Obľúbené položky

Úvodná strana » Trápi ma » Ženské problémy » Vaginálne mykózy

Vaginálne mykózy

Vaginálne mykózy alebo tiež pošvové mykózy, sú nepríjemné ochorenie, ktoré ženy priamo neohrozuje na zdraví, ale je problémom, ktorý ich trápi niekedy i opakovane. Ale pokiaľ ide o akútny problém, zažehnáte ho ľahko pri domácej liečbe.

Už z označenia „mykóza pochvy“ je patrné, že sa jedná o kvasinkové infekčné ochorenie vo vaginálnom, pošvovom prostredí. Pôvodcom je kvasinka Candida albicans. Kvasinky spôsobujú typické problémy, pokiaľ dôjde k ich premnoženiu vo vaginálnom prostredí. K premnoženiu dochádza spravidla vo vlhkom prostredí bez prístupu vzduchu a kvasinky sa rýchle množia. Ich množeniu napomáha tiež vysoký príjem cukru.

Najtypickejšie príznaky vaginálnej mykózy

 • svrbenie a pálenie okolo pošvového vchodu
 • pálenie pri močení
 • gynekologický belavý alebo nažltlý výtok bez zápachu, niekedy sa ale objavuje i silný nepríjemný zápach
 • bolesti v podbrušku
 • vyskytnúť sa môže i opuch a silné prekrvenie vonkajšej časti rodidiel
 • bolesti pri pohlavnom styku

Zo štatistík vyplýva, že skúsenosť s vaginálnou mykózou má až 75 % žien. Liečba je niekedy behom na dlhú trať a pri častom opakovaní je určite nutné navštíviť lekára.

Ako riziko vaginálnej mykózy eliminovať

 • Správne sa obliekať - rajom na kvasinky a baktérie sú napr. tesné nohavice, mokré plavky.
 • Optimálna hygiena intímnych partií ženy - vadí prehnané umývanie i nedostatočné umývanie, nevhodné mydlá či sprchové gély.
 • Správna a vyvážená výživa - vadí nadmerná konzumácia cukrov, bielej múky apod. prispieva k množeniu kvasiniek.
 • Psychická pohoda - je preukázané, že stresové situácie môžu byť spúšťačmi kvasinkovej infekcie.

Pokiaľ ste si vedomé, že toto všetko dodržiavate a napriek tomu vás pošvová mykóza trápi, vyskúšajte niektorých osvedčených pomocníkov:

 • vaginálny krém (medzi najznámejší a najžiadanejší patrí Jenamazol)
 • vaginálne tablety (favoritom sú tobolky Canesten alebo tablety Candibene)
 • vaginálne čapíky (Idelyn či Gynocaps)
 • vaginálne roztoky (Rosalgin)
 • intímne gély (všeobecne gély s tea tree olejom alebo konopím, gél Idelyn)
 • probiotiká (najznámejšie Lactobacilus acidophilus)
 • bylinky a čaje (cesnak, citrónová tráva, alchemilka, lopúch)
 • prírodné produkty z našej ponuky (vitamíny, vápnik a horčík)

A pozor! Kvasinkovou infekciou vás môže nakaziť i partner, i keď on žiadne prejavy nemá. Tu pomôžu krémy na vaginálnú mykózu, rovnako ako u žien.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • RYOR gél na intímnu hygienu s TTO 200g tuba č.16

  RYOR gél na intímnu hygienu s TTO 200g tuba č.16

  Akcia

  skladom do 24 hodín

  Veľmi jemný umývací prípravok určený pre intímnu hygienu. Medzi účinné látky patrí olej z austrálskeho čajovníka (Tea tree - prírodné antiseptikum) a extrakt zo šalvie, ktoré napomáhajú udržať prirodzené prostredie intímnych partií. Prípravok neobsahuje mydlo a je vhodný pre pravidelnú dennú hygienu. Balenie: tuba 200 ml

  4,07 € -25% 5,40 €

 • IDELYN Beliema Effect 10 tabliet Zdravotnícky prostriedok

  skladom do 24 hodín

  Beliema Effect je zdravotnícky prostriedok vo forme tabliet pre vaginálne použitie s obsahom živých acidofilných laktobacilov a kyseliny mliečnej. Urovaginálnej mikroflóra sa vyznačuje komplexným mikrobiálnym ekosystémom, ktorý vykazuje fyziologickú obranu proti baktériám a plesniam rodu Candida. Dôvody prečo Beliema Effect používať vhodný vo všetkých prípadoch dočasné zmeny vaginálnej flóry, spôsobené aj baktériami alebo kvasinkami môže prispieť k redukcii svrbenia, vaginálneho výtoku a zápachu obnovuje a udržiava fyziologické pH rozpúšťa sa počas niekoľkých minút vyvinuté v spolupráci s gynekológmi Kedy Beliema Effect aplikovať Beliema Effect môže byť použitý na liečbu výtoku s nepríjemným zápachom pri nešpecifické zápalu pošvy alebo po liečbe špecifického zápalu pošvy (Candida, Trichomonas, Mycoplasma, atď.) Chemoterapiou a antibiotikami ako doplnok antimikrobiálna terapia na obnovenie vaginálnej bakteriálnej flóry, a tým aj pre obnovenie fyziologických podmienok vaginálneho mikroprostredia. Zloženie vaginálne tablety Lactobacillus acidophilus (500 miliónov jednotiek tvoriacich kolónie), kyselinu mliečnu (15 mg titrovaných na 60%) a pomocné látky - manitol, zosieťovaná sodná soľ karboxymetylcelulózy, stearát horečnatý. Dávkovanie a návod na použitie Beliema Effect zdravotnícky prostriedok je použiteľný vo všetkých prípadoch dočasné zmeny vaginálnej flóry. Pre ďalšie informácie a návod na použitie si pozorne prečítajte písomnú informáciu. Odporúča sa použiť jednu tabletu lieku Beliema Effect, najlepšie večer pred spaním, po dobu 10 po sebe idúcich dní. Liečba sa začína desať dní pred začiatkom menštruačného cyklu a / alebo bezprostredne po jeho skončení. Podľa názoru lekára môže liečba pokračovať po dobu až dvadsiatich dní. Beliema® Effect je možné používať v opakovaných cykloch. Venujte zvláštnu pozornosť vyberaní tablety z obalu: netlačte na stred obale, pretože tableta sa vzhľadom k svojej veľkosti môže zlomiť. Pre správne a bezpečné vytiahnutie tablety mierne zatlačte na koniec obale alebo zatlačte na spodnú hliníkovú stranu blistra, vyberte nadvihnutím tabletu. Použite tabletu ihneď po vybratí z blistra. Na uľahčenie rýchlej rozpustenie musí byť tableta zavedená hlboko do pošvy. Odporúčané skladovanie Beliema Effect obsahuje laktobacily veľmi citlivé na teplo. Uchovávajte pri teplote do 25 ° C. Nevystavujte priamym zdrojom tepla a slnečnému žiareniu. Zabráňte kontaktu s vodou. Doba použiteľnosti sa vzťahuje k prípravku riadne ponechanému v uzavretých originálnych obaloch. Prečítajte si prosím starostlivo upozornenia a podrobnejšie informácie v príbalovom letáku. Balenie obsahuje 10 tabliet.

  11,29 €

 • PEARLS YB 30 kapsúl Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Aktívne zmes lactobacilov 3 kmene laktobacilov (acidophilus, rhamnosus, plantarum) Bezpečné pre tehotné ženy ZLOŽENIE Lactobacillus acidophilus L. rhamnosus L. plantarum Stačí 1 malá perla denne 4 druhy probiotík pre rôzne príležitosti Praktické balenie: 30 kapsúl Živé baktérie

  15,05 €

 • FemiVaxinum Neo tob.30 Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Dávkovanie 1 tobolka nalačno denne, zapiť pohárom vody. Užívať 10 dní, potom 20 dní vynechať a opakovať užívanie v dvoch rovnakých cykloch.

  12,07 €

 • DR. POPOV Ženský čaj Lívie 30 g Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Bylinný porcovaný čaj s obsahem žen-šenu. Tento čaj je doplňkem stravy. Výrobek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. harmonizuje menstruační cyklus působí protizánětlivě při výtocích a jiných gynekologických potížích vhodná kombinace: Maca, Maca - Quinua

  1,28 €

 • DERMOXEN SD Ultra-calming gél pre diabetikov 125 ml Zdravotnícky prostriedok

  DERMOXEN SD Ultra-calming gél pre diabetikov 125 ml

  Výpredaj Akcia

  skladom 3 - 5 ks

  DermoXEN Upokojujúci SD zabraňuje množeniu patogénnych baktérií v intímnych partiách a chráni prirodzené prostredie vagíny. Obohatený o kyselinu hyalurónovú intenzívne hydratuje a zmierňuje vaginálnu suchosť spôsobenú diabetom (cukrovkou). Bez obsahu parfumov vyvolávajúcich alergie. ZLOŽENIE Kyselina Hyalurónová: Je látka, ktorá sa zvyčajne nachádza vo vaginálnom epiteli a v iných tkanivách ľudského tela. Udržuje prírodzeným spôsobom vodu v tele. Zabezpečuje jeho správnu hydratáciu a poskytuje účinné riešenie vaginálnej suchosti spôsobenej cukrovkou.Avenantramid: efektívne upokojuje prejavy svrbenia, pálenia a začervenania intímnych partií.Chaluha bublinatá (hnedá morská riasa): je účinná proti bakteriálnym a mikotickým infekciám a má vynikajúce hydratačné účinky. Kyselina mliečna: prirodzeným spôsobom chráni proti vaginálnym infekciám. Zaručuje kyslosť prostredia v pošve tým, že podporuje rast laktobacilov, pôsobí preventívne proti šíreniu patogénov a tým zabráni vzniku nepríjemného zápachu. ODPORÚČANIE Na intímnu hygienu špeciálne pre diabetičky upokojuje a chráni pred gynekologickými problémami spôsobenými cukrovkou ako: vaginálna suchosť, pálenie, svrbenie a začervenanie. Je vhodný ako doplnok pri liečbe problémov spojených s diabetom (cukrovkou).

  5,20 € -16% 6,20 €

 • DERMOXEN Vitexyl vaginálny gél 20 ml + 7 aplikátorov Zdravotnícky prostriedok

  DERMOXEN Vitexyl vaginálny gél 20 ml + 7 aplikátorov

  Výpredaj

  skladom > 5 ks

  DERMOXEN lubrifikačný gél vďaka výťažku z Vitexu jahňacieho - Femitin® - napomáha pri riešení typických problémov menopauzy najmä pri suchosti a podráždení. zabezpečuje intenzívnu hydratáciu a navodzuje okamžitý upokojujúci účinok vo vaginálnej dutine, obohatený o kyselinu hyaluronovú a vitamín B5 zaručuje hydratáciu a zlepšuje prirodzenú lubrifikáciu pošvy, je bez vône a umelých farbív, nemastí a nezanecháva škvrny, riziko alergizácie je obmedzené na minimum, je dermatoligicky testovaný, podrobený testom na nikel a testom tolerancie in vitro.    

  14,65 € -11% 16,46 €

 • FARMAX Actilac Box 20x10 tobolek Výživový doplnok

  FARMAX Actilac Box 20x10 tobolek

  Výpredaj Akcia

  skladom 1 - 2 ks

  Lactobacillus je rod grampozitivních bakterií z kmene Firmicutes. Tyto bakterie jsou známé tím, že rozkládají laktózu a jiné cukry na kyselinu mléčnou. Jsou běžně přítomné v různých prostředích. Například u lidí jsou součástí střevní i vaginální mikroflóry.

  38,11 € -46% 70,76 €

 • SAFORELLE INTIMA KRÉM 50ML

  skladom do 24 hodín

  Zloženie: Extrakt z lopúcha veľkého (Arctium lappa) Popis SAFORELLE gél na intímnu hygienu je hypoalergénny gél pre každodennú intímnu hygienu s prírodnými zložkami (Arctium lappa). Je určený pre všetky ženy, zvlášť pre ženy s citlivou pokožkou a sliznicami. Svojim zložením minimalizuje riziko vzniku alergií, neobsahuje farbivá ani konzervačné látky. SAFORELLE zmierňuje svrbenie a pálenie pri gynekologických zápaloch, hemoroidoch či popraskanej pokožke a je tak vhodný pre hygienu žien aj mužov pred a po pohlavnom styku, pri menštruácii či po holení v intímnych partiách. Saforelle jemný gél na intímnu hygienu Charakteristika: Saforelle jemný gél na intímnu hygienu je čistiaci roztok bez mydla s mierne zásaditým pH, ktorý utišuje a upokojuje podráždenia. Je určený na intímnu hygienu, na čistenie citlivej a jemnej pokožky a predovšetkým pre svoje účinky. Jeho hypoalergénne zloženie minimalizujúce riziko vzniku alergie predurčuje Saforelle používať na každodennú hygienu. Saforelle neobsahuje konzervačné látky ani farbivá. Účinnou látkou je Dynaphytols, ktorý predstavuje jednu zo špecifických foriem extraktu z Arctium lappa, uznávaného pre jeho utišujúce a upokojujúce účinky. Vďaka tomu, že Saforelle obsahuje Dynaphytols, je možné ho odporučiť ako podpornú liečbu pri liečbe mykózy, pretože Dynaphytols má protizápalové, bakteriostatické a mykostatické účinky. Na čo je Saforelle určený: Saforelle zmierňuje svrbenie a pálenie pri: gynekologických zápalech hemoroidech uštipnutie hmyzom poranenej či popraskanej pokožke Saforelle je zvlášť vhodný pre hygienu žien i mužov: pred i po pohlavnom styku na cestách po holení a depilácii na rôznych miestach tela (intímne miesta, nohy, podpazušie, hruď ...) pri menštruácii Použitie:Naneste Saforelle na dlane a aplikujte na intímne partie, ktoré následne dokonale opláchnite vodou.

  5,18 €

 • PEARLS IC 10 kapsúl Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Prospešný vo vyššom veku Výhodný pre: seniorov cestovanie, dovolenky ZLOŽENIE Lactobacillus acidophilus L. rhamnosus Bifidobacterium bifidum B. lactis B. longum B. breve Bez nutnosti skladovať v chladničke (do 30 ° C) Možnosť užiť kedykoľvek, nezávisle na jedle Stačí 1 malá perla denne 4 druhy probiotík pre rôzne príležitosti

  5,25 € -12% 5,99 €

 • CANESTEN® 100 mg 6 tabliet Registrovaný liečivy prípravok

  CANESTEN® 100 mg 6 tabliet

  Výpredaj

  skladom > 5 ks

  Liek je širokospektrálne antimykotikum, ktoré sa používa na liečbu gynekologických zápalov pošvy spôsobených hubovitými mikroorganizmami, plesňami a kvasinkami (predovšetkým rodu Candida). Okrem toho pôsobí proti infekciám pošvy spôsobeným grampozitívnymi mikróbmi (predovšetkým streptokokmi, stafylokokmi a Gardnerella vaginalis) a gramnegatívnymi mikróbmi (Bacteroides). Šesťdňový cyklus je vhodný pre pacientky, ktoré si vyžadujú liečbu, ktorá pokračuje aj po vymiznutí príznakov. Liek sa používa pri nasledovných príznakoch kandidózy: výtok z pošvy podmienený infekciou (belavý, hrudkovitý, bez zápachu), zápal pošvy vyvolaný choroboplodnými hubami alebo kvasinkami (prejavuje sa svrbením, pálením, sčervenaním, zdurením a bolestivosťou pošvy). Na odporúčanie lekára sa liek používa aj na ozdravenie pôrodných ciest v posledných 4-6 týždňoch tehotenstva. Viac na adcc.sk

  9,39 €

 • JENAMAZOL 2%(CLOTRIMAZOL)CRM VAG 20G Registrovaný liečivy prípravok

  5 dní

  PRÍLOHA Č.2 k zmene v registrácie lieku, EV. Č.: 2108/01660 PÍSOMNÁ INFORMÁCIA PRE POUŽÍVATEĽOV JENAMAZOL 2% vaginálny krém klotrimazol Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu, pretože obsahuje pre Vás dôležité informácie. Tento liek je dostupný bez lekárskeho predpisu. Avšak aj tak musíte používať užívať Jenamazol 2% pozorne, aby sa dosiahli čo najlepšie výsledky. Túto písomnú informáciu si uschovajte. Možno bude potrebné, aby ste si ju znovu prečítali. Ak potrebujete ďalšie informácie alebo radu, obráťte sa na svojho lekárnika. Ak sa príznaky Vášho ochorenia nezlepšia alebo ak sa zhoršia po 4 dňoch, musíte kontaktovať lekára. -Ak začnete pociťovať akýkoľvek vedľajší účinok ako závažný alebo ak spozorujete vedľajšie účinky, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľov, povedzte to, prosím, svojmu lekárovi alebo lekárnikovi. V tejto písomnej informácii pre používateľov: 1.Čo je Jenamazol 2% a na čo sa používa 2.Skôr ako použijete Jenamazol 2% 3.Ako používať Jenamazol 2% 4.Možné vedľajšie účinky 5Ako uchovávať Jenamazol 2% 6.Ďalšie informácie 1.ČO JE JENAMAZOL 2% A NA ČO SA POUŽÍVA Jenamazol 2% vaginálny krém je širokospektrálne antimykotikum, ktoré sa používa na liečbu gynekologických zápalov pošvy spôsobených hubovitými mikroorganizmami, kvasinkami a plesňami (predovšetkým rodu Candida). Okrem toho pôsobí proti Trichomonas vaginalis a ďalej proti infekciám pošvy spôsobenými grampozitívnymi mikróbmi, predovšetkým streptokokmi a stafylokokmi a gramnegatívnymi mikróbmi (Bacteroides, Gardnerella vaginalis). Jenamazol 2% vaginálny krém je určený na trojdňovú liečbu. Vaginálny krém Jenamazol 2% teda naďalej pôsobí aj niekoľko dní po aplikácii. Poskytuje Vám tak maximálne pohodlie. Jenamazol 2% vaginálny krém sa používa pri nasledovných indikáciách: vaginálna mykóza (plesňové ochorenie pošvy) a zápal pošvy vyvolaný choroboplodnými hubami (zvyčajne kvasinkami), výtok z pošvy podmienený infekciou (zvyčajne kandidou), zápal vonkajších rodidiel (vyvolaný kandidou). Vyššie uvedené indikácie sa prejavujú svrbením a/alebo bodaním či pálením, často sprevádzané žlto-bielym výtokom. Môže sa tiež objaviť sčervenenie a zdurenie vonkajších rodidiel a vaginálneho otvoru. Zápal s lokálnymi príznakmi nemá žiadne sekundárne účinky, negatívne ovplyvňuje celkový pocit pacientky a jej pracovnú výkonnosť. Tento stav je charakterizovaný akútnym nástupom príznakov, ktoré sa zhoršujú postupne alebo sa vyskytnú náhle s väčšou intenzitou. zápal žaluďa a predkožky (vyvolaný kandidou). Sexuálny partner, u ktorého sa vyskytne zápal žaluďa a predkožky vyvolaný kvasinkami má tiež podstúpiť lokálnu liečbu. Prejavuje sa sčervenením, svrbením a výtokom. Pri zápale pošvy vyvolanom trichomonádami (prejavuje sa zdurením a opuchom pošvy, zapáchajúcim hnisavým výtokom a bolesťou pri pohlavnom styku) je potrebné pred použitím tablety navštíviť lekára. Liečba infekcie vyvolanej trichomonádami si vyžaduje súbežnú liečbu vhodnými antibiotikami podľa odporúčania ošetrujúceho lekára. 2.SKÔR AKO POUŽIJETE Jenamazol 2% Nepoužívajte Jenamazol 2% -keď ste alergický (precitlivený) na klotrimazol, cetylstearylalkohol alebo na niektorú z ďalších zložiek Jenamazolu 2%. Buďte zvlášť opatrný pri používaní Jenamazolu 2% Pri dokázanej infekcii vyvolanej Trichomonas vaginalis je nutná súbežná liečba perorálne podávanými antibiotikami, a to aj u sexuálneho partnera. Sexuálny partner má tiež podstúpiť lokálnu liečbu, a to nielen v prípade príznakov infekcie, akými sú svrbenie a zápal. Liečba oboch sexuálnych partnerov predchádza vzniku možnej opakovanej infekcie (reinfekcie). Počas liečby nepoužívajte tampóny. Liečbu nie je vhodné začať tesne pred menštruáciou alebo v priebehu menštruácie. Jenamazol 2% vaginálny krém môže znížiť účinnosť a bezpečnosť ochranných antikoncepčných prostriedkov na báze gumy (prezervatív, pesar). Tento účinok je dočasný a vyskytuje sa iba počas liečby. Cetylstearylalkohol môže spôsobiť lokálne kožné reakcie (napr. kontaktnú dermatitídu). Používanie iných liekov Ak užívate alebo ste v poslednom čase užívali ešte iné lieky, vrátane liekov, ktorých výdaj nie je viazaný na lekársky predpis, prosím, oznámte o to svojmu lekárovi alebo lekárnikovi. Používanie Jenamazol 2% s jedlom a nápojmi Nevzťahuje sa. Tehotenstvo a dojčenie Skôr ako začnete užívať akýkoľvek liek, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. O použití lieku v prvých troch mesiacoch tehotenstva a v období dojčenia musí rozhodnúť lekár. Jenamazol 2% vaginálny krém možno použiť na ošetrenie pôrodných ciest v posledných 4-6 týždňoch tehotenstva. Počas tehotenstva sa má vaginálny krém zavádzať bez použitia aplikátora. Vedenie vozidla a obsluha strojov Jenamazol 2% vaginálny krém nemá žiadny vplyv na schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje. 3.AKO POUŽÍVAŤ Jenamazol 2% Vždy používajte Jenamazol 2% presne tak, ako je uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľov. Ak si nie ste niečím istý, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika. Zvyčajná dávka Jenamazol 2% je: 1 aplikátor s vaginálnym krémom (asi 5 g), ktorý sa má zaviesť do pošvy večer pred spaním tri po sebe nasledujúce dni. Vaginálny krém sa má zaviesť do pošvy čo najhlbšie večer pred spaním. Vaginálny krém sa zavádza do pošvy pomocou aplikátora. Návod na použitie aplikátora 1. Vytiahnite piest na doraz. 2. Otvorte tubu. Priložte aplikátor k tube a naplňte ho opatrným vytláčaním tuby. 3. Odpojte aplikátor od tuby. Zaveďte aplikátor čo najhlbšie do pošvy. Zatlačte piest až na doraz, čím úplne vyprázdnite obsah aplikátora do pošvy. Najlepšia poloha na zavádzanie vaginálneho krému je v polohe ležmo s mierne nadvihnutými končatinami. 4. Aplikátor vytiahnite a znehodnoťte. Zápal vonkajších rodidiel a zápal žaluďa a predkožky Najčastejšie sa Jenamazol 2% vaginálny krém nanáša 2 až 3 krát denne na postihnuté miesta v tenkej vrstve (zvyčajne postačuje asi 1/2 centimetra krému na plochu veľkosti dlane). Zvyčajná dĺžka liečby je 1 - 2 týždne. Liek je vhodný pre dievčatá od 12 rokov. Ak použijete viac Jenamazol 2% ako máte Prípady predávkovania nie sú známe. Ak nedopatrením vaginálny krém požije dieťa, oznámte to lekárovi alebo najbližšej službe prvej pomoci v nemocnici. Ak zabudnete použiť Jenamazol 2% Neužívajte dvojnásobnú dávku, aby ste nahradili vynechanú dávku. Ak máte ďalšie otázky týkajúce sa použitia tohto lieku, povedzte to svojmu lekárovi alebo lekárnikovi. 