Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Doplnky stravy

Doplnky stravy - novinky

Priznajme si to - nie vždy sa nám darí mať pestrú, vyváženú a na živiny bohatú stravu. Potrebné vitamíny a minerály nám môžu do tela dostať doplnky stravy. Vďaka nim tak organizmus ľahko získa jemu prospešné látky. Doplnky stravy vedia zariadiť, že naše telo funguje normálne a prirodzene.

 • WALMARK Lecithin Forte 1325 mg 120 kapsúl Výživový doplnok

  WALMARK Lecithin Forte 1325 mg 120 kapsúl

  Novinka

  Skladom

  Walmark Lecithin Forte 1325mg 120 kapsúl. Dvojito filtrovaný lecitín vo vysokej dávke.

  10,39 €

  10,39
 • MEDIMUN Hyamun Forte 211 g Výživový doplnok

  MEDIMUN Hyamun Forte 211 g

  Novinka

  Skladom > 5 ks

  Výživový doplnokHyamun Forte obsahuje 100% čistú bioaktívnu kyselinu hyalurónovú. Jej prítomnosť v tele prispieva ku zvýšeniu hydratácie pokožky.

  58,99 €

  58,99
 • DONNA HAIR Forte 3mesačná kúra 90 kapsúl + Šampón 100 ml

  DONNA HAIR Forte 3mesačná kúra 90 kapsúl + Šampón 100 ml

  Novinka

  Skladom > 5 ks

  Darčekový balíček obsahuje trojmesačnú kúru DonnaHAIR Forte 90 kapsúl a DonnaHair Perfect regeneračný šampón 100 ml. Pre zdravé a krásne vlasy.

  27,58 €

  27,58
 • MÖLLER´S Omega 3 Môj prvý rybí olej 250 ml Výživový doplnok

  MÖLLER´S Omega 3 Môj prvý rybí olej 250 ml

  Novinka

  Skladom

  Mollers Omega 3 Môj prvý rybí olej vhodný od 1 roku veku dieťaťa.

  12,29 €

  12,29
 • GERIMAX 50+ 80 tabliet Výživový doplnok

  GERIMAX 50+ 80 tabliet

  Novinka

  Skladom > 5 ks

  Sada vitamínov a minerálov, dôležitá pre osoby po 50. roku života. Prispieva​ k pokrytiu denných nárokov organizmu na príjem týchto zložiek.

  11,29 €

  11,29
 • GERIMAX Plus 60 tabliet Výživový doplnok

  GERIMAX Plus 60 tabliet

  Novinka

  Skladom > 5 ks

  Sada vitamínov a minerálov s vysokou dávkou horčíka, niacínu a vitamínu B6 a B12. Prispieva ku zníženiu únavy a zvýšeniu obranyschopnosti.

  11,29 €

  11,29
 • WALMARK Omega-3 rybí olej 1000 mg 180 tobolek Výživový doplnok

  WALMARK Omega-3 rybí olej 1000 mg 180 tobolek

  Novinka

  Skladom

  Vysoká dávka omega-3 prémiovej kvality pre zdravé srdce, mozog a zrak. EPA a DHA prispievajú k normálnej funkcii srdca.

  10,69 €

  10,69
 • BIOPRON MÉĎA 20 probiotických medvedíkov Výživový doplnok

  BIOPRON MÉĎA 20 probiotických medvedíkov

  Novinka

  Skladom

  Probiotický medvedíkovia s chuťou bielej čokolády. Kvalitný kmeň Bifidobacterium lactis BI-04. Pre deti od 3 rokov.

  6,99 €

  6,99
 • WALMARK Urinal Nefro 20 tabliet Výživový doplnok

  WALMARK Urinal Nefro 20 tabliet

  Novinka

  Skladom

  Urinal® Nefro je inovatívna podpora močových ciest, pomáha podporovať vylučovaciu funkciu obličiek.

  8,20 € -9% 9,00 €

  8,20

Doplnky stravy - detailný popis

Čo je vlastne doplnok stravy

Jednoducho povedané sú to produkty s rôznym zložením doplňujúce telu potrebné látky, ktoré mu nie sme schopní zaistiť inak, napríklad cez potraviny. Pokiaľ by totiž organizmu niektoré vitamíny alebo minerály dlhodobo chýbali, mohlo by dôjsť k rozladeniu celého, inak dobre fungujúceho, systému.

Pretože na zmienený pojem narážame veľmi často, vysvetlime si, čo presne znamená. Ak chceme presne vymedziť, čo sa skrýva pod pojmom doplnok stravy, môžeme vychádzať z definície v zákone o potravinách kde sa uvádza:

„Doplnkom stravy je potravina, ktorej účelom je dopĺňať bežnú stravu a ktorá je koncentrovaným zdrojom vitamínov a minerálnych látok alebo ďalších látok s nutričným alebo fyziologickým účinkom, obsiahnutím v potravine samostatne alebo v kombinácií, určená na priame vstrebanie v malých odmeraných množstvách.”

Doplnky stravy a ich typy

Doplnkov stravy je v súčastnosti na trhu veľké množstvo. Veľké zastúpenie majú prírodné doplnky. Pri výbere potravinového doplnku je treba brať v úvahu, čo nášmu organizmu chýba a je treba mu dodať to, čo potrebujeme posilniť či zlepšiť. Taký preparát môžete užívať v prípade, že sa u vás už objavili nejaké problémy a chcete ich zlepšiť, alebo ich brať preventívne, napríklad na posilnenie imunity.

 • Pre deti - pri deťoch je potrebné brať na ich výživu ešte väčší ohľad. Pretože počas vývinu potrebuje organizmus dostatok minerálov, vitamínov i stopových prvkov. Hlavne v období chrípok je dôležité mať náležite posilňenú imunitu a tým sa vyhnúť ochoreniu.
 • Pre športovcov - nielen vrcholoví športovci, ale i ľudia venujúci sa športu rekreačne, potrebujú dostatočný prísun vitamínov a minerálov, ktoré si telo žiada, hlavne po fyzicky náročnejších športoch.
 • Na kĺby, kosti - problémy s pohybovým aparátom trápia nielen starších ľudí. Preto je dôležité nič nepodceniť a starať sa o svoje kĺby už pri prvých náznakoch problémov. Či sa jedná o tabletky alebo nápoje- v oboch prípadoch preparáty obsahujú toľko potrebný kolagén a ďalšie látky, ako je chondroitín alebo glukosamín.
 • Na chudnutie - zníženie telesnej hmotnosti nie je pre niektorých zrovna jednoduché, pomôcť vám pri chudnutí môžu práve doplnky stravy. Tie obsahujú osvedčené suroviny prispievajúce k urýchleniu metabolizmu, čím dochádza i k rýchlejšiemu spaľovaniu tukov.

Trápia vás krehké nechty, problematická pleť, vysoký cholesterol, návaly v období menopauzy? I na také nešváry tu nájdete potravinové doplnky prispievajúce k normálnemu stavu.

Je dobré mať na pamäti, že potravinové doplnky nie sú lieky, len pomáhajú udržiavať organizmus v normálnom stave poprípade doplňujú chýbajúce vitamíny a minerály, ktoré si telo samo nevyrobí.

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam