnej oblasti krém naneste čistým prstom a rozotrite ho, stačí prúžok krému dlhý cca 0,5 cm. Malé množstvo krému je možné aplikovať aj v oblasti pošvového vchodu pre ľahšie zavedenie aplikátora. Vagisan zvlhčujúci krém môžete do pošvy zaviesť pomocou aplikátora. Za týmto účelom aplikátor naplňte do polovice (cca 2,5 g krému, pozri tiež "Pokyny na použitie"). Krém by mal byť aplikovaný každý deň - najlepšie večer pred spaním (popr. použite slipovú vložku). Po zmiernení ťažkostí je možné frekvenciu aplikácií znížiť podľa potreby. Krém je možné používať aj pred pohlavným stykom alebo pri menštruácii. Krém možno pri dobrej znášanlivosti používať aj dlhšiu dobu, a to aj počas tehotenstva (bez aplikátora, pozri "Pokyny pre použitie počas tehotenstva") a dojčenia.

Pokyny pre použitie s aplikátorom:
Veľkosť balenia 50 g obsahuje aplikátor..

  • Uvoľnite piest aplikátora, aby sa mohol pohybovať v trubičke aplikátora
  • Tubu držte zvisle otvorom nahor, na otvor tuby nasaďte aplikátor
  • Ľahkým a rovnomerným tlakom na tubu naplňte trubičku aplikátora do polovice krémom (cca 2,5 g krému)
  • Odstráňte aplikátor z tuby
  • Aplikátor môžete do pošvy zavádzať v ľahu (v polohe na chrbte) alebo postojačky (rovnako ako pri zavádzaní tampónu). Aplikátor pritom opatrne zasuňte čo najhlbšie do pošvy a tlakom na piest aplikátor vyprázdnite, čím sa krém dostane do pošvy.
  • Po použití aplikátor vyčistite týmto spôsobom:
    Guľovitý koniec piestu aplikátora silou pritlačte na pevný podklad. Tým sa piest oddelí od trubičky aplikátora. Potom piest a trubičku aplikátora oddelene umyte teplou vodou.

Pokyny pre použitie behom tehotenstva:
Počas tehotenstva bolo z bezpečnostných dôvodov nemal byť krém do pošvy aplikovaný pomocou aplikátora. Namiesto toho je možné prúžok krému dlhý cca 2 cm do pošvy naniesť čistým prstom.

Obmedzenie použitia:
Pri silnejších ťažkostiach súvisiacich so suchosťou použitie prípravku najprv konzultujte so svojím lekárom. Vagisan Zvlhčujúci krém sa nesmie používať pri známej precitlivenosti alebo alergiu na ktorúkoľvek zložku krému. Krém by sa nemal používať bezprostredne po pôrode. Aplikácia prípravku Vagisan Zvlhčujúci krém sa neodporúča ani pri výskyte vaginálnej infekcie (napr. vaginálne plesne), v tomto prípade sa poraďte so svojím lekárom. V prípade poškodenia tuby, aplikátora alebo pri zmene vlastností krému, výrobok nepoužívajte a informujte výrobcu.

Možné nežiadúce účinky:
Po nanesení môže dochádzať k miernym prechodným lokálnym reakciám (napr. svrbenie, pálenie). V ojedinelých prípadoch sa môžu vyskytnúť aj silné podráždenie pokožky alebo alergické reakcie (napr. začervenanie, svrbenie, pálenie), ktoré eventuálne môžu pretrvávať dlhšiu dobu. Ak tieto ťažkosti neustávajú a nezmierňujú sa, prestaňte Vagisan Zvlhčujúci krém používať a vyhľadajte lekársku pomoc. Ak pozorujete ďalšie nepríjemné účinky, poraďte sa, prosím, so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Zloženie:
voda, benzylalkohol, cetylstearylalkohol, cetylpal-mitát, kyselina mléčná, oktyldodekanol, polysor-
bát 60, mléčnan sodný, sorbitan-stearát. Vagisan Zvlhčujúci krém neobsahuje parfémy.

Recenzie

Recenzie produktu Vagisan Zvlhčujúci krém 50 g

Diskusia

Diskusia k produktu Vagisan Zvlhčujúci krém 50 g

Pridať nový príspevok do diskusie

Štítky

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Chat - poradíme vám