4.MOŽNÉ VEDĽAJŠIE ÚČINKY Tak ako všetky lieky, Jenamazol 2% môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého. Najčastejšie sa vyskytujúce vedľajšie účinky klotrimazolu, liečiva obsiahnutého vo vaginálnom kréme Canesten 3, sú nasledovné: Celkové ochorenia a reakcie v mieste podania: alergické reakcie (synkopa (mdloba), hypotenzia (nízky tlak krvi), dýchavičnosť, tráviace ťažkosti), bolesť. Poruchy kože a podkožného tkaniva: svrbenie, vyrážka. Ak začnete pociťovať akýkoľvek vedľajší účinok ako závažný alebo ak spozorujete vedľajšie účinky, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľov, povedzte to, prosím, svojmu lekárovi alebo lekárnikovi. 5.AKO UCHOVÁVAŤ Jenamazol 2% Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí. Nepoužívajte Jenamazol 2% vaginálny krém po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na škatuľke po EXP (skratka používaná pre dátum exspirácie). Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Nepoužívajte Jenamazol 2% ak spozorujete viditeľné znaky poškodenia lieku. Lieky sa nesmú likvidovať odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Informujte sa u svojho lekárnika ako zlikvidovať lieky, ktoré už nepotrebujete. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie. 6.ĎALŠIE INFORMÁCIE Čo Jenamazol 2% vaginálny krém obsahuje Liečivo je klotrimazol. 1 g vaginálneho krému obsahuje 20 mg klotrimazolu. Ďalšie zložky sú sorbitani stearas (sorbitanstearát), polysorbatum 60 (polysorbát 60), cetaceum (vorvaňovina), alcohol cetylicus et stearylicus (cetylalkohol a stearyalkohol), alkoholum benzylicus (benzylalkohol), octyldodecanolum (oktyldodekanol), aqua purificata (čistená voda). Ako vyzerá Jenamazol 2% a obsah balenia Jenamazol 2% vaginálny krém je jemný biely krém. Obsah balenia: 20 mg krému v hliníkovej tube s polypropylénovým uzáverom so závitom, 3 aplikátory v papierovej škatuľke. Držiteľ rozhodnutia o registrácii  Quintesence s.r.o. Tenisová 845/6 102 00 Praha 10 Česká republika Táto písomná informácia pre používateľov bola naposledy schválená v 02/2009

  4,63 €

 • ROSALGIN 500mg 6 sáčkov Registrovaný liečivy prípravok

  5 dní

  Liek je vo forme granulátu, ktorý je určený na prípravu vaginálneho roztoku. Je to nesteroidný protizápalový prostriedok určený na vaginálne použitie. Používa sa na výplachy pošvy a oplachy vonkajších rodidiel pri zápalových ochoreniach ženských pohlavných orgánov mikrobiálneho, chemického i fyzikálneho pôvodu, vrátane tých, ktoré sa vyskytujú po chemoterapii a rádioterapii, pred a po operačnom gynekologickom zákroku a pri bežnej ženskej hygiene a/alebo hygiene počas šestonedelia.  Viac na adcc.sk

  5,55 €

 • skladom do 24 hodín

  3,73 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam