Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Voľnopredajné lieky » Lieky na gynekologické problémy, antikoncepcia » Lieky na vaginálne mykózy

Lieky na vaginálne mykózy

Vaginálne mykózy patria k problémom, s ktorými sa stretáva takmer každá žena. Bohužiaľ patria medzi neduhy, ktoré sa často opakujú a prejavujú príznakmi, akými sú pálenie, svrbenie, sfarbenie či zapáchajúci výtok. Najčastejšie ho spôsobuje kvasinka zvaná Candida albicans. Pokiaľ sa problémy včas neriešia, môže sa objaviť i bolesť pri močení alebo opuch vonkajšej časti rodidiel.

Najčastejšie príčiny vaginálnej mykózy

Príčiny vzniku ženských problémov sú veľmi individuálne. Viacmenej medzi najčastejšie príčiny týchto problémov patrí oslabená imunita a narušená rovnováha vo vaginálnej sliznici, napríklad dlhodobým užívaním antibiotík. Svoje robí i stres, nevhodná strava, oblečenie alebo zlá hygiena. Tieto všetky okolnosti môžu prispieť k tomu, aby sa v pošve začali množiť kvasinky. Ďalším dôvodom môže byť zvýšená hladina estrogénov v tele, ktorá sa objavuje počas tehotenstva alebo pri užívaní hormonálnej antikoncepcie.

Ako predísť vaginálnej infekcie

Ako pri množstve iných prípadov, i tu platí, že najlepšou ochranou je účinná prevencia. Čo teda robiť, aby ste znížili riziko, že vás postihne mykóza, na minimum?

 • Upravte celkový životní štýl - z jedálnička sa pokúste vyradiť nadmieru bielej múky, soli, alkoholu a sladkostí.
 • Posiľnite celkovú imunitu - použiť na to môžete vitamíny, šport, saunovanie i vhodné doplnky stravy.
 • Vyvarujte sa stresu - je veľkým nepriateľom imunity organizmu.
 • Venujte sa starostlivo hygiene - nič sa však nemá preháňať, i nadmerná hygiena môže zapríčiniť narušenie pošvového prostredia a tým vznik problémov. K intímnej hygiene používajte zásadne sprchové gély k tomu určené, v žiadnom prípade bežné mydlo či sprchový gél.
 • Pozor pri sexe - dbajte na to, aby nedošlo k poškodeniu sliznice. I v tomto prípade je dôležité starať sa o čistotu intímnych partií, najmä po sexe.
 • Zvoľte vhodné oblečenie - ženy trpiace opakovanými mykózami by mali nosiť vzdušné spodné prádlo z bavlny, v žiadnom prípade zo syntetických materiálov. Vyvarovať by sa mali tiež tesnému oblečeniu.
 • Plavky - v lete na sebe nenoste mokré plavky a vyhnite sa kúpaniu v nie celkom čistej vode.
 • Menštruácia - vymieňajte dostatočne často vložky či tampóny.
 • Na toalete - pri stolici je vhodné sa utierať iba smerom od pošvy ku konečníku, nie však obrátene, to by mohlo dôjsť jednoducho k zaneseniu infekcie.

Pokiaľ sa u vás už problémy prejavili, je potreba problém riešiť. Nech už vás postihla mykóza alebo nejaký závažnejší zápal, je dobré, aby sa spolu s vami liečil i váš sexuálny partner, a to i keď nepociťuje žiadne problémy. V opačnom prípade by mohlo dochádzať k opakovaným nákazám a vracajúcim sa problémom. Nevyhnutná je v dobe liečby sexuálna abstinencia.

Keď máte vaginálnu mykózu

Pri prepuknutí ochorenia vám pomôžu vaginálne čípky, ktoré rýchle uľavia od bolesti, svrbenia alebo pálenia. Ďalším účinným prostriedkom je krém, ktorý je určený i pri lokálnej liečbe partnera. Účinné sú tiež výplachy pošvy – zohnať sa dajú roztoky i šumivé tabletky k ich príprave a skvelý pomocník, ktorým je poševná sprcha. Kúpele a výplachy si je možné pripraviť tiež z harmančeka.

Pre to, aby ste vaginálnej mykóze predchádzali, je dobré sa tiež vyhýbať sladkému a udržovať sa fit a v psychickej pohode. Keď už vás mykóza predsa len postihne, určite si z našej ponuky kvalitných a overených produktov a značiek vyberiete.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Značka:
Všetky

Rozbaliť filter

 • ROSALGIN EASY sol vag 140 ml 1x5 fľ. s aplik. (5x140 ml) Liek

  Skladom 1 - 2 ks

  Liek je vo forme vaginálneho roztoku, ktorý je určený na výplachy pošvy pri zápale ženských pohlavných orgánov a na bežnú ženskú hygienu.

  10,29 € -11% 11,60 €

  10,29
 • ROSALGIN gro vag (vrecúška) 10x500 mg Liek

  Skladom 1 - 2 ks

  Liek je vo forme granulátu, ktory je určený na prípravu vaginálneho roztoku.

  7,99 € -14% 9,30 €

  7,99
 • CANESTEN® 1, vaginální tableta 500 mg Liek

  Skladom do 24 hodín

  Canesten 1 je jednoduchou a komfortnou liečbou kvasinkovej infekcie pomocou jedinej vaginálnej tablety. Vaginálna tableta obsahujúca liečivo klotrimazol, ktorá účinkuje priamo na mieste infekcie (teda v pošve) a účinne vás jej zbavuje. Tableta se zavede jednorázově večer před spaním pomocí komfortního a hygienického aplikátoru. Canesten 1 den je lék k vaginálnímu použití. Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateĺov a poraďte sa so svojim lekárom a lekárníkom!

  10,19 €

  10,19
 • JENAMAZOL 2% crm vag (tuba Al+3x aplik.) 1x20 g Liek

  Skladom do 24 hodín

  Jenamazol 2% vaginálny krém sa používa pri nasledovných indikáciách: - vaginálna mykóza (plesňové ochorenie pošvy) a zápal pošvy vyvolaný choroboplodnými hubami (zvyčajne kvasinkami), - výtok z pošvy podmienený infekciou (zvyčajne kandidou), - zápal vonkajších rodidiel (vyvolaný kandidou).

  4,49 €

  4,49
 • CANDIBENE crm 1x20 g Liek

  Skladom do 24 hodín

  Dermálny (kožný) krém je liek na liečenie kožných ochorení – mykóz.

  4,19 €

  4,19
 • ROSALGIN gro vag (vrecúška) 6x500 mg Liek

  Skladom do 24 hodín

  Liek je vo forme granulátu, ktory je určený na prípravu vaginálneho roztoku.

  5,09 € -15% 6,00 €

  5,09

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam